Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja w UE - jakie zmiany dla turystów z Polski?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2013 10:47

termondar napisał(a):
Himek napisał(a):Czyli teraz na teren Chorwacji można zabrać z Polski :
"10 litrów wyrobów spirytusowych
20 litrów wina alkoholizowanego
90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego)"
Proszę o odp bo wyjeżdżam niedługo i chciałbym wiedzieć .


Proszę, jak przypadkiem uda ci się przewieść te 90 l. naszego "wina" nie częstuj nim Chorwatów 8O :wink:

Obrazek

O w mordę...dawne,stare kawalerskie czasy się przypomniały :oczko_usmiech:
tier
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tier » 18.07.2013 14:55

Nie mylmy wina z napojem winopodobnym! :evil:

W Polsce też są produkowane wina gronowe, ale jest ich bardzo niewiele, ciężko je kupić, ale za to są drogie (i z reguły nienajlepsze).

Nie ma sensu wozić drzewa do lasu, ale jak ktoś lubi...
menadzer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) menadzer » 19.07.2013 11:33

kobrat napisał(a):
Lednice napisał(a):Kobrat, absolutnie nie opowiadajcie głupot :!: :!: :!:

Strefa Schengen nie ma nic wspólnego z gorzałą, tylko z kontrolami na granicach, a w zasadzie z brakiem takich kontroli

10 litrów na głowę to norma unijna i od 1 lipca obowiązuje :!:

a jak dlugo trzeba bylo czekac, by mozna bylo wozic 4 Wagony fajek do Niemiec? dopiero po wejsciu w strefw schengen!!! a wczesniej mozna bylo tylko 1 , wiem doskonale, bo Polska byla w Uni 2 lata, a ja dostalem kare na granicy za fajki




Wiem wiem. Czytałem o tym. :D
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.07.2013 12:19

Największą zmianą jest to, że polski turysta podczas wizyty przyjacielu w Chorwacji, nie musi być zameldovany (pobyt do dwa tygodnie). :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.07.2013 12:32

mirko napisał(a):Największą zmianą jest to, że polski turysta podczas wizyty przyjacielu w Chorwacji, nie musi być zameldovany (pobyt do dwa tygodnie). :)


Jawna dyskryminacja skoro chcę jechać na blisko 3 tygodnie :D
pilach
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 23.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pilach » 19.07.2013 13:21

Nam dokumentów nawet do ręki nie chciano.Jedynie numery Vin nadwozia w Mesiu.Wina sto litrów nie wiozłem.Ale 120 dwu litrowych butelek napoi i 40 wagonów fajek przewiozłem.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 22.07.2015 19:41

potanialo
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Chorwacja w UE - jakie zmiany dla turystów z Polski? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone