Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 02.07.2017 12:27

napisał(a) gusia-s » 02.07.2017 12:00
Katerina ... póki co, skocz do relacji Pawła. On był w czerwcu na tym kempie właśnie w domkach. Ja cały czas się waham nad Bračem więc możliwe, ze dotrę tam również dopiero po 16 września pod żaglami :)

Tak, czytałam już relację Pawła, ale pomyślałam, że babskie oko więcej wypatrzy :smo:
Jakby co, to daj znać :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.07.2017 17:15

Katerina jeśli tylko będę miała okazję to nie omieszkam zdać Ci relacji :)

Ale ale ... co to dziś mamy za dzień?
Dziś mija dokładnie rok odkąd zagościliśmy na koncercie 2Cellos w Zagrzebiu i dziś jest kolejny koncert tym razem w Pula Arena. Start o 21.00
Nawet jak ktoś nie ma biletów a jest blisko warto wpaść w okolice amfiteatru i podejrzeć choć przez dziurkę ;) a na pewno posłuchać :)
A tak było w 2013 r. w tym niezwykłym miejscu :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.07.2017 22:53

gusia-s napisał(a):Udało się wysiąść na Golden czy tylko przepływaliście?
Ciepełko wróciło widzę :)

Niestety, tylko przepływaliśmy koło Golden Beach w drodze z Rabu. :( Obejrzeliśmy sobie za to wszystkie zatoczki od Starej Baški do Punatu. :)
Ciepełko wróciło :D i dziś plażowaliśmy tu... :smo:

aP1280077.jpg


aP1280136.jpg


:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.07.2017 08:38

Mikromir napisał(a): ...Niestety, tylko przepływaliśmy koło Golden Beach w drodze z Rabu. :( Obejrzeliśmy sobie za to wszystkie zatoczki od Starej Baški do Punatu. :)
Ciepełko wróciło :D i dziś plażowaliśmy tu... :smo:
aP1280077.jpg

aP1280136.jpg

:papa:

No proszę :) i jednostka pływająca też jest ... cudownie :) :hearts:
Ciekawi mnie czy przy wejściu do jaskini też były takie zimne prądy :?: a już krok dalej lub bliżej cieplejsze o dobrych kilka stopni.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.07.2017 20:38

gusia-s napisał(a):Ciekawi mnie czy przy wejściu do jaskini też były takie zimne prądy :?: a już krok dalej lub bliżej cieplejsze o dobrych kilka stopni.

Przy tej największej jaskini raczej nie, ale parę razy przeszłam wzdłuż skał w stronę Starej Baški i rzeczywiście co parę metrów były miejsca z lodowatą wodą, brrrr... Tak jakby z tych skał biły jakieś zimne źródła.

Już z powrotem w domu, niestety. :(
Stara Baška (pomijając zawirowania pogodowe) w pełni spełniła moje oczekiwania. Jednostka pływająca, nawet malutka, w tych okolicach bezcenna! Plaża przy jaskini była the best. :smo: Kiedyś dotarłam na nią nawet bez pływania - przy skałach woda sięgała poniżej ramion, a od następnej plaży dało się już przejść ścieżką do kolejnej, ze schodkami do wioski.

Nie udało się dotrzeć na Obzovo - prawie cały czas wisiały w powietrzu burze, pogoda była bardzo zmienna i nie chciałam ryzykować z dzieckiem. Powędrowaliśmy jednak do Zali, pojeździliśmy trochę po Krku (Krk, Vrbnik, Baška, Omišalj, Biserujka), a nawet dotarłam do Rabu i na Pag. Jak na tydzień - starczy. :wink:

Miałaś jednak rację - Stara Baška jest najlepsza na wyspie. 8)

Jeszcze raz dziękuję za relację, była bardzo pomocna! :papa:

aP1270960.jpg
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.07.2017 10:26

Mikromir napisał(a):Miałaś jednak rację - Stara Baška jest najlepsza na wyspie. 8) ...

Otóż to ... :)
To kiedy startujesz z relacją? :) będzie ciekawie napewno :)
Krk, Pag i Rab ... Moja ulubiona trójca, choć na Rabie byłam tylko 1 dzień.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.07.2017 12:33

Gusiu, donoszę,że moja bugenvilla, dla rodziny i przyjaciół Bunia, wypuściła wiele nowych przyrostów i rumieniących się z dnia na dzień pączków :)






Stała na parapecie, tylko w bezwietrzne dni wystawiałam ją na parę godzin na taras...Jest prawie samoobsługowa, nie nawożę jej ,a podlewam, gdy sobie przypomnę :oops:
Ciekawe jak zniesie zimę przy CO.. :?:
Pozdrawiam :papa:
Załączniki:
P6045388.JPG
P6045387.JPG
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.07.2017 12:42

śliczna urosła :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.07.2017 13:01

beatabm napisał(a):śliczna urosła :D


Ja z uporem maniaka walczę z uprawą roślin ,które w naszych (na polskim wybrzeżu) warunkach klimatycznych nie powinny przetrwać :mrgreen: To natręctwo jakieś :roll: , a i straty finansowe znaczne :evil:

Ale nie zapeszajmy, Bunia musi się rozwijać :smo:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.07.2017 13:47

Katerina ... super! :hearts:
W towarzystwie lawendy to nie miała innego wyjścia jak zakwitnąć :D czuje się jak u siebie i tyle :)
Moja nadal pąsowa i też na gałązce z lewej strony postanowiła jeszcze dokwitnąć :)
IMG_20170609_204757.jpg


Katerina napisał(a):Gusiu, donoszę,że moja bugenvilla, dla rodziny i przyjaciół Bunia ...
Bunia to było nasze poprzednie autko, które mając odpowiednio 24, 25, 26 i 27 lat było z nami w Chorwacji ciągnąc dzielnie budkę na haku. Tu ją przedstawiałam :)
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 10.07.2017 12:52

[quote="Mikromir"]
i jak wrażenia z pobytu na krk?

chciałam podpytac ktotko o tegoroczne ceny w sklepach... na wyspie.. czyli co sie oplaca zabierac z domku... korzystalas może z nowego lidla na krk?
dodadam ze mieszkamy w Niemczech i widzac gazetke z kryckiego lidla ceny porównywalne...

a jak z knajpkami??? mozesz cos polecic.. no i jak cenowo
chyba ze pichcilas sama jak Gusia :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.07.2017 13:52

roszel napisał(a): i jak wrażenia z pobytu na krk?

chciałam podpytac ktotko o tegoroczne ceny w sklepach... na wyspie.. czyli co sie oplaca zabierac z domku... korzystalas może z nowego lidla na krk?
dodadam ze mieszkamy w Niemczech i widzac gazetke z kryckiego lidla ceny porównywalne...

a jak z knajpkami??? mozesz cos polecic.. no i jak cenowo
chyba ze pichcilas sama jak Gusia :)

Wrażenia pozytywne, jeśli pominąć kwestie pogodowe. :wink: Jak wspominałam - krajobrazowo Stara Baška (no i ta ponoć zatłoczona Baška) is the best na wyspie. :mrgreen: Nawet plaża Žala za SB na początku lipca była bez tłoku. Do Malinskiej nie zdążyłam zajrzeć, Baškę zwiedzałam szybko w ulewnym deszczu, Omišalj taki średnio, na nudę dzieci maleńka Biserujka dobra, spodobał mi się Vrbnik z wąskimi uliczkami, a nawet sam Krk nie był zły. :wink: Zresztą z Krku wybrałam się statkiem do Rabu na Rabie i maslin w Lunie na Pagu + panorama paru plaż Krku - i ten Rab właśnie był super. Polecam statek Tajana, 36 euro (260 kun) osoba z obiadem, wycieczka całodniowa. Jak normalnie unikam fishpicników, tak tu muszę przyznać był ordnung, kultura i fajna przewodniczka mówiąca w 4 językach. No i delfiny po drodze. :) Gdybyś była zainteresowana, tel. do właściciela: 00385 91 522 93 33.

Zakupy robiliśmy przede wszystkim w Lidlu w Krku - co do cen widzisz w gazetce, chyba najbardziej konkurencyjne na wyspie. Były całkiem ok, bo w Starej Bašce monopolista miał takie przebicie, że głowa boli. Konkretnych cen artykułów spożywczych Ci nie mogę podać, jakoś nie mam do tego pamięci, ale zostało mi ogólne wrażenie że nie jest źle. :wink:

Pichciliśmy sami, raz wpadliśmy tylko do knajpki Grill Felix w Starej Bašce - polecam.

Miłego urlopu! :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2017 00:51

gusia-s napisał(a):Katerina jeśli tylko będę miała okazję to nie omieszkam zdać Ci relacji :)

Ale ale ... co to dziś mamy za dzień?
Dziś mija dokładnie rok odkąd zagościliśmy na koncercie 2Cellos w Zagrzebiu i dziś jest kolejny koncert tym razem w Pula Arena. Start o 21.00

Ciekawe czy to zagrali :smo:

Użytkownik usunięty
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2017 09:39

roszel napisał(a):chciałam podpytac ktotko o tegoroczne ceny w sklepach... na wyspie.. czyli co sie oplaca zabierac z domku... korzystalas może z nowego lidla na krk?
dodadam ze mieszkamy w Niemczech i widzac gazetke z kryckiego lidla ceny porównywalne...


Ceny IMHO są normalne, konkurencję Konzumowi i Plodine robi w Krku Lidl. Byliśmy tam przedwczoraj i... Ja takiego marketu Lidla w PL jeszcze nie widziałem. Większy, niż te w Rybniku, wybór spory i dobry. Dużo lokalnych produktów a także takie jak znany nam np. Pikok. Obok jest duży Konzum, z cenami i produktami lepszymi niż niejeden sklep Trgovina Krk czy Plodine.

a jak z knajpkami??? mozesz cos polecic.. no i jak cenowo
chyba ze pichcilas sama jak Gusia :)


W Krku to w zasadzie Veja's, Nono i polecony mi Dvori Svetog Jurja. Do innych nie chodzimy. Ceny wg mnie, normalne (jak na poziom tego, co oferują vs knajpy o niższym standardzie z tymi samymi cenami).
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 30.07.2017 20:50

No to siup... 950 do krk... ktos moze aktualnie jest na krk???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone