Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami miłośników wyspy Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 29.08.2012 19:52

Tak, to jedno z miejsc którego nie sposób ominąć i do których chce się wracać...
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 29.08.2012 19:56

cudna ta opuszczona laguna :D :D :D ......piękna plaża :D :D ....ja też mogłabym tak siedzieć i patrzeć.....patrzeć.....patrzeć.....

pozdrawiam :)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 29.08.2012 20:05

Świetne miejsce!
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 30.08.2012 14:44

Tam jeszcze nie zawędrowałam. Przyznam, że ścieżka trochę ekstremalna... :roll:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 30.08.2012 16:28

Ścieżka nie jest ekstremalna....w sumie można dojść nawet w klapkach.....

P.S.
Mariusz ,w jakim terminie byłeś na wakacjach......bo jak ja tam dotarłem-w sumie kilka razy....to był nadkomplet :wink: tzn. skałkowcy spali nie tylko w "apartamentach",ale też w hamakach.....
Mimo tego było tam spokojnie.....a miejsce faktycznie jest cudne...
Pozdrowionka.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 30.08.2012 16:37

CROberto napisał(a):Ścieżka nie jest ekstremalna....w sumie można dojść nawet w klapkach.....

P.S.
Mariusz ,w jakim terminie byłeś na wakacjach......bo jak ja tam dotarłem-w sumie kilka razy....to był nadkomplet :wink: tzn. skałkowcy spali nie tylko w "apartamentach",ale też w hamakach.....
Mimo tego było tam spokojnie.....a miejsce faktycznie jest cudne...
Pozdrowionka.


ja byłem w drugiej połowie lipca...
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 30.08.2012 16:39

tylko, ze z rana... koło 9tej 10tej :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 31.08.2012 15:25

W dalszej części mojej relacji zanim przeniesiemy się do innych części wyspy chciałbym pokrótce przybliżyć ofertę gastronomiczną sv. niedzieli... :D :D

W tej małej wiosce znajdują się 2 restauracje: "Bilo Idro" oraz "Tamaris"... jako, że byliśmy w tak niepowtarzalnych okolicznościach przyrody postanowiliśmy nie tracić czasu na przygotowanie obiadków i kosztować, upajać się kuchnią Chorwacką...

Pierwsza z restauracji jest częściej uczęszczana i jest naturalnym celem kulinarnym wielu turystów z racji swojego charakterystycznego wyglądu i położenia...

DSCF0026a.jpg


DSCF0484a.jpg


DSCF0488a.jpg


jednak pomimo baardzo pochlebnych opinii na forum na temat smakowitości serwowanych w tej restauracji tam się nie stołowaliśmy... dlaczego???

z kilku ważnych dla nas powodów:
usytuowanie restauracji w marinie powodowało, że była ona miejscem przesiadywania osób, które przypłynęły tu jachtami i często po dłuższych lub krótszych rejsach raczyli się sporymi ilościami różnorakich trunków, którym towarzyszyły fajki, cygara itp.
Ponadto spory ruch turystów przyjeżdżających, zwiedzających, odjeżdżających... główny widok z nad stolika to przycumowane łódki, jachty co pewnie dla wielu może być ciekawe lecz myślę że do czasu...

Ale najważniejszym argumentem była obecność drugiej restauracji... po drodze w kierunku plażyczki znaleźliśmy uroczy lokal z dużym tarasem i pięknym widokiem na morze...

DSCF0190a.jpg


spokój i cisza panowały tam niezmiennie, a potrawy chyba nie mniej smaczne...
ryby można było sobie samemu wybrać...

DSCF0415a.jpg


były pyyyszne... inne potrawy również

DSCF0117a.jpg


bardzo smakowała nam oprócz owoców morza tamtejsza pizza z prsutem, pieczona w ogromnym piecu

można było zjeść obiadek w bardzo rodzinnej atmosferze, przy wspaniałych widokach... pracownicy zawsze uśmiechnięci mili i wyluzowani... typowy południowy charakter... nigdzie im się nie spieszyło i ten ich nastrój na prawdę się udzielał...

czasami śpiewając sobie skubali zioła do potraw...

DSCF0414a.jpg


ale już chyba czas wychylić nosa po za naszą wioskę aby odkryć inne uroki Hvaru... :papa:
Ostatnio edytowano 27.02.2016 16:44 przez mariusz_77, łącznie edytowano 4 razy
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12165
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 31.08.2012 15:57

mariusz_77 napisał(a):Pierwsza z restauracji jest częściej uczęszczana i jest naturalnym celem kulinarnym wielu turystów z racji swojego charakterystycznego wyglądu i położenia...

Raz tam zarzuciliśmy kotwicę, nie było źle. :D
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 31.08.2012 16:42

Nie twierdzę, że był tam ciągły ruch, można było trafić w dobrym momencie lecz jakoś klimat tej restauracji zdecydowanie nam nie podpasował
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 31.08.2012 17:01

A można wiedzieć w jakich cenach były potrawy w ''Waszej'' restauracyjce?
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 31.08.2012 17:07

już nie pamiętam dokładnie ale pizza chyba około 40KN inne potrawy drożej... owoce morza, cevapcici około70KN a więc do przyjęcia, tylko ryby były strasznie drogie 400KN za kilogram a więc za półkilogramową doradę zapłaciłem około 200KN
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 31.08.2012 18:51

Bardzo fajna kwaterka! A powiedz czy nie brakowało Wam klimy (bo widzę, że takowej tam nie ma). Ja do tej pory wynajmowałem tylko z klimą i nie wyobrażam sobie pobytu bez niej. Po prostu strasznie było gorąco w pokojach i fajnie było sobie schłodzić powietrze przed spaniem. Nie wiem może to kwestia przyzwyczajenia... NA Hvarze widzę już drugą kwaterkę, która mi się podoba, ale znowu bez AC... Wynająłbym którąś, ale trochę się boję :smo: :lol:. Jakie są Twoje odczucia w tym temacie w odniesieniu do tej kwatery?
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 31.08.2012 19:38

Interseal napisał(a):Witam.
Będąc w Zavali na kampie Petarcica mielibyście wszyscy wrażenie, że Hvar opanowali Słoweńcy :) ... być może pocztą analogiczną jak to forum lub zwykłą pantoflową rozchodzą się informacje o różnych miejscach i powodują skumulowanie jakiejś nacji.
Już w postach z 2007 roku czytam, że w Zavali na tym kampingu byli głównie Słoweńcy.

W tym roku część Zavali zwaną Petarcica opanowali głównie Włosi, potem Słoweńcy i trochę Serbów.

Fajnie powspominać z Wami, ech...to se ne vrati..
Pozdrawiam :)
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 31.08.2012 19:50

Szkoda, że nie odwiedziliście rotundowej restauracji, serwowali tam nieprzyzwoicie dobre rzeczy, we wrześniu zdarzało się, że byliśmy jedynymi gośćmi :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Śladami miłośników wyspy Hvar - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone