Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda_Filipek
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda_Filipek » 02.08.2013 20:36

Poczytałam trochę przewodników i tak:
zacznę od Dubrownika, później Wodospady KRKA ,Split, Mostar, jez. Plitwickie ... ale mam kolejne pytanie :D

Gdzie polecacie szukać noclegu? Chodzi mi o okolice Dubrownika... (oczywiście nie musi być blisko Dubrownika ) Chodzi mi o kilkudniowy pobyt, najlepiej w jakimś domku, a później to już campingi ;) W jakiej miejscowości najlepiej szukać żeby nie było za drogo, ale żeby było ładnie? ;)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 02.08.2013 20:46

Trsteno :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2013 20:56

Magda_Filipek napisał(a):Poczytałam trochę przewodników i tak:
zacznę od Dubrownika, później Wodospady KRKA ,Split, Mostar, jez. Plitwickie ... ale mam kolejne pytanie :D

Gdzie polecacie szukać noclegu? Chodzi mi o okolice Dubrownika... (oczywiście nie musi być blisko Dubrownika ) Chodzi mi o kilkudniowy pobyt, najlepiej w jakimś domku, a później to już campingi ;) W jakiej miejscowości najlepiej szukać żeby nie było za drogo, ale żeby było ładnie? ;)


Ja bym szukał w samym Dubrowniku, jak to ma być kilkudniowy pobyt, a nie wycieczka na starówkę :roll:
To co zaoszczędzisz na kwaterze daleko od Dubrownika, oddasz z nawiązką płacąc za parkingi i benzynę
Magda_Filipek
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda_Filipek » 03.08.2013 08:00

Lednice, niewątpliwie masz rację i dziękuję Ci bardzo za tą uwagę :) Pytanie tylko czy w Dubrownik to dobre miejsce na kilkudniowy odpoczynek? Chciałabym po przyjeździe trochę odpocząć, poleżeć na plaży,a dopiero później zabrać się za zwiedzanie :p. Przepraszam, że tak ciągle pytam, ale nie wiem jak dużego tłoku mogę się tam spodziewać ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2013 09:16

W Dubrowniku zawsze jest sporo ludzi :wink:
Myślałem, że chcesz rozpocząć od zwiedzania miasta. Żeby zrobić to porządnie, bez stresu, połączyć z pobytem na plaży, kilka dni zejdzie.

Musisz sama wiedzieć, co chcesz. :wink:
Czy zwiedzać, czy odpoczywać, czy zwiedzać i odpoczywać :?:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.08.2013 23:58

Magda_Filipek napisał(a):nie wiem jak dużego tłoku mogę się tam spodziewać

Tak dużego:
Obrazek
8O :lol:




Obrazek
:) :wink:
w ciągu dnia, w weekendy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2013 00:13

Luzy to są :wink: , to jest tłum :wink:

Zakopane
Obrazek

Sopot
Obrazek

Na serio, albo lubisz takie miejsca i wtedy z przyjemnością tam spędzisz kilka dni.
Albo szukaj jakiegoś zadu..

Podstawa to wiedzieć, czego się spodziewać :roll:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.08.2013 00:20

Tadziu...ten z plecakiem zasłonił jakieś 20% tłumu a ten w mundurze też trochę, także nie zaniżaj mi ilości ludzi w Dubrovniku proszę... :lol: :mrgreen: :roll: :wink:
Magda_Filipek
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda_Filipek » 09.08.2013 12:19

Ostatnie pytanko ;)

Możecie polecić jakiś nocleg w okolicach (Dubrovnik - Makarska)? Lepiej bliżej Makarskiej :p . Bardziej chodzi mi o jakiś domek, pokój na 2 osoby.

A i jak z lpg? Wiem, że jest wątek i czytałam go... :) Ale jak ktoś ewenetualnie jeszcze mógłby napisać gdzie najlepiej tankować gaz po trasie do Chorwacji i w samej Chorwacji ;) Pogubiłam się już ... W Austrii nie opłaca się tankować gazu i lepiej np. w Polsce zalać do pełna benzynę i na niej przejechać?

z góry przepraszam za pytania które setki razy przewijały się na forum, ale niestety słabo było u mnie z organizacją i zostało parę rzeczy na ostatnią chwile :p
andu-10
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andu-10 » 09.08.2013 12:36

Witaj! jeśli mogę dołożyć swój grosz to powiem Ci z doświadczenia nie szukaj żadnych noclegów tylko jedź po prostu w ciemno. Dla dwóch osób znajdziesz na 100% nawet w sezonie, zjedziesz z autostrady do miasta które sobie wybierzesz i na każdym domku masz napisane czy są wolne apartamenty, idziesz, podziwiasz jak ci nie pasuje pokój lub cena ( oczywiście się targuj) to idziesz dalej, a jak Ci się nie chce chodzić do idziesz do ich agencji turystycznej i oni ci coś znajdą. Ja osobiście polecam wszystko od połowy Chorwacji w dół. Ja za tydzień wyjeżdżam na wyspę Ciovo koło Trogiru, bardzo polecam, ale inne miejscowości w dół też są super np Orebić, Makarska itp . Co do gazu to ci nie pomogę mam benzyniaka.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2013 16:16

andu-10 napisał(a):Witaj! jeśli mogę dołożyć swój grosz to powiem Ci z doświadczenia nie szukaj żadnych noclegów tylko jedź po prostu w ciemno. Dla dwóch osób znajdziesz na 100% nawet w sezonie, zjedziesz z autostrady do miasta które sobie wybierzesz i na każdym domku masz napisane czy są wolne apartamenty, idziesz, podziwiasz jak ci nie pasuje pokój lub cena ( oczywiście się targuj) to idziesz dalej, a jak Ci się nie chce chodzić do idziesz do ich agencji turystycznej i oni ci coś znajdą. Ja osobiście polecam wszystko od połowy Chorwacji w dół. Ja za tydzień wyjeżdżam na wyspę Ciovo koło Trogiru, bardzo polecam, ale inne miejscowości w dół też są super np Orebić, Makarska itp . Co do gazu to ci nie pomogę mam benzyniaka.
Pozdrawiam



Nie ma czegoś takiego jak 100% pewności, że się znajdzie to, co będzie dla nas fajne cenowo i pod względem wyposażenia, położenia.
Raczej powinno być, ale bywa różnie. :roll:
Poza tym trzeba wiedzieć, czy potrzebujemy kuchni czy nie. Jak nie,to wystarczy poszukać pokoju.
No i trzeba wiedzieć, że dziewczyna chce zwiedzać wiele miejscowości, a na jedną, kilka nocy
specjalnie się nie opłaca wynajmować apartamentów, bo chcą dopłaty.


Trzeba mieć plan podróży i jechać. Podstawa to wiedzieć czego się szuka i za ile :roll:
Magda_Filipek
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda_Filipek » 09.08.2013 16:38

na początek żeby odpocząć szukam noclegu na około 4-5 dni ;) a cena? wiadomo, jak najtaniej i najlepiej :p
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Co zobaczyć w 5 dni ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 26.01.2014 22:20

Co polecacie zobaczyć w 5 dni ? Chodzi o jednodniowe wypady na które łącznie podczas pobytu chce przeznaczyć 6 dni. Oprócz Kornati bo to już mam w planach, a na kolejce 5 dni ? Dodam, że to pierwsza wizyta w Chorwacji, z dzieckiem 5 lat więc bez nudnego zwiedzania zabytków itp. ;) Wypady z Ciovo.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Co zobaczyć w 5 dni ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.01.2014 23:15

Na rafting na Cetinie, dziecko jest za małe (choć wycieczkę do Omiš polecam), ale atrakcje Parku Krka jak najbardziej dla całej rodziny. :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Co zobaczyć w 5 dni ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.01.2014 07:37

Lechoo napisał(a):Co polecacie zobaczyć w 5 dni ? Chodzi o jednodniowe wypady na które łącznie podczas pobytu chce przeznaczyć 6 dni. Oprócz Kornati bo to już mam w planach, a na kolejce 5 dni ? Dodam, że to pierwsza wizyta w Chorwacji, z dzieckiem 5 lat więc bez nudnego zwiedzania zabytków itp. ;) Wypady z Ciovo.


Czy nudne?
Polecam Salona i twierdza Klis koło Splitu.

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co warto zobaczyć? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone