Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami miłośników wyspy Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Śladami miłośników wyspy Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 21.08.2012 21:34

Witam wszystkich miłośników wyspy Hvar oraz wszystkich, którzy chcą poczytać o naszych doświadczeniach tamże… :papa:

Jako, że wspólnie z żoną po zwiedzeniu m.in. Korsyki, Krety jesteśmy fanami wyspiarskich wojaży
i widoków, na nasz pierwszy wspólny urlop w Chorwacji w 3 osobowym składzie postanowiliśmy poszukać jakiejś uroczej wysepki. Po dość powierzchownym przestudiowaniu forum wybór szybko padł na Hvar i zdecydowanie się nie zawiedliśmy.

Jesteśmy osobami, które zdecydowanie nie lubią zatłoczonych miejsc, zwiedzania nawet najbardziej cudownych wielkich miast z niezliczoną ilością zabytków, a nadto przedkładamy ciszę i spokój miejsc odludnych, uroki niezamieszkanych zatoczek a także dzikie rejony, nietknięte zębem cywilizacji.

Przygotowania do tej wyprawy zaczęliśmy niemalże 10 miesięcy przed wyjazdem od gruntownej analizy tego wszystkiego co na forum na ten temat dotychczas napisano, było to dla mnie nieocenioną skarbnicą wiedzy i pozwoliło rozwiewać wszelkie obawy żony:… „jak my się tam dogadamy”, „co w razie choroby przecież jedziemy z trzylatkiem…”, „jak tam trafimy?...”, „jak dziecko wytrzyma tyyyle kilometrów..?” i wiele wiele innych mniej lub bardziej absurdalnych.
Forumowicze dzięki!!! :!:
Chyba w okolicach stycznia apartament został zarezerwowany na 2 tygodnie, a wybór padł na Hvar oczywiście zatunelowy i miejscowość Sveta Nedelia, która w naszym odczuciu była najlepszym z możliwych wyborów biorąc pod uwagę nasze oczekiwania i konieczne kompromisy (cicho, spokojnie ale nad samym morzem i nie tak całkiem dziko ze względu na dziecko… itp.)

Z niecierpliwością odliczaliśmy dni do wyjazdu i rozrastała się lista miejsc „koniecznych” do odwiedzenia: Plitvice, sv.Nikola, Brusje, Hvar, plaża Lucisce, Jelsa, Stari Grad, sv.Jure, Pakleni Otoci, Scedro, Humac, Velo Grablie, półwysep Kabal, zatoczki, zatoczki, zatoczki… plany ambitne i rzeczywistość szybko je zweryfikowała, choć większość udało się nam zrealizować, przynajmniej tych, które umiejscowione były w obrębie wyspy Hvar.

Dzień wyjazdu i moje obawy związane z ilością miejsca w samochodzie – mimo, że Van pomieści sporo to znając możliwości i pomysły mojej żony mógł okazać się za mały. Zapobiegliwie zostawiłem w samochodzie tylko 3 niezbędne fotele do siedzenia i po załadowaniu 1/3 bagażu już widać było, że nie ma się czego obawiać… jeszcze będzie luz.

DSCF0015.jpg
Ostatnio edytowano 24.02.2016 17:34 przez mariusz_77, łącznie edytowano 2 razy
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 21.08.2012 21:46

Zapisuje się koniecznie,jeszcze nie byłam w Chorwacji,ale w lipcu planujemy z mężem i dziećmi wyjazd do Hvaru i już planuję i czytam forum...strasznie wciąga :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 21.08.2012 21:52

Jestem i ja. w zeszłym roku byliśmy na Hvarze, więc chętnie sobie poprzypominam znajome zakątki :D .
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 21.08.2012 21:54

loverosa napisał(a):Zapisuje się koniecznie,jeszcze nie byłam w Chorwacji,ale w lipcu planujemy z mężem i dziećmi wyjazd do Hvaru i już planuję i czytam forum...strasznie wciąga :D


gratuluję wyboru, my wróciliśmy zachwyceni, postaram sie pokazać uroki tej wyspy naszymi oczami...i obiektywem
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 21.08.2012 22:10

Świetnie, że się Wam podobało. Z chęcią poczytam i pooglądam. Pozdrawiam
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 21.08.2012 22:20

ciekawie .... ciekawe???
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 21.08.2012 22:20

Cieszę się na Waszą relację,jeszcze tam nie byłam,a dzięki forum jestem bogatsza o nowe informacje,a sprawozdania są bardzo pomocne:)
Lawenda chyba mnie skusiła,mam w swoim ogródku parę kępek,które co roku pięknie kwitną:)
Czekam na dalszy ciąg :papa:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 21.08.2012 22:29

witajcie Gonia, Krzychoo i Czesiek!

Wyruszyliśmy około 15 tej, aby większą część trasy nasz synek Tomek mógł spokojnie przespać. Jako, że mieszkamy na zachodzie wybraliśmy drogę przez Niemcy, nieco dłuższa ale same autostrady a ja lubię nimi jeździć. Po około 40 minutach byliśmy na autostradzie w Niemczech więc prosta i szeroka droga aż do Słowenii. Winiety austriackie dostałem pocztą do domu (to też dzięki stronie wskazanej na forum) więc nie trzeba było się zatrzymywać. Objazd autostrady w Słowenii dokładnie opisany na forum pokonaliśmy z samego rana więc drogi były niemal puste, na przejściu granicznym do Chorwacji byliśmy więc w piątek rano i nie było żadnych kolejek, w przeciwieństwie do nocy z piątku na sobotę ale o tym potem.

DSCF0142.jpg


W godzinach przedpołudniowych byliśmy już w okolicach Plitvic. Nocleg znaleźliśmy w uroczej miejscowości Grabovac i wyruszyliśmy na zwiedzanie Parku.

DSCF0021.jpg


Do Plitvic byliśmy przygotowani, wybraliśmy najbardziej dla nas optymalną i mało męczącą trasę, bo jednak zmęczenie po całonocnej podróży dawało o sobie znać.

Więc pojechaliśmy do wejścia drugiego stamtąd kolejką kołową do st 1

DSCF0022.jpg


następnie zejście na wielki wodospad

DSCF0024.jpg


DSCF0037.jpg


DSCF0064.jpg


DSCF0070.jpg


DSCF0079.jpg


i spokojnym spacerkiem dołem między jeziorami doszliśmy do dużej polany i stateczku, który nas przewiózł przez jezioro Kozjak

DSCF0112.jpg


DSCF0089.jpg


DSCF0118.jpg


Tomek najwięcej frajdy miał z karmienia rybek...

DSCF0127a.jpg


i panoramka

DSCF0108.jpg


stateczek przez Kozjak potem drugi i do wyjścia...

DSCF0130.jpg


Zmęczeni dotarliśmy do swojej kwatery, smaczny obiadek w restauracyjce w Grabovacu (Cevapcici z frytkami) i spać.

A następnego dnia...
Ostatnio edytowano 24.02.2016 18:49 przez mariusz_77, łącznie edytowano 13 razy
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.08.2012 22:31

Hvar kusi od dawna (choć póki co zawsze przegrywa :) ) więc z dużą ciekawością odbędę z Wami tą podróż.

Plitvice jak zwykle urzekające.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 22.08.2012 10:40

Plitvice zaliczone, jedźmy dalej :!: :)

pzdr :wink:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 22.08.2012 11:02

Witam.
Również dołączę do obserwujących tę relację. 8O
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 22.08.2012 11:07

Wpinam się :)
za 10 dni jedziemy na Hvar z międzylądowaniem w Plitvicach :)
Z pewnością Twoja relacja podsyci nasz głód wypoczynku :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.08.2012 12:27

Jestem :)
Chętnie bym Plitvice powtórzyła, nawet miały być w tym roku, ale czasu brakło... dobrze że są relacje :)

Czekam na ciąg dalszy.

Ps. Fajny mały podróżnik :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.08.2012 13:06

Witam kolejnych Cromaniaków :D :D :papa:

Kontynuując moją relację kilka fotek z trasy już po Chorwacji... Wyjeżdżając z Plitvic rosła nie tylko temperatura otoczenia (9ta rano a już prawie 30stopni) ale przede wszystkim gorączka naszych emocji była coraz większa... w końcu jedziemy pierwszy raz do tego przepięknego kraju... a po roku studiowania forum w głowie same przewijały się obrazy z Waszych relacji i oczami wyobraźni już tam byliśmy :D :lol:

DSCF0132.jpg


DSCF0135.jpg


zatrzymaliśmy się przy samej autostradzie... ładnie zagospodarowany parking z placem zabaw i przepięknym widokiem, punktem widokowym, restauracją... 8O stwierdziliśmy, że nawet takie miejsca są tutaj zupełnie inne i warto się zatrzymywać

DSCF0138.jpg


DSCF0146.jpg
Ostatnio edytowano 24.02.2016 21:58 przez mariusz_77, łącznie edytowano 2 razy
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.08.2012 13:47

z przyjemnością poczytam ponieważ:
- my też zaczynaliśmy od Korsyki, Krety itd. a potem z dzieckiem a teraz z dwójką wracamy do Chorwacji po raz 3
- nasza starsza córka ma 4 lata więc chętnie zobaczę co Waszego 3-latka zainteresowało
- jedziemy 1 września ale najpierw kilka dni na Rabie spędzimy
- w drodze powrotnej planujemy Plitvice ale też jakąś lżejszą trasę żeby potem bezpiecznie i spokojnie wrócić do domu bez zbytniego zmęczenia organizmu...
:)

Ile zajęła Wam ta trasa po Plitvicach? Nasz córka niby troszkę taterniczka ale nie chcę jej za długiej trasy serwować bo w razie czego ciężko o transport na rękach (druga córa sobie zapewniła z racji wieku - prawie 7m będzie miała).

zasiadam więc w czytelni:)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Śladami miłośników wyspy Hvar
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone