Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Trasa Nowy Sącz Budva proszę o ocenę i uwagi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 23.08.2017 14:50

wieska napisał(a):Jako docelowy wybrałam kemping Maslina za Budvą nad morzem


chodzi o ten kemping za Petrovacem? Dwa tygodnie temu chciałem w nim przenocować - nie dało rady, zapchany całkowicie, ani jednego miejsca :!: Za to "kemping" przy plaży jest tragiczny - nieogrodzony, tłumy ludzi, hałas, brud, płatne (!) sanitariaty ekstra...
wieska
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.08.2017
Re: Trasa Nowy Sącz Budva proszę o ocenę i uwagi

Nieprzeczytany postnapisał(a) wieska » 23.08.2017 15:08

Pudelek napisał(a):
wieska napisał(a):Jako docelowy wybrałam kemping Maslina za Budvą nad morzem


chodzi o ten kemping za Petrovacem? Dwa tygodnie temu chciałem w nim przenocować - nie dało rady, zapchany całkowicie, ani jednego miejsca :!: Za to "kemping" przy plaży jest tragiczny - nieogrodzony, tłumy ludzi, hałas, brud, płatne (!) sanitariaty ekstra...

Jadę dopiero w drugiej połowie września to może sytuacja bedzie inna :) - mam nadzieję bo generalnie opinie o nim są dobre.

Może ty podpowiesz jakiś inny kemping w pobliżu nad morzem. Z góry dzięki :)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 23.08.2017 16:00

Z kempingami tam nie jest tak kolorowo, bo w zasadzie na odcinku Budva-Ulcinj tylko ta Maslina miała niezłe recenzje, w przypadku pozostałych było mnóstwo opinii, że syf, obsluga nie miał, ciasna, brudna plaża itp.. Za Ulcinjem jest kilka kempingów na Wielkiej Plaży, ale to już dość daleko.

We wrześniu nie powinno być problemów z miejscem :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.08.2017 17:13

w 2 połowie września zauważam inny "problem"...zatrzęsienie wycieczek autokarowych w typowych atrakcjach...jak np. Kotor...prawdziwe oblężenie restauracji, w ciężko przejść przez rynek w niektórych miekscach...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa Nowy Sącz Budva proszę o ocenę i uwagi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.08.2017 17:31

wieska napisał(a):Czy będzie OK ?

z Mostaru kieruj się na na Pocitelj, później przejście w Metkovic...
https://goo.gl/maps/jNkyM1D2a8Q2
w Czarnogórze objazd możesz skrócić sobie promem...koszt chyba 4,50 EUR...
https://goo.gl/maps/ykWyVoFzV8L2
do Kotoru z Sarajewa możesz też dojechac kierując się na Foca / Trebinje...
https://goo.gl/maps/MH9khhD6ThS2
lub z Foca na przejście z Czarnogórą w Hum...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Trasa Nowy Sącz Budva proszę o ocenę i uwagi

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.08.2017 22:18

Pudelek napisał(a):
wieska napisał(a):Jako docelowy wybrałam kemping Maslina za Budvą nad morzem


chodzi o ten kemping za Petrovacem? Dwa tygodnie temu chciałem w nim przenocować - nie dało rady, zapchany całkowicie, ani jednego miejsca :!: Za to "kemping" przy plaży jest tragiczny - nieogrodzony, tłumy ludzi, hałas, brud, płatne (!) sanitariaty ekstra...


byłem na Campingu Maslina, im dalej od Recepcji tym luźniej, sanitariaty w super stanie, codziennie 2x sprzątane/myte, bardzo miła obsługa, na plażę rzut beretem, do Petrovaca prowadzi chodnik przez las, tutaj troche zdjęć i info
(niedaleko jest również Camp Crvena Glavica, jednak nie jest on polecany z uwagi na brudne sanitariaty, ale plaża podobno piękniejsza niż przy Maslinie)
bartos71
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartos71 » 24.08.2017 20:41

mam mętlik w głowie po tych postach z trasą R426,R428
jestem w Medjugorje,jutro chcę jechać do Dobrej Vody taką trasą:
https://goo.gl/maps/H1PKAngHprG2
zależy mi na szybkiej trasie-Kotor zaliczę później
jakieś uwagi?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.08.2017 22:28

bartos71 napisał(a):mam mętlik w głowie po tych postach z trasą R426,R428
jestem w Medjugorje,jutro chcę jechać do Dobrej Vody taką trasą:
https://goo.gl/maps/H1PKAngHprG2
zależy mi na szybkiej trasie-Kotor zaliczę później
jakieś uwagi?


uwagi napiszesz po przejeździe, mało Kto uczęszcza te trasą, a przyda sie na przyszłość;
jedno wiem to co stracisz czasowo w BiH i tuż po przekroczeniu granicy MNE nadrobisz od Niksica do stolicy i dalej,
powodzenia i zdaj relację
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 24.08.2017 23:15

MRK napisał(a):Skoro to pytania i porady, to mam pytania dwa. Jedno odnośnie MNE, a drugie - mimo, iż wątek niechorwacki - to Chorwacji.

Wybieramy się na początku października na dwa tygodnie. Miała być Albania, ale właśnie padła. Z uwagi na współrzędne geograficzne i czas przybliżający Nas do zimy, wpadliśmy na pomysł, że najpierw zjedziemy na sam dół Chorwacji, a potem przeniesiemy się do MNE. Szukamy miejscowości, w której wszystko nie będzie zabite dechami, a jeszcze troszkę życia w nich będzie. Jedziemy w sześć osób, z czego dwie mają trzy lata. Stąd pytania:
1. Czy w Chorwacji Cavtat będzie odpowiedni? Czy może lepsze Slano, tudzież Zaton?? A może wybrać Orebic?
2. Trzy miejscowości z MNE: Budva, Bar czy Ulcinj? Ewentualnie Herzeg Novi... Gdzie jeszcze będzie to miało sens?

Chodzi o spokojne miejsca, ale takie, aby dzieciaki jeszcze w październiku mogły wskoczyć na jakiś plac zabaw, a My, abyśmy mieli gdzie poszlajać się, a i ugościć w jakiejś otwartej knajpce. Moja znajomość Cro i tych rejonów kończy się w Orebicu.

Pomożecie?



A mi ktoś pomoże??? :cry:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.08.2017 09:26

MRK napisał(a):
MRK napisał(a):Skoro to pytania i porady, to mam pytania dwa. Jedno odnośnie MNE, a drugie - mimo, iż wątek niechorwacki - to Chorwacji.

Wybieramy się na początku października na dwa tygodnie. Miała być Albania, ale właśnie padła. Z uwagi na współrzędne geograficzne i czas przybliżający Nas do zimy, wpadliśmy na pomysł, że najpierw zjedziemy na sam dół Chorwacji, a potem przeniesiemy się do MNE. Szukamy miejscowości, w której wszystko nie będzie zabite dechami, a jeszcze troszkę życia w nich będzie. Jedziemy w sześć osób, z czego dwie mają trzy lata. Stąd pytania:
1. Czy w Chorwacji Cavtat będzie odpowiedni? Czy może lepsze Slano, tudzież Zaton?? A może wybrać Orebic?
2. Trzy miejscowości z MNE: Budva, Bar czy Ulcinj? Ewentualnie Herzeg Novi... Gdzie jeszcze będzie to miało sens?

Chodzi o spokojne miejsca, ale takie, aby dzieciaki jeszcze w październiku mogły wskoczyć na jakiś plac zabaw, a My, abyśmy mieli gdzie poszlajać się, a i ugościć w jakiejś otwartej knajpce. Moja znajomość Cro i tych rejonów kończy się w Orebicu.

Pomożecie?



A mi ktoś pomoże??? :cry:


jednak rejczel właśnie Orebić lub ewent. Cavtat; z MNE Budva i Bar na pewno jeszcze nie będą zapadać w sen zimowy miejscowi muszą mieć gdzie szaleć
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 25.08.2017 13:02

te kiero napisał(a):jednak rejczel właśnie Orebić lub ewent. Cavtat; z MNE Budva i Bar na pewno jeszcze nie będą zapadać w sen zimowy miejscowi muszą mieć gdzie szaleć


To mnie zdziwiłeś. Jednak myślałem, że może Ulcinj. Przewagi Orebica nad Cavtatem w tym terminie?
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 27.08.2017 22:54

Koledzy, koleżanki... czy Sutomore to duża dziura? Pytam, bo znalazłem apartament, w którym jak z tarasu pstryknę kapslem, to wpada on do morza....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.08.2017 23:16

Dość duża. Większa niż Orebić na pewno. Będzie dobrze w tym terminie.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 27.08.2017 23:44

bigredone napisał(a):Dość duża. Większa niż Orebić na pewno. Będzie dobrze w tym terminie.


Dość duża dziura??:) No toś mi nie poprawił nastroju:). Jakieś knajpki etc?? Możliwość połażenia z dzieciakami?
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 28.08.2017 09:19

Jest cały deptak, dość długi, na którym są dziesiątki knajpek i klubów, do tego różnego rodzaju "fastfudy" bałkańskie, gdzie na miejscu przygotują cevapi albo pleskavica. W sierpniu na deptaku przewalał się tłum, w dodatku wśród gości było stosunkowo rzadko słyszalne języki inne niż czarnogórski i serbski (dla mnie plus). Zatem na samotność nie będziesz narzekał chyba ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 173
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone