Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami miłośników wyspy Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.08.2012 14:37

ArliJ napisał(a):z przyjemnością poczytam ponieważ:
- my też zaczynaliśmy od Korsyki, Krety itd. a potem z dzieckiem a teraz z dwójką wracamy do Chorwacji po raz 3
- nasza starsza córka ma 4 lata więc chętnie zobaczę co Waszego 3-latka zainteresowało
- jedziemy 1 września ale najpierw kilka dni na Rabie spędzimy
- w drodze powrotnej planujemy Plitvice ale też jakąś lżejszą trasę żeby potem bezpiecznie i spokojnie wrócić do domu bez zbytniego zmęczenia organizmu...
:)

Ile zajęła Wam ta trasa po Plitvicach? Nasz córka niby troszkę taterniczka ale nie chcę jej za długiej trasy serwować bo w razie czego ciężko o transport na rękach (druga córa sobie zapewniła z racji wieku - prawie 7m będzie miała).

zasiadam więc w czytelni:)


Witam :papa: trasa o której pisałem jest mało męcząca, spokojna, zajęła nam spokojnym tempem około 3 godzin
wkradł się błąd którego już poprawiłem, mianowicie od wejścia drugiego wagonikami do st 1, potem zejście do Vielkiego Slapu następnie dołem do stateczków i powrót, ewentualnie jak są jeszcze siły i czas można zrobić jeszcze małe kółeczko wokół górnego jeziorka lecz my po całonocnej jeździe byliśmy za bardzo zmęczeni.

Ta sama trasa może być męcząca jeśli się pójdzie w przeciwną stronę. Na koniec wtedy można sobie zafundować dość strome i długie podejście.
Ostatnio edytowano 22.08.2012 15:18 przez mariusz_77, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.08.2012 14:51

Mariusz, ja też się dosiadam. Z przyjemnością poczytam o Waszych wakacjach na lawendowej wyspie :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.08.2012 15:06

Witaj Maslinka wiele nam pomogły twoje relacje :papa:

dalsza droga przebiegała spokojnie... nasz synek miał zajęcie więc nie marudził zbytnio :lol:
DSCF0016.jpg


celowo wybraliśmy drogę na Hvar przez Drvenik aby nie ominęły nas widoki z nadmorskiej trasy jadranką przez Makarską, specjalnie nam się nie spieszyło więc mogliśmy podziwiać takie widoczki:

DSCF0166.jpg


DSCF0170.jpg


okolice Makarskiej

DSCF0177.jpg
Promajna


krótki odpoczynek

S1000048.jpg


zatrzymaliśmy się w Makarskiej na tankowanie i nad morzem zjedliśmy obiadek lecz zdecydowanie nie są to nasze ulubione klimaty... gorąco (ok) ale tłoczno, człowiek na człowieku, plaża zatłoczona również niczym w Kołobrzegu w szczycie sezonu :( ... za żadne skarby nikt by nas nie namówił na urlop w takim miejscu... ale to już kwestia gustu...

odjazd i coraz bliżej do celu... w Drveniku jeszcze owocowe zakupy

DSCF0205.jpg


i tutaj zostały rozwiane jedne z obaw mojej żony na temat obcego kraju i trudności w porozumiewaniu się... a mianowicie w kolejce do promu w Drveniku około połowa pojazdów miała Polskie tablice rejestracyjne, a za nami podjechał samochód z rejestracją FG czyli z naszego miasta... później już na każdym kroku natykaliśmy się na wszechobecnych rodaków...

i już widać to co najbardziej wyczekiwane... latarnia w Sucuraju i nieodkryty jeszcze przez nas Hvar :D

DSCF0213.jpg


coraz bliżej

S1000063.jpg
Ostatnio edytowano 24.02.2016 22:29 przez mariusz_77, łącznie edytowano 3 razy
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 22.08.2012 17:36

Ciekawa jestem gdzie stacjonowaliście....acha i nic nie napisaliście o tunelu sławnym,czy rzeczywiście jest taki straszny?
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 22.08.2012 18:12

Zasiadam i ja do śledzenia Twojej relacji. Bardzo ciekawa jestem Waszych wrażeń z pobytu na Lawendowej Wyspie.
Loverosa. Tunel nie jest wcale taki straszny jak niektórzy piszą. Robi tylko wrażenie, szczególnie widok jaki się rozpościera w momencie wyjazdu z niego. :)
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 22.08.2012 18:25

Od kilku lat Hvar chodzi mi po głowie, ale jakoś tak nie mogę trafić...
Chętnie poczytam i popatrzę... Może za rok. Trzeba już zacząć planować.

Pozdrav
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.08.2012 18:58

loverosa napisał(a):Ciekawa jestem gdzie stacjonowaliście....acha i nic nie napisaliście o tunelu sławnym,czy rzeczywiście jest taki straszny?

cierpliwości jeszcze nie dopłynęliśmy do wyspy :lol: :lol: niedługo będzie i tunel

Basik_63 napisał(a):Zasiadam i ja do śledzenia Twojej relacji. Bardzo ciekawa jestem Waszych wrażeń z pobytu na Lawendowej Wyspie.
Loverosa. Tunel nie jest wcale taki straszny jak niektórzy piszą. Robi tylko wrażenie, szczególnie widok jaki się rozpościera w momencie wyjazdu z niego. :)


miło mi widzieć i Ciebie Basik z tego co pamiętam to byliśmy na Hvarze mniej więcej w tym samym czasie... Pozdrawiam

pawelg napisał(a):Od kilku lat Hvar chodzi mi po głowie, ale jakoś tak nie mogę trafić...
Chętnie poczytam i popatrzę... Może za rok. Trzeba już zacząć planować.

Pozdrav


Witam Paweł - niewybaczalne takie zaległości :D :D koniecznie musicie je nadrobić
$$
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) $$ » 22.08.2012 19:26

My już w przyszłym tygodniu startujemy. Pierwszy tydzień Vodice.
Na Hvarze będziemy od 8 września :) 6 dorosłych i 3 maluchów , najstarszy 3 latka.
Wybieramy się w okolice Jelsy/Vrboski, coś w ciemno będziemy szukać :)
Pozdrowionka :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.08.2012 21:36

No i "lądowanie" w Sucuraju... promem króciutko tylko 30 minut, na Hvarze byliśmy między 16tą a 17tą... "dobrze" zaczęły się wakacje na Hvarze bo kilkaset metrów po zjechaniu z promu... korek... i ani w te ani we wte,

nie spodziewałem się korków na Hvarze... po około 20 minutach okazało się, że zdarzył się wypadek :( ... stłuczka średniego kalibru, współczuliśmy tym turystom bo auta w nie za dobrym stanie ale cóż :papa: na nas czas jedziemy dalej...

Wiele pisano na forum o drodze Sucuraj - Jelsa... ja myślę, że na prawdę nie ma się czym przejmować... po doświadczeniach z Korsyki nie wywarła wielkiego wrażenia... spokojnie można było jechać i podziwiać krajobrazy... oby do tunelu, bo to on teraz wzbudzał w nas oczekiwanie i emocje :)

DSCF0220.jpg


DSCF0221.jpg


DSCF0222.jpg


dojeżdżamy do Pitve

DSCF0223.jpg


mijamy skrzyżowanie z drogą, którą można dojechać, która wiedzie przez piękne małe wioseczki Virsnik, Vrbanj, Dol, kilkanaście uli przy drodze

DSCF0224.jpg


S1000088.jpg


S1000091.jpg


i... jest i on ... mieliśmy wyjątkowe szczęście gdyż podjechaliśmy do tunelu jako pierwsi

DSCF0225 (1)a.jpg


ta mała kropeczka to wylot :D :D

DSCF0225 (2)a.jpg


muszę przyznać, że wrażenia niezapomniane 8O można się poczuć jak w kopalni... mimo, że przejeżdżaliśmy przez ten tunel kilkadziesiąt razy w czasie całego pobytu, za każdym razem było to frajdą dla nas dorosłych a i nasz synek pamięta i wspomina tunel do tej pory... :!:

a to fotka z innego przejazdu

S1000094.jpg


ale to nie jedyny wykuty w skałach tunel na Hvarze ale o tym drugim innym razem :lol:

a za tunelem... cóż tu dużo mówić... 8O

S1000097.jpg


S1000096.jpg


na szybko robiony widok na wyspę Scedro

i dalej w kierunku na naszą świętą wioskę :lol: :lol:

S1000104.jpg


S1000107.jpg


S1000108.jpg


no i dotarliśmy 8) :hut: uff

S1000110a.jpg
Ostatnio edytowano 27.02.2016 11:19 przez mariusz_77, łącznie edytowano 6 razy
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.08.2012 01:39

mariusz_77 napisał(a):
Obrazek


Mina na tym zdjęciu jest wytłumaczeniem konieczności odwiedzin w Chorwacji :)


Pozdrawiam
Piotr :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 23.08.2012 21:42

W kolejnych odcinkach naszej podróży po Hvarze chciałbym szerzej pokazać w naszym obiektywie wioskę w której mieszkaliśmy i jej przepiękne okolice…
Postanowiłem nie opisywać tego co się działo dzień po dniu dlatego, że często wracaliśmy nawet kilkakrotnie do tych samych miejsc i musiałbym się powtarzać.
Nie sposób było sobie odmówić kilku wizyt na lodach w Jelsie czy też częstszego plażowania na zachwycającej plaży Lucisce, tym bardziej, że mieliśmy do niej zaledwie ok. 2km
Tak więc dojechaliśmy do naszej kwatery i już na początku kolejne zdziwienie mojej żony, gdy zobaczyliśmy, że na 6 miejsc parkingowych w garażu willi już 2 są zajęte przez samochody z Polskimi tablicami, nasz był trzeci,czyli na 6 pokoi 3 zajmowali Polacy.
Gospodarz powitał nas szerokim uśmiechem z tarasu i zaprosił do środka… piękne miejsce nad samym morzem, powitała nas również gospodyni, ich córka i… papuga Kiwi
S1020001.jpg


Po rozładowaniu maneli zwiedzanie domku w towarzystwie gospodarzy oraz najbliższej okolicy, ku Tomka radości w dole przed samym domkiem mały plac zabaw

DSCF0237.jpg


I basenik,
DSCF0023a.jpg


w którym uwielbiał się kąpać

DSCF0598a.jpg


Ja wolałem posiedzieć na tarasie czyniąc różne ciekawe i mniej ciekawe obserwacje

DSCF0583a.jpg


Albo zdrzemnąć się w cieniu w hamaku

DSCF0135a.jpg


Zaś moja żonka musiała mieć oko na wszystko

DSCF0129a.jpg


Ogólnie rzecz biorąc nawet przy domku był raj dla każdego z nas… a to widok z naszego balkoniku

DSCF0229a.jpg


I jeszcze jedna fotka

DSCF0177a.jpg


A tu w całej okazałości klimat domku i okolicy: plac zabaw wyżej „nasz” garaż, na nim taras i między drzewami schowany domek… tylko brakuje odgłosu cykad, który niezmiennie nam towarzyszył, wyżej skały i szczyt świętego Mikołaja…

DSCF0238.jpg


Czas zwiedzić najbliższe okolice … niedługo zachód słońca
DSCF0236a.jpg


DSCF0055a.jpg


DSCF0057a.jpg


DSCF0062a.jpg


Zachody słońca były przepiękne, niestety nasz niezbyt dobry sprzęt fotograficzny tego nie oddaje

DSCF0068a.jpg


DSCF0040a.jpg


DSCF0034a.jpg


Pora spać… ach… ile wrażeń… chyba jesteśmy w naszym małym raju
Ostatnio edytowano 27.02.2016 11:51 przez mariusz_77, łącznie edytowano 8 razy
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.08.2012 23:13

Witam serdecznie :D i zapewniam, że będę wierną czytelniczką oczekującą na każdy nowy odcinek 8)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 23.08.2012 23:21

Witaj dangol :papa: , mam nadzieję, że się spodoba :D
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 24.08.2012 06:44

Super fotki i opisy,bardzo spodobało mi się miejsce zakwaterowania,czy możesz przesłać namiary na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl?
Mój syn byłby bardzo zadowolony móc zagrać w tenisa stołowego:)

Pozdrawiam i czekam na CD :D
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 24.08.2012 08:50

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Śladami miłośników wyspy Hvar - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone