Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania - spotkania z synami orłów - oraz Kosowo

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.10.2012 14:06

MRK napisał(a):Bez takich tekstów mi proszę tutaj!!!! :lol: Prosze napierać, ile tylko starczy czasu i sił :lol: .

Niech Ci będzie - sformułuję inaczej: moje moce przerobowe też mają swoje granice.
:papa:

Pozdrawiam,
Wojtek
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 24.10.2012 15:16

Franz napisał(a):
P23G2755.JPG


Piękne miejsce i świetne zdjęcie.......
Bardzo zachęcająca ta Twoja Albania 8)

Pozdrowionka.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.10.2012 16:11

CROberto napisał(a):
P23G2755.JPG


Piękne miejsce i świetne zdjęcie.......
Bardzo zachęcająca ta Twoja Albania 8)

To ta fotka:

Obrazek

Trasa Komani - Fierze. Piękna przygoda. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 24.10.2012 20:57

Franz napisał(a):
P21G1992.JPG



A już chciałem zapytać - gdzie te bunkry? :D

Fajne zdjęcia, jak zawsze.


Dlaczego w cytatach pokazują się tylko numery zdjęć :?:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.10.2012 22:34

greenrs napisał(a):
P21G1992.JPG


A już chciałem zapytać - gdzie te bunkry? :D

Obrazek

Generalnie, jest ich około mnóstwa. Te stoją blisko greckiej granicy, w okolicach Kakavi.

greenrs napisał(a):Dlaczego w cytatach pokazują się tylko numery zdjęć :?:

Taka uroda tego forum po ostatnich zmianach.

Pozdrawiam,
Wojtek
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 25.10.2012 09:01

Dopiero zauważyłem wątek. Oczywiście się dopisuję.
Przy okazji pytanie - z tego co nam w tym roku mówili miejscowi to prom Komani - Fierze już nie przewozi samochodów. Na Twoim zdjęciu widzę samochody. Kiedy tam byłeś? Albo przeoczyłem albo nie napisałeś daty :-).
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.10.2012 14:07

typ napisał(a):Przy okazji pytanie - z tego co nam w tym roku mówili miejscowi to prom Komani - Fierze już nie przewozi samochodów. Na Twoim zdjęciu widzę samochody. Kiedy tam byłeś? Albo przeoczyłem albo nie napisałeś daty :-).

Mam również fotkę, na której i mój wóz już na promie stoi. :)
To zeszłoroczna wyprawa. Czyżby mi się udało załapać na końcówkę tej wspaniałej atrakcji :?:

Pozdrawiam,
Wojtek
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 25.10.2012 14:18

Podobno tak. Jest autostrada i nikt pewnie nie pływał już promem tylko wszyscy autostradą.... Zresztą widziałem jakąś tegoroczną relację i chyba z niej też to wynikało, że kursuje mały prom i nie zabiera już samochodów... Albo źle czytałem.
Nam się udało parę lat temu załapać :-)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.10.2012 14:35

typ napisał(a):Podobno tak. Jest autostrada i nikt pewnie nie pływał już promem tylko wszyscy autostradą....

Tyle, że od autostrady do Fierze jest jeszcze dłuuuuga i kręta droga.

typ napisał(a):Zresztą widziałem jakąś tegoroczną relację i chyba z niej też to wynikało, że kursuje mały prom i nie zabiera już samochodów...

Tiaaa... może jakieś inne względy zadecydowały...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.10.2012 14:57

typ napisał(a):Jest autostrada i nikt pewnie nie pływał już promem tylko wszyscy autostradą....

Tak wyglądało w zeszłym roku na nabrzeżu:

P23G2701.JPG
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 25.10.2012 15:40

Franz napisał(a):
typ napisał(a):Podobno tak. Jest autostrada i nikt pewnie nie pływał już promem tylko wszyscy autostradą....

Tyle, że od autostrady do Fierze jest jeszcze dłuuuuga i kręta droga.


Tak, ale prom był głównie wykorzystywany jako najbliższa droga (czytaj najszybsza) do Kosowa. teraz jak jest autostrada to wszyscy jadą autostradą, a promem tylko Ci którzy jadą w okolice Fierze i turyści pewnie...
Z Kukes do Bajram Curri też remontują drogę, autostrada to nie będzie :-), ale nieco ją wyprostują...

Franz napisał(a):
typ napisał(a):Zresztą widziałem jakąś tegoroczną relację i chyba z niej też to wynikało, że kursuje mały prom i nie zabiera już samochodów...

Tiaaa... może jakieś inne względy zadecydowały...

Pozdrawiam,
Wojtek


Tutaj
Cytat ze strony:
"Dekując się na Campingu zaskoczono nas informacją, że duży prom nie kursuje. Zonk. Była też pocieszka, mały prom kursuje o tej samej godzinie co duży latem. W nocy podczas integracji ustaliliśmy że Justyna, Husky i ja ruszamy drogami do Fireze, a reszta aby nie tracić atrakcji płynie małym promem."
croart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 13.07.2006
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) croart » 25.10.2012 17:47

Prom, na odcinku Komani -Fierze rzeczywiście czasem nie kursuje - spotkałem się z interpretacją że wpływa na to poziom wody.

Zgadzam się z Tobą Wojtku: Trasa Komani - Fierze. Piękna przygoda. :)
Pozwolę sobie rozszerzyć tę myśl:
Albania! Piękna przygoda. :)
Bałkany! Piękna przygoda. :)

Pozdrawiam
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 25.10.2012 18:15

croart napisał(a):Prom, na odcinku Komani -Fierze rzeczywiście czasem nie kursuje - spotkałem się z interpretacją że wpływa na to poziom wody.



Ja pisze tutaj o innym "niekursowaniu", nie ze względu na stan wody, tylko ze względu na zmiany w albańskiej sieci dróg.
Ale jako że mi nie wierzycie to poszukałem głębiej :-) i jest chyba potwierdzenie w wikipedii, o ile można ją uważać za wiarygodne źródło informacji:
http://en.wikipedia.org/wiki/Koman_and_ ... oirs_Ferry

As of June 2012 the car ferry is no longer running.The new highway connecting the coast with Kukes and Kosovo has made it redundant. The small bus-boat is still running
croart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 13.07.2006
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) croart » 25.10.2012 18:28

Coś jest na rzeczy: "The Lake Koman ferry is still NOT on it's regular schedule
and has NOT started running for the Spring & Summer seasons of 2012.

The small passenger boat is running and is available for travel. Leaving Fierzë around 6:00am and leaving Koman around 9:00am."
Cytat z http://www.visitkukesregion.org/tourism-destinations/Koman-Lake/lake-koman-ferry-schedule.
Nie piszą że z powodu autostrady, ale jednak...

Masz rację co do wiki - trudno jej zaufać w 100%.
(A i nikt nie stwierdził że mówisz nieprawdę - wymieniamy się tylko informacjami) :papa:
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 25.10.2012 19:13

croart napisał(a):
Nie piszą że z powodu autostrady, ale jednak...


... to jedyny chyba z powodów. Ten prom był atrakcją turystyczną dla takich jak my, ale takich jak my na tym promie było bardzo niewielu i nie oni przynosili główny dochód przewoźnikowi. Jak przestali jeździć miejscowi, którzy skracali sobie tędy drogę do Kosowa (co zresztą potwierdzali w rozmowach, że mimo wszystko jest szybciej i taniej) to kursowanie przestało być opłacalne, bo dla 1 czy 2 samochodów nikt nie będzie pływał.

Pewnie kiedyś znów ruszy, ale już jako atrakcja turystyczna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Albania - spotkania z synami orłów - oraz Kosowo - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone