Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.04.2015 14:39

piotrekbeti napisał(a):Witam. Potrzebuje garść pomysłów na to co zobaczyć w trakcie jednodniowego wypadu do Zadaru i okolic. Planowany wyjazd z okolic Vodic , Jadranką , postoje w Pakostane? Biograd ? Sukosan ? Bibinje ? Czy może poświęcić cały dzień na Zadar?

Telašćica Nature Park. :D
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.04.2015 14:44

piotrekbeti napisał(a):Witam. Potrzebuje garść pomysłów na to co zobaczyć w trakcie jednodniowego wypadu do Zadaru i okolic. Planowany wyjazd z okolic Vodic , Jadranką , postoje w Pakostane? Biograd ? Sukosan ? Bibinje ? Czy może poświęcić cały dzień na Zadar?

Warto też , a nawet trzeba......Primosten , Trogir.
piotrekbeti
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 29.04.2015 23:02

Primosten i Trogir to w przeciwnym kierunku, z Zadaru do Trogiru jest z 180km. Byłem w 2014roku, do Trogiru wrócę na pewno w lipcu, razem ze Splitem i wyspą Brać
elka505
Croentuzjasta
Zadar, Trogir, Split? Co najbardziej warto zobaczyć?

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 23.06.2016 13:16

Witam
W tym roku Czarnogóra. Ale jako,że jedziemy z dzieckiem i podróż długa robimy sobie trzydniowy przystanek w okolicach NP KRKA. I tu moje pytanie do osób które były....jeden dzień na pewno spędzimy w KRKA, ale następnego chcielibyśmy coś zwiedzić....biorę pod uwagę trzy miejscowości: Zadar, Split i Trogir, ewentualnie Sibenik. Chciałabym wszystkie ale możemy wybrać tylko jedną ze względu na brak czasu. Którą?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.06.2016 13:40

Witam.
Trogir i Split - bo bliżej Parku Krka.
elka505
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 23.06.2016 13:45

Janusz Bajcer napisał(a):Witam.

Damy radę w jeden dzień?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.06.2016 13:49

elka505 napisał(a):

Damy radę w jeden dzień?

Tak :idea:
kolkowiec
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolkowiec » 23.06.2016 13:52

A czy istnieje możliwość wynajmu przewodnika w w/w miastach w j. polskim ??
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.06.2016 13:52

Też uważam, że Trogir i Split (powinno starczyć czasu jeśli macie cały dzień) - bo zdecydowanie fajniejsze od pozostałych.

(A przewodnik sobie kupcie papierowy. :mrgreen: )
elka505
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 23.06.2016 13:54

Janusz Bajcer napisał(a):
elka505 napisał(a):

Damy radę w jeden dzień?

Tak :idea:

Dzięki, więc chyba skupię się na tym :D
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.06.2016 13:56

kolkowiec napisał(a):A czy istnieje możliwość wynajmu przewodnika w w/w miastach w j. polskim ??

Pytać:

http://www.visitsplit.com/en/64/tourist-guides

http://www.vodici-trogir.com/about-us.php?id=2&lang=EN
praktri@
Autostopowicz
15 dni w Chorwacji, co zobaczyć?

Nieprzeczytany postnapisał(a) praktri@ » 18.10.2017 23:14

Cześć wszystkim, jestem tu nowa, dziękuję za przyjęcie mnie do grupy, od niedawna zakochana w Chorwacji, chciałabym tę miłość wreszcie skonsumować:) W podróż wybieram się pod koniec czerwca z 6 letnim dzieckiem. Zamierzam lecieć do Splitu, tam pozwiedzać miasto, ze Splitu do Szybenik w trakcie festiwalu dziecięcego, na 3 noclegi oraz zaliczyć wodospady w parku Krka, z Szybenik do Dubrownika na 3 noclegi i stamtąd.... i tu pojawia się problem. co dalej ? chciałabym dostać się na jakąś wyspę, z ciepłą b. ciepłą wodą i tam poleżec kilka dni i potem spowrotem do Splitu chyba na samolot....znalazłam tu na forum kilka interesujących plaż ale wszystkie daleko od Splitu. Może plaza Ninska w Nin, tylko to dalekie brodzenie trochę mnie zniechęca, za dlugo płycizna. Proszę o radę, może ktoś poleciłby mi jakąś wyspę lub plażę lub dał jakaś wskazówkę co można w części dolnej Chorwacji zobaczyć i zmodyfikować mój plan.Drugie moje pytanie dotyczy lotu? czy nie będzie szaleństwem rezerwacja lotu w jedną stronę i potem na miejscu w Splicie kupno biletu powrotnego? może wyjdzie taniej?może ktoś ma doświadczenie?
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.10.2017 17:40

Kupno lotu w ostatniej chwili może być bardzo drogie. Taniej jak kupisz wcześniej i dostosujesz plan do lotów, lub linia rejsowa RT niż w jedną stronę też będzie taniej.
Twój plan jest trochę chaotyczny, będziesz strasznie skakać. Przeanalizuj mapę, gdzie jest jaka miejscowość, gdzie lotniska i odległości między nimi. No i jak chcesz się na miejscu przemieszczać?
praktri@
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) praktri@ » 19.10.2017 21:07

Dziekuję za odpowiedź, chyba tak zrobie i zarezerwuję wcześniej w obie strony. Split szybernik dubrownik i jakaś wyspa - czemu chaotycznie? w każdym miejscu chcę być parę dni, żeby na spokojnie pozwiedzać a potem walnąć się na jakąś plaże i odpocząć. sprawdzałam połączenia autobusów, wszędzie są super, więc nie widzę problemu. Po Bułgarii również jeździłam komunikacją publiczną i było ok. Tylko jaka plaża? ponawiam swoje pytanie?:)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.10.2017 21:58

Lądujesz w Splicie, jedziesz na północ do Sibenika, potem się cofasz na południe, a potem na wyspę, a najwięcej połączeń na wyspy masz właśnie ze Splitu, ewentualnie Zadar jeśli wyspy w tamtej okolicy.
Jeśli chodzi o wyspę, to sprawdź na której działa sprawna komunikacja, bo nie na każdej jest ok., a potem w odpowiednim wątku pytaj o plaże.
W każdym miejscu można znaleźć czarowną plażę, w zależności czego się oczekuje od plaży: skakańców, leżaków i baru czy ciszy i znikomą ilość towarzystwa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Co warto zobaczyć? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022