Witamy wszystkich podróżników na platformie cro.pl© Chorwacja online™ – Witamy wszystkich podróżników na słonecznej stronie Chorwacji

Zima atakuje również w Chorwacji

25.02.2018
Nie tylko w Polsce pod koniec lutego zima postanowiła o sobie przypomnieć. W Chorwacji druga połowa lutego była nadzwyczaj śnieżna, a w najbliższych dniach przyjdzie dodatkowo mocne ochłodzenie.
Wbrew powszechnej opinii, pomimo położenia sporo na południe od naszego kraju, śnieg jest w kontynentalnej części Chorwacji zjawiskiem zupełnie normalnym, a w rejonie Gorskiego Kotaru śnieg potrafi padać o wiele bardziej obficie niż w naszym, bardziej kontynentalnym klimacie. W tym roku sytuacja pod tym względem była wyjątkowo ciężka, bowiem pokrywa śnieżna w Delnicach przekroczyła 150 cm, co jest najwyższą odnotowaną wartością w lutym w historii.

Występują silne problemy w komunikacji drogowej i kolejowej. 21 lutego pociąg jadący ze Splitu do Zagrzebia utknął w zaspach śnieżnych w pobliżu Ogulina na kilkanaście godzin. Z powodu porywistego wiatru bardzo utrudniony jest również przejazd samochodów ciężarowych z Zagrzebia w stronę Rijeki i Splitu, na kilka dni całkowicie niemożliwy stał się przejazd ciągników siodłowych z naczepami oraz ciężarówek z przyczepami w tej relacji. Autostrada A1 Zagrzeb-Split w pobliżu tunelu Sveti Rok jest regularnie zamykana, organizowane są objazdy (wyłącznie dla samochodów osobowowych i lekkich ciężarowych) przez Gračac. Również wiele innych odcinków dróg jest otwarta wyłącznie dla samochodów osobowych, w tym autostrada A6 Zagrzeb-Rijeka.

Od 25 lutego spodziewane jest ochłodzenie na tyle duże, że również na wybrzeżu i chorwackich wyspach temperatura może spaść poniżej zera, a w części kontynentalnej poniżej -10 stopni Celsjusza.

Pozostaje mieć nadzieję, że po tym mocnym zaznaczeniu swojej obecności, zima szybko się skończy, i to nie tylko w Chorwacji.

Starsze aktualności:
cron
Zima atakuje również w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone