Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 14.01.2018 22:11

Bardzo ładnie pokazałaś Mandraki, Nisyros, aż kusisz (nie tylko Ty), żeby kiedyś popłynąć w tamte strony :roll: .
No i dobrze, że prawie szczęśliwa nie zeszłaś z tego świata :lol: . Już kiedyś widziałem ten statyw u Ciebie, robi wrażenie :oczko_usmiech: .
pzdr. :wink:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.01.2018 23:35

Twierdza pewnie kamieni kupa, ale te widoki ...
Choć najbardziej podobała mi się ta fabryka kotów :D .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 16.01.2018 21:35

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):
Miałaś coś dla nich ... mam nadzieję ... :roll: :smo:


Oczywiście ... DOBRE SŁOWO :P .

Kolejnego dnia budzę się rano. W planach mam odwiedzenie kilku miejsc a przede wszystkim jednej z wizytówek wyspy czyli ZiA village ...

Ale zanim tam :D na moment wpadam na całkiem przyjemną Paradiso Beach ...

Obrazek

Plaża jest całkiem, całkiem i kusi mocno ... Jestem jednak twarda i jadę dalej ...

Obrazek

Obrazek

Najpierw wpadam do Lagoudi village coby odwiedzić czercz Jana Evangelisty ...

Obrazek

Skromny komitet powitalny czeka ...

Obrazek

Obrazek

Kościół jest oczywiście zamknięty :cry: ... Nie pozostaje mi nic innego jak tylko obejść go dookoła i dokonać podziwiania :D widoków ...

Obrazek

Nad to jezioro jeszcze dziś dotrzemy ...

Obrazek

Jako, że na sztuce zupełnie się nie znam, znajdującą się obok kościoła galerię sobie daruję ...

Obrazek

Kolejny pkt to główny cel tego dnia czyli Zia.
Zia to wioska położona na zboczach gór odwiedzana przez tłumy turystów skuszonych przede wszystkim ponoć najpiękniejszymi na wyspie zachodami słońca. W sezonie nie sposób znaleźć wieczorem wolny stolik na licznych położonych na dachach tarasach widokowych.
Mój pierwotny plan zakładał wizytę w wiosce rano i ewentualny powrót na zachód słońca wieczorem. Od razu mówię, że plan nie wypalił ale całkowicie świadomie .

Droga do wioski jest bardzo kręta i momentami mocno wąska. Na razie lookam na nią na mapie ...

Obrazek

Na miejscu jestem naprawdę wcześnie jak na tutejsze warunki bo ok. 9.00. Dzięki temu parkuję bez problemu.
Dobra... idę zobaczyć czy naprawdę jest się czym zachwycać ...

Obrazek

Już pierwsze zabudowania pokazują z czego żyją tu lokalsi w sezonie ... Taras widokowy na dachu skierowany w stronę gdzie zachodzi słońce ... I sugestywna nazwa 8) ...

Obrazek

Na razie w knajpkach pustki ...

Obrazek

Jestem chyba pierwszą tego dnia turystką :D ...

Obrazek

Obrazek

... no może drugą :P

Obrazek

Już zaczyna mi się podobać :lol: . Przy okazji zauważam jedyny minus wczesnego pojawienia się w tym miejscu. Do wielu miejsc słońce jeszcze nie dociera i zdjęcia nie oddają uroku wioski w pełni ...

Obrazek

Obrazek

Ale i tak jest pięknie :mrgreen: .

Obrazek

Tutaj się poddaję ... Zostaję na pyyyszną frappe ...

Obrazek

Obrazek

Jest cichuteńko...ciepluteńko...i te widoki ... BAJKA :papa: .

Obrazek

Obok tego kościółka byłam przed chwilą ..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za plecami mam całkiem przyjemny kościółek ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chętnie posiedziałabym dłużej ale Zia czeka :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba dotarłam do miejsca, gdzie turyści rzadko bywają ... Coś mało tu białego i niebieskiego :oczko_usmiech: ...

Obrazek

Wracam w bardziej cywilizowane rejony ...

Obrazek

Poszukuję miejsca opisanego w przewodniku jako Traditional House of Zia ...

Obrazek

Obrazek

BINGO :D !

Obrazek

Obrazek

Na krzesełkach leżą jakieś torby z zakupami jednak w pobliżu nikogo nie widzę ...

Obrazek

Uwielbiam te roślinki powsadzane w co tylko się da : doniczki, słoiki, wiaderka, pojemniki po oleju itp. itd. :mrgreen:

Obrazek

Skoro free entrance - podejmuję próbę zajrzenia do środka ... No, szału nie ma :) .

Obrazek

No to schodzę w dół w kierunku bardziej turystycznej części Zii ...

Obrazek

W sezonie tą uliczką trudno jest przejść ...

Obrazek

Obrazek

Ceny na straganach jak to zwykle bywa w turystycznych miejscach nieco wyższe ...

Obrazek

Ogromna ilość wyprodukowanych w Chinach ... wróć !!! ... wyłowionych przy brzegach Kos :mrgreen: gąbek ...

Obrazek

Obrazek

Miejsce jest naprawdę bardzo, bardzo przyjemne ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

.. tyle, że mega gorąco. A to przecież początek października ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrze, że jestem już po śniadaniu :mrgreen: ...

Obrazek

Aaaaa, nie pokazałam Wam jeszcze bardzo popularnego w tym sezonie środka transportu. Nie quady nie skutery tylko takie cosie :D zdecydowanie zdominowały ulice wyspy w tym sezonie ...

Obrazek

Czas jechać dalej ... Tylko, który to mój 8O ?

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.01.2018 21:42

Tradycyjny dom i zasłona w samoloty 8O

Potter napisał(a):Czas jechać dalej ... Tylko, który to mój 8O ?
Bierz ten, który Ci pasuje do sandałków lub torebki :mrgreen:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 16.01.2018 22:30

Byłam w Zia w lipcu, zawiodłam się bardzo, zresztą tym bagnem na dole też :roll:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 17.01.2018 02:15

Nie jest chyba tak źle ... duży wybór białych autek :D .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.01.2018 08:39

Ty Anula te zdjęcia to Z DRONA ROBIŁAŚ ???

W końcu coś się tu zaczęło dziać
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.01.2018 09:27

Pięknie, kolorowo, ciepło aż bije ze zdjęć :) Październik jak widać super się nadaje na takie wojaże.

Wiem co zrobić gdy drogę przestąpi kot ale kura? :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.01.2018 10:26

Potter, normalnie jestem w szoki 8O , zmieszana i wstrząśnięta 8O,
jeden odcinek za drugim 8O 8O 8O
Podejrzewam, że ... albo se ferie zrobiłaś :smo: ... albo zaraz gdzieś jedziesz (Paryżewo :?: ), o czy zapomniałaś mnie powiadomić :evil:

A swoją drogą, to ta biel u Ciebie bardzo mi się podoba, a ta u mnie za oknem to mnie tak wku...rza, że masakra :evil:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.01.2018 10:39

Potter napisał(a):który to mój 8O

Dobre z tymi autkami :lol: , faktycznie można się zagubić :wink: .

Zia choć ewidentnie komercyjna (przypomniała mi się nie wiem dlaczego Makrinitsa na Pilionie), to całkiem fajnie wygląda... i przy tak pięknej pogodzie to i widoki nie najgorsze :D

PS. Parking przy nisiroskim Paleokastro to całkiem niezła miejscówka noclegowa :)
WeraAnka
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 06.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) WeraAnka » 18.01.2018 14:27

Kuleczko53 masz trochę racji, choć w Makrinitsie nie jest tak kolorowo (oczywiście mam na myśli kolory budynków, bo tam raczej, jeśli dobrze pamiętam bardziej naturalnie, kamiennie :) bez bieli i błękitów, ale klimacik... może i tak...)
A tak na marginesie - jesteście bliscy mojemu sercu i sposobowi podróżowania, z małym ale, bo ja nie mam Luny, tylko hondzinkę CR-V i to jest mój dom na kółkach, a reszta .... prawie porównywalna, choć moja miłość do Grecji jest trochę krótsza, bo 4-letnia i na koncie tylko 8 zamieszkałych wysp. Inspirujecie nieziemsko, a ostatnie Wasze wojaże namieszały mi w głowie nieźle i przestałam myśleć o Cykladach, na rzecz Dodekanezu. Za to Kretę mam zaliczoną w całości (cały lipiec w zeszłym roku - codziennie w innym miejscu, 2400 km na liczniku, prawie 40 km w wąwozach, kilka jaskiń, wszystkie must see i całe mnóstwo mniej znanych cudnych miejsc.... rewelacyjna wyspa, ale Wy to już po trosze wiecie!) :D
Potter, a teraz kilka zdań do Ciebie. :D
Myślałam, że to ja tylko mam tak odjazdowe pomysły, aby sama, no prawie, bo z nastoletnią córką podróżuję tak daleko, ale widzę, że takich blondynek jest więcej... cieszę się bardzo!!! :lol:
Pisz dalej proszę, bo jak wcześniej pisałam Kuleczki pogmerały mi w mojej głowie i nie wykluczone, że już za kilka miesięcy moje autko, córcia i ja postawimy nogę na Dodekanezie, choć nie ukrywam, że Kreta skradła moje serce i ciągnie mnie tam ponownie.... Czekam na ciąg dalszy przebierając za chwilę nóżkami na biegóweczkach....
Jeśli wybiorę Kos, Rodos, Tilos i mniejsze wysepki w tamtym regionie na najbliższe wakacje, to będzie również Twoja zasługa! :lol:
Pozdrawiam cieplutko, mazursko :papa:
WeraAnka
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.01.2018 19:43

WeraAnka napisał(a):Kuleczko53 .....

:oops:
Mam prośbę... jeśli nie masz czasu/ochoty/zamiaru/możliwości (niepotrzebne skreślić) aby popełnić własny opis z podróży po Krecie opisz ją choć w punktach, wymieniając najważniejsze, najciekawsze, najpiękniejsze Twoim zdaniem miejsca, plaże, monastyry, wąwozy itp itd. W naszym wątku (który jak widzę już znasz :) ) żeby nie mieszać innym w ich opowieściach, albo na priv.
Swoją drogą... z Mazur to musiała być niezła wyprawa, grubo ponad 7 tys km 8O .
Ciekawe jak wygląda Wasz domek w CR-V :) , auto pewnie nieźle daje radę na szutrach i w różnych dziwnych miejscach, wszak to jak sądzę 4x4 :cool: .

A żeby nie było że ja sobie tu tylko prywatę załatwiam :wink: , to napiszę co jeszcze mi przyszło na myśl, wczoraj. Końcem września do Grecji przyszło porządne załamanie pogody, gdy wracaliśmy do Pireusu i następnego dnia nieźle nas zlało i wywiało. A z tego co widzę u Potter - na Nisirosie i Kosie sielanka 8O , czyżby aż tak na wschód ten front nie dotarł? :roll: :cool:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 18.01.2018 23:43

:evil:
kkra napisał(a):Byłam w Zia w lipcu, zawiodłam się bardzo, zresztą tym bagnem na dole też :roll:


Chyba rozumiem dlaczego. Ja nie nastawiałam się na nie wiadomo co. Wiedziałam, że tego typu miejsc na wyspie nie ma za dużo i tym bardziej te nieliczne "uatrakcyjniane" :D są nieco na siłę.
Mnie w Zii/Zia oprócz widoków i kolorowych domków urzekła cisza i poranny spokój tego miejsca.
A co do bagna :D - zgadzam się w 100%. Tyle, że ja w okolicach jeziora znalazłam się niejako przy okazji. Nie było ono celem oznaczonym na mojej mapce.

WeraAnka napisał(a):
Pisz dalej proszę, bo jak wcześniej pisałam Kuleczki pogmerały mi w mojej głowie i nie wykluczone, że już za kilka miesięcy moje autko, córcia i ja postawimy nogę na Dodekanezie ...


A to Ty tak sama z Polski do tej Grecji autem pomykasz (w sensie jako kierowca) 8O ?
Jeśli tak to kłaniam się do samej ziemi :!: :!: :!:

kulka53 napisał(a): A żeby nie było że ja sobie tu tylko prywatę załatwiam :wink: ,


My tam u Ciebie też nieźle śmiecimy :oczko_usmiech:

kulka53 napisał(a): Końcem września do Grecji przyszło porządne załamanie pogody, gdy wracaliśmy do Pireusu i następnego dnia nieźle nas zlało i wywiało. A z tego co widzę u Potter - na Nisirosie i Kosie sielanka 8O , czyżby aż tak na wschód ten front nie dotarł? :roll: :cool:


Nie dotarł. Przez całe 8 dni pobytu spadły może 3 :smo: kropke deszczu tej nieszczęsnej niedzieli, w którą to nie chciałam jechać na wulkan ...

No ale czas już zjechać z góry w nieco niższe rejony. I właśnie ta chwila zdecydowała, że zrezygnowałam z powrotu do wioski na zachód słońca. Bo po pierwsze romantyzm się już chyba we mnie wypalił i zachody już mnie tak nie kręcą :roll: a po drugie kręta, wąska droga, na której co chwila pojawia się problem z minięciem się z autokarem jadącym z naprzeciwka skutecznie zniechęciły mnie do ponownego nadużywania jedynki, wstecznego i hamulca w sytuacji kiedy jadących do wioski turystów będzie jeszcze więcej.

Kolejne miejsce jakie zaznaczyło się na mojej mapie to wioseczka z kościółkiem czyli Asomatos.

Bez szału ale bardzo sympatycznie ...

Obrazek

Te latarnie wyznaczały szlak dla turystów ...

Obrazek

No ale największą atrakcją tego szlaku była jego okropna stromizna :evil: ...

Obrazek

... z przyjemnością klapnęłam na byle czym :D

Obrazek

Próbowałam też coś dorobić :P ale jakoś mi nie szło :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym momencie na niebie pojawiło się UFO i jego ślad widoczny jest na kilku kolejnych zdjęciach :evil: ...

Obrazek

UFO pozostało ze mną również gdy dotarłam do Asfendiou ...

Obrazek

Obrazek

Widząc te pelargonie pomyślałam, że te w moim ogródku muszą aktualnie wyglądać podobnie gdyż zostawiłam je pod opieką dzieci :roll: ...

Obrazek

Obrazek

Tu już jesteśmy w Zipari ... UFO dzielnie się trzyma :evil:

Obrazek

Kuszące ...

Obrazek

Duża ta srarukaria ...

Obrazek

Jako, że praktycznie cały dzień spędziłam we wioskach :D , na popołudnie zaplanowałam sobie relaks na plaży w Tigaki na północy Kos ...
Zaplanowałam ... Wpisałam w nawigację odpowiednie cyferki i jadę... Jadę i jadę i coś mi nie pasi. Po pierwsze jadę na wschód a chyba powinnam na północ. Po drugie coś długo jadę. Wydawało i się, że do Tigaki jest bliżej. W momencie kiedy zobaczyłam pierwsze zabudowania stolicy wyspy - Kos - byłam już pewna, że dałam ciała. Spojrzenie na moją mapkę - oczywiście ... Omsknęła mi się jedna linijka i wpisałam nie te co powinnam współrzędne geograficzne :evil: ... Całe szczęściem że wyspa nie jest wielka i w sumie nadrobiłam jakieś pół godzinki :lol: ...
Trasa na ten dzień nie powinna obejmować tej prawej odnogi :twisted: ...

Obrazek

No ale koniec końców ja i UFO jesteśmy tam gdzie planowaliśmy ...

Obrazek

Piasek jest tu wyjątkowo jasny ...

Obrazek

Krótki striptiz przy samochodzie=założenie kostiumu i już jestem nad wodą ...

Obrazek

Niektórzy długo pozostają dziećmi :D ...

Obrazek

Obrazek

Z przyjemnością przyjmuję pozycję horyzontalną :D ...

Obrazek

Obrazek

Woda jest bardzo przejrzysta a dno piaszczyste i niesamowicie płaskie ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tam w oddali jezioro Igroviotopos czy jakoś tak gdzie miały być flamingi ... Miały :evil: .

Obrazek

Na plaży spędzam ze 2 godzinki. Wracając do samochodu podchodzę na chwilę do jeziora = bagna :D . No bo samochód zostawiłam niedaleko jeziora ...

No cóż ... Jezioro to jezioro. I nijakich flamingów tam nie ma ... Ze zwierząt to tylko jakiś młodzieniaszek barany za moimi plecami przeganiał :lol: ...

Obrazek

Obrazek

Przez całkiem sympatyczne Tigaki powoli wracam na zachód wyspy ...

Obrazek

Obrazek

Ehhh ... Żeby u nas w październiku była taka temperatura ...

Obrazek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.01.2018 09:17

A mój komentarz o zdjęciach z drona olany..... to się zdarza NIE PIERWSZY RAZ

:twisted: :twisted: :twisted: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.01.2018 09:43

Z tego co wiem, to flamingi to nie o tej porze roku.... jezioro już pewnie w większej części wyschnięte po wakacyjnych urlopach, więc flamingi się zwinęły...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone