Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingi na Peljesac-u ???

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002
Campingi na Peljesac-u ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 09.05.2003 10:21

Hej! :D

Będę bardzo wdzięczny za garść informacji o kampingach na Peljesacu. Ponieważ dotychczas byłem tylko na Krk i w okolicach Omis, w tym roku planuję odwiedziny tegoż półwyspu. W internecie (głównie www.camping.hr) zebrałem wszelkie informacje i wydaje mi się interesujący Antony Boy (Viganj) i Adriatic (Mokalo). Ale wiadomo, że na monitorze wszystko wygląda cacy, a w rzeczywistości bywa różnie... :roll:
Byłbym więc wdzięczny za wszelkie rady... Głównie zależy mi na czystym, spokojnym kampingu z plażą pod ręką. I ciepłej wodzie (pod prysznicem i w morzu :wink: )...

Pozdrawiam,
J.
Keszel
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keszel » 09.05.2003 10:36

Jacunio napisał(a):Hej! :D

Będę bardzo wdzięczny za garść informacji o kampingach na Peljesacu. Ponieważ dotychczas byłem tylko na Krk i w okolicach Omis, w tym roku planuję odwiedziny tegoż półwyspu. W internecie (głównie www.camping.hr) zebrałem wszelkie informacje i wydaje mi się interesujący Antony Boy (Viganj) i Adriatic (Mokalo). Ale wiadomo, że na monitorze wszystko wygląda cacy, a w rzeczywistości bywa różnie... :roll:
Byłbym więc wdzięczny za wszelkie rady... Głównie zależy mi na czystym, spokojnym kampingu z plażą pod ręką. I ciepłej wodzie (pod prysznicem i w morzu :wink: )...

Pozdrawiam,
J.

Byłem tu i tu. Antony Boy taki sobie, natomiast Adriatic pięknie położony na półkach skalnych. Wszędzie czysto. Jedyna niedogodność to niemożliwość ustawienia samochodu przy namiocie (parking za to w porządku) No i wspaniałe widoki ze skał. Polecam. :D
Keszel
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keszel » 09.05.2003 10:50

Jacunio napisał(a):Hej! :D

Będę bardzo wdzięczny za garść informacji o kampingach na Peljesacu. Ponieważ dotychczas byłem tylko na Krk i w okolicach Omis, w tym roku planuję odwiedziny tegoż półwyspu. W internecie (głównie www.camping.hr) zebrałem wszelkie informacje i wydaje mi się interesujący Antony Boy (Viganj) i Adriatic (Mokalo). Ale wiadomo, że na monitorze wszystko wygląda cacy, a w rzeczywistości bywa różnie... :roll:
Byłbym więc wdzięczny za wszelkie rady... Głównie zależy mi na czystym, spokojnym kampingu z plażą pod ręką. I ciepłej wodzie (pod prysznicem i w morzu :wink: )...

Pozdrawiam,
J.

Byłem tu i tu. Antony Boy taki sobie, natomiast Adriatic pięknie położony na półkach skalnych. Wszędzie czysto. Jedyna niedogodność to niemożliwość ustawienia samochodu przy namiocie (parking za to w porządku) No i wspaniałe widoki ze skał. Polecam. :D
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 09.05.2003 11:14

Keszel napisał(a):Byłem tu i tu. Antony Boy taki sobie, natomiast Adriatic pięknie położony na półkach skalnych. Wszędzie czysto. Jedyna niedogodność to niemożliwość ustawienia samochodu przy namiocie (parking za to w porządku) No i wspaniałe widoki ze skał. Polecam. :D


Nooo! Ale trafiłem! :D :D

Jak rozumiem, problem z samochodem dotyczy Adriatic-a?
No to może jeszcze wyciągnę od Kolegi jakieś cenne informacje o kampingach i Peljesac-u? :lol:

PozdraV serdeczny,
J.
jarwoj
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarwoj » 09.05.2003 12:51

Dobry wybór.
W sprawie tego tematu polecam wątek Płw. Peljesac w dziale Regiony i miejscowości. Z tego też wątku cytuję poniżej własny post.
W lipcu 2002 roku byłem na campie Prapratno ok. 5 km od miejscowości Ston i 60 km od Dubrownika. Wjeżdżając na płw. w oka mgnieniu odcinasz się od zgiełku Jadranskiej magistrali. Camping położony jest w zatoce otoczonej górami. Teren samego pola jest płaski, zacieniony drzewami oliwnymi. Czysto, woda ciepła non stop. Na miejscu sklep, restauracja. Plaża przy campingu jest piaszczysta, kilkanaście metrów od brzegu głębokość wynosi do 1,5m. Przy plaży prysznic, mały fast food, stragan owocowy. Jeżeli chcesz nurkować wystarczy odejść kilkadziesiąt metrów zboczem góry okalającej zatokę i pod nią zachwycać się pełnią morza. Tam też znajdziesz odludne miejsce do plażowania. Między plażą a campem znajduje się kort tenisowy oraz boisko do siatkówki/koszykówki. Prapratno to także dobre miejsce do wypadu do Dubrownika i na Korculę promem z Orebica.
Sam Orebic, jako miasto nie przystaje do reszty półwyspu. Gdzież mu tam do klimatów...
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 09.05.2003 13:15

jarwoj napisał(a):W lipcu 2002 roku byłem na campie Prapratno ok. 5 km od miejscowości Ston i 60 km od Dubrownika. Wjeżdżając na płw. w oka mgnieniu odcinasz się od zgiełku Jadranskiej magistrali. Camping położony jest w zatoce otoczonej górami. Teren samego pola jest płaski, zacieniony drzewami oliwnymi. Czysto, woda ciepła non stop. Na miejscu sklep, restauracja. Plaża przy campingu jest piaszczysta, kilkanaście metrów od brzegu głębokość wynosi do 1,5m. Przy plaży prysznic, mały fast food, stragan owocowy. Jeżeli chcesz nurkować wystarczy odejść kilkadziesiąt metrów zboczem góry okalającej zatokę i pod nią zachwycać się pełnią morza. Tam też znajdziesz odludne miejsce do plażowania. Między plażą a campem znajduje się kort tenisowy oraz boisko do siatkówki/koszykówki. Prapratno to także dobre miejsce do wypadu do Dubrownika i na Korculę promem z Orebica.
Sam Orebic, jako miasto nie przystaje do reszty półwyspu. Gdzież mu tam do klimatów...


Dzięki za info! Przyglądałem się "wirtualnie" temu miejscu, ale trochę zniechęciło mnie miejsce - głęboko wcięta zatoka, więc mam pewne obawy o czystość wody... Może niesłusznie?
Generalnie morze w Chorwacji zachwyciło mnie przeźroczystą wodą oraz fauną i florą - uwielbiamy rodzinne pływanie i obserwacje powdodne. Dlatego zależy mi na jakości wybrzeża...

Pozdrawiam serdecznie,
J.
jarwoj
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarwoj » 11.05.2003 10:31

Woda jest OK. Jeśli chodzi o głębokość wcięcia zatoki to oceniam ją, (patrzę teraz na swoją fotografię) na jakieś 150- 200m. Zmętnienie zatoki wywołane piaszczystą plażą ok. 50m. Tak więc tyle trzeba się oddalić zboczem zatoki żeby mieć wodę o jakiej marzysz. Tam brzeg jest skalisty, ale są miejsca gdzie można wejść i wyjść z wody. Dno jest ciekawe, urozmaicone, półki skalne i pionowe skały, ryby. Ja pływam z zestawem ABC bez obciążenia (tyle wytrzymują mi uszy).
Keszel
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keszel » 12.05.2003 08:49

Jacunio napisał(a):
Keszel napisał(a):Byłem tu i tu. Antony Boy taki sobie, natomiast Adriatic pięknie położony na półkach skalnych. Wszędzie czysto. Jedyna niedogodność to niemożliwość ustawienia samochodu przy namiocie (parking za to w porządku) No i wspaniałe widoki ze skał. Polecam. :D


Nooo! Ale trafiłem! :D :D

Jak rozumiem, problem z samochodem dotyczy Adriatic-a?
No to może jeszcze wyciągnę od Kolegi jakieś cenne informacje o kampingach i Peljesac-u? :lol:

PozdraV serdeczny,
J.


Polecam kamp Perna 2 km za Orebicem. Dość duży, dużo cienia, pięknie położony, mozna rozbić się 3m od morza, czyste sanitariaty, cały czas ciepła woda. W tamtym roku płaciliśmy ok 90 zł za 4 osoby samochód i namiot. Do tego piękny widok na góry i Korcule. Stateczkiem z Orebica na Korcule 20 min. Po drodze możesz odwiedzić kampingi o które pytałeś. Antony Boy prawie graniczy z Perną. W tym roku tez tam wpadnę na tydzień na początku sierpnia . Pozdrawiam.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 12.05.2003 08:56

Keszel napisał(a):Polecam kamp Perna 2 km za Orebicem. Dość duży, dużo cienia, pięknie położony, mozna rozbić się 3m od morza, czyste sanitariaty, cały czas ciepła woda. W tamtym roku płaciliśmy ok 90 zł za 4 osoby samochód i namiot. Do tego piękny widok na góry i Korcule. Stateczkiem z Orebica na Korcule 20 min. Po drodze możesz odwiedzić kampingi o które pytałeś. Antony Boy prawie graniczy z Perną. W tym roku tez tam wpadnę na tydzień na początku sierpnia . Pozdrawiam.


No to się może spotkamy, bo planuję pobyt na przełom lipca i sierpnia! :D

PozdraV!
lupus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 14.07.2004
polecam adriatic

Nieprzeczytany postnapisał(a) lupus » 14.07.2004 18:18

szczerze polecam adriatic

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Campingi na Peljesac-u ???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone