Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BoraviŚna Karta

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002
Re: Zameldowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 16.06.2002 20:53

bybus napisał(a):Tomek , tak z ciekawosci jak wysokie sa tam mandaty :? ..... i jak sie ma sprawa z antyradarami

Swoją historię opisałem już wcześniej (70 przy ograniczeniu do 40) pierwsza propozycja to 200 kun. Kiedy odpowiedziałem, że tyle nie ma (bo rzeczywiście nie miałem akurat tyle Kun...) stanęło na 100. Co do antyradarów - osobiście nie używam, nic także w tym temacie nie słyszałem (policja podobnie jak u nas używa pistoletów).

Pozdrawiam
Tomek
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 06.07.2002 07:38

Waldemar Knapiński napisał(a):kazdy obcokrajowiec przebywający w Chorwacji dłużej niż dobę formalnie musi być zameldowanym. Kierownik obiektu powinien tego dokonać i oddać nam dokument stwierdzający zameldowanie. Jest to tak zwana boraviśna karta

Ponieważ temat jest już w zasadzie wyczerpany, powiem tylko tyle: byłem po raz kolejny i po raz kolejny nie dostałem takiego czegoś :D
Pozdrowienia,
gienek

Nieprzeczytany postnapisał(a) gienek » 06.07.2002 14:27

Byłem w Chorwacji dopiero raz i to w ubiegłym roku,mieszkałem na Rivierze Makarskiej i dostalem BORAVISTA w prywatnej kwaterze od gospodyni opiekujacej sie apartamentem,powiedziala ,żeby nosic to przy sobie i ew. okazac na granicy.Oczywiscie nikt sie nas o to nie pytal,nie mowiac o kontroli,nawet paszportow nie ogladali,dopiero nasi w Chyznem dziwili sie skad wracam takim dziwnym samochodem(Polonez Kombi podrabiany). :D
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 06.07.2002 19:48

Cześć,
gienek napisał(a):dopiero nasi w Chyznem dziwili sie skad wracam takim dziwnym samochodem(Polonez Kombi podrabiany). :D

Co to znaczy "podabianym" ??? :wink:
Pozdrowienia,
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 07.07.2002 13:19

Mariusz napisał(a):Cześć,
gienek napisał(a):dopiero nasi w Chyznem dziwili sie skad wracam takim dziwnym samochodem(Polonez Kombi podrabiany). :D

Co to znaczy "podabianym" ??? :wink:
Pozdrowienia,


Gienek gdzies juz pisal : z tylu szyba od cienkiego i wycieraczka od zuka :D :D
dobry jest 8)
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
BoraviŚna Karta - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone