Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krgsone
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) krgsone » 08.08.2016 13:46

witam,
z piątku na sobotę (12/13) będę wyruszał w trasę w swoją pierwszą podróż do Chorwacji. Z racji tego, że nie mam kompletnie żadnego doświadczenia mógłbym prosić bardziej doświadczonych kolegów z forum o pomoc przy wyborze odpowiedniego miejsca wypoczynku? Interesuje mnie Riwiera Makraska, dokładniej Brela, Tucepi. Co sądzicie o tych kierunkach? Bo zdjęciach bardzo podobały mi się te miejscowości ale może wcale nie są najpiekniejsze, dlatego z góry bardzo proszę o jakieś sugestie ;) Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam Serdecznie!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 14:03

krgsone napisał(a):witam,
z piątku na sobotę (12/13) będę wyruszał w trasę w swoją pierwszą podróż do Chorwacji. Z racji tego, że nie mam kompletnie żadnego doświadczenia mógłbym prosić bardziej doświadczonych kolegów z forum o pomoc przy wyborze odpowiedniego miejsca wypoczynku? Interesuje mnie Riwiera Makraska, dokładniej Brela, Tucepi. Co sądzicie o tych kierunkach? Bo zdjęciach bardzo podobały mi się te miejscowości ale może wcale nie są najpiekniejsze, dlatego z góry bardzo proszę o jakieś sugestie ;) Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam Serdecznie!

Brela i Tučepi - strzały w 10-tkę.
Tylko będzie trzeba długo szukać apartamentów, aby trafić na coś wolnego.
sain1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sain1 » 08.08.2016 14:23

sain1 napisał(a):
sneer napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
sain1 napisał(a):[A jakas taka miejscowość najbardziej zbliżona do Rovinj? Zalezy mi na urokliwych waskich uliczkach z pochowanymi knajpkami, ktorymi mozna chodzic i chodzic i podziwiac widoki :)
Obawiam sie czy Primosten nie jest zbyt małe.

Rovinj jest jeden, na południu Chorwacji nie ma nic podobnego.


Dubrownik 8)


To co mozecie polecic ze swojej strony w rejonach splitu, aby choc troche przypominalo Rovinj i jego waskie klimatyczne uliczki z knajpami i widokami.


Czy Trogir jest dobrym miejscem na 10dniowy pobyt? jako miejsce wypadowe, ale rowniez czy są w okolicy plaze itp z ktorych mozna korzystac.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 14:44

Popatrzyłeś na zdjęcia Trogiru :?:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.08.2016 15:00

sain1 napisał(a):Czy Trogir jest dobrym miejscem na 10dniowy pobyt? jako miejsce wypadowe, ale rowniez czy są w okolicy plaze itp z ktorych mozna korzystac.

Wybacz , ale Trogir się zwiedza , nie przebywa 10 dni. :wink:

Zrób tak jak pisze Janusz , pobyt w Primosten , jak szukasz starówki i stąd rób wypady , np. Split , Trogir , Krka , Kornati itd. .....
Remika222
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Remika222 » 08.08.2016 15:12

Janusz Bajcer napisał(a):
krgsone napisał(a):witam,
z piątku na sobotę (12/13) będę wyruszał w trasę w swoją pierwszą podróż do Chorwacji. Z racji tego, że nie mam kompletnie żadnego doświadczenia mógłbym prosić bardziej doświadczonych kolegów z forum o pomoc przy wyborze odpowiedniego miejsca wypoczynku? Interesuje mnie Riwiera Makraska, dokładniej Brela, Tucepi. Co sądzicie o tych kierunkach? Bo zdjęciach bardzo podobały mi się te miejscowości ale może wcale nie są najpiekniejsze, dlatego z góry bardzo proszę o jakieś sugestie ;) Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam Serdecznie!

Brela i Tučepi - strzały w 10-tkę.
Tylko będzie trzeba długo szukać apartamentów, aby trafić na coś wolnego.


Dobry wybór, jeśli Brela to tylko nie centrum. Ok. 3 km od centrum są piękne plaże. Jednak trzeba się liczyć z brakiem wolnych kwater, to bardzo oblegane miejsce. Poza tym domy są stromo rozmieszczone, więc jazda z wózkiem trochę utrudniona, liczne schodki itp.. POWODZENIA!
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 08.08.2016 15:29

sain1 napisał(a):Czy Trogir jest dobrym miejscem na 10dniowy pobyt? jako miejsce wypadowe, ale rowniez czy są w okolicy plaze itp z ktorych mozna korzystac.


W Trogirze warto pobyć kilka dni (szczególnie wieczorem) - jest tam bardzo klimatycznie. Natomiast plaże (szczególnie) w jego okolicy (ale) i na Ciovo, moim zdaniem, są raczej słabe. Na wyspie nie ma zupełnie co zwiedzać. Jako baza wypadowa Trogir nie jest dobrym wyborem, z uwagi na konieczność jazdy przez bardzo zakorkowany most (choć zaraz znajdzie się 10 osób, które powiedzą, że most nie był wcale zakorkowany 8).

Primosten to super miasteczko, choć po Rovinj może nieco rozczarować, bo jest malutkie, ale to za bardzo malownicze i nie ma w nim takich wściekłych, halaśliwych tłumów jak w Trogirze. No i z Primosten możesz sobie zrobić wypad do Trogiru i stanąć na parkingu PRZED mostem :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 08.08.2016 15:36

krgsone napisał(a):witam,
Interesuje mnie Riwiera Makraska, dokładniej Brela, Tucepi. Co sądzicie o tych kierunkach? Bo zdjęciach bardzo podobały mi się te miejscowości ale może wcale nie są najpiekniejsze, dlatego z góry bardzo proszę o jakieś sugestie ;) Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.


Na Riwierze Makarskiej naprawdę ciężko znaleźć "brzydkie" miasteczko 8) Tam praktycznie wszędzie jest ładnie lub bardzo ładnie. Do Twojej listy dorzuciłbym jeszcze Podgore i Igrane.
dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 08.08.2016 17:01

Dzień dobry Wszystkim :D mam takie pytanie do osób jeżdżących we wrześniu do Chorwacji. Czy w drugim tygodniu września w mniejszych miejscowościach Riviery Makarskiej nie ma problemu z konobami i restauracjami ? Czy większość się zamyka? Konkretnie nie wiem gdzie wylądujemy i gdzie się kierować. A może jakaś podpowiedź od Was gdzie jest w tym terminie jeszcze "sezon"?
Dziękuję za ewentualne porady 8)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.08.2016 17:16

Ja co roku jeżdżę w tym terminie i nigdy nie było problemów , wrzesień to jeszcze sezon w Cro. W tym terminie na Dalmacji to jeszcze sezon w pełni, tym bardziej na Rivierze. Koniec września , początek października to czuc już że powoli sezon się kończy i tutejsi powoli zwajaja majdan.
dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 08.08.2016 17:40

dziękuję
krgsone
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) krgsone » 08.08.2016 18:44

Wszystkim dziękuję za odpowiedzi. Każdy jednak powiedział, że będzie problem ze znalezieniem noclegów. Czyli moje wcześniejsze plany dotyczące jazdy w ciemno chyba się tutaj nie sprawdzą? Lepiej zarezerwować coś przed wyjazdem? Jeżeli tak to jakie portale polecacie aby znaleźć coś pewnego i w rozsądnej cenie? ;)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.08.2016 19:23

Nie obraż się , ale skoro jedziesz w ten piątek , to trochę póżno się za to zabrałeś , Tucepi czy Brela to są dość popularne miejscowości i nawet gdy zaczniesz teraz wysyłać tony emaili to , albo nic nie znajdziesz a czas leci , albo zostanie ci tylko 5 linia brzegowa

Życzę ci jednak powodzenie , wpisz w google apartamenty Chorwacja lub adriatic hr , podaj miejscówkę i powodzenia.
menia_menia
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) menia_menia » 08.08.2016 20:58

Janusz Bajcer napisał(a):
menia_menia napisał(a):Witajcie :)11 sierpnia wyjeżdżamy z moim chłopakiem i prawdopodobnie jeszcze 1 osobą w okolice Dalmacji, na pewno miejscowości brane pod uwagę to Nin, Sw. Filip i Jakov, Tribunj, Srima, Brodarica, Grebastica, Primosten, Rogoznica i raczej dalej na południe nie będziemy się oddalać, bo jednak nie możemy sobie pozwolić na większe koszty z dieselem i nie mamy tyle czasu, więc im bliżej, tym krócej w trasie będziemy. Na pewno będziemy się zatrzymywać 1, max 2 dni w jednej miejscowości, także w miarę objazdowo chcemy to załatwić, żeby się nie znudzić w jednym miejscu. Może jeszcze jakieś miejsce możecie polecić w tych okolicach i godne uwagi, no i w miarę tanie?

Chcemy się trochę polenić na plaży (w miarę jak najmniej ludnej jak na sierpień), jak i pozwiedzać, pochodzić, posiedzieć w klimatycznym miejscu na kolacji, trochę wypić, ale bez szału, bo trzeba się solidaryzować z kierowcą!
Bierzemy namiot i planujemy spać albo na kempingu albo u gospodarzy ze społeczności Couchsurfing- tutaj zastanawiam się też, czy znajdą się zwykli mieszkańcy Cro, którzy nie mieliby problemu udostępnić podwórka na rozstawienie namiotu- jak myślicie, Chorwaci są tacy spontaniczni, czy raczej wszędzie nastawieni na zysk?

Wszelkie komentarze będą mile widziane, dziękuję z góry :)

W Chorwacji są płatne przydomowe mini kempingi.
Lista >>>

Jak funkcjonuje couchsurfing - nie wiem :roll:
putoholicari.o/couchsurfing-besplatan-smjestaj-ili-samo-surfanje-na-kaucu-3389/




Dzięki za stronki :)
A jeszcze tylko zapytam, czy pomiędzy miejscowością Nin a Srimą polecacie jeszcze jakieś punkty warte zwiedzenia, poza Pakostane, Vodice i oczywiście Zadarem? Na wysepki raczej się nie wybieramy, a okazało się, że mało wygram "plażingu" z chłopakami i będziemy dużo chodzić i zwiedzać :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 21:21

menia_menia napisał(a):A jeszcze tylko zapytam, czy pomiędzy miejscowością Nin a Srimą polecacie jeszcze jakieś punkty warte zwiedzenia, poza Pakostane, Vodice i oczywiście Zadarem? Na wysepki raczej się nie wybieramy, a okazało się, że mało wygram "plażingu" z chłopakami i będziemy dużo chodzić i zwiedzać :)

Park Narodowy Krka.
oraz
informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone