Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem motorowki w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 30.07.2014 09:58

szklasty napisał(a):Witajcie,czy możecie w własnego doświadczenia dać jakieś porady dot. pływania taką łódką po morzu?Jadę w tym roku drugi raz do Cro i chciałbym z rodzinką spędzić dzień na morzu i z pomocą łódki,poplażować gdzieś na dziko itp.Jedziemy do Drage-w Pakostane które jest blisko Drage wypożyczają takie łajby.


Witaj,
Ja w zeszłym roku wynajmowałam taką łódeczkę na cały dzień właśnie w Pakostane i pływałam nią po Koranti. W Pakostane nie będziesz miał żadnego problemu z wypożyczeniem łódeczki, na promenadzie przy porcie jest kilka takich stoisk. Ze względu na to,że nikt z nas nie miał uprawnień to wynajęliśmy takiego małego "pyrkacza", mieliśmy krótkie szkolenie co i jak i popłynęliśmy. Chorwat, który wynajmował nam łódeczkę powiedział, że możemy pływać wszędzie, byle nie za wyspę Kornat, bo tam już się zaczyna otwarte morze. My aż tak daleko nie dopłynęliśmy, bo już za Vrgadą były na tyle duże fale, że silniczek ledwo dawał radę, poza tym największą przyjemnością było dla nas podpływanie do małych wysepek, cumowanie, pływanie itd.
Taki "pyrkacz" na cały dzień to świetna sprawa, aczkolwiek żeby gdziekolwiek dopłynąć to trzeba się uzbroić w cierpliwość :)
szklasty
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szklasty » 30.07.2014 10:05

Witaj,
Ja w zeszłym roku wynajmowałam taką łódeczkę na cały dzień właśnie w Pakostane i pływałam nią po Koranti. W Pakostane nie będziesz miał żadnego problemu z wypożyczeniem łódeczki, na promenadzie przy porcie jest kilka takich stoisk. Ze względu na to,że nikt z nas nie miał uprawnień to wynajęliśmy takiego małego "pyrkacza", mieliśmy krótkie szkolenie co i jak i popłynęliśmy. Chorwat, który wynajmował nam łódeczkę powiedział, że możemy pływać wszędzie, byle nie za wyspę Kornat, bo tam już się zaczyna otwarte morze. My aż tak daleko nie dopłynęliśmy, bo już za Vrgadą były na tyle duże fale, że silniczek ledwo dawał radę, poza tym największą przyjemnością było dla nas podpływanie do małych wysepek, cumowanie, pływanie itd.
Taki "pyrkacz" na cały dzień to świetna sprawa, aczkolwiek żeby gdziekolwiek dopłynąć to trzeba się uzbroić w cierpliwość :)[/quote]

O dokładnie tak zamierzamy :D-poplażować posnurkować.Pamiętasz może koszt wypożyczenia?Jak z paliwem-jest w cenie?I czy starczy na cały dzień takiej włóczęgi?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.07.2014 12:03

magg5 napisał(a):
Ja w zeszłym roku wynajmowałam taką łódeczkę na cały dzień właśnie w Pakostane i pływałam nią po Koranti. W Pakostane nie będziesz miał żadnego problemu z wypożyczeniem łódeczki, na promenadzie przy porcie jest kilka takich stoisk. Ze względu na to,że nikt z nas nie miał uprawnień to wynajęliśmy takiego małego "pyrkacza", mieliśmy krótkie szkolenie co i jak i popłynęliśmy. Chorwat, który wynajmował nam łódeczkę powiedział, że możemy pływać wszędzie, byle nie za wyspę Kornat, bo tam już się zaczyna otwarte morze. My aż tak daleko nie dopłynęliśmy, bo już za Vrgadą były na tyle duże fale, że silniczek ledwo dawał radę,



Czegoś nie rozumiem.
To popłynęliście na Kornati czy nie?
Na Kornati pływa się raczej tam

https://goo.gl/maps/18580

W każdym razie w to miejsce pływaja statki z Biogradu, Pakostane.
Pływanie na Kornati wymaga opłaty. No i sporo tam policji, która trzepie małe jednostki.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 30.07.2014 12:13

FUX napisał(a):Czegoś nie rozumiem.
To popłynęliście na Kornati czy nie?
Na Kornati pływa się raczej tam

https://goo.gl/maps/18580

W każdym razie w to miejsce pływaja statki z Biogradu, Pakostane.
Pływanie na Kornati wymaga opłaty. No i sporo tam policji, która trzepie małe jednostki.



Jejku, ledwo się człowiek wypowie i od razu atak. Pływaliśmy wokół różnych wysepek, Vrgady itd., do wyspy Kornat nie dopłynęliśmy.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 30.07.2014 12:21

Szklasty,
my byliśmy we wrześniu i płaciliśmy chyba 600 kuna (płynęły 4 osoby dorosłe i 2 dzieci) za cały dzień. Paliwo było w cenie. Chorwat powiedział, że spokojnie starczy nam paliwa przy ciągłym pływaniu do godziny 16-17. Nie kupowaliśmy więcej paliwa, dużo się zatrzymywaliśmy, pływaliśmy, "snurkowaliśmy" i takie tam. My byliśmy "na wodzie" gdzieś tak do 17-18, bo mimo częstego wskakiwania do wody strasznie nas zmęczył upał. Niby taka łódeczka jest wyposażona w "daszek", ale wiadomo, że na wodzie słońce zupełnie inaczej operuje i w pewnym momencie mieliśmy już dosyć, a szczególnie dzieci znajomych.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.07.2014 12:21

Nikt Ciebie nie atakuje.
W Twojej wypowiedzi wkradła się nieścisłość i tyle. :wink:
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 30.07.2014 12:28

Opisałam na początku wystarczająco jasno gdzie pływaliśmy. Chorwat nic nam nie mówił, że gdzieś nam nie wolno pływać oprócz popłynięcia za wyspę Kornat, o czym już wcześniej pisałam. Zapomniałam jeszcze dopisać, że dostaliśmy od niego mapę, zachęcał nas do dopłynięcia do jakiejś wyspy (nie pamiętaj już nazwy), gdzie jest restauracja dostępna podobno wyłącznie od strony morza, ale nie udało nam się tam dopłynąć.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.07.2014 13:05

Jedna z wielu.


Obrazek

https://goo.gl/maps/oxUf8

Niestety juz w granicach parku.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 30.07.2014 14:17

magg5 napisał(a):Szklasty,
my byliśmy we wrześniu i płaciliśmy chyba 600 kuna (płynęły 4 osoby dorosłe i 2 dzieci) za cały dzień. Paliwo było w cenie. Chorwat powiedział, że spokojnie starczy nam paliwa przy ciągłym pływaniu do godziny 16-17. Nie kupowaliśmy więcej paliwa, dużo się zatrzymywaliśmy, pływaliśmy, "snurkowaliśmy" i takie tam. My byliśmy "na wodzie" gdzieś tak do 17-18, bo mimo częstego wskakiwania do wody strasznie nas zmęczył upał. Niby taka łódeczka jest wyposażona w "daszek", ale wiadomo, że na wodzie słońce zupełnie inaczej operuje i w pewnym momencie mieliśmy już dosyć, a szczególnie dzieci znajomych.


Jeśli plywalibyście szybszą łódką, to upał jest znacznie mniej odczuwalny niz na lądzie.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 30.07.2014 14:25

Oczywiście :) z tego co zrozumiałam Szklasty planuje wypożyczyć podobną łódkę co ja, dlatego o tym napisałam.
Poza tym ten brak odczuwania upału na wodzie może być bardzo zdradliwy, wszystko ma swoje wady i zalety :)
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 30.07.2014 14:29

Fux,
to co pokazujesz jest dokładnie na wysokości wyspy Kornat, a tam już mieliśmy zakaz pływania :)
zresztą nawet gdybyśmy bardzo chcieli to pewnie dnia (i może paliwa) by nam nie starczyło, żeby tam "dopyrkać" :):)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.07.2014 14:35

Dlatego napisałem, że juz za daleko. Bliżej także są. Byliście koło hodowli dorad?

A co do temperatury i prędkości, to 3 lata temu skutecznie spaliłem sobie czoło głowę, pomimo tego, że łysy nie jestem.
Podmuch wiatru nie przeszkodził w zgrillowaniu głowy. Czapka ma to do siebie, że spada.
Pozostaje chusta na pirata.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 30.07.2014 14:45

Nie, niestety nie. Możesz napisać coś więcej o tej hodowli?
Próbowaliśmy odnaleźć tę restaurację, o której pisałam, ale nie udało nam się.
My też spiekliśmy się niesamowicie, ja siedziałam praktycznie cały czas pod daszkiem bokiem/tyłem do wody i moje plecy bardzo na tym ucierpiały :)
Początkowo mieliśmy taki plan, żeby popłynąć znacznie dalej, ale uważam, że taką małą łódką jest to zwyczajnie nieprzyjemne. Za Vrgadą już mocno nami kołysało, a wokół nas pojawiało się coraz więcej dużo większych i szybszych jednostek, jachtów itd., które również wywoływały dodatkowe fale.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.07.2014 14:50

Powiększ

https://goo.gl/maps/xkVXa

delfiny gratis...

:wink:

knajpy e okolicy płatne.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 30.07.2014 15:00

super :) w takim razie znam już kierunek na kolejną wycieczkę "pyrkaczem", dzięki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wynajem motorowki w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone