Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bora - Tramontana - dla informacji i ku przestrodze

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 05.05.2017 22:26

Witam,
To był ponton Hondy 380cm, silnik Hondy 20KM.
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 06.05.2017 00:27

To historia, a kiedy młode małżeństwo w tym roku zobaczymy przy otoku Kluda? :D
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 07.05.2017 01:59

He, he,
Właśnie 30 minut temu wróciliśmy z HR.
Wybieramy się ponownie 15.07.
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 07.05.2017 16:35

My 29.06 - 16.07 i 12.08-24.08.
ROmAN DC
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROmAN DC » 04.01.2019 17:32

Dwa parametry skala Beauforta oraz stan morza określają sztorm.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.07.2019 09:02



Ale się ubawiłam 8O :mrgreen: :mrgreen:

Nagle przyszedł wiatr i nagle podniósł fale 5-6 metrów na Adriatyku między wyspami w środku lata???
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.07.2019 09:13

beatabm napisał(a):

Ale się ubawiłam 8O :mrgreen: :mrgreen:
Nagle przyszedł wiatr i nagle podniósł fale 5-6 metrów na Adriatyku między wyspami w środku lata???
Jak przeczytałam, że rejs z Zaostrog to odrazu pomyślałam sobie o Felunie ... no i proszę ... czyli, że jedna z ich jednostek już nie popłynie, ciekawe która.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 03.07.2019 15:05

maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.07.2019 15:17

gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):

Ale się ubawiłam 8O :mrgreen: :mrgreen:
Nagle przyszedł wiatr i nagle podniósł fale 5-6 metrów na Adriatyku między wyspami w środku lata???
Jak przeczytałam, że rejs z Zaostrog to odrazu pomyślałam sobie o Felunie ... no i proszę ... czyli, że jedna z ich jednostek już nie popłynie, ciekawe która.

Felun Jedan 8O
Płynęliśmy nim kiedyś z Zaostroga na Pelješac i Hvar. No ładnie...
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4911
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.07.2019 16:41

beatabm napisał(a):Ale się ubawiłam 8O :mrgreen: :mrgreen:
Nagle przyszedł wiatr i nagle podniósł fale 5-6 metrów na Adriatyku między wyspami w środku lata???
... "wiedząc, że jest planowany sztorm"
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 03.07.2019 22:56

beatabm napisał(a):


Ale się ubawiłam 8O :mrgreen: :mrgreen:

Nagle przyszedł wiatr i nagle podniósł fale 5-6 metrów na Adriatyku między wyspami w środku lata???


Strach ma wielkie oczy ale pewnie coś było na rzeczy. Kiedy to miało być? Jesteśmy w Zaostrogu od 26.06.2019 i nawet metrowej fali nie udało mi się zaobserwować. Natomiast Felun Jedan pływa w najlepsze. Nawet dziś go widziałem.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 04.07.2019 07:40

Może coś jest na rzeczy.
W 2013 popłynąłem promem Jadroliniji z Drvenika na Korčulę (bez auta). Piękna pogoda, brak wiatru.
Pora wracać, ale nie ma czym... Wszystkie promy odwołane ze względu na złe warunki pogodowe.
Na niebie nadal "żarówa", brak wiatru... Pomyślałem - co jest do licha?
Pani z "budki" przeprosiła i poinformowała nas o wysokiej fali i silnym wietrze.
Ja i kilkadziesiąt osób musieliśmy wykombinować jak tu wrócić do Drvenika (prom do Orebić, wynajętym busem do Trpanj, prom do Ploče, autobus do Drvenika, własne auto do Podgory gdzie mieszkaliśmy).
Niby pogoda super, a Jadrolinija z powodu złych warunków odwołała wszystkie kursy z Drvenika na Korčulę i promy powrotne. Z Ploče do Trpanj promy kursowały wg rozkładu.
Ostatnio edytowano 08.07.2019 11:44 przez yooshky, łącznie edytowano 1 raz
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 06.07.2019 19:32

Na chorwackich portalach nawet wzmianki o tak dramatycznych wydarzeniach.
W samej relacji pełno nieścisłości , np. "Załoga na statku to trzy studentki ze Słowacji (w wieku ok.20 lat) i trzech mężczyzn (Chorwatów, również młodych, sam kapitan miał ok. 22 lat)". A za chwilę - "a potem dałem telefon kapitanowi, który jako jedyny był Chorwatem (reszta załogi to słowaccy studenci) i potrafił mówić po chorwacku". A na koniec "kiedy nagle pojawił się silny wiatr i fale morskie sięgające ok. 5,6 metrów wysokości" Strasznie szczegółowa ta pani, albo tak wprawne oko. A tak przy okazji fale do drugiego piętra pomiędzy Korčulą a Pelješacem....
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 08.07.2019 00:05

Bravik napisał(a):Na chorwackich portalach nawet wzmianki o tak dramatycznych wydarzeniach.
W samej relacji pełno nieścisłości , np. "Załoga na statku to trzy studentki ze Słowacji (w wieku ok.20 lat) i trzech mężczyzn (Chorwatów, również młodych, sam kapitan miał ok. 22 lat)". A za chwilę - "a potem dałem telefon kapitanowi, który jako jedyny był Chorwatem (reszta załogi to słowaccy studenci) i potrafił mówić po chorwacku". A na koniec "kiedy nagle pojawił się silny wiatr i fale morskie sięgające ok. 5,6 metrów wysokości" Strasznie szczegółowa ta pani, albo tak wprawne oko. A tak przy okazji fale do drugiego piętra pomiędzy Korčulą a Pelješacem....

..... a dlaczego nie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Bora - Tramontana - dla informacji i ku przestrodze - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone