Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Niemcy.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 02.08.2010 14:45

Wczoraj wracaliśmy tą trasą, korków nie było.
Wjazd do Cro zakorkowany z piątku na sobotę :evil:
Gal
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gal » 04.08.2010 08:58

damiangres> jesteś w stanie oszacować ile czasu zajęło Ci dotarcie do Grazu?

renatalato> no ja niestety będę jechał w weekend :cry: ale już 3x raz śmigam :) i na granicy jestem rano więc nie będzie tak źle :) ...mam nadzieję...
kryniu88888
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kryniu88888 » 04.08.2010 09:11

Gal w ten weekend się wybierasz do Cro ?
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 04.08.2010 09:15

Trasę do Graz mozna zrobić w około 10 - 11 godz. Zależy jaki styl jazdy, co zdarzy się po drodze, który dzień tygodnia. Generalnie polecam Ci viamichelin - mocno odzwierciedla to, co się wydarzy w drodze - czasy przejazdów, koszty itp.
pozdrawiam
--
damian
Gal
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gal » 04.08.2010 09:39

kryniu88888> w ten weekend a dokładnie w piątek :D

damiangres> dzięki za info:) rozumiem, że to czas ze Szczecina? to ładnie deptałeś ;) korzystałem z viamichelin ale w trase biorę AM6.5 bo tomtom nie ma tak dokładnej Chorwacji
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 04.08.2010 09:50

Dokładnie - trasa dotyczy wyjazdu ze Szczecina. Wiec na dobrą sprawę 100% drogi to autostrady. I to jeszcze z częstymi postojami, praktycznie co 200 km, bo limitowanymi zasięgiem motocykla z najmniejszym bakiem.
Trasę robiły w zeszłym roku dwa samochody i trzy motocykle
pozdrawiam
--
damian
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 04.08.2010 10:46

Gal napisał(a):Witka! Chcę jechać z Bydgoszczy (6 sierpnia) przez Niemcy: Berlin, Drezno, Regensburg i dalej Austria w kier. Graz
Czy jadąc tą drogą napotkam jakieś tunele lub inne utrudnienia?


Tuneli przeróżnych chyba ok 30 (córka kiedyś zabijała czas licząc je ;), w tym 2 płatne, jeden 5,50, drugi 7,50 euro. Najdłuższy bodajże pod Grazem (jakieś 10 km). Trasa bardzo przyjemna, bez utrudnień, jedynie w Niemczech na jednym odcinku są roboty drogowe i w zeszłą niedzielę tam był spory korek (w stronę Austrii), my jadąc do Polski nie mieliśmy żadnych utrudnień.
Przez Niemcy na południe jechaliśmy 18 lipca również w niedzielę i wtedy też korków nie było.
kryniu88888
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kryniu88888 » 04.08.2010 15:29

Gal-u pewnie się gdzieś na radiu(usłyszymy) spotkamy po drodze :) Ja również ruszam w piątek na Cro a dokładniej na Hvar.

co do tomtom faktycznie ma on pokrycia 42% Cro ale za to ma bardzo dobrze pokryte wybrzeże Cro.
izunia23
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 19.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) izunia23 » 05.08.2010 21:24

MXMX napisał(a):Hej Izunia23, ja tez bede jechał ta trasa co piszesz, wyjezdzamy w poniedzialek mniej wiecej ok 2-3 nad ranem, tak zeby byc na miejscu na popoludnie i zalapac sie na jakims campingu. Jak jedziesz przez austrie, to gdzie kupujesz winiete, na granicy niemcy/austria..??


Dopiero teraz przeczytałam Twojego posta :( ja kupuję na ostatnim parkingu w Niemczech winietę na Austrię i Słowenię za jednym razem
MXMX
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MXMX » 14.08.2010 10:33

izunia23 napisał(a):
Dopiero teraz przeczytałam Twojego posta :( ja kupuję na ostatnim parkingu w Niemczech winietę na Austrię i Słowenię za jednym razem


Hej, ja wróciłem wczoraj z Cro, trasa właśnie przez Maribor, Passau, Regensburg, Hof, Dresden, Goerlitz, przez Niemcy jest spokojnie, właściwie nudno ;), ale winietkę w drodze powrotnej musiałem kupić na słowenii, niestety nie udało się przejechać zwykłą drogą :/ Winietka 15Eur/7dni.
izunia23
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 19.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) izunia23 » 14.08.2010 15:17

MXMX napisał(a):
izunia23 napisał(a):
Dopiero teraz przeczytałam Twojego posta :( ja kupuję na ostatnim parkingu w Niemczech winietę na Austrię i Słowenię za jednym razem


Hej, ja wróciłem wczoraj z Cro, trasa właśnie przez Maribor, Passau, Regensburg, Hof, Dresden, Goerlitz, przez Niemcy jest spokojnie, właściwie nudno ;), ale winietkę w drodze powrotnej musiałem kupić na słowenii, niestety nie udało się przejechać zwykłą drogą :/ Winietka 15Eur/7dni.


ta winietka 7 dniowa to była na Słowenie tak??
MXMX
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MXMX » 15.08.2010 09:49

Tak tak, zrobili cwaniaki na szybciocha winietki dla turystów 7dniowe. Zupełnie bez sensu, bo nawet jadąc na 7 dni trzeba wydać 30Euro (licząc tam+powrót) za głupie kilkadziesiąt kilometrów, niech Bóg broni tamtędy jechać, już lepiej zrobić duży objazd, moje auto za 30 Euro robi 900KM więc ja dziękuję..
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 15.08.2010 11:02

MXMX napisał(a):Tak tak, zrobili cwaniaki na szybciocha winietki dla turystów 7dniowe.
Winiety 7 dniowe to żadna nowość , są od dawna forum/viewtopic.php?t=17828&start=0
3mslawek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) 3mslawek » 15.08.2010 11:04

Witam,

My też w tym roku jechaliśmy do Sukosanu m.in. niemiecką autobaną. Dróżka ok.

Jakie Macie wrażenia z pobytu w Sukosanie?

Pozdr.

damiangres napisał(a):
Gal napisał(a):Witka! Chcę jechać z Bydgoszczy (6 sierpnia) przez Niemcy: Berlin, Drezno, Regensburg i dalej Austria w kier. Graz
Czy jadąc tą drogą napotkam jakieś tunele lub inne utrudnienia?


Tunele tak - nawet wiele - i to dwa z tego, co pamietam, płatne. Natomiast utrudnień żadnych. Ze Szczecina zawsze śmigam trasą Berlin, Nurnberg, Regensburg, Graz i dalej na południe. Problemy miałem tylko raz - jak postanowiłem wracać w łykend :) Masakra na granicy chorwacko - słoweńskiej.
Poza tym 1515 km autostrad do Sukosanu i żaaadnych kłopotów :)
pozdrawiam
--
damian
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 16.08.2010 07:54

Sukosan to przede wszystkim znakomite położenie. Blisko do Zadaru, ale i do większości miejsc wartych odwiedzenia w Środkowej Dalmacji.
Ja wypoczywam w części zwanej Malenica - to tak naprawdę przedmieścia (jesli można uzyć tego sformułowania) Sukosanu, od strony Biogradu.
Cisza, spokój, znajome twarze i archipelag Kornati pod ręką :)
To lubię. Poza tym przyzwyczaiłem się tak jakoś do tego miejsca - może i są ładniejsze - ale ja się tam po prostu dobrze czuję i odpoczywam.
Choć w przyszłym roku planujemy z żoną objazdówkę Adriatyku od dwóch stron (Włochy - Garda, Bari, prom do Dubrownika, potem na północ, aż do Istrii), to jednak kilka dni przynajmniej rezerwuję na Sukosan.
Jednym słowe - KLIMAT, który tworzą; krajobraz, ludzie i atmosfera :)
pozdrawiam
--
damian
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone