Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

B i H - Dubrovnik - Czarnogóra (wrzesień-październik 2009)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 27.10.2009 18:21

Takie zużycie oleju w dieslu to nic. Ja jestem zadowolony że przy moim dość niskim zawieszeniu i często dość kiepskich drogach ani razu nawet nie przytarłem podwoziem - tego bałem się najwięcej szczególnie że jeździłem miejscami tam gdzie droga była w budowie, bądź była szutrem, bądź niespecjalnej jakości i o dziwo bez przygód. Ale nie róbmy off-topa :)
Pozdrawiam
ebolec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1432
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebolec » 27.10.2009 22:00

Witam,
miło było powspominać. Wraz z rodzinką byłem w Czarnogórze (a takze krótko w BiH) rok temu w sierpniu- też nocowalismy w Petrovacu. Natomiast spośród wszystkich miejsc, które wówczas zobaczyłem najlepiej wspominam Mostar, a szczególnie trudny do sprecyzowania urok (magię= tego miasta.
Pozdrawiam wszystkich cromaniakow i nie tylko...[/list]
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 27.10.2009 23:57

bzyq74 napisał(a):
AdamBo napisał(a):No widzę że kolega z kubu OCP również tu się udziela. Fotki super.

Pozdrawiam
AdamB OCP


Witaj AdamB z OCP :lol:
Dzięki.
I do zobaczyska na spocie.


Co do spalania, bo mamy takie same silniki mnie wyszło 5.2 z wyjazdu tegorocznego do Chorwacji ( w sumie wyszło mi 3300km). To już drugi mój wyjazd Octavią II do Chorwacji i nie ostatni. W przyszłym roku prawdopodobnie również pojadę z rodzinką. Tymi autkami naprawdę się dobrze podróżuje. :D
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 22.11.2009 12:44

AdamBo napisał(a):
bzyq74 napisał(a):
AdamBo napisał(a):No widzę że kolega z kubu OCP również tu się udziela. Fotki super.

Pozdrawiam
AdamB OCP


Witaj AdamB z OCP :lol:
Dzięki.
I do zobaczyska na spocie.


Co do spalania, bo mamy takie same silniki mnie wyszło 5.2 z wyjazdu tegorocznego do Chorwacji ( w sumie wyszło mi 3300km). To już drugi mój wyjazd Octavią II do Chorwacji i nie ostatni. W przyszłym roku prawdopodobnie również pojadę z rodzinką. Tymi autkami naprawdę się dobrze podróżuje. :D


Fajnie się czyta Twoje opowieści. Musze się zmobilizować i też opisać swoje wrześniowe wojaże.
Tak na marginesie: 1,9TDI na 4,5 tys. km w 5 osób + bagaże wyszło mi śr. 6,0 l/100km.
Pozdrawiam smer OCP
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 22.11.2009 19:43

Smer powinieneś się zmusić, będzie lektura na jesienne wieczory :D
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 22.11.2009 20:21

gratulacje, super wakacje, dla mnie miła dla oka wspominka z trochę wczejśniejszego (bo czerwcowego) pobytu :)
wtedy jeszcze w górnych partiach Durmitoru zalegał śnieg, a droga do/z Żabljaka już była w remoncie ;)
fajnie, że konkretnie pojechałeś po Montenegro, bo to mega ciekawy kraj, tylko chyba (muszę jeszcze raz dokładniej przejrzeć relację, bo na razie skupiłem się na zdjęciach) zabrakło czasu na Monastyr Ostrog, ale coś trzeba zawsze zostawić na kolejny raz, prawda? :)
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 22.11.2009 20:41

Montenegro jest bardzo ciekawe, szczególnie rejony nie nadmorskie. Niestety wybrzeże jest dość zatłoczone. W tym roku chciałbym pojechać w okolice granicy z Kosovem bo tej częsci MN nie widziałem, a podobno są tam przepiękne góry.
P.S Ja muszę do swojej relacji jeszcze Serbię opisać :)
Pozdrawiam
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 22.11.2009 21:24

bzyq74, zapoznałem się z relacją i widzę/czuję, że jeszcze do MNE wrócisz ;)
jeżeli tak, to polecam Bar jako bazę :)
albo właśnie Ulcinj do głębszego poznania albańskich klimatów oraz do wygodnego plażowania na wielkiej piaszczystej plaży, no i do Baru blisko ;)
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 22.11.2009 21:45

bzyq74 napisał(a):Dojeżdżamy do skrzyżowania. Chwila konsternacji. Jedziemy drugorzędną drogą (bez znaków poziomych na jezdni). Po kilku km mijamy Szukobin i meldujemy się na granicy ( ładny nowy budynek do odprawy granicznej)

a w zeszłym roku we wrześniu był tylko blaszany barak i szutrowa droga, qrcze, chyba tylko w Polsce budowa nowego terminala musi trwać latami
Dojeżdżamy do drewnianego mostu i przejazd przez rzekę. Kilkaset metrów przed drewnianym mostem budują nowy most (pewnie w przyszłym roku drewniany zostanie rozebrany)

kolejny przykład, że chcieć to móc, a przykładowo w Warszawie... nie będę już porównywał ;)
w sumie, to wystarczy wyskoczyć do Szkodry, aby poczuć albańskie klimaty, imho to obowiązkowy punkt wczasów w MNE :)
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 25.11.2009 10:09

Wojtekant, oczywiście że wrócę jeszcze do MNE, zostały do zwiedzenia: Ostrog, pn i pn-wsch część kraju przy granicy z Serbią i Kosowem. Do tego napewno dojedzie cała Albania i zachodnia Grecja i się zrobi pełne 2 tygodnie :D
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 25.11.2009 10:51

dwa tygodnie na trzy kraje? to może być mało, chociaż "cała Albania" to może być moment i skończyć się samym przejazdem do Grecji ;)

jeżeli namówię dalszą rodzinę (bo na razie to tylko z żoną), to mam taki plan:
- tydzień w MNE i Bar jako baza wypadowa do zwiedzania MNE, co prawda będę już powtarzał odwiedzone miejsca, ale tak mi się podobały, że chętnie porobię za rodzinnego przewodnika i zwiedzę je ponownie, poza tym muszę się zmusić, żeby wszystko dokumentować sensownymi zdjęciami ;)
- tydzień w Durres i bliższe poznawanie Albanii - tu mam jeszcze pewne obawy, ale widzę, że kraj zmienia się błyskawicznie (w zeszłym roku np. nie było jeszcze asfaltu w Szkodrze, dopiero przygotowywali ulice, a po Twoich zdjęciach widać, że już jest, no i nowe przejście graniczne, a za chwilę nowy most), więc może i o porządek zaczęli bardziej dbać? bo plaże w Durres nie zachęcały do plażowania :(
dlatego będąc w MNE planuję zrobić kontrolny wypad do Durres i jeżeli wszystko będzie ok, to wtedy kolejny tydzień tam, a jeżeli nie, to tydzień w Cro :)

właśnie, w zeszłym roku urlopując się w Ulcinj zrobiłem wycieczkę do Durres i do Tirany, trafiłem akurat na czas ramadanu (wrzesień), więc miałem dodatkowe atrakcje: zero konkretnego żarcia przed zachodem słońca (a jak Polak głodny, to zły), chciano nas nawet aresztować: żonę za jedzenie loda na chodniku a mnie za palenie papierosa ;) na szczęście z policją w żadnym nam znanym języku się nie mogliśmy dogadać (oni coś tam po włosku próbowali), więc nas pogoniono bezkarnie do domu :)

tak więc uwaga: przy planowaniu urlopu w Albanii należy uwzględniać kiedy wypada Ramadan ;)
ok, to może od razu podam kiedy w przyszłym roku: 11.08-9.09
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 18.05.2010 15:19

W swojej relacji zawarłeś naprawdę wiele informacji dot. BiH oraz MN.
Chciałabym zapytać o stan dróg, którymi jechaliście w BiH,ponieważ jestem na etapie ustalania trasy przejazdu do MN.
pierwsza opcja, którą rozważam to Słowacja - Węgry autostradą) , dalej przez całą Chorwację ( Zagrzeb, Split, Dubrovnik) do Budvy w Czarnogórze.
Ze zdjęć wynika, że droga przez BiH nie była taka zła.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 18.05.2010 16:18

Drogi w BiH są w dobrym stanie (Banie Luka - Mostar czy Sarajewo-Slavonski Brod), gorsze były na Węgrzech (odcinek od Balatonu do Barcs)
Musisz wziąć pod uwagę średnią prędkość przelotową przez BiH tj. max 40-50 km/h (zakręty, góry, dużo wiosek i w co drugiej/trzeciej patrol z suszarką) co daje min. 6h by ją przejechać z pn na pd.
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 18.05.2010 16:36

Dzięki bardzo - wezmę to pod uwagę.
Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
B i H - Dubrovnik - Czarnogóra (wrzesień-październik 2009) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone