Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Radio CB na trasie PL-HR-PL?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 16.08.2012 20:26

Ale z anteną na dachu.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 16.08.2012 21:19

Riddick82 napisał(a):W niedzielę wybieram się po raz pierwszy do CRO oczywiście z bacikiem (blisko półtorametrowym) na dachu - jadę przez Słowację i Węgry. Czy od zeszłego roku coś się zmieniło, czy np. Chorwaci bardziej zwracają uwagę na CB, czy raczej na luzie bez zdejmowania przez granicą chorwacką przejadę?


nikt uwagi nie będzie na nią zwracał.

należy zdjąć tylko przy wjeździe na prom,bo różnie może być. Trafisz na niską miejscówkę (z boku na większych promach są platformy o niskim prześwicie) i pogniesz antenę albo mocowanie.
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 16.08.2012 22:41

zi3ntar napisał(a):moim zdaniem CB za granicą kompletnie nieprzydatne (chyba, że lecisz na dwa auta), drogę powrotną zrobiłem z CB w bagażniku :)



Moze nie przelaczyles na #28? ;) A powazne to jak jechalem z CB do CRO to zawsze ktos sie odezwal kiedy wolalem. Czy to w CZ czy AT czy CRO. Fakt, podczas samego urlopu rzadko bylo "naszych" slychac, ale na trasie jak najbardziej. Kiedy sluzbowo jechalem ostatnio do CH to w DE po nocy cale dyskusje na CB sie toczyly. Jak sie samemu jedzie to nawet posmiac sie mozna. Juz nie wspominam o kilkunasto kilometrowym korku, ktory ominalem w DE dzieki CB. RDS w Garminie kazal jeszcze jechac do przodu (choc pokazywal juz korek), niemieckie radio klepalo o korku od nastepnego zjazdu a dzieki CB zjehcalem o 1 zjazd wczesniej i patrzylem z rownoleglych drog jak sie tworzy korek do zjazdu, na ktory GPS mi kazal jechac. Jak dla mnie CB jest idealne. Moze faktycznie zostales na #19 albo masz do d.. antene, ze Ci sie radio nie przydalo.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.08.2012 08:52

Za granicą najczęściej "użytkownicy" zachowują się, jak gdyby tylko oni mieli radio i piep... bez sensu o d.. Maryni, nie obrażając Maryn... :mrgreen:

Żenada.

Rzadko się zdarzy, że grzecznie przeproszą i pójdą na inny kanał.
Najgorsze są stada po kilka aut. Jedni drugich przekrzykują, a łączność jednokierunkowa... :roll:
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 17.08.2012 10:07

Witam,

Kolejny raz z CB do CRO z antenką 1,5 m i nikt nie zwrócił uwagi. Mam radyjko z możliwością nasłuch dwóch kanałów i muszę stwierdzić, że większość łączności na 28 kanale. Raz udało mi się ostrzec przed chorwacką suszarką w Potomje.

Pozdrawiam
wegorz
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wegorz » 17.08.2012 12:32

Jadąc do Chorwacji w Austrii miałem zdjętą antenę. A w drodze powrotnej nie patrząc na nic jechałem z anteną. Policję widziałem na drodze w stronę Bratysławy i oni mnie. No i nic. Zero reakcji.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.08.2012 12:43

bracik001 napisał(a): Raz udało mi się ostrzec przed chorwacką suszarką w Potomje.

Pozdrawiam

Stali przy stacji po drugiej stronie? :)
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 17.08.2012 13:56

Bocian napisał(a):Stali przy stacji po drugiej stronie? :)


Stali już na samym wylocie w kierunku Dubrownika po lewej stronie. 8O
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.08.2012 14:05

bracik001 napisał(a):
Bocian napisał(a):Stali przy stacji po drugiej stronie? :)


Stali już na samym wylocie w kierunku Dubrownika po lewej stronie. 8O

Bardzo dobrze, niech łapią łobuzów :D
yellow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellow » 17.08.2012 16:44

Jestem właśnie w Mimicach i cała podróż przez Słowację, Węgry i Chorwację odbyłem z antenka na dachu. radyjnko głównie służyło do pogaduszek pomiedzy naszymi dwoma autami. Nikt totalnie nie zwracał na CB uwagi włacznie z pogranicznikiem Chorawckim - antena 1,5m.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.08.2012 22:57

Przelecieliśmy w obie strony z anteną na dachu - nikt się nie czepiał. Z drugiej strony nie wiem po co to w ogóle wozimy skoro w ogóle tego nie używamy :) W Polsce jeszcze czasem uda mi się nie zapomnieć włączyć, ale za granicą już w ogóle.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 19.08.2012 22:27

wegorz napisał(a):Jadąc do Chorwacji w Austrii miałem zdjętą antenę. A w drodze powrotnej nie patrząc na nic jechałem z anteną. Policję widziałem na drodze w stronę Bratysławy i oni mnie. No i nic. Zero reakcji.



hmm a dlaczego mieli by zareagować ? Jazda z CB w Słowacji jest zakazana? hmm od kiedy? Być może od dzisiaj... bo do wczoraj jazda z CB na Słowacji czy tez korzystanie z CB w tym kraju zakazane nie było.

Pozdrawiamy
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 20.08.2012 10:56

cronaturki napisał(a):hmm a dlaczego mieli by zareagować ? Jazda z CB w Słowacji jest zakazana?


Z tego co zrozumialem to wegorz pisze o Austii (droga na Bratyslawe). A na Slowacji jest oczywiscie dozwolone.
Ja przejechalem spokojnie Austrie, Slowenie i teraz jezdze po Chorwacji z CB i 1,5m antena i nikt sie nie przyczepil. I pelno samochodow jechalo z antenami. Niby z tej mapki wynika, ze w tych krajach korzystanie jest zabronione lub wymaga pozwolenia, ale chyba trzeba miec strasznego pecha, zeby ktos sie przyczepil ;)
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 20.04.2013 14:17

a jak sprawują się wasze anteny przy prędkościach autostradowych i bardzo silnych wiatrach? W tym roku pierwszy raz pojadę z radiem i anteną ml 145, no i trochę się obawiam czy na autostradzie przy mocnym wietrze nie poleci...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.04.2013 14:30

Od granicy z RP możesz ją z czystym sumieniem zdemontować. W CZ, A-zabroniona, SLO, CRO słychać w zasadzie Halinki, Ziuty, Cześków i innych takich gadających o d.... Maryni z szacunkiem dla Tych ostatnich.
Acha. Włoch i D także to dotyczy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Radio CB na trasie PL-HR-PL? - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone