Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 04.07.2018 10:04

Escor napisał(a):Hej,

Próbowaliście w ogóle ominąć Słowenię? Wyjeżdżamy w niedzielę z WAW i chcemy obrać taki kierunek:

Warszawa/Lodz/Częstochowa/Ostrawa/Brno/Braryslawa/Gyor/Szombathely/Letenye/Zagrzeb/Karlovac/Split=Stobrec


Czy ktoś jechał taką trasą? Będę bardzo wdzięczny za opinie.

Ja tak jeżdzę i polecam - z małą modyfikacją. Nie przez Czechy tylko z Częstochowy jadę na Zwardoń poźniej skrót przez Oszczadnicę i autostradą do Bratysławy. Trasa szybka i pusta. Jakościowo bardzo dobra
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.07.2018 10:12

Pivko napisał(a):... z Częstochowy jadę na Zwardoń poźniej skrót przez Oszczadnicę ...

Ten skrót przez Oszczadnicę jest ok?
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 04.07.2018 10:14

walp napisał(a):
Pivko napisał(a):... z Częstochowy jadę na Zwardoń poźniej skrót przez Oszczadnicę ...

Ten skrót przez Oszczadnicę jest ok?

Tak, nowy asfalt jest położony. Jedzie się przez wioski i trochę zakrętasów jest ale i tak szybciej niż w korkach w Czadcy
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.07.2018 10:15

Dzięki.
Escor
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Escor » 04.07.2018 16:09

Gugiel pokazuje jakieś roboty drogowe na odcinku od Ostravy do Ołomuniec'a. Jechaliście tamtędy? korkuje się?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 04.07.2018 17:30

Escor napisał(a):Gugiel pokazuje jakieś roboty drogowe na odcinku od Ostravy do Ołomuniec'a. Jechaliście tamtędy? korkuje się?

Ponad tydzień temu miałem ten sam dylemat ale zaryzykowałem i okazało się, że żadnych korków nie ma.
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 04.07.2018 19:05

Escor napisał(a):Gugiel pokazuje jakieś roboty drogowe na odcinku od Ostravy do Ołomuniec'a. Jechaliście tamtędy? korkuje się?

Od granicy aż do Brna dzisiaj naliczyłem 6 zwężek po co one były to nie wiem bo nic się nie działo
Ruch do 80 zwalniał i tyle
Od Brna przez Bratysławę do Lendawy jazda płynna zgodnie z przepisami
Na M 86 więcej ciężarówek niż w tamtym roku
760km w 8 godzin z 4 postojami
Start okolice Częstochowy
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 04.07.2018 19:59

Ja jadę tą trasą w poniedziałek. Wrocław Rybnik Ołomuc Brno Bratysława Szambotchely, i na Split
nikolas94
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikolas94 » 04.07.2018 21:46

Witam,

zamierzam wyjechać w sobotę wieczorem do Rijeki z Poznania. W planie mam ominąć winiety w Czechach (pokazuje tylko 40 minut dłużej) i nie jechać z Maribora na Zagrzeb (tak jak większość nawigacji pokazuje), tylko pojechać z Maribora do Ljubljany i dopiero potem w kierunku Rijeki. Co sądzicie o tej trasie? Jechał ktoś nią może już?

trasa: goo.gl/maps/hKbThj6GZxm

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź! :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.07.2018 21:59

nikolas94 napisał(a):zamierzam wyjechać w sobotę wieczorem do Rijeki z Poznania. W planie mam ominąć winiety w Czechach (pokazuje tylko 40 minut dłużej) i nie jechać z Maribora na Zagrzeb (tak jak większość nawigacji pokazuje), tylko pojechać z Maribora do Ljubljany i dopiero potem w kierunku Rijeki. Co sądzicie o tej trasie? Jechał ktoś nią może już?

Jechałem. Możecie po drodze zwiedzić Jaskinię Postojna oraz Predjamski Grad, a następnie drogą nr 6 przez Rupę do Rijeki.
Jedziecie na wakacje do Rijeki?
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 04.07.2018 22:39

Pivko napisał(a):
walp napisał(a):
Pivko napisał(a):... z Częstochowy jadę na Zwardoń poźniej skrót przez Oszczadnicę ...

Ten skrót przez Oszczadnicę jest ok?

Tak, nowy asfalt jest położony. Jedzie się przez wioski i trochę zakrętasów jest ale i tak szybciej niż w korkach w Czadcy


Pivko, dopytam, bo w połowie lipca jadę do Grecji, trasa właśnie przez Zwardoń.
Zaraz za granicą POL - SVK odbijam w prawo na "12" i potem w Skalitem w lewo na Oszczadnicę, tak? Nigdy nie korzystałem z tego skrótu, a przejechałem sobie tą drogę w google mapach i nie zachęca za bardzo. Wąsko, kręto, ograniczenia prędkości, plus jest taki, że omijamy faktycznie Cadcę.
Jako, że fotki są z 2011 roku to faktycznie mogą być nieaktualne, jak mówisz, że asfalt nówka...
Serio jest oszczędność czasowa?
Z drugiej strony lepiej to zawsze jechać nawet wolniej, niż stać w korkach ....
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 04.07.2018 23:00

Pivko napisał(a):Ja tak jeżdzę i polecam - z małą modyfikacją. Nie przez Czechy tylko z Częstochowy jadę na Zwardoń poźniej skrót przez Oszczadnicę i autostradą do Bratysławy. Trasa szybka i pusta. Jakościowo bardzo dobra

Podpowiedzcie czy warto pchać się na Oszczadnicę kiedy Zwardoń zamierzam przyjeżdżać ok. 18-19 w sobotę?
woyu
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) woyu » 04.07.2018 23:15

Podłączę się do pytania - w zeszłym roku D3 Czadca faktycznie korki...W tym roku w najbliższą niedzielę będę jechał i wychodzi ze około 14 będę w okolicy i którą opcję wybrać Oszczadnica czy Czadca?
nikolas94
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikolas94 » 05.07.2018 00:43

walp napisał(a):
nikolas94 napisał(a):zamierzam wyjechać w sobotę wieczorem do Rijeki z Poznania. W planie mam ominąć winiety w Czechach (pokazuje tylko 40 minut dłużej) i nie jechać z Maribora na Zagrzeb (tak jak większość nawigacji pokazuje), tylko pojechać z Maribora do Ljubljany i dopiero potem w kierunku Rijeki. Co sądzicie o tej trasie? Jechał ktoś nią może już?

Jechałem. Możecie po drodze zwiedzić Jaskinię Postojna oraz Predjamski Grad, a następnie drogą nr 6 przez Rupę do Rijeki.
Jedziecie na wakacje do Rijeki?


Dziękuję bardzo za odpowiedź. Można powiedzieć, że na takie wakacje, chociaż też służbowo... Nie wiem w związku z tym czy przy okazji wyjazdu służbowego będzie czas i siły (chcemy jechać w nocy i w dzień) na zwiedzanie, ale dziękuję za podpowiedź :)
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 05.07.2018 07:21

woyu napisał(a):Podłączę się do pytania - w zeszłym roku D3 Czadca faktycznie korki...W tym roku w najbliższą niedzielę będę jechał i wychodzi ze około 14 będę w okolicy i którą opcję wybrać Oszczadnica czy Czadca?

Jedź przez Czadce. W niedzielę nie jeżdżą ciężarówki, nie powinieneś napotkać zwiększonego natężenia ruchu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 212
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone