Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Captain America – majówka 2019 tylko dla dorosłych :-)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.11.2019 17:34

Habanero napisał(a):Pięknie tam 8O
To naprawdę Jelsa :roll:


Tak, to naprawdę Jelsa :hearts: Przedsezonowa Jelsa :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.11.2019 17:35

travel napisał(a):Jak dla mnie za mokro i za zimno 8)


Nie było tak żle - nawet słońce wychodziło na jakiś czas zza chmur :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
PS - w maju jestem skłonna pływać w zdecydowanie gorszej pogodzie - prawdę mówiąc potrzebuję tego - wtedy lepiej doceniam lato :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.11.2019 17:36

megidh napisał(a):
beatabm napisał(a):Bardzo lubię Jelsę, dobrze się czuję w tym miasteczku.

Ma swój urok i klimat.

I oczywiście swojego osła.


Masz w stu procentach rację. Też lubię Jelsę, pomimo tego, że byłam w niej tylko niecałe dwie godzinki.
Ale wtedy osła nie było. Za to też przemierzałam ta uliczki prawie puste.


W sezonie????
Dwie godziny to zdecydowanie za mało, wróć tam - chyba nie muszę zachęcać :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.11.2019 17:37

gusia-s napisał(a):Mieszkańcy Jelsy pomyśleli, że piraci przybyli i się pochowali po chałupach.
:smo:

A Banda ... jest zastrzeżona dla mojej załogi :mrgreen:

Jelsę polubiłam bardzo :)


Aż tacy straszni jesteśmy??? 8O 8O 8O
No weź...podziel sie Bandą :mrgreen:

Ja też - dlatego ciągle do niej wracam, czasem trochę pechowo :roll:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.11.2019 23:48

beatabm napisał(a):Nie było tak żle - nawet słońce wychodziło na jakiś czas zza chmur :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
PS - w maju jestem skłonna pływać w zdecydowanie gorszej pogodzie - prawdę mówiąc potrzebuję tego - wtedy lepiej doceniam lato :oczko_usmiech:


Dziwnie i pusto to dopiero wygląda Zlatni Rat na początku kwietnia.
Załączniki:
DSC00334.JPG
DSC00327.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.11.2019 14:10

Bravik napisał(a):
Dziwnie i pusto to dopiero wygląda Zlatni Rat na początku kwietnia.


Pięknie 8O :hearts: Na taki złoty róg to bym nawet się pofatygowała z pokładu :smo:
Witaj u mnie - miło Cię widzieć :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 03.11.2019 17:57

Witam. Dzięki za zaproszenie i mile słowo. :D
Na mnie Chorwacja poza sezonem również zrobiła niesamowite wrażenie. Na zaproszenie naszej chorwackiej przyjaciółki Mileny ruszyliśmy na początku kwietnia z córą i jej chłopakiem do Chorwacji, żeby zarazić Chorwacją następne pokolenie. Taka kwietniówka dla dorosłych. Jak się spodoba wczesną wiosną, to i latem będzie dobrze. Autostrady prawie bez samochodów, Makarska wyludniona jak miasto po jakiejś epidemii, majestatyczne Biokovo w niskich chmurach, konoby w których byliśmy jedynymi gośćmi. Nawet prom z Makarskiej na Brač się skurczył. Sam Brač bezludny, Jadranka do Dubrownika puściutka, Neum bez kolejki. Coś pięknego. No i te kolory Jadranu.

Wybacz, że zaśmiecam ci wątek swoimi slikami.
Załączniki:
DSC00370.jpg
DSC00369.jpg
DSC00352.jpg
DSC00329.jpg
DSC00327.jpg
DSC00302.jpg
DSC00276.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.11.2019 10:20

Bravik napisał(a):Witam. Dzięki za zaproszenie i mile słowo. :D
Na mnie Chorwacja poza sezonem również zrobiła niesamowite wrażenie. Na zaproszenie naszej chorwackiej przyjaciółki Mileny ruszyliśmy na początku kwietnia z córą i jej chłopakiem do Chorwacji, żeby zarazić Chorwacją następne pokolenie. Taka kwietniówka dla dorosłych. Jak się spodoba wczesną wiosną, to i latem będzie dobrze. Autostrady prawie bez samochodów, Makarska wyludniona jak miasto po jakiejś epidemii, majestatyczne Biokovo w niskich chmurach, konoby w których byliśmy jedynymi gośćmi. Nawet prom z Makarskiej na Brač się skurczył. Sam Brač bezludny, Jadranka do Dubrownika puściutka, Neum bez kolejki. Coś pięknego. No i te kolory Jadranu.

Wybacz, że zaśmiecam ci wątek swoimi slikami.


Piękne zdjęcia :D
I nie zaśmiecasz - w tym wątku każda osoba i każdy komentarz jest mile widziana :D
Początek kwietnia - ciekawe czy było tak chłodno jak w jego końcu :roll:
Przed majówką też na drogach pusto, na granicach pusto. Zawsze zadziwia mnie Makarska - taki kurort a zero ludzi. A przecież są tacy co wybierają Chorwację na majowy przedłużony odpoczynek.
A Biokovo pod chmurami - jedne z piękniejszych chorwackich widoków - ale fakt, dziwna trochę jestem :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.11.2019 11:01

Idziemy na drugą stronę portu – muszę uiścić opłatę za postój w Jelsie.

Sporo czasu nam na tym mija bo harbour master cały czas gdzieś biega, zajęty cumowaniem regaciarzy.

DSC_8663.JPG


DSC_8664.JPG


Po drodze spotykamy takie cudo.

DSC_8665.JPG


DSC_8667.JPG


DSC_8668.JPG


I zegar słoneczny.

DSC_8669.JPG


A na chodniku taki drogowskaz:

DSC_8670.JPG


Długi ten spacer – trzeba odpocząć chwilę.

DSC_8673.JPG


DSC_8674.JPG


20190501_185607.jpg


Wracamy na pokład.

Razem ze swoją wachtą biorę się za przygotowanie posiłku.

Kapitana wyganiam na wędrówkę wyżej, niech popatrzy na miasto z góry.

20190501_190841.jpg


20190501_191118.jpg


20190501_191159.jpg


20190501_191244.jpg


20190501_191322.jpg


20190501_191337.jpg


20190501_191353.jpg


20190501_191417.jpg


20190501_191450.jpg


Ugotowane, zjedzone, posprzątane.

Część Załogi maszeruje jeszcze do poleconej knajpki Pelago.

Wracają bardzo zadowoleni, zuroczeni atmosferą, obsługą, jedzeniem i piciem.

Zaczęło padać.

Nie mamy ochoty moknąć – więc oddaję się z upodobaniem swojemu ulubionemu zajęciu na pokładzie.

20190501_193619.jpg


20190501_193227.jpg


Wieczór gromadnie spędziliśmy pod pokładem na śmiechach, żartach, grze w karty.

Pora iść spać.

Dobranoc.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 04.11.2019 13:21

Widok na miasto - to oczywiste - jest piękny, ale droga na tą górę też jest bardzo urocza.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.11.2019 15:07

Do kościółka na górę w ogóle się nie wdrapałam mimo, że przecież w Jelsie mieszkaliśmy 2 tyg 8O :oops:

Kurde, trzeba przyznać że w tym roku majówka w Chorwacji nie należała do pogodowo udanych :roll: Zazwyczaj o tej porze roku to już można było spokojnie plażować.
Przed wyjazdem miałam obawy czy i nad Gardą nie będzie podobnie bo prognozy były nieoptymistyczne ale muszę stwierdzić, że mieliśmy jednak zdecydowanie pogodniej 8O.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.11.2019 17:28

pomorzanka zachodnia napisał(a):Widok na miasto - to oczywiste - jest piękny, ale droga na tą górę też jest bardzo urocza.


Droga i cała góra - na kolejny raz. Na zdjeciach rzeczywiscie wygląda zachęcajaco. A w rzeczywistości? Nie mam pojęcia :mrgreen: Kolejnym razem może nie będę mieć wachty gospodarczej to potuptam tam :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.11.2019 17:34

"gusia-s"]Do kościółka na górę w ogóle się nie wdrapałam mimo, że przecież w Jelsie mieszkaliśmy 2 tyg 8O :oops:


Ty tam nie poszłaś????? Nie wierzę 8O 8O 8O

Kurde, trzeba przyznać że w tym roku majówka w Chorwacji nie należała do pogodowo udanych :roll: Zazwyczaj o tej porze roku to już można było spokojnie plażować.
Przed wyjazdem miałam obawy czy i nad Gardą nie będzie podobnie bo prognozy były nieoptymistyczne ale muszę stwierdzić, że mieliśmy jednak zdecydowanie pogodniej 8O.


Pamietasz jak Ci mówiłam że u Ciebie będzie dobrze przed wyjazdem??? O naszych prognozach niestety tak nie mogłam, doskonale widziałam co się swięci :roll: Ale cóż to... czy brak słońca przeszkadza w żeglowaniu??? :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: Absolutnie nie :hearts:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.11.2019 17:49

beatabm napisał(a):
"gusia-s"]Do kościółka na górę w ogóle się nie wdrapałam mimo, że przecież w Jelsie mieszkaliśmy 2 tyg 8O :oops:

Ty tam nie poszłaś????? Nie wierzę 8O 8O 8O
A jednak :mrgreen:

beatabm napisał(a):... O naszych prognozach niestety tak nie mogłam, doskonale widziałam co się swięci :roll: Ale cóż to... czy brak słońca przeszkadza w żeglowaniu??? :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: Absolutnie nie :hearts:
No niby nie ale chyba mnie by jednak ściskało trochę w dołku z tęsknoty za typową cropogodą bo przecież czegoś takiego to można na Mazurach się spodziewać ... i tam żalu nie miałam nawet jak zaczął padać śnieg w pewną majówkę :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.11.2019 22:28

"gusia-s" A jednak :mrgreen:


To normalnie Gusia jak nie Gusia 8O

No niby nie ale chyba mnie by jednak ściskało trochę w dołku z tęsknoty za typową cropogodą bo przecież czegoś takiego to można na Mazurach się spodziewać ... i tam żalu nie miałam nawet jak zaczął padać śnieg w pewną majówkę :mrgreen:


Widzisz - to był dziwny rok..... Najpierw Chorwacja jak Mazury, potem Mazury jak Chorwacja :roll: Pomieszało sie przyrodzie całkowicie :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Captain America – majówka 2019 tylko dla dorosłych :-) - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone