Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Costa Adeje 2008

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 21.06.2008 23:29

plenery piękne.
Napisz cos o kosztach.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 22.06.2008 00:01

Suplement fotograficzny.

Jeszcze raz Playa de Benijo.

Obrazek

Monte, o kosztach będzie w ostatnim odcinku...

PZDR
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 22.06.2008 09:09

Coś pięknego :):):):)
Zdjęcia rewelka, widoki zachwycające mieliście :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.06.2008 11:27

O żesz 8O 8O 8O 8O 8O Rafał... 8O 8O 8O 8O zatkało mnie...

Hehe kiedy przyjedziesz do Kielc żeby mi jakieś wskazówki dać jak się robi takie zdjęcia :?: a może ja do Ciebie pojadę :?: :roll: skoczymy na jakiś plenerek razem :roll: Wakacje tuż tuż (znaczy się dla mnie ;))

Pozdrav :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2008 12:11

Leszek Skupin napisał(a):.... a może ja do Ciebie pojadę :?: :roll: skoczymy na jakiś plenerek razem :roll:....

Jakby cuś Wam wyskoczyło w okolicach Sandomingo to ja się dopisuję do plenerku :lol:
Pozdrav :papa:
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 22.06.2008 12:30

Rafał fotki zaj....te :D tylko pozazdrościć :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.06.2008 13:25

Piotrek_B napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):.... a może ja do Ciebie pojadę :?: :roll: skoczymy na jakiś plenerek razem :roll:....

Jakby cuś Wam wyskoczyło w okolicach Sandomingo to ja się dopisuję do plenerku :lol:
Pozdrav :papa:

Czyżby się jakiś zlot cro-foto-maniaków szykował w okolicach Sandomingo :?: :lol:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 22.06.2008 17:17

Wielkie dzięki wszystkim za ciepłe słowa, cieszę się, że fotki Wam się podobają :lol: .

Leszek, Piotrek, plenerek jak najbardziej wchodzi w grę - musimy tylko dograć termin - w czerwcu nie dam jednak rady.

Mojego maila chyba macie, napiszcie kiedy by Wam pasowało - początek lipca na chwilę obecną mi osobiście pasuje.

PZDR
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.06.2008 08:46

Rafale, moje uznanie za foty :) Służy jak widzę nowy nabytek, a i oka pozazdrościć. Siadam na widowni i czekam na następne :)

widoczek z Vega de las Mercedes
światełko wymiata 8)
Elaj203
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 278
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elaj203 » 23.06.2008 09:13

Normalnie ............ cud :!: :!: :!:
Zapisuję się do czytaczy :D
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 23.06.2008 11:41

Uczta dla oka ,ogląda się z otwartą buzia :o
Ostatnio edytowano 23.06.2008 17:16 przez jacusd, łącznie edytowano 1 raz
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 23.06.2008 15:38

a ja czytam i czytammm...oglądam i oglądam...i tak mi pozostanie do przyszłego roku (bow tym - nie ma szans na jakikolwiek wyjazd :-( ).

I czekam na ciąg dalszy: widoczków, opisów....
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 23.06.2008 15:55

O kurde, zdjęcia powaliły mnie na ziemie. Doszedł mi również potężny dylemat na kolejny urlop; Maroko czy Kanary? :roll: Zapisuje się do czytelników i proszę bardzo o info jak uzyskać tak superanckie fotki i czy jest to w ogóle możliwe na kompakcie?!

Pozdrav :papa:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 23.06.2008 17:53

La Caleta, Guia de Isora, Santiago del Teide, Masca, Buenavista del Norte, Punta de Teno, Garachico, Icod de los Vinos.

Celem naszej następnej wyprawy stały się Macizo de Teno (Góry Teno) oraz okolice. Wyjechaliśmy ok. 11.00. Na tym odcinku nie ma autopisty, więc przejeżdżaliśmy przez wiele malutkich sennych miejscowości - uwielbiam takie klimaty. W Santiago del Teide w kameralnym sklepiku zrobiliśmy niewielkie zakupy, po czym skierowaliśmy się w stronę Maski - wioski, z której w stronę oceanu biegnie piękny szlak górski - Barranco de Masca. Zejście z dzieciakami w naszym wypadku odpadało, ale przy samej wiosce też spodziewaliśmy się fajnych widoczków. Kręta górską drogą dojechaliśmy w końcu na miejsce .



Obrazek



Na jednym z dolnych miradorów blisko wioski zrobiliśmy sobie dłuższy postój - parę osób szykowało się do trekkingu. Krajobraz w okolicy był... zresztą zobaczcie sami...





Obrazek






Obrazek






Obrazek






Obrazek






Obrazek






Dalej pojechaliśmy do Buenavista del Norte kierując się w stronę latarni morskiej w Punta de Teno - położonej najbardziej na zachód części wyspy. Po drodze zauażyliśmy taki pagórek...


Obrazek




W okolicy Buenavista prowadzonych jest dużo plantacji bananowych.


Obrazek




Kilka kilometrów za miastem dojechaliśmy do znaku: zakaz ruchu wszelkich pojazdów - trochę mnie to zaskoczyło - czytałem wcześniej, że ostatni odcinek drogi pokonuje się na własne ryzyko, bo przy silnym wietrze lecą ze ścian odłamki skał, można poważnie uszkodzić auto. Ale znak drogowy to co innego, jakaś policja po drodze oznaczałaby kłopoty. Jedna brava jednak zatrzymała się tylko na chwilę przy znaku i przejechała... To mnie przekonało. Droga okazała się bardzo dobra, ale faktycznie spore kawałki skał leżące na jezdni co rusz to musiałem omijać - mogliby założyć siatki ochronne i po kłopocie... Widoczki znowu fajne...normalka.



Obrazek




Pod latarnią Faro de Teno zastaliśmy sporo samochodów, widać ten znak jakoś mało przekonywujący... Za latarnią dobrze widoczna była sąsiednia La Palma.



Obrazek




Dookoła zauważyłem sporo ciekawych form skalnych. W końcu dowiedziałem się gdzie zamieszkał na starość Złośnik...



Obrazek




.... I gdzie diabeł mówi : dobranoc... pokazując przy tym język...



Obrazek




Wybrzeże trochę jak w Chorwacji...



Obrazek




Pokręciliśmy się z godzinkę i zapadła decyzja - plaże skaliste, nie da więc rady poleżeć z dziećmi, jedziemy dalej... Jeszcze tylko jeden rzut oka na Buenavista....



Obrazek




Następnym punktem programu było miasteczko Garachico. Tutaj czas zupełnie się zatrzymał... to taki zagubiony bąbelek czasoprzestrzeni...



Obrazek



Puste uliczki...


Obrazek





Obrazek





Senny rynek... Paru Kanaryjczyków siedzących na ławce zawzięcie o czymś dyskutowało - pewnie o piłce...Był też na nim mały plac zabaw, fontanna - można trochę posiedzieć... Klimacik udzielił się nam...




Obrazek




Obrazek




Po godzince z okładem spędzonej na rynku bardzo niechętnie przemieszciliśmy się w stronę Icod de los Vinos. Tutaj do obejrzenia była dracena (smocze drzewo). Nie trafiłem na dobre światło... Drzewo fajne - rzeczywiście egzotyczne.



Obrazek




W drodze powrotnej przez Góry Teno pogoda załamała się kompletnie - przejeżdżaliśmy chyba przez chmury, na szybach pojawiały się kropelki wody, mimo, że deszcz nie padał...

Rozleniwieni wróciliśmy do hotelu ok. 18.00.

CDN
Ostatnio edytowano 10.07.2008 16:22 przez Rafał K, łącznie edytowano 3 razy
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 23.06.2008 18:36

Inde napisał(a): Zapisuje się do czytelników i proszę bardzo o info jak uzyskać tak superanckie fotki i czy jest to w ogóle możliwe na kompakcie?!

Pozdrav :papa:


Zapraszam do działu foto - cro - dyskusja - dowiesz się tego, o co pytasz, i może jeszcze paru innych rzeczy :wink:

PZDR
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Costa Adeje 2008 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone