Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda_Filipek
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 19.07.2013
Co warto zobaczyć?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda_Filipek » 19.07.2013 21:51

Hej,

Witam wszystkich serdecznie, jestem tu nowa i na wstępie powiem, że zdaję sobie sprawę, że sporo z Was albo mi nie odpowie w ogóle albo napisze użyj opcji szukaj, ale zaryzykuję... :)

W sierpniu chcę pojechać samochodem do Chorwacji na 2 tygodnie (tydzień zwiedzania tydzień leżenia na plaży). Z tego co czytałam na forum to jest sporo fajnych miejscowości, ale może np. jakaś jest pominięta, a warto ją zobaczyć ;)

Dlatego proszę Was bardzo o pomoc, napiszecie co warto zobaczyć, jakie miasta zwiedzić itp?

pozdrawiam Was serdecznie i czekam z niecierpliwością na wasze odpowiedzi,

Magda ;)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.07.2013 21:55

Cro ma mnóstwo do zaoferowania więc przynajmniej napisz w jaki region się wybierasz to pozwoli udzielić podpowiedzi.
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 19.07.2013 22:10

zastanawiałam się na takim wątkiem, który koleżanka założyła...

ja jadę do Cro drugi raz
chcielibyśmy coś zwiedzić, ale jadę z 2,5 rocznym dzieckiem tak więc mamy pewne ograniczenia

chcieliśmy do Dubrovnika, ale z tego co tutaj czytam to najwięcej polecacie mury - z dziećmi odpada, do samego akwarium też nie pojadę bo to nie ma sensu
pozostaje nam jechać, zostawić samochód gdzieś na bezpiecznym parkingu no i co? zwiedzać wąskie "urocze" uliczki ?
Krk - za daleko od Igrane, wodospady mega, no ale..

jutro poszukam jakiegoś przewodnika w księgarni, bo inaczej to nie mam pojęcia od czego zacząć :lol:
Magda_Filipek
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda_Filipek » 19.07.2013 22:20

pawelh napisał(a):Cro ma mnóstwo do zaoferowania więc przynajmniej napisz w jaki region się wybierasz to pozwoli udzielić podpowiedzi.


Nie mam wybranego regionu, cała Chorwacja wchodzi w grę, mogę dużo jeździć byle zobaczyć coś fajnego ;)

alessandro1977, a Ty co polecasz, bo widzę, że byłeś w CRO już sporo razy... :)

pomożecie? :)
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 20.07.2013 20:41

To ja proponuję zwiedzenie Plitvickich Jezior oraz Parku KRKA - najlepiej jadąc do lub z Chorwacji. W zależności czy to ma być jedyny wyjazd do CRO czy jeden z wielu (najlepsza druga opcja :D ) to zwiedzić jedno a następnym razem drugie. Dodam tylko, że w KRKA można sobie popływać w słonej wodzie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2013 21:42

Ja to bym zaczął w tej sytuacji od kupna przewodnika po Chorwacji,
trudno na forum opisać jej atrakcje, tu trzeba byłoby napisac kilkaset stron :!:

Trzeba mieć ogólne pojęcie o kraju, potem się pytać o szczegóły :roll:

Trzeba wybrać jeden region, jedno miejsce i dopiero potem wybierać wycieczki. :wink:

Wtedy zawsze ktoś z forum doradzi.

Plitwice to rewelacja, ale np. będąc w Rovinj to straszny kawał drogi, 3 godziny w jedną stronę
Samo zwiedzanie Plitwic w biegu, przez godzinę, w czasie przerwy w trasie, a tak wielu robi, moim zdaniem nie ma sensu :roll:
tier
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tier » 20.07.2013 21:49

Magda_Filipek napisał(a):
pawelh napisał(a):Cro ma mnóstwo do zaoferowania więc przynajmniej napisz w jaki region się wybierasz to pozwoli udzielić podpowiedzi.


Nie mam wybranego regionu, cała Chorwacja wchodzi w grę, mogę dużo jeździć byle zobaczyć coś fajnego ;)


To dużo ułatwia - można po po kolei odwiedzać miasta i miasteczka, począwszy od Rovinija po Dubrownik. ;)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.07.2013 21:54

Wystarczy odpowiedni avatar i już nie pojawiają się odpowiedzi:"było", "szukaj", "łojesuuuu"... :lol:
Choć dla mnie osobiście pytanie z gatunku "niedoodpowiedzenia". :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2013 22:19

Można tydzień na Istrii lub Kvarnerze, tydzień w Dalmacji. :roll:

Chyba, że ktoś ma dużo kasy, to rezerwować hotele na jedną noc, dwie noce, , np. przez booking.com i zwiedzać, jak leci, całe wybrzeże, z góry na dół :roll:
Albo z dołu do góry :roll:
A w przerwach kąpać się na różnych plażach

Przy panujących upałach pomysł zwiedzania przez 7 dni, każdy dzień od rana do wieczora, raczej jest dość abstrakcyjny :roll:
No, ale co kto lubi
Magda_Filipek
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda_Filipek » 23.07.2013 07:50

Jeżeli chodzi o noclegi to może być pod namiotem itp. Kierunek, na pewno z dołu do góry żeby było bliżej wracać, tylko wolałabym zaplanowane zwiedzanie niż co się trafi ;) A upałów się nie boję :p

anakin dlaczego niedoodpowiedzenia? ;) Wiadomo, że wszystkiego się nie zobaczy, ale część na pewno i szukam wśród Was co najbardziej warto zobaczyć :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13440
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.07.2013 08:16

Magdo, nie dziw się, że nie otrzymujesz odpowiedzi na tak ogólnie postawione pytanie. Musisz być bardziej precyzyjna, najpierw zapytać o region, określić, czy interesują Cię zabytki związane z historią, czy raczej pomniki przyrody, czy może jedno i drugie. Tzw. highlights są dobrze udokumentowane na forum, więc coś wybierzesz, a całego kraju w tydzień nie zwiedzisz.
Trudno dać odpowiedź na pytanie: jadę do Chorwacji, co warto zobaczyć. :?: :wink:
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 23.07.2013 08:28

Riviera makarska a tam:
Dubrownik
Wodospady KRKA
Gora Sv. Jure
Split
BiH: Mostar,Blagaj,wodospady Kravica,Medzugorie
okoliczne miejscowosci: makarska,tucepi,baska voda,brela.

Nie potrzeba przewodnika wystarczy poczytac wnikliwie forum. Przyjechalem tu pierwszy raz, przygotowalem sie, jestem, zwiedzilem co opisalem.

Polecam wklad wlasny w studiowanie forum. Tutaj jest wszystko :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2013 09:09

Przewodnik książkowy jest konieczny, bo PORZĄDKUJE wiedzę o danym kraju.

Daje ogólne pojęcie.
Wymienianie nazw atrakcji niewiele ci pomoże.
W przewodniku znajdziesz od razu opis, po kilku minutach już coś wiesz.

A potem studiując forum ma się mnóstwo dodatkowych informacji :!:



Jak to ma być zwiedzanie Chorwacji w ciągu 7 dni, to może kupić objazdówkę w biurze podróży :?:

Zwiedzanie Chorwacji "od dołu do góry" to sporo kilometrów do "nabicia".
Trzeba to sobie dobrze skalkulować.
Zastanowić się nad kosztem noclegów, jedzenia, picia, plażowania, zwiedzania.
Zabranie namiotu zajmie sporo miejsca w aucie.
shoma
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 14.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shoma » 02.08.2013 19:04

Witam ,mam pytanko ,a-propos wodospadów Kravica -mianowicie czy jest jakiś problem z trafieniem(jakieś drogowskazy), w mapy google wpisując pokazuje się miejscówka ,ale czy dokładna ta do której trzeba trafić?(może jakaś pomoc:) :papa: )
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 02.08.2013 19:50

Bez problemu, drogowskazy do parkingu. Parking 2E jednorazowo, po schodach w dół. Kocyk i buty do wody jak chce się porobić zdjęcia pod wodospadami. Knajpy na miejscu. Wejście gratis :) Od głównej drogi 2 km.

W razie czego "koniec języka za przewodnika" :)

Byłem, ale KRKA atrakcyjniejsze zdecydowanie .... :mrgreen:

Rano trzeba na Mostar, potem na Medzugorie, potem Blagaj i na koniec pomoczyć nogi w Kravicach. Wszystko po drodze.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone