Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 15.06.2017 15:18

Adek99 napisał(a):Pozdrawiam z sąsiedniej wysp Brač, u Was też dziś deszczowo?

Pozdrawiam z Vrboskiej. Tu od południa przejaśnienia i miła odmianą od upałów. Wieczorem do Jelsy na koncert i degustacje win.
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 15.07.2017 11:00

Minęło już kilka tygodni od powrotu z Hvaru :( , a jeszcze mam niedokończoną relację z Brač... 8)

Pora więc zabrać się do roboty :wink: i kończyć TO, co się zaczęło.
Na czym to ja...
A... Blacę zostawiamy za sobą i ruszamy na wschód wyspy. Upał i duchota, samochód na szczęście wyposażony w klimę. Mijamy Pražnicę, Gornji Humac i zatrzymujemy się w Selcy. Miejscowość tą kojarzyłem głownie z majestatycznym widokiem kościoła z relacji Minimartini.
Spacer po miasteczku nie był długi. Obeszliśmy właściwie centralnie położony plac. Całkiem przyjemna mieścina.

Obrazek
Ciekawa alejka

Obrazek
Rodak

Obrazek
uliczka ;-)

Obrazek
piękny - ale zamknięty

Obrazek
pocałowaliśmy klamkę

Obrazek
dostojne budynki przy "dużym kościele"

Obrazek
w ryneczku

Obrazek
ja

Obrazek
tutaj mi się podobało - cień i fajna perspektywa

Obrazek
turystów niewielu - upał

Obrazek
domy przy placu

Obrazek
typowa kościelna fasada - świątynia MB Karmelitańskiej

Obrazek
wnętrze "mniejszego" kościoła

Obrazek
sklep, restauracja i chyba jakaś galeria miejscowego rękodzieła - ciekawie urządzone

Obrazek
detal elewacji - uwielbiam

Głodni i wymęczeni upałem wracamy do samochodu i ruszamy nad błękitny Jadran - do Sumartin. :papa:
Ostatnio edytowano 05.02.2018 10:59 przez pawel silesia, łącznie edytowano 1 raz
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 15.07.2017 12:35

Ładnie, ładnie, ale teraz to już czekam na Twój Hvar :oczko_usmiech:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 15.07.2017 15:19

tyniolek napisał(a):Ładnie, ładnie, ale teraz to już czekam na Twój Hvar :oczko_usmiech:


Obiecuję, że bedzie.
Pozdrawiam!
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.07.2017 17:43

A ja czekam na dalsze poznawanie Brača...Jesssu jeszcze 6 tygodni :!:

Ciekawe, że prawie na każdej wyspie jest jakaś uvala Blaće :D

Hvar też chętnie powspomnam :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 15.07.2017 19:31

Ja też z chęcią na Hvar popatrzę, bo to będzie dla mnie dobry przewodnik przed końcem sierpnia :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 16.07.2017 07:57

A ja jestem bardzo ciekawa czy będzie jakieś porównanie Brać/ Hvar ? :wink:
W tamtym roku był u nas Hvar jako 1 wyjazd do Cro, w tym roku będzie Brać i wydaje mi się, że chyba ciężko będzie przebić zeszłoroczny Hvar, mimo, że Brać też cudowna ;)
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 16.07.2017 09:44

Już po ??? Chętnie poczytam Brac do końca, a jesienią Hvar, na ogrzanie ;)
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 16.07.2017 09:47

Już po ??? Chętnie poczytam Brac do końca, a jesienią Hvar, na ogrzanie ;)
Katerina napisał(a):A ja czekam na dalsze poznawanie Brača...Jesssu jeszcze 6 tygodni :!:

Ciekawe, że prawie na każdej wyspie jest jakaś uvala Blaće :D

Hvar też chętnie powspomnam :)


Katerina, my też :)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 16.07.2017 12:51

wiolek_lp napisał(a):A ja jestem bardzo ciekawa czy będzie jakieś porównanie Brać/ Hvar ? :wink:
W tamtym roku był u nas Hvar jako 1 wyjazd do Cro, w tym roku będzie Brać i wydaje mi się, że chyba ciężko będzie przebić zeszłoroczny Hvar, mimo, że Brać też cudowna ;)


Mimo, że tak blisko siebie różnią się wyraźnie. Ale o tym może przy okazji mojej relacji z Hvaru. Różnorodność wysp daje okazję spędzenia kolejnych ciekawych wakacji w jednym regionie - Dalmacji. Co do wyższości jednej wyspy nad drugą... długa i burzliwa dyskusja - nawet w gronie moich znajomych, z którymi spędziłem oba urlopy.
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 16.07.2017 21:19

A jeszcze zapytam, wybacz jeśli było i przeoczyłam, odwiedziliście słynną szkołę rzeźby z kamienia ?
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 16.07.2017 22:02

laciatek napisał(a):A jeszcze zapytam, wybacz jeśli było i przeoczyłam, odwiedziliście słynną szkołę rzeźby z kamienia ?


Do Pučišćy już blisko :wink:
Pozdrawiam! :papa:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 17.07.2017 10:21

2016.06.22 Środa

Jedynym ratunkiem przed upałem jaki przychodził nam do głowy 8) było szybkie udanie się nad wodę. Najbliższe miasteczko Sumartin! Z górki raz, dwa i już parkujemy na nabrzeżu. Nie bardzo umieliśmy ocenić czy bardziej jest nam tęskno do morza czy bardziej do talerza... wygrywa jednak głód. Pierwsze kroki kierujemy do konoby Top. Była rybka z dodatkami i piwko. Nasz kolega "wczasowy szef kuchni i jednocześnie intendent" - wyjmuje z portfela kuny i płaci za wszystkich - okazuje się, że tak umiejętnie gospodarował kasą, że starczyło na obiad dla wszystkich, jedzenie do końca pobytu i bilety na prom do Splitu...

Obrazek
konoba Top

A teraz o miasteczku: hmmm no właśnie niby wszystko OK, ale jednak czuje niedosyt. Może to zmęczenie i duchota, brak "weny" ale jakoś ten Sumartin mnie nie urzekł. Pozostanę na tym, że po obiedzie spakowaliśmy tyłki do auta i pojechaliśmy szukać plaży.

Obrazek
pierwszy widok

Obrazek
lubię to!

Obrazek
;)

Obrazek
:)

Obrazek
TZ w Sumartinie

Obrazek

Obrazek
w porcie

Obrazek
ładnie

Plaża w U. Sv. Rok okazała bardzo fajna, miejsca dużo na skałkach. Wejście do wody strome, ale bezpieczne, dno ciekawe i urozmaicone. Było nawet miejsce gdzie od razu wskakiwało się na głęboką wodę, co doceniła część ekipy :mrgreen: Widok na Biokovo mimo że zamglony robił wrażenie. Co jakiś czas przepływały :mrgreen: pływadła :mrgreen:

Obrazek
woda!

Obrazek
woda!

Obrazek
Jadran zmienił kolor :(

Obrazek
przespacerowałem się na plażę z drugiej strony półwyspu. Jest chyba bardziej popularna.

Obrazek
pływadło 1

Obrazek
pływadło 2

Od tego dnia do końca wyjazdu panowała prawdziwa duchota. Wysoka temperatura i wilgotność, niebo pozostawało zamglone. Woda zmieniła kolor na bardziej zielono-żółty, była wyjątkowo ciepła i zmieniła zapach... hmmm... :roll:
Ostatnio edytowano 05.02.2018 11:25 przez pawel silesia, łącznie edytowano 3 razy
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 17.07.2017 11:11

pawel silesia napisał(a): Wysoka temperatura i wilgotność, niebo pozostawało zamglone.

To już wiem dlaczego na swoich zdjęciach nie mam nigdzie błękitnego nieba z ładnymi chmurami :) Właśnie codziennie, niebo było jakby zamglone.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 17.07.2017 12:20

W Sumartinie byłam w 2009 roku. Bardzo dobrze nam się tam mieszkało, chociaż nie jest to najpiękniejsze miasteczko na wyspie Brač. W konobie Top jadaliśmy często. Nie wiem, jak jest teraz, ale wtedy ceny ( nie tylko tam, w całym Sumartinie) były szokująco niskie 8O ( jak na chorwackie standardy oczywiście :wink: )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji. - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone