Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wrześniowy Hvar - czyli Nadia i Lena na wakacjach:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 26.09.2012 13:39

Jacek S napisał(a):Tajemny znak Templariuszy :?:


ArliJ napisał(a):
Idziemy za znaczkiem ryby na ścianach budynków, Nadia czuje się jak na szlakach górskich i szuka kolejnego znaku

Kolejny znak…

I trafiamy do uroczej Konoby…

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.09.2012 08:14

Urocza relacja ,jak zwykle ,przepiękne zaułki ,będę śledzić z przyjemnością :D
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 27.09.2012 13:09

Jacek S napisał(a):
ArliJ napisał(a):Obrazek


Tajemny znak Templariuszy :?:
8O




:wink:

Pozdrawiam


:D a to "tylko" konoba;)

mallgola napisał(a):Urocza relacja ,jak zwykle ,przepiękne zaułki ,będę śledzić z przyjemnością :D


i mnie będzie równie przyjemnie te miejsca pokazywać:)
pozdrawiam
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 27.09.2012 23:41

Wspaniała relacja, piekne zdjęcia. Przez cały czas śledziłem ten wątek z wielkim zainteresowaniem. W poniedziałek wróciłem z Hvaru, pamiętam tą burzę, o której wspominałaś, ale widok lekko wzburzonego Jadranu, - niezapomniany. Byliśmy tydzień na Riwierze Makarskiej i tydzień na Hvarze, i brakowało mi ... szumu morza. Masz co chcesz, po burzy pięknie fale rozbijały się o skały przez jeden dzień, potem cisza i słonko. To tak jak rakija, najpierw otrząsa, a później jest tak dobrze :lol:
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 27.09.2012 23:53

Bardzo polecam wakacje w Dalmacji, czy na Hvarze, we wrześniu.
Załączniki:
IMG_5593.jpg
O tym wspominałem.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 28.09.2012 18:53

TomKinS napisał(a):Wspaniała relacja, piekne zdjęcia. Przez cały czas śledziłem ten wątek z wielkim zainteresowaniem. W poniedziałek wróciłem z Hvaru, pamiętam tą burzę, o której wspominałaś, ale widok lekko wzburzonego Jadranu, - niezapomniany. Byliśmy tydzień na Riwierze Makarskiej i tydzień na Hvarze, i brakowało mi ... szumu morza. Masz co chcesz, po burzy pięknie fale rozbijały się o skały przez jeden dzień, potem cisza i słonko. To tak jak rakija, najpierw otrząsa, a później jest tak dobrze :lol:



dziękuję, bardzo mi miło:)

ogólnie niesamowita jest natura....jak pogoda zmienia się po wietrznym dniu, jak dzień za dniem może być identycznie słoneczny a jednak widoczność zupełnie inna. Fascynujące jest jak z rana morze jak tafla jeziora a za chwilę fale uderzają o brzeg....kiedyś nie lubiłam fal ale ostatnio nawet lubie sobie przy takich jeszcze znośnych popływać:).

i tez polecam wrześniowy Hvar..ogólnie wrzesień na wakacje;)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 28.09.2012 22:29

Dzień 6 (4 na wyspie)
Kontynuując wczorajszy tour po wioskach dzisiaj postanowiliśmy w tym klimacie dalej pójść, póki dziewczyny mają chęci i pogoda sprzyja czyli nie leje się żar z nieba;)
Troszkę pobyliśmy w naszej okolicy w Ivan Dolacu, dziecko marudzi że stale gdzieś jedziemy i nie chodzimy na własną plażę, plac zabaw, obiadek i ruszyliśmy do miasteczka Dol.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


To jeszcze „nasze” tereny…
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Zmierzamy w stronę tunelu…
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Scedro widać jak na dłoni, w tle Korcula i Peljesac
Obrazek


Obrazek


Kusiło nas żeby spróbować trasy nad tunelem….widzieliśmy ciężarówkę jadącą górą więc pewnie jest przejezdna jak sądzimy ale jednak sobie darujemy….Dusterek mógłby to odchorować;)
Obrazek

Obrazek



Nie mogę się oprzeć żeby nie robić nowych zdjęć Pitve…bardzo mnie to miasteczko zauroczyło…

Obrazek

Obrazek


Mąż powoli przestał mieć już frajdę z tunelu ale na szczęście poza sezonem kolejki nie ma i często udaje nam się tuż na zielone przyjechać;)
Zmierzając do celu tam mijamy co chwilkę winnice, gaje oliwne i wszystko to na tle gór wygląda uroczo….pomału szykują się do zbiorów winogron, widać poruszenie na parcelach….winogrona wyglądają tak soczyście….cudnie…

W Dolu najpiękniejszy jest kościół, widać go też nocą, jest oświetlony podobnie jak kościółek w Pitve, oba stanowią takie punkty świetlne na tle gór.

Obrazek


Obrazek

Cmentarz jest równie urokliwie położony…


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Tak sobie jeździmy i przy Starim Gradzie stwierdzamy że może wdepniemy na jakąś plażę….na mapie uvala Zavala wygląda ok…to jedziemy.
Prowadzi drogowskaz do parkingu więc jest dobrze, szuter też nawet w porządku, wysiadamy, jest mini knajpka ale taka tyle że jest, nic specjalnego. Robimy rekonesans, na chwile przycupniemy bo jeszcze Stari Grad mamy w planie…pierwszego dnia było pochmurno w teraz chcemy wrócić przy pogodzie:).

[img]https:%20://lh6.googleusercontent.com/-4sPiyEueodM/UGItE-AXkeI/AAAAAAAAIzE/zLB4W9dTWoU/s829/IMG_6802.JPG[/img]


Obrazek

Plaża ok. dla lubiących półki skalne, praktycznie naokoło zatoki są w dużym stopniu płaskie bloki skalne…
Obrazek

Ale jest też kilka mini kamienistych

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Po kilku chwilach ruszamy do Stari Gradu…

Obrazek
parkujemy tuż przy stanowisku naszej formowej pomocnej duszy Kasi ale jej samej dzisiaj nie widzimy…

Obrazek


Obrazek

Zaczynamy od placu zabaw coby starszak miał chęci na resztę

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Niektórzy chronią się jak mogą przed słońcem…ta roślinność ledwie się mieści na murkach

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Rowery,rowery…
Obrazek

Węższego budynku mieszkalnego chyba nie widziałam


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Docieramy do trgu Sv.Stjepana…bardzo urokliwie, praktycznie nie ma ludzi, słońce już takie nisko, ciepłe światło….zasiedzielismy się chwilkę…

Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Idziemy dalej i trafiamy na kościółek Sv.Nikola

Obrazek



Deczko w remoncie/konserwacji
Obrazek


Spacerujemy dalej wąskimi uliczkami, mijamy Klasztor Dominikanów…


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Wracamy urokliwymi zakątkami…


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Żeby trafić na kolejny kościółek – Sv. Rocha

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
I oto znajdujemy się na Trgu Trvdalj…zupełnie niespodziewanie okazuje się że Pałac Hektorovicia – chorwackiego poety jest czynny także popołudniu od 17 (byłam pewna że tylko do 13).

Płacimy wstęp – 15 kn i idziemy.


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Najbardziej podoba mi się ogród i zapach tego ogrodu….szwendamy się tam chwile, nawet winogrona
pokosztowaliśmy bo tak kusząco nam wiszą nad głową…

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Słońce powoli zachodzi, pora na lody:)
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Powoli wracamy do auta…

Obrazek

Stari Grad w słońcu prezentuje się bardzo przyjaźnie, wręcz powiedziałabym ze został naszym ważnym punktem wyprawy, podobało nam się tutaj, po wcześniejszej wizycie czułam niedosyt a teraz jestem o wiele bardziej zauroczona tym miastem!.

Następnego dnia dajemy sobie już trochę wolne od zwiedzania i plażujemy … ale nie może być aż tak nudnie… zupełnie z biegu wymyślamy na plaży jeszcze jeden cel na ten dzień – Sv.Nikola.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 28.09.2012 22:53

Ale fajnie, klimatycznie... :)
...jak to tak, że Duster nie dałby rady :?: Toż on ponoć na szutry idealny :!: :wink:

pozdr
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 29.09.2012 07:53

janusz.w. napisał(a):Ale fajnie, klimatycznie... :)
...jak to tak, że Duster nie dałby rady :?: Toż on ponoć na szutry idealny :!: :wink:

pozdr



no wiesz....teściowie nie na taki cel go kupili :D taka nóweczka że trochę strach było...
ale i tak szutry zaliczył różne ale do tego dojdziemy jeszcze:)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 29.09.2012 11:36

ArliJ napisał(a):Stari Grad w słońcu prezentuje się bardzo przyjaźnie, wręcz powiedziałabym ze został naszym ważnym punktem wyprawy,


Stari Grad i w słońcu
i w zmroku,
jest pełen uroku :!: :D

A z Hektorowiczem wam się udało :!:

pzdr :wink:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 29.09.2012 12:22

No my w Pałacu Hektorovica też chyba byliśmy po południu...

Pozdr :papa:
tommyjot
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyjot » 30.09.2012 16:55

Dziekuję.Cudowna relacja.
aniolhc
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniolhc » 30.09.2012 18:51

O jaa jakie foty!!!! Wczoraj wróciłem z Hvaru i chciałem się zabrać za relację ale chyba to nie ma sensu patrząc na Twoje foty! :D
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 30.09.2012 20:30

Tak jak wczesniej pisałem, wspaniała relacja, piękne zdjęcia. Ale proszę, my nie "focimy" , tylko robimy zdjęcia (fotografujemy), nasze relacje fotograficzne to są zdjęcia, nie "foty". To tak dla czystości języka.
Pozdrawiam. Tomasz
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 30.09.2012 20:45

Witam :D
Nie mogłam doczekać się dalszego ciągu ;)

Przepiękny ten Stari Grad, bardzo klimatyczny. Może nam w przyszłym roku uda się wybrać na Hvar...? Szutrowe drogi bardzo lubimy :)

Pozdrawiam
Asia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
wrześniowy Hvar - czyli Nadia i Lena na wakacjach:) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone