Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.10.2008 12:14

Leszek Skupin napisał(a):
JacYamaha napisał(a):"...Gdyby tak ktoś przyszedł i powiedział:
Stary, czy masz czas?
Potrzebuję do załogi jakąś nową twarz,
Amazonka, Wielka Rafa, oceany trzy,
Rejs na całość, rok, dwa lata, to powiedziałbym:
Gdzie ta keja, a przy niej ten jacht,
Gdzie ta koja wymarzona w snach,
Gdzie te wszystkie sznurki od tych szmat,
Gdzie ta brama na szeroki świat..."
Nabijam fajkę i czekam :wink:

Obrazek
O ho hooooo przechyły i przechyły


Przechyły przed nami ! :lol: Wiaterk w tym roku pieścił nam żagle, na silniku pływania dzięki temu tylko jakieś 10% całego czasu (rok temu było pół na pół), a jak wiatr, to i przechyły :wink:

marsylia napisał(a):ja bym nie dała rady na takim rejsie - pływałam po Mazurach i jak zabujało mocniej, to...było ciężko, a co dopiero po morzu


Trening czyni mistrza :D . W tym roku radziłam sobie znacznie lepiej, a za którymś kolejnym razem to być może będę nawet skakać :wink: po dziobie jak kozica :lol: - w końcu jestem spod znaku Koziorożca :wink:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 09.10.2008 18:34

i ja znalazłam się tutaj...
jeeeeeeej ile zdjęć!
też (sz)czekam na CD ;) :D
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 09.10.2008 19:06

Dangolko, Morska Wilczyco-Kozico, ale jazda!!! :D :D :D
Czuję się, jakbym z Wami płynęła, po dłuuugim oczekiwaniu. :)

Też czekam na dalszy ciąg.


Pozdrav
Jola
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 09.10.2008 20:12

Mój podziw dla Ciebie Danusiu nie gaśnie. I pierwszy raz w życiu widzę jak wyglądają warunki do spania w takim czymś :lool: To dziobowe miejsce mnie urzekło :lol: :lol: :lol: :lol:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.10.2008 21:22

Kukljica przed nami :D . Mijamy falochron oświetlony ostatnimi promieniami zachodzącego słońca...

1-P9200354.JPG


Obok przycumował jakiś jacht :arrow: fajne miejsce, piękne stąd widoki, w pobliżu wspaniałe miejsca do kąpieli w krystalicznie czystej wodzie... Płyniemy jednak w głąb zatoki portowej, gdyż dzisiejszy wieczór chcemy spędzić w jakiejś konobie, byłoby więc dobrze, aby powrót na łódkę był krótki :wink:.

No i gdzie się zatrzymać?
Wypatrujemy kogoś, kto by wskazał nam miejsce i podał muring - a tu nic :!: Żywej duszy na nabrzeżu, przy pomostach :o też nie widać nikogo zainteresowanego naszą łódką. Musimy sobie sami poradzić :D . Wybieramy miejsce przy środkowym pomoście po północnej stronie portu.

2-P9200356.JPG


Obok stoi kilka łódek, ale te :roll: już chyba czekają na zimę, pusto na nich. Wygląda na to, że stanęliśmy :oops: po złej stronie portu, ale nie będziemy zmieniać miejsca, chyba że ktoś tu przybiegnie i na nas nakrzyczy :wink:

3- IMG_7700 ZS.JPG


Ubieramy się ciepło (wieczorna aura już tego :cry: od nas wymaga) i ruszamy na krótki rekonesans po Kukljicy.
Na cyplu, tuż w pobliżu, jest osiedle turystyczne Zelena Punta z domkami ukrytymi w piniowym lasku pagórka Zaglav. Wszystko wskazuje na to, że sezon tu się już skończył :roll:

4- IMG_7701 ZS.jpg


Bliziutko przy nabrzeżu kilka restauracyjek (w drodze powrotnej zasiądziemy w którejś z nich :) ), dalej przy promenadzie rozlokowały się kawiarenki i lodziarnie, a w południowym narożu portu są sklepy i kioski z gazetami i pamiątkami. Ogólnie miejscowość robi na nas pozytywne wrażenie, ładnie tu w tych przedwieczornych kolorach, a zadziwiająca wręcz cisza jeszcze dodaje Kukljicy uroku 8) .

5- P9200357.JPG


6- IMG_7703 ZS.JPG


7- P9200358.JPG


8- P9200359.JPG
Ostatnio edytowano 14.02.2020 00:14 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
traper
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 10.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) traper » 10.10.2008 21:48

Jak sobie radziliście w 8 osób na takiej małej przestrzeni. Słyszałem, że to trudne.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.10.2008 22:04

traper napisał(a):Jak sobie radziliście w 8 osób na takiej małej przestrzeni. Słyszałem, że to trudne.


Jakoś nie zauważyłam :lol:, żeby to było trudne.
Być może dla przyzwyczajonych do wszelakich wygód i dużopowierzchniowych apartamentów :wink: , taka mała przestrzeń na jachcie byłaby problemem :wink:. Miara luksusu i ciasnoty nie jest jednakowa dla każdego 8)
Ostatnio edytowano 13.02.2020 18:46 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.10.2008 22:16

dangol
Pisz, pisz (a dobrze Ci to idzie) i foty wklejaj... 8)
traper
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 10.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) traper » 10.10.2008 22:38

Patrzac na fotki i czytając relację mam wrażenie sielanki. Chciałbym też takk popłynąć, ale czy to nie jest wyidealizowane.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.10.2008 13:07

traper napisał(a):Patrzac na fotki i czytając relację mam wrażenie sielanki.


W mało sielankowych chwilach nie ma czasu ani warunków :wink: na pstrykanie fotek :lol: .

traper napisał(a):Chciałbym też tak popłynąć, ale czy to nie jest wyidealizowane.


Jak ktoś naprawdę chce popłynąć w rejsik, to raczej nie wyszukuje :wink: powodów, dla których ma tego nie robić :lol:.
Zawsze zresztą, zamiast tygodnia na łódce, można wybrać :idea: jednodniową opcję fish-picnic, też jest trochę pływania :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.10.2008 15:28

Kierujemy się w stronę parafialnego kościoła św. Pawła.

1- P9200361.JPG


Zbudowano go w XV w., ale oczywiście obecny kształt jest z późniejszych okresów, głównie z 2 poł. XVII w., dzwonnica jest jeszcze nowsza (poł. XVIII w.).
To z tego kościoła wyrusza doroczna procesja do kaplicy Matki Boskiej Śnieżnej - wspominałam o niej w ubiegłorocznej relacji.
Kościół św. Pawła niestety jest zamknięty :( . Obchodzimy więc go tylko dookoła, oglądamy nieliczne nagrobki znajdujące się na terenie otoczonym murkiem wokół świątyni, oglądamy napis głagolicą wyryty nad wejściem do kościoła...

2-P9207532 LGO.JPG


3- P9200362.JPG


4- P9200363.JPG


Jest już coraz ciemniej dalsze "zwiedzanie" Kukljicy ograniczamy więc do kilku bocznych uliczek wychodzących na pola i figowe zagajniki.

5- P9200364.JPG


6- P9207535 LGO.JPG


Wracamy na nabrzeże.

7- P9200366.JPG


Wybrana wstępnie (ze względu na obiecująco brzmiącą nazwę :wink: ) konoba "Vinko" ... jest zamknięta :cry: . Obok mamy jeszcze "Stari Mlin" i mile wyglądającą tako oto restauracyjkę, na którą ostatecznie pada nasz wybór :D .

8- P9200369.JPG


Winko tu też niezłe 8). I przemiła obsługa :D .

9 -IMG_7707 ZS.JPG


Gdy tak siedzimy, jemy i pijemy ... nagle wokół zaczyna się :o niezły jarmark. To dziesiątki samochodów na klaksonach :roll: zmierzające w stronę Zelenej Punty. Chyba jakieś weselisko :D , tyle że ślub był nie w zamkniętym św. Pawle w Kukljicy, ale w jakimś innym miejscu, może właśnie w kaplicy MB Śnieżnej? To by :idea: wyjaśniało te pustki w miasteczku, prawdopodobnie na weselisko zaproszono większość wioski :) .

Pomimo planowanej przez nas dłuższej biesiady w konobie, nic z tego nie będzie! Po kilku literkach winka marzymy już tylko o jak najszybszym przekonaniu się, na ile wygodne są obsadzone przez nas jachtowe koje :wink:.
Ostatnio edytowano 14.02.2020 00:26 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 13.10.2008 18:12

Witam
Czytam twoją relację i w końcu zaczynam czuć zapach morza. Od kilku lat namawiam żonę na taki rejs i jest promyk nadziei, może w przyszłym roku.
Pozdrawiam
Rafał
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.10.2008 21:02

klopot napisał(a): Od kilku lat namawiam żonę na taki rejs i jest promyk nadziei, może w przyszłym roku.


Żony ulegają mężom :wink: , nawet dwa lata z rzędu, jak ja z Iwoną :D.
Masz przed sobą jeszcze kilka miesięcy, żeby promyk nadziei zamienił się w spełnienie planu 8) .
Pozdrawiam serdecznie, Danka
Ostatnio edytowano 13.02.2020 18:47 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 13.10.2008 23:01

Morska Szczurko Dangolko, u Ciebie jak zwykle jest niezwykle ciekawie i klimatycznie. Nawet opis czekania na odebranie łajby się czyta jak powieść sensacyjną. Dzięki że nas zabierasz na takie fajne wycieczki :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 14.10.2008 17:27

zawodowiec napisał(a): Nawet opis czekania na odebranie łajby się czyta jak powieść sensacyjną

Kamilu, połechtałeś tymi pochwałami moje ego :), ale... cóż to za sensacje? Czysta amatorszczyzna :( :!: Prawdziwie sensacyjne, mrożące w żyłach krew opowieści, snują tylko zawodowcy :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009) - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone