Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co jeszcze zabrać ze sobą? -> pierwszy wyjazd do Chorwacj

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 14.07.2012 14:23

liwia napisał(a):ja biorę jedzenie :D może nie dużo bo dużo tam nie jemy, ale wszystko
nie będę latać po sklepach z dziećmi, które wszystko chcą kupić na przykład po cukier lub sól , a po za tym szkoda mi czasu, nie lubię robić zakupów na urlopie
maska obowiązkowa
ma też parasol na plaże zamiast namiotu
i możecie się śmiać ale nie ruszam się bez mojej patelni :D


My na miejscu kupujemy owoce , warzywa , rybki i pieczywo.
Pozostałe produkty tak jak Ty zabieramy ze sobą , mnie również szkoda urlopu na bieganie po sklepach.

A patelnia jest obowiązkowa ! :D
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 14.07.2012 14:26

Przypomniałam sobie jeszcze spinacze do bielizny.
Zawsze na kwaterze było ich za mało na naszą rodzinkę i jak zawiało nocą to szukaliśmy rano ręczników po okolicy.
fpaprocki
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fpaprocki » 14.07.2012 14:36

Zapisane. Jutro gonię po 3 zestawy masek plus rurki :D
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 14.07.2012 16:17

Można kupić same rurki i używać razem z okularkami do pływania wsadzając rurkę za gumkę od okularków. A ja zabieram jeszcze zawsze lampkę nocną do czytania, taką na klipsie z przdłużaczem z pięcigniazdkowym zakończeniem i kilka mocniejszych żarówek z gwintem małym i dużym bo często gospodarze oszczędzają na mocy. Zamieniam żarówki po przyjeździe, można spokojnie poczytać, w łazience zrobić makijaż i się ogolić a przed odjazdem wkręcam znowu tamte co były.
A i jeszcze lornetka się przydaje.
I jak spinacze to warto dorzucić jeszcze sam sznurek do suszenia.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 14.07.2012 17:38

Koniecznie coś do czytania. Najlepiej sporo, żeby nie zabrakło.
liwia
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwia » 14.07.2012 17:44

A LORNETKA to na ładne turystki chyba :)
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 14.07.2012 17:57

Na ładne ŻAGLÓWKI !!! :lol:
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 15.07.2012 07:38

A ! I jeszcze mi się przypomniało, że zabieram drucianą mydelniczkę na dwie przyssawki, żeby mydełko w łazience szybko schło i nie "ślimaczyło" się. Można taką mydelniczkę przyczepić do wykafelkowanej ściany lub do lustra. Warto również rozważyć zabranie jakiegoś dobrego noża kuchennego. Zawsze jakieś na wyposażeniu kuchni są ale często okazuje się, że to jakaś tania "chińszczyzna" i pieczywo krojone takim nożem się rozwala, pomidor też i ciężko ukroić nim paški sir oraz pršut.
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 15.07.2012 08:20

Koziorożec napisał(a):Można kupić same rurki i używać razem z okularkami do pływania wsadzając rurkę za gumkę od okularków.


8O 8O 8O

To wtedy jeszcze klips na nos się przyda.

Maska z rurka jest po prostu komfortowa! A jak się masz trzymać za nos to ci będzie ręki do płynięcia brakowało.


Wszystko co tu wymieniacie jest bardzo potrzebne jak się jedzie pierwszy raz.
Potem co roku na szczęście człowiek mądrzeje i wlecze tych tobołów coraz mniej. Z drugiej strony braku czajnika albo kubków/szklanek jak do tej pory nie spotkałam - a przede mną 15 cro.
Na garnki i patelnie nie zwracam uwagi, bo nie gotujemy, ale WORKI DO LODU jadą z nami zawsze :D

Pozdrawiam,
Aśka
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 15.07.2012 08:23

Magdalena S. napisał(a):Koniecznie coś do czytania. Najlepiej sporo, żeby nie zabrakło.


To racja, pamiętam, jak ze smętną miną łaziłam po Splicie z nadzieją na cokolwiek po polsku, bo mi zbrakło ...

W zeszłym roku 11 sztuk w walizce :D starczyło.

Teraz czytnik i na mur beton nie zbraknie :) :) :)

Aśka
m-ak
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 07.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) m-ak » 15.07.2012 08:53

mar00ha_ napisał(a):
m-ak napisał(a):I dobre ubezpieczenia + karty EKUZ.


Karty EKUZ w Chorwacji nie działają.


mar00ha


Ale w drodze do Chorwacji już tak:-) Oby nie !
liwia
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwia » 15.07.2012 22:38

ja do czytania nic nie biorę, zastanawiam się kiedy ja mogłabym coś przeczytać? nie mam na to czasu na wakacjach, czytam raczej w domu jak brzydka pogoda, czytacie książki na plaży naprawdę?
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 16.07.2012 07:40

Ja, jak odkładam już lornetkę, to czytam. :D
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 16.07.2012 07:43

Czytam całe zycie, zawsze i wszędzie :) takie mam natręctwo.
Jak siedzę na plaży na leżaku to co innego mogłabym robić?
A czytam również rano w łóżku, do śniadania, na plaży..... Potem wieczorem przed uśnięciem... A także czasem w czasie podróży w samochodzie czy na promie. Ciężki przypadek i tego się nie leczy.
Na szczęście to samo ma mąż i córka :D

Aśka

PS. A oprócz tego do Cro koniecznie krzyżówki!
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.07.2012 09:43

Nie wyobrażam sobie nie zabrania książki, a nawet dwóch czy trzech. Dopiero na wakacjach mam czas poczytać. Na plaży - obowiązkowo, wieczorem, na tarasie - musi być. Mogę nie zabrać garnków (no, w sumie to ich nie zabieram), ale książki muszą być :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co jeszcze zabrać ze sobą? -> pierwszy wyjazd do Chorwacj - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone