Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

B i H - Dubrovnik - Czarnogóra (wrzesień-październik 2009)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 20.10.2009 14:08

Krajobrazy super:
Zwłaszcza dolina Neretwy i Pivy, wodospady Kravica, widok na Bokę Kotorską oraz Durmitor.
Kanion Tary nie urzekł mnie tak bardzo (pewnie lepiej wygląda podczas raftingu).
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 26.10.2009 08:49

Bzyg.
Wspaniała podróż!
Fajna relacja, miło się czytało i oglądało zdjęcia ze znajomych zakątków.

Trochę dziwnie i nostalgicznie wyglądają te puste plaże, uliczki i inne miejsca. My jesteśmy przyzwyczajenie do tłumów sierpniowych.
Nie było wam trochę smutnawo tak samotnie snuć się uliczkami Kotoru?
:P
pozdrawiam i życzę następnych, równie udanych, wypraw.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 26.10.2009 10:58

Janniko.

Dzięki za pochlebną opinię.
Akurat w tym roku wypadło nam tak, że pojechaliśmy można rzec już po sezonie i załapaliśmy się na jeszcze ciepłe morze i słoneczne dni.

Brak tłumów nam nie przeszkadzał, wręcz przeciwnie można było się wszędzie swobodnie poruszać.
Na plaży nie było walki o miejsce czy leżaki, to samo w knajpkach. :D
Nie było też problemu z parkowaniem czy korkami na ulicach.

Minusem były tylko krótkie dni (ciemno się robiło o 19-tej).

Uważamy, że były to nasze najlepsze wakacje obok wyprawy do Grecji w 2006r.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 26.10.2009 11:08 przez bzyq74, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 26.10.2009 11:02

Byłem tu od samego początku do samego końca... W sumie mało szczegółów, ale... fajne zdjęcia fajne krajobrazy... i chyba Albania mnie kręci.

Pozdrav :papa:

P.S. Dzięki za tę podróż.
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 26.10.2009 21:07

Taaak...fajnie powspominać sobie znajome miejsca :D
Aja przeczytałem relację dopiero dzisiaj w całości,aż dziw że nie trafiłem tu wcześniej. A czytając wątek z Ulcinj zastanawiałem się czy trafiliście do Antigony na starym mieście, ale pewnie nie trafiliście na Bimo i nie zaprosił was na rybkę.
Chyba czas wracać do CG, :) może jeszcze nie w przyszłym roku ale za dwa lata ....
pozdrav... :papa: :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.10.2009 22:23

Świetna podróż Bzyg :D

Brak tłumów to dobrodziejstwo , jednak krótkie dni - krótkie zwiedzania :wink:

Dzięki za relację , z której wynotowałem sobie kilka miejsc do zobaczenia na przyszłe , któreś tam wakacje :D

Pozdrawiam
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 26.10.2009 23:35

Witam.
Jak na złość, to na co najbardziej liczyłem- czyli zdjęcia z kanionów Moracy i Tary- jakoś rozmyte i mało ich, ale cóż- tak bywa.

W każdym razie zanotowałem dane z tej drogi na szczyt w okolicy Boki Kotorskiej, a to się na pewno przyda!

Pozdrawiam i gratuluję wycieczki.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 27.10.2009 09:15

Witam


zygmunt napisał(a):... A czytając wątek z Ulcinj zastanawiałem się czy trafiliście do Antigony na starym mieście, ale pewnie nie trafiliście na Bimo i nie zaprosił was na rybkę.


Niestety nie trafiliśmy, Ulcijn przelecielismy bardzo szybko, ale zawsze tam można wrócić po drodze do Albani.

Fatamorgana napisał(a):Witam
Jak na złość, to na co najbardziej liczyłem- czyli zdjęcia z kanionów Moracy i Tary- jakoś rozmyte i mało ich, ale cóż- tak bywa.
...


Jakoś tak wyszło, że mało fociłem:
Odnośnie Moracy: to przełom doliny ma może kilkanaście km, ale warto tędy pojechać.
Kanion Tary mnie jakoś nie powalił (bardziej dolina Pivy i Durmitor), ale każdy ma swoje odczucia.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 27.10.2009 10:51

bzyq74 napisał(a):08.08. 2009 (czwartek)

Nastał dzień wyjazdu. Szybkie pakowanie, pożegnanie gospodarzy i w drogę.


Raczej 08.10.2009

Piękną rundę zrobiliście po Czarnogórze. Czarnogóra to nasze pierwsze wielkie odkrycie (że to jest kraj dla nas - kaniony, góry, widoki) do którego chętnie powracamy i we wspomnieniach i w cudzych relacjach i mamy nadzieję też w kolejnych podróżach po Bałkanach.

Szkodra to jedno z najgorzej się prezentujących miast w Albanii. Zawsze tam gdzie mieszkają biedni Cyganie miasteczka wyglądają specyficznie.

bzyq74 napisał(a):Miasto nie ciekawe, widać biedę na ulicach.

Albania jest też w kręgu naszych zainteresowań. Przejechaliśmy ją raz wszerz, myślimy o więcej.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 27.10.2009 11:12

Też nas zachwyciła Czarnogóra, małe państwo, a taka różnorodność krajobrazów.

Albanię zapewno spenetruję przy następnej podróży na Bałkany i mam nadzieję że zdąże jeszcze przed pełną komercją w tym kraju :D, choć widać po naszych relacjach z podróży, że coraz nas więcej w Albanii :lol:

Lidia K napisał(a):Raczej 08.10.2009

Dzięki, już poprawiłem :D

Leszek Skupin napisał(a):... W sumie mało szczegółów, ale... fajne zdjęcia fajne krajobrazy...

Leszku, jak na pierwszą fotorelację to myślę że mi wybaczysz :P
Dobre rady zawsze w cenie.
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 27.10.2009 15:51

No widzę że kolega z kubu OCP również tu się udziela. Fotki super.

Pozdrawiam
AdamB OCP
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.10.2009 16:07

bzyq74 napisał(a):...
Leszek Skupin napisał(a):... W sumie mało szczegółów, ale... fajne zdjęcia fajne krajobrazy...

Leszku, jak na pierwszą fotorelację to myślę że mi wybaczysz :P
Dobre rady zawsze w cenie.

Aaaaaa jak FOTOrelacja to zwracam honor :D ;)

Żebyś Ty widział moją pierwszą relację :lool: jeszcze krótsza niż Twoja i z cztrema zdjęciami na krzyż :lool:
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 27.10.2009 16:27

AdamBo napisał(a):No widzę że kolega z kubu OCP również tu się udziela. Fotki super.

Pozdrawiam
AdamB OCP


Witaj AdamB z OCP :lol:
Dzięki.
I do zobaczyska na spocie.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 27.10.2009 17:59

Fajny wyjazd - sam chciałem pojechać w tym terminie niestety - praca. Uwielbiam zwiedzać jak jest pusto, dlatego średnio mi się podobała budva w sezonie i wybrałem Petrovac. Na innym forum pamiętam że delikatnie sugerowałem Ci tę mieścinę i mam nadzieję że się nie zawiodłeś.
P.S. Zazdroszczę spalania w dieselku :) Mi po górach spalał 2.3kompresor z automatem ok. 9,5-10, na płaskim i równa jazda nawet b.szybka ok. 8,5. Przejechałem ciut ponad 6000km i zalałem 12 zbiorników za ok. 50-60 euro każdy ;)
Pozdrawiam
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 27.10.2009 18:12

piter83pl napisał(a):
...P.S. Zazdroszczę spalania w dieselku :) ...
Pozdrawiam

Też byłem zaskoczony. Pod górę to brał średnio 9-10 l, ale z góry można było parę km jechać hamując silnikiem przy spalaniu 0,00 :D .
Z gazem ochodziłem się delikatnie i po powrocie dolałem tylko 0,5l oleju, które zassał na smarowanie turbiny.
PS W drodze powrotnej po tankowaniu w Bośni i przejechaniu ok. 80km komputer pokazywał mi jeszcze zasięg 1350km. Po przeliczeniu spalał mi wtedy 3,85 l/100km 8O
Ostatnio edytowano 27.10.2009 18:24 przez bzyq74, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
B i H - Dubrovnik - Czarnogóra (wrzesień-październik 2009) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone