Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wczoraj wróciliśmy z Orebica. Aż żal było wracać...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005
Wczoraj wróciliśmy z Orebica. Aż żal było wracać...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 31.07.2005 12:59

Wakacje udały sie cudownie. Jechaliśmy w jedną stronę przez Węgry, w drugą przez Austrię (chcieliśmy sprawdzić gdzie lepiej, w końcu to nasze pierwsze wakacje w Chorwacji). Jeśli macie jakieś pytania postaram się odpowiedzieć. Na razie jestem jeszcze w szoku :). Jak zbiorę myśli to napiszę coś więcej.
Sebastian
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 10.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebastian » 31.07.2005 13:10

Gratuluję udanych wakacji. Mam kilka pytań odnośnie przejazdu.
Ile godzin jechałeś i czy spałes po drodze?
Polecasz jechać przez Węgry?
Interesuje mnie orientacyjny czas przejazdu dwóch odcinków:
Krapina - Split
Split- Orebic
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 31.07.2005 14:07

Przejazd autostradą w całości trwał około 5 godzin (od granicy do Splitu). Nie jechałem za szybko 100 - 120 km/h. Spaliśmy po drodze w Letenye na Węgrzech, a z powrotem pod Wiedniem. Polecam jechać przez Węgry z jednego powodu. W Słowenii przed granicą austriacką był korek, w którym zmarnowaliśmy ze 2,5 godziny. Na Węgrzech przejazd bezproblemowy, prawie pusto. Drogi boczne, ale i tak lepsze niż w Polsce. Ze Splitu do Orebica jechaliśmy ze 3 godziny. Można też jechać na prom w Ploce. Dopłyniesz nim do miejscowości Trpanj. Prom płynie około godziny i kosztuje dla dwu osób i samochodu niecałe 140 kun.
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 01.08.2005 07:49

czy plaża w Orebicu jest czysta? szczególnie interesuje mnie czy są na kamieniach ślady ropy , smoły.
Potwierdzam że droga przez Wegry jest ok. o ile ktoś nie chce jechać jak wariat 200 km/h Pozdrawiam Krzysiek
Helenka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Helenka » 01.08.2005 08:29

Byłbys tak mily i przedstawil w szczegolach droge przez Wegry? Chodzi mi glownie o miasta( miejscowosci), ktore mijales wraz z numerami drog, oplatami oraz czsami poszczegolnych odcinkow, jezeli to nie problem oczywiscie:)
madzia_009
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_009 » 01.08.2005 08:34

Mam jeszcze pytanie odnosnie opłat za autostrady-ile wynosły Cię wszystkie opłaty , gdy jechałeś przez Austrię i czy płaciłeś jadąc przez Wegry? Chodzi mi o najswieższe info.
Ile płaciłeś za kwatery?
Czy droga przez Wegry jest naprawde taka ładna i jak wyglądał Twój przejazd czasowo?
Jak podobał Ci się Orebic?
Masz może jakieś "najnowsze"sugestie i rady dla wyjeżdzających?
Z góry dzieki za odpowiedź.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 01.08.2005 09:11

A ja poprosze o informację dotyczacą przekraczanych przez Ciebie przejść granicznych... chodzi o te węgiersko/chorwackie. Które wybrałeś?
Jak wygląda wymiana walut na przejściach. Nie ma z tym problemu?
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 01.08.2005 21:46

Postaram się odpowiedzieć po kolei;)
Plaż w Orebicu jest kilka. Ta żwirkowa jest trochę popaprana (jeśli tak mozna powiedzieć czymś co przypomina smołę (małe plamki na kamykach). Ze wzgledu na to i tłumy na tej plazy chodziliśmy bliżej portu. Tam plaża jest kamienista, ale za to czysta jak łza.
Jeśli chodzi o opłaty w Austrii płaciłem 7,60 euro za winietę na autostrady. za kwaterę płaciłem w przeliczeniu na złotówki niecałe 2100 zł za dwie osoby na dwa tygodnie. Orebic podobał mi się bardzo. Poza tym bliziutko jest Korcula, a tam jeszcze piekniej :).
Droga przez Węgry była bardzo spokojna i ładna. Ruch mały, jechaliśmy przez miasteczka ale groga bezproblemowa.
Przejście węgiersko-chorwackie, na którym przekraczaliśmy granicę to Gorican. Jest wymiana walut, stacja beznynowa, knajpka. Generalnie jak dla mnie ok.
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 01.08.2005 21:54

Zapomniałem o trasie przez Węgry ;)
Jechaliśmy tak:
od granicy na miejscowość Rajka, potem Mosonmagyarovar, Janossomorja, Csorna, Szombathely, Kormend, Zalaegerszeg, Nagykanizsa i Letenye. Cały czas trasą E 65.
A jeśli chodzi o porady, cóż...
Zabierzcie ze sobą trochę wody do picia (była droższa niż w Polsce), Jeśli lubicie rybę i będziecie w Orebiciu polecam knajpke Karako nad morzem. Ryba I klasa (trochę kosztuje ale moim zdaniem warto). Jak postawicie kelnerowi rakiję i wypijecie z nim to może wam jej nie policzy do rachunku ( u mnie tak było :wink: )
Jeśli jeszcze jakieś pytania służę.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 01.08.2005 21:59

Badi napisał(a):Nagykanizsa i Letenye.


Niestety na mojej mapie nie widzę przejścia Gorican ale rozumiem, że to jest przejście na drodze przy której położone są wymienione przez Ciebie miejscowości :D
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 01.08.2005 22:07

Szczerze mówiąc na mojej mapie też nie ma nazwy Gorican jest tylko znaczek informujący, że jest przejscie graniczne. Ale to przejście jest tuż za Letenye.
archie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) archie » 01.08.2005 22:14

Witam,
Badi mam pytanko, czy na odcinku Graz- Maribor są jakieś dodatkowo płatne tunele (oprócz winietek oczywiście) :?: :?: :?:
Kiedyś coś mi sie obiło o uszy, ktoś pisał że są 2 takie tunele.

Pozdrawiam
Artur
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 01.08.2005 22:20

Nic takiego nie zauważyłem. Płaciłem tylko za autostradę i tyle. Tylko ten korek przed granicą austriacką jadąc od Słowenii... Mam nadzieję, że go unikniesz.
iwona_73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 16.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona_73 » 01.08.2005 22:31

krzysiek M. napisał(a):czy plaża w Orebicu jest czysta? szczególnie interesuje mnie czy są na kamieniach ślady ropy , smoły.
Potwierdzam że droga przez Wegry jest ok. o ile ktoś nie chce jechać jak wariat 200 km/h Pozdrawiam Krzysiek


Na plazy w poblizu muzeum morza (kamienie) jest dosyc duzo czegos czarnego, co przypomina smole. Ja wrocilam z Orebica 27 lipca, jednorazowy pobyt na tej plazy kosztowal mnie dwie karimaty :/. Poza tym plaza piaszczysta oraz plyty - czysciutkie.
archie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) archie » 01.08.2005 22:44

Badi napisał(a):Nic takiego nie zauważyłem. Płaciłem tylko za autostradę i tyle. Tylko ten korek przed granicą austriacką jadąc od Słowenii... Mam nadzieję, że go unikniesz.


Dziękuję bardzo i pozdrawiam :papa:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wczoraj wróciliśmy z Orebica. Aż żal było wracać...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone