Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania - spotkania z synami orłów - oraz Kosowo

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.10.2012 23:06

MRK napisał(a):A jakiś tekst....?????? Coś się znajdzie, aby oczy poskładały też litery, a nie tylko cieszyły się kolorami?:)

Tak się składa, że czasu nie starcza na to, bym pokazał wszystko, co pokazać mogę. Dlatego czasem relacja w postaci skrótowej, czasem zaledwie fotki. Jednak każdy temat mogę rozszerzyć - zwłaszcza, jeśli jest zainteresowanie. Albanię bardzo chętnie; tylko muszę skończyć najpierw którąś z aktualnie prowadzonych relacji.
W tej chwili muszą wystarczyć fotki.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.10.2012 11:52

Kilka fotek z miast, gór i morza.

P16G0239.JPG


P17G0472.JPG


P17G0527.JPG


P17G0619.JPG


P17G0633.JPG


P21G2010.JPG
mwxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.10.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwxx » 21.10.2012 23:11

witam Wojtek :)
świetnie się oglada, piękne foty oddają klimat Albanii,
byłem już dwa razy i zawsze mnie zaskakuje ten wspaniały kraj,

na fotach odnajduje miejsca w których byłem Butrint, niesamowita przełęcz Llogara,
oczywiście jestem obecny w wątku
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.10.2012 12:08

mwxx napisał(a):świetnie się oglada, piękne foty oddają klimat Albanii,
byłem już dwa razy i zawsze mnie zaskakuje ten wspaniały kraj,

Ja raz, ale mam nadzieję, że nie ostatni. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.10.2012 11:52

Kilka fotek z tak zwanego interioru.

P19G1238.JPG


P21G1992.JPG


P22G2363.JPG


P23G2703.JPG


P23G3264.JPG


P21G2128.JPG
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 23.10.2012 12:35

Obrazek
Czy to droga do Boge' ? .... bo tak mi się kojarzy z moją wyprawą motocyklem w sierpniu :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.10.2012 12:59

emtomek napisał(a):Czy to droga do Boge' ? .... bo tak mi się kojarzy z moją wyprawą motocyklem w sierpniu :)

Jak najbardziej. Odcinek pomiędzy Boge a Koplikiem.

Jechałeś do Boge czy dalej też?

Pozdrawiam,
Wojtek
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 23.10.2012 13:42

Zrobiliśmy krótki wypad z Czarnogóry z campu Crvena Glavica k/Sv. Stefana na Albanię i dojechaliśmy do końca asfaltu w Boge. Był to koniec lipca i upał niemiłosierny!!! Z racji gorszej nawierzchni (a w zasadzie jej braku) i braku dokładnych map po krótkim postoju w Boge wróciliśmy przez Skoder do Czarnogóry.
Ciekawi mnie jak dalej wygląda ta droga, bo mijali nas Niemcy na BMW GS-ach i pojechali dalej. W zasadzie chęci i nasze motocykle (Africa Twin i Transalp) przystosowane były na bezdroża, ale zwyciężył zdrowy rozsądek ... tak czy inaczej tam wrócę :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.10.2012 15:58

emtomek napisał(a):Ciekawi mnie jak dalej wygląda ta droga

Do przełęczy jest zupełnie w porządku. Potem, przy zjeździe do Theti są fragmenty dosyć trudne, ale do pokonania.
Fotka bezpośrednio poprzedzająca tę, którą zacytowałeś - z kobietą pędzącą owce - pokazuje nawierzchnię na obrzeżach Boge. A jeszcze wcześniejsza fotka jest zrobiona na przełęczy.

Pozdrawiam,
Wojtek
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 23.10.2012 17:01

No relacja i widoki super ...

My dojechaliśmy w Boge tylko do tego miejsca:
Obrazek

A widoki wspaniałe, .. nie chcę się wcinać i zaśmiecać twojego wątku ale dorzucę kilka fotek od siebie, bo nie wiem kiedy znajdę czas i dam radę skrobnąć swoją relację z wyprawy :oops: :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kaz32420
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 781
Dołączył(a): 21.06.2011
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz32420 » 23.10.2012 19:17

dopiero teraz zasiadam i ogladam - moze kiedys zamiast Cro - Albania-ale jak tu przekonac moja rodzine , znajomi narzekali ale oni to juz chyba tacy sa ze nazekaja na wszystko , dla mnie kazde miejsce i kraj to cos co warto zobaczyc
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 23.10.2012 21:41

Z uwagi na to, że jest jest to temat świeży i ma dopiero 4 strony to z chęcią i ja przyłączę się do jego przeglądania ;) Przeważnie Twoje relacje są tak rozbudowane, że naprawdę cieżko to wszystko przeczytać, i tak codziennie powolutku coś tam sobie zawsze poczytam i naciesze oko. Tutaj mam okazje od samego początku śledzić wątek, a patrząc po zdjęciach, Albania wydaje się być pięknym krajem. Muszę przyznać, że zupełnie nie brałem go pod uwagę planująć przyszłoroczne wakacje. Teraz już wiem, że może warto się tym krajem bardziej zainteresować, w czym na pewno bardzo przydatne będą Twoje aktualizacje w tymże wątku ;)
Pozdrawiam.
Paweł.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.10.2012 11:49

emtomek napisał(a):A widoki wspaniałe, .. nie chcę się wcinać i zaśmiecać twojego wątku ale dorzucę kilka fotek od siebie, bo nie wiem kiedy znajdę czas i dam radę skrobnąć swoją relację z wyprawy :oops:

Pewnie, że najlepiej zrobić swoją relację, ale zgadzam się, że to kosztuje sporo czasu.
Natomiast, nie mam nic przeciwko temu, byś tu dorzucił cokolwiek, co tylko wyda Ci się właściwe. Wszelkie uzupełnienia, rozszerzenia, korekty - zawsze są mile przeze mnie widziane.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.10.2012 12:04

kaz32420 napisał(a):dopiero teraz zasiadam i ogladam - moze kiedys zamiast Cro - Albania-ale jak tu przekonac moja rodzine , znajomi narzekali ale oni to juz chyba tacy sa ze nazekaja na wszystko , dla mnie kazde miejsce i kraj to cos co warto zobaczyc

To masz tę samą cechę, co i ja.
Tak trzymać! :D

blackmore2k3 napisał(a):Z uwagi na to, że jest jest to temat świeży i ma dopiero 4 strony to z chęcią i ja przyłączę się do jego przeglądania ;) Przeważnie Twoje relacje są tak rozbudowane, że naprawdę cieżko to wszystko przeczytać, i tak codziennie powolutku coś tam sobie zawsze poczytam i naciesze oko.

Cieszę się, że zajrzałeś. Nie jestem jednak pewien, że dobrze trafiłeś.
Nie tak dawno zostałem nieco zniechęcony do pisania relacji i o ile rozpoczęte wcześniej doprowadzę do końca, to wrzucane w drugiej połowie roku mini-relacje niekoniecznie doczekają się pełnych wersji.

Pozdrawiam,
Wojtek
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 24.10.2012 13:54

Franz napisał(a):Nie tak dawno zostałem nieco zniechęcony do pisania relacji i o ile rozpoczęte wcześniej doprowadzę do końca, to wrzucane w drugiej połowie roku mini-relacje niekoniecznie doczekają się pełnych wersji.

Pozdrawiam,
Wojtek



Bez takich tekstów mi proszę tutaj!!!! :lol: Prosze napierać, ile tylko starczy czasu i sił :lol: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Albania - spotkania z synami orłów - oraz Kosowo - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone