Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co jeszcze zabrać ze sobą? -> pierwszy wyjazd do Chorwacj

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fpaprocki
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.04.2012
Co jeszcze zabrać ze sobą? -> pierwszy wyjazd do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) fpaprocki » 13.07.2012 23:08

Witam wszystkich forumowiczów. Już niecały miesiąc pozostał do wyjazdu planowanego już od czterech lat do Chorwacji. Wybieramy się na tydzień do Tucepi koło Makarskiej a potem na tydzień do Primosten zgodnie z opiniami licznych forumowiczów.

w związku z tykającym zegarem zaczęliśmy zakupywać potrzebne na miejscu gadżety, czyli:
- gumowe buty do wody
- grube maty plażowe do leżenia
- namiot plażowy do schowania się przed słońcem
- olejki z max filtrem
- kapelusze na głowy
- drobne gadżety plażowe dla 7-letniej córki która jedzie z nami
... i to na razie wszystko.

Jedziemy dużym kombi więc miejsca jeszcze troche jest ale tak się zastanawiam co tu jeszcze kupić przed wyjazdem, żeby później nie żałować na miejscu, że "tego czegoś" nie wziąłem... i tak sobie myślę, że spytam fachowców którzy bywali już na miejscu.

Odnośnie maski do nurkowania stwierdziłem, że nie będę inwestował skoro wszyscy mają okularki. Jeśli się mylę proszę o poprawkę.

Poza tym nie mam więcej pomysłów stąd prośba do was.

CO WARTO JESZCZE ZABRAĆ NA PIERWSZY WYJAZD DO CHORWACJI?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 13.07.2012 23:13

radzę zabrać też balsam po opalaniu i to w dużych ilościach ...
fpaprocki
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fpaprocki » 13.07.2012 23:15

Zapisane.

Może jeszcze jakieś propozycje?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 13.07.2012 23:16

bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 13.07.2012 23:20

Ja bym jednak zabrał maski i "fajki". Nurkowanie i snurkowanie troszkę się różnią... Długością...
Ostatnio edytowano 13.07.2012 23:21 przez bielszczanka42, łącznie edytowano 1 raz
fpaprocki
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fpaprocki » 13.07.2012 23:20

Wielkie dzięki.

Szukałem, szukałem ale nie znalałem.
fpaprocki
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fpaprocki » 13.07.2012 23:25

bielszczanka42 napisał(a):Ja bym jednak zabrał maski i "fajki". Nurkowanie i snurkowanie troszkę się różnią... Długością...



Każdy z uczestników wycieczki ma dobre okularki zakupione co prawda z przeznaczeniem na basen ale czy to aż taka różnica? W tym momencie musiałbym kupić 3 zestawy. Uważasz faktycznie, że maska + rurka aż taką różnicę daje? Jeśli trzeba nie będę żałował bo jeszcze w przyszłości się pewnie przyda ale nie znając się w temacie wydaje mi się, że okularki spełnią "prawie" tą samą funkcję.

Jeśli się mylę poprawcie mnie.
dzieki
czark123
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 21.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czark123 » 13.07.2012 23:27

troszkę apteki: jakiś Fenistil Gel, coś p/bólowego, wapno , lub coś p/histaminowe. No takie tam troszkę apteczki. :)
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 13.07.2012 23:35

czark123 napisał(a):troszkę apteki: jakiś Fenistil Gel, coś p/bólowego, wapno , lub coś p/histaminowe. No takie tam troszkę apteczki. :)

no i oczywiście idąc tym tokiem myślenia, bo widzę , że pierwiastki, to sensowne ubezpieczenie, na autko i na jego pasażerów.
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 13.07.2012 23:36

fpaprocki napisał(a):
bielszczanka42 napisał(a):Ja bym jednak zabrał maski i "fajki". Nurkowanie i snurkowanie troszkę się różnią... Długością...



Każdy z uczestników wycieczki ma dobre okularki zakupione co prawda z przeznaczeniem na basen ale czy to aż taka różnica? W tym momencie musiałbym kupić 3 zestawy. Uważasz faktycznie, że maska + rurka aż taką różnicę daje? Jeśli trzeba nie będę żałował bo jeszcze w przyszłości się pewnie przyda ale nie znając się w temacie wydaje mi się, że okularki spełnią "prawie" tą samą funkcję.

Jeśli się mylę poprawcie mnie.
dzieki

Okularki piękna rzecz... Trochę zależy od sprawności nurkowania... Natomiast fajki zabezpieczają podglądanie świata podwodnego "godzinami" (długością).
Trudno zaręczać za kogoś... ja też miałem duże opory. Dziś bez maski i fajki nie ruszam do Cro. Pozdrawiam :D
fpaprocki
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fpaprocki » 13.07.2012 23:43

Zapisane. Jutro gonię po 3 zestawy masek plus fajki :D
liwia
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwia » 14.07.2012 00:05

ja biorę jedzenie :D może nie dużo bo dużo tam nie jemy, ale wszystko
nie będę latać po sklepach z dziećmi, które wszystko chcą kupić na przykład po cukier lub sól , a po za tym szkoda mi czasu, nie lubię robić zakupów na urlopie
maska obowiązkowa
ma też parasol na plaże zamiast namiotu
i możecie się śmiać ale nie ruszam się bez mojej patelni :D
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 14.07.2012 00:19

Z pewnością nie będę śmiał się, albowiem zestaw garów wożę ze sobą od ładnych paru lat, ale do do tych garów wrzucam zawsze miejscowe ingrediencje. A co do zakupów, staram się omijać z daleka wszelkie super i hipermarkety . W HR nie ma z tym większego problemu.
liwia
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwia » 14.07.2012 00:26

frykasy miejscowe kosztuję, ale jak już dzieciaki nakarmię bo im te grillowane owoce z oczkami przez gardła nie chcą przejść, tak więc najszybciej kurczaczek, omlet, makaron i pulpeciki :D
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 14.07.2012 00:35

fpaprocki napisał(a):Zapisane. Jutro gonię po 3 zestawy masek plus fajki :D


Nawet się nie zastanawiaj. Bez tego do CRO się nie wybieraj :wink: Aktualnie u mnie w rodzinie wszyscy mają swój zestaw od najmłodszej 6-letniej córki, syna - 8 lat, żonę i mnie - każdy ma swój zestaw płetwy, maska i rurka.
To niesamowita atrakcja dla każdego :wink:

Pozdrawiam

PS.
Jeżeli szukasz to w Go Sport są dobre zestawy w przystępnej cenie.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co jeszcze zabrać ze sobą? -> pierwszy wyjazd do Chorwacj
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone