Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bułgaria i Rumunia w UNI EURO

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Bułgaria i Rumunia w UNI EURO

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 31.12.2006 22:46

Może alternatywą dla plaż chorwackich będą piaszczyste plaże Bułgarii i Rumuni. Wejście do Uni tych dwóch krajów z dniem 1 stycznia 2007 roku przyniesie zapewne wiele wymiernych korzysci dla turystów z zagranicy i mieszkańców tych krajów. Skończa sie długie kolejki na granicach, pseudo kontrole graniczne i celne a co zatem idzie łapówki, opłaty za dezynfekcję i żałosna kultura ze strony ich pograniczników i celników. Życie w tych krajach jest tanie, usługi , kwatery dużo tańsze niż w Chorwacji. Kraje te dotychczas prywatnie omijałem z daleka. Bywałem tam drogą lotniczą w ramach wykonywanych obowiazków słuzbowych i ogólnie nie narzekałem. Jednak wyjazd służbowy, a indywidualny to nie to samo, zwłaszcza, że było się tam gościem lub działało sie na ich korzyśc ewentualnie wspierało się ich narodowe działania i aspiracje. Pozdrawiam
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 01.01.2007 03:31

darek1 napisał(a):Może alternatywą dla plaż chorwackich będą piaszczyste plaże Bułgarii i Rumuni. Wejście do Uni tych dwóch krajów z dniem 1 stycznia 2007 roku przyniesie zapewne wiele wymiernych korzysci dla turystów z zagranicy i mieszkańców tych krajów. Skończa sie długie kolejki na granicach, pseudo kontrole graniczne i celne a co zatem idzie łapówki, opłaty za dezynfekcję i żałosna kultura ze strony ich pograniczników i celników. Życie w tych krajach jest tanie, usługi , kwatery dużo tańsze niż w Chorwacji. Kraje te dotychczas prywatnie omijałem z daleka. Bywałem tam drogą lotniczą w ramach wykonywanych obowiazków słuzbowych i ogólnie nie narzekałem. Jednak wyjazd służbowy, a indywidualny to nie to samo, zwłaszcza, że było się tam gościem lub działało sie na ich korzyśc ewentualnie wspierało się ich narodowe działania i aspiracje. Pozdrawiam


Ale to nie będzie Cro-Jadran!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Maciek95
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 18.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek95 » 01.01.2007 20:21

Pocichu tez licze na to ze cywilizacja tam dotrze i ze drogi sie poprawia w tym rejonie bedzie to jakas alternatywa :wink:
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 02.01.2007 12:56

darek1 napisał(a):Może alternatywą dla plaż chorwackich będą piaszczyste plaże Bułgarii i Rumuni. Wejście do Uni tych dwóch krajów z dniem 1 stycznia 2007 roku przyniesie zapewne wiele wymiernych korzysci dla turystów z zagranicy i mieszkańców tych krajów. Skończa sie długie kolejki na granicach, pseudo kontrole graniczne i celne a co zatem idzie łapówki, opłaty za dezynfekcję i żałosna kultura ze strony ich pograniczników i celników. Życie w tych krajach jest tanie, usługi , kwatery dużo tańsze niż w Chorwacji. Kraje te dotychczas prywatnie omijałem z daleka. Bywałem tam drogą lotniczą w ramach wykonywanych obowiazków słuzbowych i ogólnie nie narzekałem. Jednak wyjazd służbowy, a indywidualny to nie to samo, zwłaszcza, że było się tam gościem lub działało sie na ich korzyśc ewentualnie wspierało się ich narodowe działania i aspiracje. Pozdrawiam


baju baju bedziesz w raju, nie wierze, ze zniknie korupcja - co u nas zniknela, choc w UE jestesmy juz kilka lat? przeciez granice nadal beda i nadal tam beda "kroic" rozne oplaty...jedyny plus, ze nasze regiony przestana byc na dnie tabeli "bogactwa" w UE. :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.01.2007 13:27

Mam nadzieję, że jednak poprawi się tam sytuacja pod względem bezpieczeństwa - naczytalem się trochę o tym :? , no i przekraczanie granic będzie latwiejsze.........
Mnie tam wakacje nad morzem w tych krajach raczej nie interesują :wink: , ale GÓRY...........to i owszem :D
Może jak zrealizuję już swoje plany to za 2,3 lata się tam wybiorę :?:
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 08.02.2007 14:05

W styczniu tego roku (2007) byłem w Rumuni i w Bułgari. Obydwie granice przekraczałem na dow osobisty. Może byłem pierwszym polakiem przekraczającym tą granice na dow osobisty??

Granice:
Na paszporty nie było problemów w Rumuni i Bułgarii. W Bułgarii mój dow osobisty gdzieś notowali w komputerze i przez niego było 1 minutę dłużej.
Ogólnie co tu mówić. EUROPA.
Serbia. Niestety Serbowie pozostają demoludami europy środkowej i nie polecam tej drogi. Zrobili na mnie bardzo złe wrażenie.

Rumunia. Szok! To kraj cywilizowany. A ja myslalem ze tam wszyscy ludzie mieszkają w domkach jak cyganie. :-)
Ludzie uroda włoską. Kobiety bardziej zadbane niż włoszki. Nie jedzą tyle makaronów. :-)

Bułgaria. Tutaj wiekszy bałagan. Wielki plac budowy.
Polacy kupują nieruchomości po cenie nawet 2000 Euro za metr. Nie znają zupełnie rynku. Średnia cena w tej miejscowości co byłem 800 Euro za metr. Bułgarzy na Polakach straszną kase zarabiają. Mówią że na nikim takiej kasy nie robią... Trudno się dziwić 1200 Euro przebitki na 1 metrze.

Dobra. wracając do Wakacji. Bo tutaj o metrach się rozpisuje.
Polecam 2 miejscowości.
1. Sozopol. Miasteczko stare. Ma swój klimat
2. Nessebar. Ale tam nie ma plaż. Wiec Nowy Nessebar.
Stary Nessebar to wyspa ktora jest połaczona ok 500 metrowym nasypanym po mieliznie przejazdem. Nowy Nessebar jest obok.
Minusem nowego nessebaru jest to że jest to duzy kurort obok Slonecznego Brzegu. Gdzie plaże są piaszczyste i w sezonie pewnie baaardzo tłoczne.

Ogólne wrażenia. Bardzo pozytywne. Szczególnie ceny bardzo atrakcyjne.
Chodzi bardziej o noclegi. Bo wyzywienie w Chorwacji 2 lata temu było w normalnych cenach. Ale noclegi niestety na Chorwacji bywają bardzo drogie jesli się sprytnie nie poszuka. Niestety ja nie umiem sprytnie szukać. Dlatego wybieram kempingi. :-)

Wracając do Bułgarii. Noclegi są tańsze. Ludzie mili. Tylko takie dziwne literki są. Ale da się je nauczyć. Ja napisalem POLICJA po polsku i w ich literkach i juz mialem połowe alfabetu. Varna to Bapka i takie tam. :-)
Ostatnio edytowano 08.02.2007 14:18 przez Hadson, łącznie edytowano 1 raz
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 08.02.2007 14:16

RobCRO napisał(a):
baju baju bedziesz w raju, nie wierze, ze zniknie korupcja - co u nas zniknela, choc w UE jestesmy juz kilka lat? przeciez granice nadal beda i nadal tam beda "kroic" rozne oplaty...jedyny plus, ze nasze regiony przestana byc na dnie tabeli "bogactwa" w UE. :D


Ja nic nie płaciłem na granicach BG I RO. Przejechaliśmy bez problemów. Nawet do bagażnika nie zaglądali.

Natomiast Serbowie zaglądali. I pytali się czy przewożę alkohol, papierosy. Ja powiedziałem że nie. Że ceramike przewożę. I akurat w pudełku były garnuszki które kupiła koleżanka. I pokazałem. Uffff.
Nie wiem ile butelek można przewieźć przez granice. Gdzieś czytałem ze 10 butelek wina na głowę. Bo kupiłem sobie "trochę" zapasów wyśmienitego Bułgarskiego wina do niedzielnych obiadków. Bo nie chciało mi się rozmieniać Lewów na Euro.
Na głowę chyba mieściliśmy się w normach 10 na łeb. Bo koledzy też coś kupili więc w sumie nie wiem ile tych butelek było. Ale nie sądzę że więcej niż 50. :-/ Zresztą wino to nie alkohol.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 14:17

Booooże, byłeś w Sozopolu 8O :D:D:D:D. Jak tam teraz jest :?: daj jakieś fotki pleaseeee :!:a byłeś może w Burgas :?: tam gdzieś w jakiejś restauracji jedliśmy pyszne "Agnesko peceno" ponoć to jagnięcina :D. Byłeś nad rzeką Ropotamo :?:

Pozdrav :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.02.2007 14:32

Leszek a slyszaleś może o tym :?: :D

http://www.bulgaricus.com/forum/index.php
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 14:34

Nie 8O :oops:
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 08.02.2007 14:39

Sozopol niestety zwiedzałem systemem japońskim i mam mało zdjęć. Dodam że jest to styczeń a nie jakiś kwiecień. :-) Temp była ok 7-15 C (w słoncu). W nocy bylo chłodniej.
Obrazek
Uliczki.
Obrazek
Szerokie zdjęcie tutaj masz linka bo mnie Admin by zabił.
http://hadson.neostrada.pl/foto/bulgaria/b4v.jpg
Skałki nieco większe niż przeciętne Chorwackie.
Obrazek
Widok z Sozopolu.
Obrazek

Droga z Sozopolu do Burgas. Ogólnie takie są tam drogi. Najgorszy odcinek jest od granicy z Serbią do Sofii.
Obrazek
Ostatnio edytowano 08.02.2007 19:20 przez Hadson, łącznie edytowano 2 razy
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 08.02.2007 14:40

Burgas. Też nie zwiedziłem. Trochę żałuje. A bylem w samym centrum. Ale plan był napięty. I nie bylem tam odpoczywać. :-(
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 08.02.2007 14:48

Hadson napisał(a):Sozopol niestety zwiedzałem systemem japońskim i mam mało zdjęć.

Uliczki.
Obrazek


Ech Sozopol, wróciły wspomnienia ze szczenięcych lat :la: .
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.02.2007 15:00

Hadson napisał(a):...
Skałki nieco większe niż przeciętne Chorwackie.
Obrazek
...

Kurna na tej plaży znalazłem bardzo daaawno temu dwie stotinki i chciałem z nimi na lody iść :lol:
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 08.02.2007 15:21

Hadson napisał(a):Sozopol niestety zwiedzałem systemem japońskim i mam mało zdjęć. Dodam że jest to styczeń a nie jakiś kwiecień. :-) Temp była ok 7-15 C (w słoncu). W nocy bylo chłodniej.
Obrazek
Uliczki.

A ja chodziłam po tych uliczkach :lol:
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone