Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"8 lat na Ciovo"

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.09.2009 20:38

GaR napisał(a):Woka Ty to chyba z jakiegoś CBŚ czy innego ABW jesteś :-), ale pamiętaj że im czasem też zdarzy się pomylić drzwi !.

Obrazek


.......... zwróć uwagę na tego jegomościa w czerwonej koszuli.
Przedtem był w zielonej i w kapeluszu. To budzi zastrzeżenia, domysły i obawy.
Gość, musowo jakiś podejrzany. :wink: Odnajdź go, spisz dane osobowe coby na przyszłość sytuacja się nie powtórzyła. :lol:

ps.
GaR ... miałeś pójśc do fryzjera. Jak patrzę na zdjęciu, nadal włos każdy w każdą stronę, czapka "leninówka", fajka w zębach.
Baciarsko to wygląda ..... ale weszłeś na poważne forum (tutaj sami zacni) i jakoś wyglądać należy. :!: Skup się. :!:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.09.2009 20:54

wojan napisał(a):
wojan napisał(a):Zaczęło się od trzęsienia ziemi :D :D Co będzie dalej :?:
:papa:


I co :?: Nie mówiłem ... :?: :D :D

Rysiu - galeria Twoich zdjęć - niesamowita i tak sobie myślę,że jeżeli weźmiesz udział w naszych crofotokonkursach to nie mamy zbyt wielkich szans ....

:papa:


Trzęsie się dalej i coraz mocniej :lol:
Szans w crofotokonkursach wielkich nie mamy , ale możemy naśladować i czegoś się nauczyc :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2009 21:25

Na razie nie ma szans wejść tu: http://home.fotocommunity.de/galgan :cry:
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 08.09.2009 21:56

Dlaczego Januszku nie można? ten serwer da radę każdemu obciązeniu.
Woka dzięki za radę Vesia go namierzyła ma go już na celowniku !

Obrazek

a z tym fryzjerem to najtrudniej będzie bo tylko to pozwala mnie rozpoznać np. kelnerom w Trogirze po roku !

piotrze-f bardzo dziękuje za miłe słowa ale bez obaw na pewno w żadnym konkursie moich fotek nie zobaczysz, banalne ale nie mam na to czasu robię fotki!
Ostatnio edytowano 27.11.2014 14:19 przez GaR, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2009 23:14

Rysiu - jak kliknę na link to się otwiera, ale jak wyjdę z niego, to na ponowne kliknięcie nie chce wpuścić.
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 08.09.2009 23:23

otwórz w nowym oknie i hulaj po fotkach chociaż nie za wiele tam tego.
Myślę że coś z "ciateczkami" i odświeżaniem masz w ustawieniach inaczej.
a może z tego poziomu?

http://www.fotocommunity.de/pc/pc/mypics/635230
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2009 23:35

Teraz hulam :D :wink:
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 09.09.2009 07:39

płyniemy do Splitu
Poniewż płyniemy do Splitu w dość nietypowej porze za towarzystwo mamy głównie Chorwatów którzy jadą na zakupy i do urzędów.
Atmosfera wspaniała - nie musimy wysłuchiwać "opowieści niesamowitej treści" o kwaterach - imprezach - i znajomych królika.
Wyciągamy aparaty i pomimo ciasnoty staramy się coś upolować. Miejscowi płynąc tą trasą Bóg wie który raz patrzą n nas jak na dziwolągi, bo niby co tu godnego do uwiecznienia jednak po chwili widzę że zaczyna ich to wciagać. Jakby nagle zobaczyli swoje strony w nowy sposób.
Słyszę że nas rozumieją mało tego zaczynają sobie nawzajem wyjaśniać niektóre pojęcia dot. światła, kontrastów, perspektywy - mało tego część wyjmuje komórki i zaczyna powtarzać ujęcia po 20 minutach wszyscy fotografują, ale ubaw. Kilku ambitnych chciało by wiedzieć co widać przez mój obiektyw. Zaskoczyłem ich też rozumiem więc wręczam im aparat i pokazuje gdzie patrzyć i jak trzymać ( w końcu to prawie 3 kilo ).
Zachwytom nie ma końca przy okazji dowiaduje się że cena mojego aparatu u nich to straszne pieniądze, może w przyszłym roku zabiorę kilka sztuk na handel ? :-) .
Niestety w Slatinie dosiedli się turyści i koniec zabawy ciasnota straszna na dodatek każdy dzielnie dzierży w dłoni "maupkę"z programami tematycznymi więc co ja tam im będę szurał. rozpoczęła się zabawa w japońską wycieczkę i "fotki cioci" na tle morza i wschodzącego słońca. Niezadowolenie budzi tylko fakt że ciocia wychodzi w wersji na murzyna. .... ale to pewnie tylko taka zmyła monitorka.

przez znaczną część trasy towarzyszy nam "Pojisan" ale przed Splitem daje po gazie i tyle go widzieli.

Obrazek

jest jeszcze wcześnie więc deptak cichy i spokojny pokazuje swoje piękno - jest naprawdę zadbany i w ciekawy sposób łączy nabrzeże z siedzibą Cesarza Dioklecjana.

Obrazek
Obrazek

Rzut oka na plan tras i w drogę (ten co nas śledzi)

Obrazek

przechodzimy "potrzymać za palucha" co nam przyniesie szczęście większe niż złota rybka i lotto razem wzięte

Obrazek
Obrazek

potem już tylko brama na dziedziniec pałacu i ponad 2 tys lat historii

Obrazek
Obrazek
Obrazek

mury okalające "pałac" osłonięte przed turystami którzy na pewno zostawili by tu swoje grafitti ku pamięci (jak w Weronie np.)

Obrazek

wzdłuż murów mnóstwo ciekawych portali i zabytkowych wnętrz

Obrazek

połączenie nowego ze starym też często zaskakuje

Obrazek

tak samo jak starego z jeszcze starszym

Obrazek

nie zaskakuje natomiast fakt istnienia codzienności w muzeum - chyba już przywykliśmy

Obrazek

cdn
Ostatnio edytowano 27.11.2014 14:49 przez GaR, łącznie edytowano 2 razy
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.09.2009 07:45

Split w planach przyszłorocznych, tym bardziej z ciekawością zobaczę jego namiastkę z Wami.
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 09.09.2009 13:09

GaR, dzięki za produkty na ajvar.

Wejście na forum wykonaliście w mistrzowskim stylu.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 09.09.2009 14:31

GaR napisał(a):Obrazek


Tutaj GaR przedobrzyłeś.
Bardzo ładne, jak z bajki ale nienaturalne ( wczówam się w sytuację, że przed nim, w tym czasie stoję. Będę widział inaczej)
Za ładne.
"wypieściłeś komputerowo". :?: :?:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.09.2009 14:35

GaR, świetnie piszesz - lekko, z humorem. Czytam z przyjemnością i czekam na więcej :D
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 09.09.2009 19:07

GaR przeczytałem jednym tchem, co tu dużo mówić-super ale zdjęcia po prostu świetne,ale co zawodowiec to zawodowiec :lol: pozdrawiam
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 09.09.2009 19:12

yskyerko - wpadnij do Splitu warto,ale w mojej ocenie miasto nawet nie umywa się do Trogiru. Oczywiście nie porównuję ilości zabytków umieszczonych w przewodnikach. W splicie mie ma tego czegoś co mogło by skłonić turystę do tego by być tam raz jeszcze. Klimat zabiła komercja na straszną skalę. Nasila się ona niestety i w Trogirze ale naturalnym ogranicznikiem jest wielkość starego miasta i chyba decyzje władz miasta.
Sroczka66 (mam chyba podobną sroczkę)
więc do ajvaru dorzucam to co lubimy :-)


Obrazek

woka - gdybym grzebał przy nim nie było by tyle błędów :-) kościółek jak większość obiektów podświetlanych jest oświetlony fatalnie stąd przepały przy wejściu i pod schodami, za ciemna wieża i jeszcze kilka.......
w Exifie stoi jak byk
data 15.08.09
godz 20.42
czas - 4 sek
przysłona 6,3
obj. 17 mm
ISO 200
ważna jest godzina (tzw. niebieska godzina)
acha chyba miałem polar zapięty (bo zapomniałem zdjąć)
na kolejnym już niebo spadło do czerni ale za to ładnie narysowały się światła samolotu nad Trogirem.

maslinka - dzięki jeszcze coś skrobnę.
Ostatnio edytowano 27.11.2014 14:55 przez GaR, łącznie edytowano 2 razy
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 09.09.2009 19:15

Chorwacja w Twoim obiektywie przepiekna :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
"8 lat na Ciovo" - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone