Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2007: Tarnów - Mostar/Tucepi/Orebic

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2007 18:17

Witam Buber!!!
Widzę, że już szczęśliwie dojechaliście nad Jadran.
Pozdrowienia!

P.S. W wolnej, bardzo wolnej chwili :D napisz jeszcze co tam słychać.
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 04.06.2007 09:29

Hej Buber

krajanie czekają na ciag dalszy relacji ;)

pozdrav z Tarnov
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.06.2007 10:15

Bubeeeer :!::!: Pozdrów Jadran :D.

Zazdraszczam Ci :oops:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 04.06.2007 21:12

Rrrrrany! Dopiero teraz odnalazłam Twoją relację Buber!!! Witaj! I superowych wakacji!

A w Mostarze to chyba nadawałeś z "naszej" kafejki :) - po schodkach w dół się schodziło? I komputer na komputerze? Bo jak tak - to nasza kafeja!!! :lol:

Bawcie się dobrze!!!
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 04.06.2007 22:28

Buber napisał(a): Wiecie wieczorny Mostar, bosniackie dziewczyny :wink: i od razu czlowiek pisze o glupotach i nie wszystko.


He, chyba mamy podobny gust:
forum/viewtopic.php?t=10592&start=5

Mostarskich dziewczyn do dzis nie zapomniałem.
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 05.06.2007 14:31

Trójmiasto równiez pozdrawia, :papa:
tym bardziej, że za 2 miesiące również jedzie do Orebica (ale trasą przez Niemcy).
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 06.06.2007 17:13

Volare - ciesze sie ze tuchow sie odezwal - pracowalem tam ladne 3 lata i mam pare milych wspomnien z okolic; sorry ze nie odpisalem od razu - nagle czasu zabraklo :D - z pogode jest troche w kratke - na ogol sloneczko, ale poxnym wieczorem i rano czasem poleje (np. niedziela). czasem 10 km na poludnie jest totalnie inna pogoda. w tej chwili nad sv Jurem bura chmura a na dole ok.
Slick pozdrawiam - musimy sie gdzies spotkac w realu (pewnie na kochanym rynku :lol: )
Kir i shtriga - moi drodzy gdyby m.in. nie Wasze relacje pewnie w tym roku nie byloby Mostaru. Kafejka oczywiscie ta sama - schodki w dol. W Rose niestety internet kaput.
Garsc informacji - moze przydatnych
Hotel neptun - dojazd dobrze oznakowany (nawet poziomo). O hotelu napisal juz duzo Irish. Ja mieszkam w dependanse - wszystko co trzeba jest, miejsca duzo (nie trzeba przeciskac sie bokiem obchodzac lozka), ze staroci jedynie stolarka okienna, a la pozny Gierek. Z minusow - daleko do portu c.a. 20 minut - hotel lezy na krancu tucepi polozonym najblizej makarskiej.
W Tucepi najlepiej w porcie pobrac sobie w infocenter mapke i takie tam.
W tym tez porcie 3 bankomaty, konzum i studenac. Duzy market Konzuma znajduje sie niedaleko przy skrzyzowaniu na drodze do Vrgoracu. Kursy 1E = 7,24-7,25Kn. 1kugla w tym sezonie 5kn, najwiecej daja za internet cafe - pierwsza lodziarnia w strone portu.
OFERTA tzw. turystyczna - Wycieczki do Bola i do Jelsy (razem), banany (40kn), skutery(150kn za 10 minut), parasailingi (300kn) i takie tam - duzo tego wszedzie. Lezaczek 25K za godzine.
Buty do plywania - przy hotelach 40kn, w porcie 50kn.
Internet cafe - jedno jedyne - miedzy hotelami a portem, czasem ciezko znalezc bo zasloniete przez ciuchy czynne 10-13 i 17-22, za godzine 30 kn, mozna przepalic plyte i inne.
Robie sobie wycieczki bo nie jestem typem plazowym i tak:
Makarska parking 7kn/1g. - wszedzie jedna cena - najlepiej przy samym porcie blisko klasztoru franciszkanow. Muzeum muszlowe jest czynne 10-12, z wyjatkiem niedziel i prazdnikow - za 10 Kn., warto isc na polwysep do twierdzy (ruin) i kosciolka - piekne widoki.
Omis parking na kwitek 4kn/1g., twierdza 10kn. (koniecznie)
Wyjazd na Sv. Jure - nie bylem jeszcze - gosc przy ulazie powiedzial mi ze mozna juz od 6.00. -= osoba 25kn.
Robia droge miedzy Sestanowacem a Brela - asfalt juz wylany - szeroki highway, ale na poboczach kamyczki, spychacza i inne. Wg monikak71 exit w sestanovacu chyba jeszcze nie dziala - zjezdzala w Splicie.
Wlasnie - spotkalem w Tucepi monikak71 z mila ekipa, a dzisiaj bylem u Plumka i Suzi.
TO NIE JEST TEKST REKLAMOWY :!: :!: :wink:
Ten kto majac mozliwosc, nie byl w Zivogoscach Blato w Mr olimpia, to w Chorwacji nie byl i wiele stracil.
Trafic mozna wg opisu na stronie plumkowej, tyle ze z drogi glownej nie ma drogowskazu paintball, a jest normalny Zivogosce Blato.
Pozdrav - nastepny meldunek pewnie z Orebica.
Buber
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 06.06.2007 17:27

Buberku pozdrów odemnie Orebic(skoro następna relacja z tego miasteczka) bo tam zostawiłam moje (ukryte chorwackie) serce :wink:
monikak71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 03.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikak71 » 10.06.2007 21:16

Witaj Buber :D My już w domku, zazdrościmy Wam bardzo, nawet nie wiesz, jak bardzo, aż mi wstyd :oops:
Miło nam było Was poznać, pozdrawiamy serdecznie, a specjalne szczególne pozdrowienia przesyła Kacperek Hubertowi - chyba bardzo go polubił
:lol: To pewnie ta wspólna sympatia do kretów :wink:
Bawcie się dobrze!
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 10.06.2007 23:18

Pozdrowienia dla Ciebie i mojego ukochanego Tucepi:)))
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2007 12:01

Cześć Buber. Miło czytać relację "live". Fofum jest przez to jeszcze "żywsze"

Pozdro Igor
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.06.2007 12:23

Bubeeeer :!: Ty Sadystoooo :!: :lol:. Szczęściarz jeden no :D. Buber, a tak na poważnie to życzę Wam super pogody (cokolwiek by to miało znaczyć), fantastycznych humorów (ale tam chyba nie można popsuć sobie humoru :lol:), no i wypoczynku przede wszystkim :!:

Pozdrav :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 12.06.2007 14:21

monikak - dobrze ze calo i zdrowo dojechaliscie, ale autobusowi nikt nie podskoczy :wink: .
Ines - Tucepi jako miejscowosc tzw. turystyczna jest the best.
Iggu na razie to nie relacja tylko takie rzeczy praktyczne, wlasciwa relacja bedzie potem i podejrzewam ze troche w twoim stylu choc tego nie da sie podrobic.
Tekla czyzby serce zostalo np. w slasticarni :wink:.
Lesiu - pogoda w Tucepi w krate, Orebic - lampa.

A teraz bedzie o hotelu Bellevue, gdzie mieszkam. Duzo napisze bo obiecalem Asi; a w tym watku bo wiem ze inni tez tam sie wybieraja. Ze mna jest tak ze najpierw wybieram miejsce, a potem hotel dla rodziny. Hotel dlatego ze na urlopie nie chce nam sie dbac o jedzonko. Po Tucepi wymyslilem sobie Orebic - hotel jak wyzej, z mojego ulubionego, niezawodnego tui - oferta AI.

I co - no ciapsko. Hotel to 3 sprawy - sam hotel (ponoc po remoncie niektore pokoje z klima,), apartamenty - z zewnatrz wygladaja ok. i paskudne dependansy. Opisywane w katologu tui "budynki boczne" to wlasnie dependansy - ja trafilem do C. Standard - pokoje hostel (byla przez 2 dni nawet szkolna wycieczka), a nie hotel, ale do przyjecia - jest TV i nawet mala lodowka.
Najgorsze to lazienka - klita 1x1,5 m, paskudne kafelki, skrzypiacy kibelek z ruchoma w poziomie decha klozetowa i zagrzybiona zaslonka na prysznic. Sufit to jakies metalowe szyny. Z plusow do swietlowki w ichni dziwny sposob jest polaczona kabelkiem suszara. Ponoc we wszystkich dependansach tak jest z lazienka. Lepsza mialem w akademiku 17 lat temu.
Posilki - sala gdzie czasem przyleca muszki, mala roznorodnosc (8 stanowisk) - 2-4 nadaja sie do jedzenia. Salatke mozna skompletowac sobie samemu, ale 2 sosy do wyboru to czysty olej.
Lody - nie radze jesc - po polgodzinnym pobycie w otwartej zamrazarce leja sie.
Picie - wiekszosc to woda z barwnikiem, do picia na gorze to tylko ichnia kola, na dole (przy basenach) orange. Piwo - woda, wino np. jest rozowe - bo to rozwodnione na maxa czerwone.
Posilki sa wydawane - sn. 7-10, obiad 12.30-14.00., kol 19-21.. + kawa 16-17. Trzeba przyjsc na poczatku bo czasem jak cos sie skonczy to dalej nie ma (np. zupa, ryby itp. lepsze), albo to co zostalo jest zimne.

Teraz plusy - mili i pomocni ludzie w recepcji, pokoje sa dobrze sprzatane codziennie, mozna zjesc na tarasie a tam piekny widok na Korcule, basen maly ale czysty. A i najwazniejsze - rewelacyjny entertaiment team z super lederem Uwe. Nie przepadam za tego typu hotelowymi zabawami i ogladam je tylko wieczorem, ale to co gosc wyprawia z dziecmi i z doroslymi to jest rewelacja. On i ten hotel to dwie rozne bajki.

Orebic to przeciwienstwo Tucepi - mila troche senna i cicha miejscowosc (w sumie 3-4 konoby i chyba jedna slasticarnia) - prawdziwa Dalmacja. Otoczenie - super - gora i Korcula blisko - dla mnie lepiej niz tez piekna makarska riwiera.

Oferty sportowe - zero; bo Korcula blisko. Warto odwiedzic infocenter -8-13., poza niedzielami. Fajna mapa Peljesaca 1:100 000 do kupienia za 25kn (jest tam tez Mljet), a na odwrocie wycinek z orebicem i Korcula 1.66000; koniecznie odwiedzic klasztor (muzeum: 8-12, 16-19.) a wlasciwie cmentarz na gorze spoko dojedzie autem - zostawic przy cmentarzu. Plaze - piaszczysta Trstenica na poczatku, przy porcie - spoko ale waska i fale wzbudzane przez statki, obok mojego hotelu zatoczki (troche wegetacji) i dalej w kierunku Viganj 2-3 przy dalszych hotelach po 100-150 m kamienie i piasek (czysto). Statek do Korculi co 1h za 12 kn. Z hotelu o 9.05. we wtorki i czwartki (10 minut i dzieci za darmo).

Reszta - poszukajcieto co napisali kiedys aneta jacek, Fux, Bocian i inni.
CDN.
Ostatnio edytowano 13.06.2007 06:36 przez Buber, łącznie edytowano 1 raz
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 12.06.2007 19:52

Buberku - posiedź tam jeszcze ze trzy tygodnie -bedzie szansa na małe spotkanie :D :D
Pozdrav.
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 12.06.2007 20:09

Buber napisał(a):Volare - ciesze sie ze tuchow sie odezwal - pracowalem tam ladne 3 lata i mam pare milych wspomnien z okolic; sorry ze nie odpisalem od razu - nagle czasu zabraklo :D - z pogode jest troche w kratke - na ogol sloneczko, ale poxnym wieczorem i rano czasem poleje (np. niedziela). czasem 10 km na poludnie jest totalnie inna pogoda. w tej chwili nad sv Jurem bura chmura a na dole ok.
Slick pozdrawiam - musimy sie gdzies spotkac w realu (pewnie na kochanym rynku :lol: )
Kir i shtriga - moi drodzy gdyby m.in. nie Wasze relacje pewnie w tym roku nie byloby Mostaru. Kafejka oczywiscie ta sama - schodki w dol. W Rose niestety internet kaput.
Garsc informacji - moze przydatnych
Hotel neptun - dojazd dobrze oznakowany (nawet poziomo). O hotelu napisal juz duzo Irish. Ja mieszkam w dependanse - wszystko co trzeba jest, miejsca duzo (nie trzeba przeciskac sie bokiem obchodzac lozka), ze staroci jedynie stolarka okienna, a la pozny Gierek. Z minusow - daleko do portu c.a. 20 minut - hotel lezy na krancu tucepi polozonym najblizej makarskiej.
W Tucepi najlepiej w porcie pobrac sobie w infocenter mapke i takie tam.
W tym tez porcie 3 bankomaty, konzum i studenac. Duzy market Konzuma znajduje sie niedaleko przy skrzyzowaniu na drodze do Vrgoracu. Kursy 1E = 7,24-7,25Kn. 1kugla w tym sezonie 5kn, najwiecej daja za internet cafe - pierwsza lodziarnia w strone portu.
OFERTA tzw. turystyczna - Wycieczki do Bola i do Jelsy (razem), banany (40kn), skutery(150kn za 10 minut), parasailingi (300kn) i takie tam - duzo tego wszedzie. Lezaczek 25K za godzine.
Buty do plywania - przy hotelach 40kn, w porcie 50kn.
Internet cafe - jedno jedyne - miedzy hotelami a portem, czasem ciezko znalezc bo zasloniete przez ciuchy czynne 10-13 i 17-22, za godzine 30 kn, mozna przepalic plyte i inne.
Robie sobie wycieczki bo nie jestem typem plazowym i tak:
Makarska parking 7kn/1g. - wszedzie jedna cena - najlepiej przy samym porcie blisko klasztoru franciszkanow. Muzeum muszlowe jest czynne 10-12, z wyjatkiem niedziel i prazdnikow - za 10 Kn., warto isc na polwysep do twierdzy (ruin) i kosciolka - piekne widoki.
Omis parking na kwitek 4kn/1g., twierdza 10kn. (koniecznie)
Wyjazd na Sv. Jure - nie bylem jeszcze - gosc przy ulazie powiedzial mi ze mozna juz od 6.00. -= osoba 25kn.
Robia droge miedzy Sestanowacem a Brela - asfalt juz wylany - szeroki highway, ale na poboczach kamyczki, spychacza i inne. Wg monikak71 exit w sestanovacu chyba jeszcze nie dziala - zjezdzala w Splicie.
Wlasnie - spotkalem w Tucepi monikak71 z mila ekipa, a dzisiaj bylem u Plumka i Suzi.
TO NIE JEST TEKST REKLAMOWY :!: :!: :wink:
Ten kto majac mozliwosc, nie byl w Zivogoscach Blato w Mr olimpia, to w Chorwacji nie byl i wiele stracil.
Trafic mozna wg opisu na stronie plumkowej, tyle ze z drogi glownej nie ma drogowskazu paintball, a jest normalny Zivogosce Blato.
Pozdrav - nastepny meldunek pewnie z Orebica.
Buber


Cieszę się ,Buber ,że byłeś w Neptunie jednym z moich ulubionych hoteli
w Cro nie mówiąc już o Tucepi.Myślę,że Ci się spodobał -jak możesz to napisz mi czy o tej porze było już dużo gości,czy odpowiadało Ci wyżywienie i basen/a głownie barek przy basenie/. :lol:
Ja w tym roku <muszę> tam znowu jechać bo ciężko by mi było nie być tam- pobyt na przełomie czerwca i lipca już się nie mogę doczekać.

pzdr dla wszystkich tucepimaniaków
:papa: :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
2007: Tarnów - Mostar/Tucepi/Orebic - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone