Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Śladami miłośników wyspy Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.08.2012 13:37

ArliJ napisał(a):z przyjemnością poczytam ponieważ:
- my też zaczynaliśmy od Korsyki, Krety itd. a potem z dzieckiem a teraz z dwójką wracamy do Chorwacji po raz 3
- nasza starsza córka ma 4 lata więc chętnie zobaczę co Waszego 3-latka zainteresowało
- jedziemy 1 września ale najpierw kilka dni na Rabie spędzimy
- w drodze powrotnej planujemy Plitvice ale też jakąś lżejszą trasę żeby potem bezpiecznie i spokojnie wrócić do domu bez zbytniego zmęczenia organizmu...
:)

Ile zajęła Wam ta trasa po Plitvicach? Nasz córka niby troszkę taterniczka ale nie chcę jej za długiej trasy serwować bo w razie czego ciężko o transport na rękach (druga córa sobie zapewniła z racji wieku - prawie 7m będzie miała).

zasiadam więc w czytelni:)

Witam :papa: trasa o której pisałem jest mało męcząca, spokojna, zajęła nam spokojnym tempem około 3 godzin
wkradł się błąd którego już poprawiłem, mianowicie od wejścia drugiego wagonikami do st 1, potem zejście do Vielkiego Slapu następnie dołem do stateczków i powrót, ewentualnie jak są jeszcze siły i czas można zrobić jeszcze małe kółeczko wokół górnego jeziorka lecz my po całonocnej jeździe byliśmy za bardzo zmęczeni.

Ta sama trasa może być męcząca jeśli się pójdzie w przeciwną stronę. Na koniec wtedy można sobie zafundować dość strome i długie podejście.
Ostatnio edytowano 22.08.2012 14:18 przez mariusz_77, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.08.2012 13:51

Mariusz, ja też się dosiadam. Z przyjemnością poczytam o Waszych wakacjach na lawendowej wyspie :)
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.08.2012 14:06

Witaj Maslinka wiele nam pomogły twoje relacje :papa:

dalsza droga przebiegała spokojnie... nasz synek miał zajęcie więc nie marudził zbytnio :lol:
DSCF0016.jpg

celowo wybraliśmy drogę na Hvar przez Drvenik aby nie ominęły nas widoki z nadmorskiej trasy jadranką przez Makarską, specjalnie nam się nie spieszyło więc mogliśmy podziwiać takie widoczki:

DSCF0166.jpg

DSCF0170.jpg

okolice Makarskiej

DSCF0177.jpg
Promajna

krótki odpoczynek

S1000048.jpg

zatrzymaliśmy się w Makarskiej na tankowanie i nad morzem zjedliśmy obiadek lecz zdecydowanie nie są to nasze ulubione klimaty... gorąco (ok) ale tłoczno, człowiek na człowieku, plaża zatłoczona również niczym w Kołobrzegu w szczycie sezonu :( ... za żadne skarby nikt by nas nie namówił na urlop w takim miejscu... ale to już kwestia gustu...

odjazd i coraz bliżej do celu... w Drveniku jeszcze owocowe zakupy

DSCF0205.jpg

i tutaj zostały rozwiane jedne z obaw mojej żony na temat obcego kraju i trudności w porozumiewaniu się... a mianowicie w kolejce do promu w Drveniku około połowa pojazdów miała Polskie tablice rejestracyjne, a za nami podjechał samochód z rejestracją FG czyli z naszego miasta... później już na każdym kroku natykaliśmy się na wszechobecnych rodaków...

i już widać to co najbardziej wyczekiwane... latarnia w Sucuraju i nieodkryty jeszcze przez nas Hvar :D

DSCF0213.jpg

coraz bliżej

S1000063.jpg
Ostatnio edytowano 24.02.2016 21:29 przez mariusz_77, łącznie edytowano 3 razy
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 22.08.2012 16:36

Ciekawa jestem gdzie stacjonowaliście....acha i nic nie napisaliście o tunelu sławnym,czy rzeczywiście jest taki straszny?
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 22.08.2012 17:12

Zasiadam i ja do śledzenia Twojej relacji. Bardzo ciekawa jestem Waszych wrażeń z pobytu na Lawendowej Wyspie.
Loverosa. Tunel nie jest wcale taki straszny jak niektórzy piszą. Robi tylko wrażenie, szczególnie widok jaki się rozpościera w momencie wyjazdu z niego. :)
pawelg
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 22.08.2012 17:25

Od kilku lat Hvar chodzi mi po głowie, ale jakoś tak nie mogę trafić...
Chętnie poczytam i popatrzę... Może za rok. Trzeba już zacząć planować.

Pozdrav
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.08.2012 17:58

loverosa napisał(a):Ciekawa jestem gdzie stacjonowaliście....acha i nic nie napisaliście o tunelu sławnym,czy rzeczywiście jest taki straszny?

cierpliwości jeszcze nie dopłynęliśmy do wyspy :lol: :lol: niedługo będzie i tunel

Basik_63 napisał(a):Zasiadam i ja do śledzenia Twojej relacji. Bardzo ciekawa jestem Waszych wrażeń z pobytu na Lawendowej Wyspie.
Loverosa. Tunel nie jest wcale taki straszny jak niektórzy piszą. Robi tylko wrażenie, szczególnie widok jaki się rozpościera w momencie wyjazdu z niego. :)

miło mi widzieć i Ciebie Basik z tego co pamiętam to byliśmy na Hvarze mniej więcej w tym samym czasie... Pozdrawiam

pawelg napisał(a):Od kilku lat Hvar chodzi mi po głowie, ale jakoś tak nie mogę trafić...
Chętnie poczytam i popatrzę... Może za rok. Trzeba już zacząć planować.

Pozdrav

Witam Paweł - niewybaczalne takie zaległości :D :D koniecznie musicie je nadrobić
$$
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) $$ » 22.08.2012 18:26

My już w przyszłym tygodniu startujemy. Pierwszy tydzień Vodice.
Na Hvarze będziemy od 8 września :) 6 dorosłych i 3 maluchów , najstarszy 3 latka.
Wybieramy się w okolice Jelsy/Vrboski, coś w ciemno będziemy szukać :)
Pozdrowionka :)
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.08.2012 20:36

No i "lądowanie" w Sucuraju... promem króciutko tylko 30 minut, na Hvarze byliśmy między 16tą a 17tą... "dobrze" zaczęły się wakacje na Hvarze bo kilkaset metrów po zjechaniu z promu... korek... i ani w te ani we wte,

nie spodziewałem się korków na Hvarze... po około 20 minutach okazało się, że zdarzył się wypadek :( ... stłuczka średniego kalibru, współczuliśmy tym turystom bo auta w nie za dobrym stanie ale cóż :papa: na nas czas jedziemy dalej...

Wiele pisano na forum o drodze Sucuraj - Jelsa... ja myślę, że na prawdę nie ma się czym przejmować... po doświadczeniach z Korsyki nie wywarła wielkiego wrażenia... spokojnie można było jechać i podziwiać krajobrazy... oby do tunelu, bo to on teraz wzbudzał w nas oczekiwanie i emocje :)

DSCF0220.jpg

DSCF0221.jpg

DSCF0222.jpg

dojeżdżamy do Pitve

DSCF0223.jpg

mijamy skrzyżowanie z drogą, którą można dojechać, która wiedzie przez piękne małe wioseczki Virsnik, Vrbanj, Dol, kilkanaście uli przy drodze

DSCF0224.jpg

S1000088.jpg

S1000091.jpg

i... jest i on ... mieliśmy wyjątkowe szczęście gdyż podjechaliśmy do tunelu jako pierwsi

DSCF0225 (1)a.jpg

ta mała kropeczka to wylot :D :D

DSCF0225 (2)a.jpg

muszę przyznać, że wrażenia niezapomniane 8O można się poczuć jak w kopalni... mimo, że przejeżdżaliśmy przez ten tunel kilkadziesiąt razy w czasie całego pobytu, za każdym razem było to frajdą dla nas dorosłych a i nasz synek pamięta i wspomina tunel do tej pory... :!:

a to fotka z innego przejazdu

S1000094.jpg

ale to nie jedyny wykuty w skałach tunel na Hvarze ale o tym drugim innym razem :lol:

a za tunelem... cóż tu dużo mówić... 8O

S1000097.jpg

S1000096.jpg

na szybko robiony widok na wyspę Scedro

i dalej w kierunku na naszą świętą wioskę :lol: :lol:

S1000104.jpg

S1000107.jpg

S1000108.jpg

no i dotarliśmy 8) :hut: uff

S1000110a.jpg
Ostatnio edytowano 27.02.2016 10:19 przez mariusz_77, łącznie edytowano 6 razy
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.08.2012 00:39

mariusz_77 napisał(a):
Obrazek

Mina na tym zdjęciu jest wytłumaczeniem konieczności odwiedzin w Chorwacji :)

Pozdrawiam
Piotr :)
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 23.08.2012 20:42

W kolejnych odcinkach naszej podróży po Hvarze chciałbym szerzej pokazać w naszym obiektywie wioskę w której mieszkaliśmy i jej przepiękne okolice…
Postanowiłem nie opisywać tego co się działo dzień po dniu dlatego, że często wracaliśmy nawet kilkakrotnie do tych samych miejsc i musiałbym się powtarzać.
Nie sposób było sobie odmówić kilku wizyt na lodach w Jelsie czy też częstszego plażowania na zachwycającej plaży Lucisce, tym bardziej, że mieliśmy do niej zaledwie ok. 2km
Tak więc dojechaliśmy do naszej kwatery i już na początku kolejne zdziwienie mojej żony, gdy zobaczyliśmy, że na 6 miejsc parkingowych w garażu willi już 2 są zajęte przez samochody z Polskimi tablicami, nasz był trzeci,czyli na 6 pokoi 3 zajmowali Polacy.
Gospodarz powitał nas szerokim uśmiechem z tarasu i zaprosił do środka… piękne miejsce nad samym morzem, powitała nas również gospodyni, ich córka i… papuga Kiwi
S1020001.jpg

Po rozładowaniu maneli zwiedzanie domku w towarzystwie gospodarzy oraz najbliższej okolicy, ku Tomka radości w dole przed samym domkiem mały plac zabaw

DSCF0237.jpg

I basenik,
DSCF0023a.jpg

w którym uwielbiał się kąpać

DSCF0598a.jpg

Ja wolałem posiedzieć na tarasie czyniąc różne ciekawe i mniej ciekawe obserwacje

DSCF0583a.jpg

Albo zdrzemnąć się w cieniu w hamaku

DSCF0135a.jpg

Zaś moja żonka musiała mieć oko na wszystko

DSCF0129a.jpg

Ogólnie rzecz biorąc nawet przy domku był raj dla każdego z nas… a to widok z naszego balkoniku

DSCF0229a.jpg

I jeszcze jedna fotka

DSCF0177a.jpg

A tu w całej okazałości klimat domku i okolicy: plac zabaw wyżej „nasz” garaż, na nim taras i między drzewami schowany domek… tylko brakuje odgłosu cykad, który niezmiennie nam towarzyszył, wyżej skały i szczyt świętego Mikołaja…

DSCF0238.jpg

Czas zwiedzić najbliższe okolice … niedługo zachód słońca
DSCF0236a.jpg

DSCF0055a.jpg

DSCF0057a.jpg

DSCF0062a.jpg

Zachody słońca były przepiękne, niestety nasz niezbyt dobry sprzęt fotograficzny tego nie oddaje

DSCF0068a.jpg

DSCF0040a.jpg

DSCF0034a.jpg

Pora spać… ach… ile wrażeń… chyba jesteśmy w naszym małym raju
Ostatnio edytowano 27.02.2016 10:51 przez mariusz_77, łącznie edytowano 8 razy
dangol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.08.2012 22:13

Witam serdecznie :D i zapewniam, że będę wierną czytelniczką oczekującą na każdy nowy odcinek 8)
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 23.08.2012 22:21

Witaj dangol :papa: , mam nadzieję, że się spodoba :D
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 24.08.2012 05:44

Super fotki i opisy,bardzo spodobało mi się miejsce zakwaterowania,czy możesz przesłać namiary na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl?
Mój syn byłby bardzo zadowolony móc zagrać w tenisa stołowego:)

Pozdrawiam i czekam na CD :D
poljako_poljako
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 24.08.2012 07:50

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Śladami miłośników wyspy Hvar - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019