Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"8 lat na Ciovo"

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 07.09.2009 21:45

ponieważ najmłodsi już trochę znużeni tym spacerem, panie na szpilkach też cierpią na trogirskich brukach, emeryci i renciści chcą pod palmy udamy się na moment w stronę portu gdzie coś Państwu chcę pokazać.....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

to właśnie ta ciekawostka z racji odbywających się w Trogirze mistrzostw świata juniorów w żeglarstwie pojawiło się trochę "oficieli". Jachtem królewskim z Anglli przybyła księżna Fergie i nawet bez jawnej ochrony paradowała uliczkami miasta.

Obrazek
Obrazek

marina tuż przed startem

Obrazek

jeszcze tylko znaleźć auto na parkingu i do domu .....uffff

Obrazek

oczywiście na życzenie niedomęczonych tym zwiedzaniem zawsze możemy tu wrócić... cdn
Ostatnio edytowano 27.11.2014 13:59 przez GaR, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.09.2009 23:10

GaR napisał(a):Januszku mam przekazać Ci szczególne podziękowania od Vesi za Twoje muzyczne prezenty - już wczoraj rozwaliło ją zupełnie Nasze Ciovo dzisiaj dokończyłeś dzieła Marijanną :-) siedzi ze słuchawkami i przeczesuje "Cro klimaty"


Jeśli prezenty si e podobają to cała przyjemność po mojej stronie :D

Przesyłam następny Boris Oštrić i Ribari- Po ko zna koji put z Trogirem w tle
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 08.09.2009 00:09

Witaj GaR - czytamy z żoną Twoją relację z ogromnym zainteresowaniem - ciekawa żywa relacja i kapitalne zdjęcia.Na Ciovo byliśmy tylko przejazdem,ale w Trogirze dwa razy i to cudowne miasteczko kompletnie na zauroczyło , dlatego oglądając Twoje zdjęcia wracają cudowne wspomnienia.Pozwalamy dorzucić mały filmik do twojej fotki ze sklepikiem z pozytywkami - "Musica Mechanica i cykady" : )

http://www.youtube.com/watch?v=LsGl2JYyKC4
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.09.2009 08:42

GaR napisał(a):oczywiście na życzenie niedomęczonych tym zwiedzaniem zawsze możemy tu wrócić... cdn

Koniecznie.
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 08.09.2009 13:49

wiedziałem że znajdzie się jakiś prymus i poprosi o korepetycje :-)
Wrócimy obiecuje, ale dzisiaj wracamy już na wyspę, zwłaszcza że do Trogiru zaczynają sciągać tłumy.
Korzystając z okazji że mamy jeszcze trochę czasu przed szkołą w OG skrecamy w prawo i jedziemy do Okrugu Dolnego. Dojedziemy na sam koniec półwyspu gdie na placyku obok latarni zaczekamy na zachód słońca.

Tam też Vesi udało się trafić takie straszydełko z Włoch

Obrazek

Też nad ladem, ale z Trogirem w tle - podobno

Obrazek
Obrazek

ponieważ to najlepsza pora na posiłek wracając można wstąpić do "Małego Raju" jadąc w stronę rynku to ok 150 m przed nim, a za myjnią sam. po lewej stronie (auto można zostawić na placyku po prawej gdzie trwa budowa kolejnych apartamentów). Bardzo miła i sprawna obsługa mnóstwo rezerwacji dla turystów z okolicznych kwater głównie Niemców, chociaż w tym roku duzo było włochów a nawet tak egzotyczni goście jak Norwegowie. Tu mała uwaga wiem że wakacje i wakacyjny luz ale po 19oo (czas obiadokolacji) do restauracji nie wchodzi sie bez koszuli zwłaszcza gdy wchodzącego wyprzedza spocony brzuszek często dużych rozmiarów.
Przepraszam nie chcę nikogo obrazić, ale niestety widziałem kilkakrotnie konsternację na twarzach obsługi (często w muszkach i garniturach) gdy taki jegomość meldował sie im do stolika nie czekając na kier. sali -
na pewno nie dadzą po sobie poznać że coś jest nie tak, może czasem posadzą w kąciku lub za filarkiem. podadzą kartę i OK.
O naiwni delikwent po takim powitaniu wypada na moment, po czym wraca z grupą znajomych w liczbie ok 10 sztuk :-). Czasem jeszcze targają dmuchane pływadła wszelkiej maści ze sobą. Na szczęście to pewno byli Niemcy bo ciągle dobiegały mnie rozmowy o zakrętach po niemiecku oczywiście :-).
Nową możliwość daje bistro Renata (nowe) już powyżej rynku za kościołem skręcamy na Rastici (koło smietników w prawo) i po ok 200 m po prawej stronie. Polecamy za mięsa z grila, pizze i naleśniki - piec na drewno smak i zapach nie do podrobienia. Acha bym zapomniał sałatka z ośmiornicy - chyba najlepsza jaką jadłem. Jak ktoś woli Hand Made to do 22oo może zrobić zakupy

Obrazek
Obrazek

Wiem także że po minięciu zatoki Mavarcica też otwiera się nowe Bistro było nawet przyjęcie na tą okazję ale o ofercie nic nie wiem, no może tylko tyle że będzie baraninka. Jeszcze uwaga na temat tzw. peki z żaru Dalmatyńskiej wersji zapiekanych mięs z warzywami w tym ziemniaki. danie dostępne dla min 4 osób (to duża patelenka jest) w małych knajpkach do zamówienia 3 godz przed kolacją.
Cena w karcie dot. 4 osób!! podkreślam to bo często (podobnie z rybami) znajomi podawali mi fantastyczne ceny za takie "płyty" nie biorąc pod uwagę że chyba coś nie doczytali. Taka płyta smażonych ryb wraz
z dodatkami jest wręcz nie do zjedzenia... zwłaszcza jak są dzieci w grupie.
Czasem podobnie jest z pizzą 40-45 kn i spokojnie wystarcza na 2 osoby zwłaszcza jak chcemy jeszcze spróbować innych atrakcji z karty, np sałat i na deser naleśników. cena na dwie osoby za taki obiad oscyluje w granicach 120 -150 kn. Oczywiście można ją szybko podwoić napojami :-) z lodem i bez ale to już większość doświadczy na własnej skórze.
cdn
Ostatnio edytowano 27.11.2014 14:13 przez GaR, łącznie edytowano 1 raz
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.09.2009 14:11

GaR napisał(a):Obrazek


GaR ... zwróciłeś uwagę na tego jegomościa przy tablicy ???
ON ciągle Cię śledzi, jest na wielu zdjęciach. :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.09.2009 14:14

GaR napisał(a):Obrazek


Ale ten świat jest porypany .... i to ma być księżniczka ???
Toż to najzwyklejsza dziewczyna. :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.09.2009 14:49

Woka, ona leci samolotem na tym zdjęciu...
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 08.09.2009 15:12

8O Zdjęcia po prostu rzucają na kolana 8O

I zmuszają do schylenia czoła, co też czynię
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 08.09.2009 16:40

GaR napisał(a):...Tam też Vesi udało się trafić takie straszydełko z Włoch...

Wypisz wymaluj poczciwa Yamaha FJ 1200 z koszem. Wersji z koszem nigdy nie widziałem.

GaR napisał(a):Też nad ladem, ale z Trogirem w tle - podobno...

Taki Trogir robi wrażenie. 8O

GaR napisał(a):...Na szczęście to pewno byli Niemcy bo ciągle dobiegały mnie rozmowy o zakrętach po niemiecku oczywiście :-).

A może to byli Włosi. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2009 16:51

JacYamaha napisał(a):Woka, ona leci samolotem na tym zdjęciu...


Jeśli leci w samolocie , to zapewne to jedna z naszych "monsunowych" księżniczek :wink: :D
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 08.09.2009 19:28

Ale się czepiacie panowie każdy by tylko chciał księżniczkę o........ć, a Babajadze już nic się nie należy?.
Fergie widziałem w knajpce ale we wnętrzu, bez szans na fotkę, zresztą szału nie ma Panowie

Woka z tym śledzeniem faktycznie coś jest, pojawiło się to w Chorwacji potem dał gość spokój a rano mam wrażenie że widziałem go w łazience jak się golił ! zgroza.
sroczka 66 zawstydzasz nas, dziękujemy, kilka innych tematów znajdziesz może tutaj: http://home.fotocommunity.de/galgan

Obrazek

coś na domowy ajvar dla Ciebie pozdrawiamy
Ostatnio edytowano 27.11.2014 14:23 przez GaR, łącznie edytowano 1 raz
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.09.2009 19:50

GaR .... wreszcie Cię "nakryłem". Tyś se jest zawodowy fotograf.
Takich zdjęć laik nie robi i nie zrobi.
To ostatnie .......... chylę czoła ( a patrzę jak zawsze krytycznie a ochy i achy są w zasadzie mi obce).
pzdr.
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 08.09.2009 20:53

Woka Ty to chyba z jakiegoś CBŚ czy innego ABW jesteś :-), ale pamiętaj że im czasem też zdarzy się pomylić drzwi !.

Kaskadowa zabudowa zboczy spływających do morza robi wspaniałą ekspozycje na zatokę i okoliczne wyspy. Niestety jak już wspomniałem czasem spacer powrotny to duże wyzwanie także dla samochodów. Którejś nocy w zatokę zapędził się biedny turysta z łodzią na przyczepce. Samochód mocny, łódź z tych lepszych i nie wiedział biedny że pow. zatoki nie ma już gdzie zawrócić więc pojechał. Gdyby nie pospolite ruszenie Chorwatów z knajpki stał by tam do dzisiaj. Odpięli go obrócili łódkę zapięli, dali przewodnika na "komarku" i szczęśliwie pokierowali na kwaterę. Zresztą to najlepszy punkt informacyjny dla tych co szukają adresów swych kwater. Dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie skuterka. Wypożyczalni jest mnóstwo o cenę można się targować. Najbliższy dla tych z okolicy kościoła to serwis Stepić (obok bistro Renata)

mówię o tym kościele

Obrazek

mnogość tych pojazdów zmusza do zmiany stylu jazdy skutery, są wszędzie i przeciskają się w sposób który początkowo przeraża - potem już tylko budzi zazdrość i marzenie o własnym " brzęczyku". Samochody nawet jak jest ciasno zostawiają im środek jezdni. Przed każdą zmianą toru jazdy należy sprawdzić czy właśnie nie mija was skuter ( zwłaszcza o 14oo jak kończy prace stocznia i jedziecie w stronę mostu).
Szczególnie dużo uroku mają starsze panie ubrane odświętnie i jadące do kościoła, oraz dziewczyny jadące na randkę - widoki są czasem zabójcze :-) (kaski niszczą fryzury .... oczywiście)

Obrazek

Nawet nowe drogi mają szerokość 1,5 auta, a murki posesji i działek rolniczych nie dają szansy na inne rozwiązania tu nowy fragment drogi Żedno Slatina (przez pogorzelisko) tędy wracają quady z wypraw w górki na Ciovo.
Dużą zaletą okazała się (niechcący) moja rejestracja ST jest rejestracją Split - Trogiru więc często zanim załapali że czegoś tam brakuje przepuścili, pozwolili parkować w dziwnych miejscach...ani razu nie dostałem klaksonem po uszach.

Obrazek

Droga przez Żedno jest też dobrym rozwiązaniem jak chcemy ominąć korek do mostu od strony Arbaniji będziecie wprawdzie na drodze podporządkowanej, ale to nie ma żadnego znaczenia czy tak rządzi zdrowy rozsądek, uprzejmość lub policja.
widok na Split

Obrazek

z tej strony także lepiej zostawić samochód jeśli zamierzacie wybrać się do Splitu tramwajem wodnym
tu jest przystań, a kawałek dalej super piekarnia z wypiekami na drogę - mufinki i krafny palce lizać

Obrazek
Obrazek

Oczywiście taka wyprawa wodą ma swoje złe strony a zwłaszcza jedną tzn musicie wrócić ostatnim tramwajem ok 20.3o jak pamiętam a często chętnych jest więcej niż miejsc. Oczywiście są także autobusy i taxi ew. hotel i 2 doby zwiedzania ... do wyboru.
Ale skoro już dotarliśmy na przystań to płyniemy - każdy chce zostać wilkiem Jadrańskim
cdn
Ostatnio edytowano 27.11.2014 15:05 przez GaR, łącznie edytowano 1 raz
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 08.09.2009 21:01

wojan napisał(a):Zaczęło się od trzęsienia ziemi :D :D Co będzie dalej :?:
:papa:


I co :?: Nie mówiłem ... :?: :D :D

Rysiu - galeria Twoich zdjęć - niesamowita i tak sobie myślę,że jeżeli weźmiesz udział w naszych crofotokonkursach to nie mamy zbyt wielkich szans ....

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
"8 lat na Ciovo" - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone