Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda_Filipek
Plażowicz
Co warto zobaczyć?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda_Filipek » 19.07.2013 21:51

Hej,

Witam wszystkich serdecznie, jestem tu nowa i na wstępie powiem, że zdaję sobie sprawę, że sporo z Was albo mi nie odpowie w ogóle albo napisze użyj opcji szukaj, ale zaryzykuję... :)

W sierpniu chcę pojechać samochodem do Chorwacji na 2 tygodnie (tydzień zwiedzania tydzień leżenia na plaży). Z tego co czytałam na forum to jest sporo fajnych miejscowości, ale może np. jakaś jest pominięta, a warto ją zobaczyć ;)

Dlatego proszę Was bardzo o pomoc, napiszecie co warto zobaczyć, jakie miasta zwiedzić itp?

pozdrawiam Was serdecznie i czekam z niecierpliwością na wasze odpowiedzi,

Magda ;)
pawelh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.07.2013 21:55

Cro ma mnóstwo do zaoferowania więc przynajmniej napisz w jaki region się wybierasz to pozwoli udzielić podpowiedzi.
agus87
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 19.07.2013 22:10

zastanawiałam się na takim wątkiem, który koleżanka założyła...

ja jadę do Cro drugi raz
chcielibyśmy coś zwiedzić, ale jadę z 2,5 rocznym dzieckiem tak więc mamy pewne ograniczenia

chcieliśmy do Dubrovnika, ale z tego co tutaj czytam to najwięcej polecacie mury - z dziećmi odpada, do samego akwarium też nie pojadę bo to nie ma sensu
pozostaje nam jechać, zostawić samochód gdzieś na bezpiecznym parkingu no i co? zwiedzać wąskie "urocze" uliczki ?
Krk - za daleko od Igrane, wodospady mega, no ale..

jutro poszukam jakiegoś przewodnika w księgarni, bo inaczej to nie mam pojęcia od czego zacząć :lol:
Magda_Filipek
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda_Filipek » 19.07.2013 22:20

pawelh napisał(a):Cro ma mnóstwo do zaoferowania więc przynajmniej napisz w jaki region się wybierasz to pozwoli udzielić podpowiedzi.

Nie mam wybranego regionu, cała Chorwacja wchodzi w grę, mogę dużo jeździć byle zobaczyć coś fajnego ;)

alessandro1977, a Ty co polecasz, bo widzę, że byłeś w CRO już sporo razy... :)

pomożecie? :)
pawlop
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 20.07.2013 20:41

To ja proponuję zwiedzenie Plitvickich Jezior oraz Parku KRKA - najlepiej jadąc do lub z Chorwacji. W zależności czy to ma być jedyny wyjazd do CRO czy jeden z wielu (najlepsza druga opcja :D ) to zwiedzić jedno a następnym razem drugie. Dodam tylko, że w KRKA można sobie popływać w słonej wodzie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2013 21:42

Ja to bym zaczął w tej sytuacji od kupna przewodnika po Chorwacji,
trudno na forum opisać jej atrakcje, tu trzeba byłoby napisac kilkaset stron :!:

Trzeba mieć ogólne pojęcie o kraju, potem się pytać o szczegóły :roll:

Trzeba wybrać jeden region, jedno miejsce i dopiero potem wybierać wycieczki. :wink:

Wtedy zawsze ktoś z forum doradzi.

Plitwice to rewelacja, ale np. będąc w Rovinj to straszny kawał drogi, 3 godziny w jedną stronę
Samo zwiedzanie Plitwic w biegu, przez godzinę, w czasie przerwy w trasie, a tak wielu robi, moim zdaniem nie ma sensu :roll:
tier
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) tier » 20.07.2013 21:49

Magda_Filipek napisał(a):
pawelh napisał(a):Cro ma mnóstwo do zaoferowania więc przynajmniej napisz w jaki region się wybierasz to pozwoli udzielić podpowiedzi.

Nie mam wybranego regionu, cała Chorwacja wchodzi w grę, mogę dużo jeździć byle zobaczyć coś fajnego ;)

To dużo ułatwia - można po po kolei odwiedzać miasta i miasteczka, począwszy od Rovinija po Dubrownik. ;)
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.07.2013 21:54

Wystarczy odpowiedni avatar i już nie pojawiają się odpowiedzi:"było", "szukaj", "łojesuuuu"... :lol:
Choć dla mnie osobiście pytanie z gatunku "niedoodpowiedzenia". :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2013 22:19

Można tydzień na Istrii lub Kvarnerze, tydzień w Dalmacji. :roll:

Chyba, że ktoś ma dużo kasy, to rezerwować hotele na jedną noc, dwie noce, , np. przez booking.com i zwiedzać, jak leci, całe wybrzeże, z góry na dół :roll:
Albo z dołu do góry :roll:
A w przerwach kąpać się na różnych plażach

Przy panujących upałach pomysł zwiedzania przez 7 dni, każdy dzień od rana do wieczora, raczej jest dość abstrakcyjny :roll:
No, ale co kto lubi
Magda_Filipek
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda_Filipek » 23.07.2013 07:50

Jeżeli chodzi o noclegi to może być pod namiotem itp. Kierunek, na pewno z dołu do góry żeby było bliżej wracać, tylko wolałabym zaplanowane zwiedzanie niż co się trafi ;) A upałów się nie boję :p

anakin dlaczego niedoodpowiedzenia? ;) Wiadomo, że wszystkiego się nie zobaczy, ale część na pewno i szukam wśród Was co najbardziej warto zobaczyć :)
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.07.2013 08:16

Magdo, nie dziw się, że nie otrzymujesz odpowiedzi na tak ogólnie postawione pytanie. Musisz być bardziej precyzyjna, najpierw zapytać o region, określić, czy interesują Cię zabytki związane z historią, czy raczej pomniki przyrody, czy może jedno i drugie. Tzw. highlights są dobrze udokumentowane na forum, więc coś wybierzesz, a całego kraju w tydzień nie zwiedzisz.
Trudno dać odpowiedź na pytanie: jadę do Chorwacji, co warto zobaczyć. :?: :wink:
golibroda
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 23.07.2013 08:28

Riviera makarska a tam:
Dubrownik
Wodospady KRKA
Gora Sv. Jure
Split
BiH: Mostar,Blagaj,wodospady Kravica,Medzugorie
okoliczne miejscowosci: makarska,tucepi,baska voda,brela.

Nie potrzeba przewodnika wystarczy poczytac wnikliwie forum. Przyjechalem tu pierwszy raz, przygotowalem sie, jestem, zwiedzilem co opisalem.

Polecam wklad wlasny w studiowanie forum. Tutaj jest wszystko :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2013 09:09

Przewodnik książkowy jest konieczny, bo PORZĄDKUJE wiedzę o danym kraju.

Daje ogólne pojęcie.
Wymienianie nazw atrakcji niewiele ci pomoże.
W przewodniku znajdziesz od razu opis, po kilku minutach już coś wiesz.

A potem studiując forum ma się mnóstwo dodatkowych informacji :!:

Jak to ma być zwiedzanie Chorwacji w ciągu 7 dni, to może kupić objazdówkę w biurze podróży :?:

Zwiedzanie Chorwacji "od dołu do góry" to sporo kilometrów do "nabicia".
Trzeba to sobie dobrze skalkulować.
Zastanowić się nad kosztem noclegów, jedzenia, picia, plażowania, zwiedzania.
Zabranie namiotu zajmie sporo miejsca w aucie.
shoma
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) shoma » 02.08.2013 19:04

Witam ,mam pytanko ,a-propos wodospadów Kravica -mianowicie czy jest jakiś problem z trafieniem(jakieś drogowskazy), w mapy google wpisując pokazuje się miejscówka ,ale czy dokładna ta do której trzeba trafić?(może jakaś pomoc:) :papa: )
golibroda
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 02.08.2013 19:50

Bez problemu, drogowskazy do parkingu. Parking 2E jednorazowo, po schodach w dół. Kocyk i buty do wody jak chce się porobić zdjęcia pod wodospadami. Knajpy na miejscu. Wejście gratis :) Od głównej drogi 2 km.

W razie czego "koniec języka za przewodnika" :)

Byłem, ale KRKA atrakcyjniejsze zdecydowanie .... :mrgreen:

Rano trzeba na Mostar, potem na Medzugorie, potem Blagaj i na koniec pomoczyć nogi w Kravicach. Wszystko po drodze.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022