Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie wino?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.07.2015 15:51

Ja wolę ich czarną gospodarkę nie zbrudzoną jeszcze mackami UE.
Ja nie zamierzam płacić za akcyzę czy badania wina dodatkowych opłat.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.07.2015 20:34

Właśnie przepłacasz 3-4 razy powyżej ich wartości właśnie z powodu owej czarnej gospodarki. Łapówki na Bałkanach są wyższe niż koszt certyfikatów. Nie rozumiesz jak działa gospodarka...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.07.2015 09:59

Hmm, jeżeli ja za świetne wino płacę u gospodarza 20-30kn za 1l to myślisz, że przepłacam 3-4x ?
Za dobrej jakości zakorkowane Zlatan Plavac 85kn też przepłacam ?
Albo za Grand Cru 160kn ?
Grand Cru w PL by kosztował 160 ale złotych, a we Francji 60€
Na internecie można zamówić sobie za 130zł lub 40€ (nawet za butelkę dopłacasz) - bez przesyłek. Nie wiem czy jeszcze inne opłaty w to wchodzą.
Thomas87
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas87 » 28.07.2015 21:12

Polecicie jakieś sprawdzone miejsce w okolicy Omiś-u bądź Split-u gdzie można kupić dobrą rakije i wino? :P
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.07.2015 22:08

:D większość win w Chorwacji, to wina wytrawne.
Świetny również jest "Prosek", albo " Kruskovac", "Posip", "Grk", czy "Plavac".
Najlepiej kupować wina u gospodarza, lub w przydrożnych winnicach, ewentualnie na straganach. Warto wówczas również próbować, zwłaszcza tego, co się kupuje. :D

...czasami niektórzy Chorwaci opowiadają, że najlepsze, czyli najbolje wino wypijają sami :D
sklawin86
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.01.2016
Chorwackie Wina

Nieprzeczytany postnapisał(a) sklawin86 » 06.06.2016 15:32

Wybieram się do Cro z mocnym postanowieniem zrobienia solidnego zapasu chorwackich białych win, najlepiej wytrawnych ale dopuszczam też wyjątki. Oczywiście kupie sobie Grasevine, Malvazije no właśnie i co dalej. Tu ukłon w stronę smakoszy wina, którzy pewnie są tu na forum. Zdaje sobie sprawę, że wino to szeroki temat w Cro więc dodam, że 1 tydzień spędzę w Omisiu natomiast drugi na Korculi. Ideałem byłby zakup wina wprost z winnicy, ale i sklepem nie pogardzę.

Gdzieś po głowie kołacze mi się biały Postup z Korculi właśnie, jeśli faktycznie jest takie wino to prosiłbym o opinie czy warto je zakupić.

Edit.

Chyba jednak takich tu nie ma...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2016 21:55

sklawin86
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sklawin86 » 08.07.2016 12:44

Janusz Bajcer napisał(a):Ciekawy blog o winie >>> https://pawelwronski.wordpress.com/tag/domaci-prosek/


dzięki dokładnie o to mi chodziło.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone