Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 27.01.2014 09:57

Zapomniałem o Krka wiec zostają 4 dni ;) Rafting odpada fakt.

Vjetar napisał(a):Czy nudne?

Dla mojego dziecka nudne jest takie zwiedzanie więc po co się męczyć ;-) Choć pewnie obadamy będąc w Splicie bo to kawałek.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.01.2014 10:13

Vjetar napisał(a):
Lechoo napisał(a):Co polecacie zobaczyć w 5 dni ? Chodzi o jednodniowe wypady na które łącznie podczas pobytu chce przeznaczyć 6 dni. Oprócz Kornati bo to już mam w planach, a na kolejce 5 dni ? Dodam, że to pierwsza wizyta w Chorwacji, z dzieckiem 5 lat więc bez nudnego zwiedzania zabytków itp. ;) Wypady z Ciovo.

Czy nudne?
Polecam Salona i twierdza Klis koło Splitu.
:papa:

W Salonie byłem. To atrakcja raczej dla historyków. Oglądanie kilku "kamieni" w słońcu dla malucha będzie męczarnią, moim zdaniem. W zamian pięciolatka zabrałbym do > muzeum-morskie-w-splicie-t27450.html
Widok z twierdzy jak najbardziej!
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.01.2014 10:25

Będąc w Splicie, po krótkim spacerze wśród murów Pałacu Dioklecjana, można wdrapać się na wzgórze Marjan, z którego rozciąga się piękny widok na miasto i wyspę Brač. Trzeba się trochę powspinać, ale wysiłek zostanie nagrodzony.

Od punktu widokowego można wspinać się wyżej do malutkiego zoo. Po drodze jest plac zabaw dla maluchów. Można odsapnąć w cieniu drzew. Samo zoo nie ma zbyt dobrych opinii, szału nie robi, bo do najbardziej egzotycznych zwierząt należą tygrys, wilk i niedźwiedź, no jeszcze sępy i pawie, no i ... chomiki. :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.01.2014 10:37

Lechoo napisał(a):Rafting odpada fakt.

Podczas całego spływu jest tylko jeden mocniejszy akcent > rafting-na-cetinie-t17603.html
Tu czymś co zniechęci do raftingu może być bardziej wczesna pobudka, bo z Ciovo dojazd do Omisza może sporo zająć. Po dwa, wcześniej trzeba uiścić przedpłatę.
Alternatywą może być rejs łódką z Omisza do Radmanove Mlinice
>
> http://www.radmanove-mlinice.hr/index.php/en/

do rozważenia > konoba-kremenko-hen-wysoko-wysoko-pod-samiuskim-niebem-t19523.html
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.01.2014 10:47

Magda_Filipek napisał(a):Ale jak ktoś ewenetualnie jeszcze mógłby napisać gdzie najlepiej tankować gaz po trasie do Chorwacji i w samej Chorwacji ;) Pogubiłam się już ... W Austrii nie opłaca się tankować gazu i lepiej np. w Polsce zalać do pełna benzynę i na niej przejechać?


Zastanawiam się czemu w Austrii nie opłaca się tankować gazu ?
Długoletnie doświadczenie "gazowe" podpowiada mi, że tankuje się go tam gdzie jest.

Ps. NIe wiem czy było, ale dla miłośników klimatycznych uliczek to Trogir musowo.
Ostatnio edytowano 27.01.2014 10:49 przez Torac, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.01.2014 10:48

pasażer napisał(a):
Vjetar napisał(a):
Lechoo napisał(a):Co polecacie zobaczyć w 5 dni ? Chodzi o jednodniowe wypady na które łącznie podczas pobytu chce przeznaczyć 6 dni. Oprócz Kornati bo to już mam w planach, a na kolejce 5 dni ? Dodam, że to pierwsza wizyta w Chorwacji, z dzieckiem 5 lat więc bez nudnego zwiedzania zabytków itp. ;) Wypady z Ciovo.

Czy nudne?
Polecam Salona i twierdza Klis koło Splitu.
:papa:

W Salonie byłem. To atrakcja raczej dla historyków. Oglądanie kilku "kamieni" w słońcu dla malucha będzie męczarnią, moim zdaniem. W zamian pięciolatka zabrałbym do > muzeum-morskie-w-splicie-t27450.html
Widok z twierdzy jak najbardziej!


No to zamiast "kamieni" może Rezerwat Pantana (weldon).

:mrgreen:

Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.01.2014 10:48

pasażer napisał(a):
Lechoo napisał(a):Rafting odpada fakt.

Podczas całego spływu jest tylko jeden mocniejszy akcent > rafting-na-cetinie-t17603.html
Tu czymś co zniechęci do raftingu może być bardziej wczesna pobudka, bo z Ciovo dojazd do Omisza może sporo zająć. Po dwa, wcześniej trzeba uiścić przedpłatę.

Rafting na Cetinie odpada z tego powodu, że 5-cio letnie dzieci nie są wpuszczane, z tego co mi wiadomo.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 27.01.2014 10:49

walp napisał(a):Od punktu widokowego można wspinać się wyżej do malutkiego zoo. Po drodze jest plac zabaw dla maluchów. Można odsapnąć w cieniu drzew. Samo zoo nie ma zbyt dobrych opinii, szału nie robi, bo do najbardziej egzotycznych zwierząt należą tygrys, wilk i niedźwiedź, no jeszcze sępy i pawie, no i ... chomiki. :)

Miałem nadzieję, ze to zoo zostanie zlikwidowane. Jak dla mnie warunki dla zwierząt są tragiczne.
Dopełnieniem zoologicznych wycieczek może być wizyta w Prirodoslovni Muzej na Poljana Kneza Trpimira 3.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.01.2014 11:00

Torac napisał(a):Zastanawiam się czemu w Austrii nie opłaca się tankować gazu ?
Długoletnie doświadczenie "gazowe" podpowiada mi, że tankuje się go tam gdzie jest.

Zgadzam się. W AU cena LPG nie jest jakoś zachęcająca ale zawsze będzie taniej > lpg-na-trasie-czechy-austria-slowenia-chorwacja-t9948-900.html#p1196705
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.01.2014 11:03

rodaivuk napisał(a):Miałem nadzieję, ze to zoo zostanie zlikwidowane. Jak dla mnie warunki dla zwierząt są tragiczne.

Gdzieś czytałem, że kilka lat temu, po protestach "zielonych" zoo musiało oddać część dzikich zwierząt i zobowiazać się, że nie będzie takich gatunków przyjmować.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 27.01.2014 11:47

walp napisał(a):
rodaivuk napisał(a):Miałem nadzieję, ze to zoo zostanie zlikwidowane. Jak dla mnie warunki dla zwierząt są tragiczne.

Gdzieś czytałem, że kilka lat temu, po protestach "zielonych" zoo musiało oddać część dzikich zwierząt i zobowiazać się, że nie będzie takich gatunków przyjmować.

Czytałem, że mieli to zamknąć, ale może źle czytałem :) Tajger w tej klateczce co był to woła o pomstę do nieba...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.01.2014 12:09

Tak, czy inaczej, miłośnicy zwierząt chcąc zobaczyć zoo w Chorwacji, muszą udać się ... chyba do Zagrzebia.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 27.01.2014 12:11

walp napisał(a):Tak, czy inaczej, miłośnicy zwierząt chcąc zobaczyć zoo w Chorwacji, muszą udać się ... chyba do Zagrzebia.

Bardzo ładne zoo. Teraz już chyba jest nowy, duży wybieg dla słoni i dla lwów. :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.01.2014 12:28

walp napisał(a):Tak, czy inaczej, miłośnicy zwierząt chcąc zobaczyć zoo w Chorwacji, muszą udać się ... chyba do Zagrzebia.

na Braczu jest mini zoo > Park Prirode Sutivan > http://www.otok-brac.info/park_sutivan/index.htm
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 12.05.2014 18:04

Do wyjazdu zostało mało czasu więc planowanie w końcowej fazie, na razie wychodzi:

* Jeziora Plitwickie (dzień przed dotarciem w miejsce docelowe więc nie wliczam w te 5 dni wybrane na zwiedzanie)
1. Sibernik + Krka
2. Kornati
3. Split i okolice
4. Wypad na Makarską Riwierę + wypad nad jeziora (Modro itp.)
5. ? no właśnie co dodać wartego zobaczenia w promieniu ~100km od Ciovo ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co warto zobaczyć? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone