Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10876
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.05.2014 19:09

rozumiem, że Trogir będzie zaliczony bankowo;

może Omiś: uliczki, Tvrdava, Rijeka Cetina-rafting
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 12.05.2014 19:22

Trogir tak, pewnie kilka razy ;) Rafting odpada z 5 latką
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.05.2014 09:14

Lechoo napisał(a):Do wyjazdu zostało mało czasu więc planowanie w końcowej fazie, na razie wychodzi:

...
5. ? no właśnie co dodać wartego zobaczenia w promieniu ~100km od Ciovo ?


Trogir?
:mrgreen:

Jak już jedziesz do:
Lechoo napisał(a):4. Wypad na Makarską Riwierę + wypad nad jeziora (Modro itp.)


to może sv. Jure? Zadvarje i wodospad Gubavica?

No i :arrow: nowa-atrakcja-w-splicie-akwarium-t45030.html

:hut: :papa:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 13.05.2014 10:10

To już jest wszystko zawarte w planach :D
weSoLuTka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 13.05.2014 14:33

witajcie :)
co warto zobaczyć wyruszając z Gradac? I gdzie ewentualnie z poltoraroczniakiem.
Mamy w planach:
Dubrovnik
Gora sw. Jura
Mostar, Kravica
być moze split i to nowe oceanarium...


odpuszczamy KRKA, bo już bylismy ostatnim razem...
zibi123
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.07.2007
Gubavica

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi123 » 10.03.2015 11:54

Witam forumowiczów. Szukałem lecz nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: czy można dojść do podnóża wodospadów Gubavica? Którędy, z jakiej miejscowości itp. Z Zadwarje z tego co wyczytałem to tylko dochodzi się do nazwijmy to punktu widokowego na szczycie kanionu, wycieczki tzw. kanioning to z tego co wyczytałem schodzą przy wodospadzie po linach a czy jest jakieś inne dojście nie wymagające specjalnego sprzętu, umiejętności? Liczę że nie jestem jedyny który chce się dostać pod ten wodospad. Dzięki za wszelkie informacje.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gubavica

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.03.2015 13:13

zibi123 napisał(a):Witam forumowiczów. Szukałem lecz nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: czy można dojść do podnóża wodospadów Gubavica? Którędy, z jakiej miejscowości itp. Z Zadwarje z tego co wyczytałem to tylko dochodzi się do nazwijmy to punktu widokowego na szczycie kanionu, wycieczki tzw. kanioning to z tego co wyczytałem schodzą przy wodospadzie po linach a czy jest jakieś inne dojście nie wymagające specjalnego sprzętu, umiejętności? Liczę że nie jestem jedyny który chce się dostać pod ten wodospad. Dzięki za wszelkie informacje.

do-chorwacji-przez-montenegro-t43071-120.html?hilit=Gubavica#p1261831
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 10.03.2015 14:50

Rok temu było Ciovo, teraz Draśnice i podobne dylematy :D Gdzie na wypady całodniowe ?

1. Dubrovnik
2. Bośnia
3. Omiś i okolice

Przydały by się jeszcze ze 3 dni na wypady - więc zapodajcie ciekawe propozycje gdzie skoczyć ;)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.03.2015 15:02

Lechoo napisał(a):Rok temu było Ciovo, teraz Draśnice i podobne dylematy :D Gdzie na wypady całodniowe ?

1. Dubrovnik
2. Bośnia
3. Omiś i okolice

Przydały by się jeszcze ze 3 dni na wypady - więc zapodajcie ciekawe propozycje gdzie skoczyć ;)

Makarska, Brela i Baska Voda, Biokowo, Imotski, wypad na Hvar. A skoro dojedziesz do Dubrownika, to spokojnie możesz wyskoczyć i do Sinj.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.03.2015 15:38

Lechoo napisał(a):Rok temu było Ciovo, teraz Draśnice i podobne dylematy :D Gdzie na wypady całodniowe ?

1. Dubrovnik
2. Bośnia
3. Omiś i okolice

Przydały by się jeszcze ze 3 dni na wypady - więc zapodajcie ciekawe propozycje gdzie skoczyć ;)


1. Ston z murami i kawałek półwyspu Pelješac (np. zatunelowa część Żuljana - Trstenik - Dingac Borak - droga bardzo widokowa) połączony z plażowaniem w bajecznych, kameralnych miejscach.
2. Prom z Drvenika (jeśli w ogóle będzie pływał) lub fishpicnic na Korčulę - zobaczyć miasto Korčula - bezcenne!

Jeśli Dubrovnik, to warto zajrzeć do Zatoki Umarłych Hoteli w Kupari, żeby kuperki wymoczyć i obejrzeć hotele. Po drodze wpaść do arboretum w Trsteno oraz rzut oka na Bacinskie Jeziora.

Jeśli Bośnia, to Mostar, Pocitelj, dla pobożnych Medugorje, dla ochłody wodospady Kravica.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.03.2015 15:48

Lechoo napisał(a):Rok temu było Ciovo, teraz Draśnice i podobne dylematy :D Gdzie na wypady całodniowe ?

1. Dubrovnik
2. Bośnia
3. Omiś i okolice

Przydały by się jeszcze ze 3 dni na wypady - więc zapodajcie ciekawe propozycje gdzie skoczyć ;)


1.Brać - Bol - Zlatni Rat (z Makarskiej promem)
2.Korcula - fishpicnic
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 10.03.2015 15:57

Dzięki panowie i panie, kilka propozycji pokryło się z tym co planowałem więc plany miałem dobre :hut:
Ostatnio edytowano 10.03.2015 17:10 przez Lechoo, łącznie edytowano 1 raz
meblik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 03.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meblik » 10.03.2015 16:39

Lechoo napisał(a):Dzięki panowie, kilka propozycji pokryło się z tym co planowałem więc plany miałem dobre :hut:

Co proponujesz , jakie wycieczki są możliwe będąc na Ciovo 2 tygodnie. Czy Dubrownik jest realny? :papa:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.03.2015 16:46

meblik napisał(a):
Lechoo napisał(a):Dzięki panowie, kilka propozycji pokryło się z tym co planowałem więc plany miałem dobre :hut:

Co proponujesz , jakie wycieczki są możliwe będąc na Ciovo 2 tygodnie. Czy Dubrownik jest realny? :papa:

Odpuść sobie. W okolicy masz tyle atrakcji, że zapełnisz nimi cały pobyt: Split, Klis, Solin, Trogir, Rogoznica, Primosten, Grebastica, Szybenik, a od biedy również Omis, Riwierę Makarską i Zadar. No i atrakcje na Ciovo.
Na raz nie ogarniesz Splitu i okolic, a w zasadzie również i Szybenika. Do Trogiru wrócisz wielokrotnie.
meblik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 03.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meblik » 10.03.2015 16:51

weldon napisał(a):
meblik napisał(a):
Lechoo napisał(a):Dzięki panowie, kilka propozycji pokryło się z tym co planowałem więc plany miałem dobre :hut:

Co proponujesz , jakie wycieczki są możliwe będąc na Ciovo 2 tygodnie. Czy Dubrownik jest realny? :papa:

Odpuść sobie. W okolicy masz tyle atrakcji, że zapełnisz nimi cały pobyt: Split, Klis, Solin, Trogir, Rogoznica, Primosten, Grebastica, Szybenik, a od biedy również Omis, Riwierę Makarską i Zadar. No i atrakcje na Ciovo.
Na raz nie ogarniesz Splitu i okolic, a w zasadzie również i Szybenika. Do Trogiru wrócisz wielokrotnie.

Dzięki. :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co warto zobaczyć? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone