Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2017 21:09

roszel napisał(a):No to siup... 950 do krk... ktos moze aktualnie jest na krk???


Ja już nie :roll:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 30.07.2017 22:09

Ja dopiero za miesiąc :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.08.2017 17:24

A ja już tam byłam ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.08.2017 17:58

Ja też już byłam... ;-)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.08.2017 02:21

Gusia, Bunia pozdrawia matkę chrzestną :oczko_usmiech:

Czy Twoja też nie ma za wiele zielonych liści, kiedy obficie wyrzuca te różowe cuda?

I co mam dalej robić 8O :?: Ciągle tkwi w skąpym podłożu z Lidla...i ciasnej małej ,plastikowej doniczce...
Przesadzić?Czy na wiosnę? Nie wiem jak zimę zniesie.Przyciąć?

Sorry za OT, ale jest on ,jak by nie było, cromaniacki :)
Załączniki:
P7015644.JPG
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.08.2017 09:09

Katerina napisał(a):Gusia, Bunia pozdrawia matkę chrzestną :oczko_usmiech:
Ach córunia jaka piękna :hearts:

Moja też bardziej różowa niż zielona w okresie kwitnienia ale to normalne, zobacz na chorwackie bugenwille ... sam kwiat, właściwie to przykiwat (to różowe) a dopiero w środku kwiatuszek ten biały ;) liści prawie nie widać :)
Moja już stopniowo zaczyna przekwitać, zostały jej dwie różowe kiście (miała 4) choć widzę, że w nowym miejscu ma jeszcze ochotę się zaróżowić :). Specem nie jestem od kwiatków ale nie przesadzam jej jeszcze w większą doniczkę. One ponoć lubią ciasno w ziemi wtedy lepiej rosną w górę, dosypię jej tylko właśnie tej ziemi bo nieco się wypłukało przez rok podlewania. Ziemię mam zamiar przytargać z Cro we wrześniu ;) skubnę zwyczajnie jakieś 250 ml spod jakiejś bungewilli i dosypię na wierzch doniczki. Przycinać to można dopiero po całkowitym przekwitnięciu. Swojej też na razie nie będę cięła bo jest dość wymiarowa tzn. proporcjonalna :)
Ty lepiej swojej też nie ruszaj, nie przesadzaj. Zimą no cóż ... parapet ją czeka i w następnym roku znów zakwitnie :)
Kurde ... nie mogę uwierzyć ale ta zima to już niedługo całkiem :/
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 29.08.2017 17:18

gusia-s napisał(a):
Katerina napisał(a):Gusia, Bunia pozdrawia matkę chrzestną :oczko_usmiech:
Ach córunia jaka piękna :hearts:

Moja też bardziej różowa niż zielona w okresie kwitnienia ale to normalne, zobacz na chorwackie bugenwille ... sam kwiat, właściwie to przykiwat (to różowe) a dopiero w środku kwiatuszek ten biały ;) liści prawie nie widać :)
Moja już stopniowo zaczyna przekwitać, zostały jej dwie różowe kiście (miała 4) choć widzę, że w nowym miejscu ma jeszcze ochotę się zaróżowić :). Specem nie jestem od kwiatków ale nie przesadzam jej jeszcze w większą doniczkę. One ponoć lubią ciasno w ziemi wtedy lepiej rosną w górę, dosypię jej tylko właśnie tej ziemi bo nieco się wypłukało przez rok podlewania. Ziemię mam zamiar przytargać z Cro we wrześniu ;) skubnę zwyczajnie jakieś 250 ml spod jakiejś bungewilli i dosypię na wierzch doniczki. Przycinać to można dopiero po całkowitym przekwitnięciu. Swojej też na razie nie będę cięła bo jest dość wymiarowa tzn. proporcjonalna :)
Ty lepiej swojej też nie ruszaj, nie przesadzaj. Zimą no cóż ... parapet ją czeka i w następnym roku znów zakwitnie :)
Kurde ... nie mogę uwierzyć ale ta zima to już niedługo całkiem :/


Melduję, że przytargałam bugenvillę z Murteru :roll: kupiona na targu, malutka, kwiatów już właściwe nie ma. Zielona znaczy jest :roll:
Nazywa się Betina :D bo właśnie Betina bardzo przypadła mam do gustu na Murterze.

Będę ją ogrzewać moją miłością do Cro :hearts: i liczyć na to, że zakwitnie ... :lol:

Poradźcie: na parapecie ją trzymać? Mogę w oknie południowym lub zachodnim, gdzie lepiej?
Na balkonie to już chyba za chłodno jej będzie...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.08.2017 18:54

Super :) Moja stoi na południowy zachód dokładnie :) Na zimę tak samo tylko po drugiej stronie szyby, czyli w domu. Zabrałam ją z dworu kilka dni temu bo się ochłodziło sporo a właśnie zaczęła drugie kwitnienie w tym roku. Mniej intensywne niż pierwsze ale jednak. Fotki wcięło poprzednie, uzupełnię :)

Życzę również pięknych przykwiatków i kwiatków :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 29.08.2017 19:01

Moja też stała całe lato na płd.- zachodnim parapecie, tylko w bezwietrzne dni wystawiałam ją na taras.
Kwitła z przerwami całe lato, teraz pospadało ,ale znowu puszcza te listki,czy inne przykwiatki :wink: , które zaczynają różowić się :D

Pojutrze wyjeżdżam do Cro 8) :hut: - mam nadzieję,że opiekujący się moimi roślinami nie zmarnują mi jej przez te 3 tygodnie :roll:

Gusia, a Ty kiedy ruszasz?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.08.2017 20:49

Katerina a nie mówiłam... :D poznały się kwiatki na Tobie więc nie miały innego wyjścia jak kwitnąć :D

Ruszam 15.09 ok. 10, jedziemy w 24 osoby (3 jachty), zbieramy ekipę z Warszawy, Katowic i 16.09. meldujemy się w marinie Kastel a potem zobaczymy gdzie wiatry poniosą ... zamiar jest dryfować gdzieś u brzegów Brać, Hvar i powrót brzegiem Makarskiej Riv. :)

Pierwsze kwitnienie mojej bugenwilli wyglądało tak :)
7917_o.jpg
IMG_20170523_194014.jpg
IMG_20170530_161724.jpg
IMG_20170530_161737.jpg
IMG_20170609_204757.jpg
IMG_20170609_204816.jpg


Drugie, obecne kwitnienie, słabsze ale jednak :)
IMG_20170829_185543.jpg
IMG_20170829_185630.jpg
IMG_20170829_185659.jpg
IMG_20170829_185722.jpg


:papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.08.2017 00:27

:cry: :x :evil: Serwer wykopał zdjęcia mojej Buni :wink:

No to jeszcze raz na pamiątkę..

P7015644.JPG


Cudownej podróży życzę :) Na pewno będzie wesoło w tak licznym gronie. Ja w piątek w nocy melduję się na Visie, a po 15tym na Braču :P

:papa: :hut: :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.08.2017 08:30

Katerina jeszcze nie widziałam naszej jednostki więc nie mogę pokazać czego wypatrywać na wodzie. Znam tylko model. Nie wiem też kiedy dotrzemy na Brac, i w które miejsce dokładnie ;) Myślę, że 17 a może 18? wszystko zależy od pomyślnych wiatrów :D

Również życzę udanego urlopu :) .
Widzicie się z Kapitańską gdzieś na Vis?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.08.2017 08:58

gusia-s napisał(a): ... Widzicie się z Kapitańską gdzieś na Vis?

Ejjj Katerina jeszcze macie szansę zostać gwiazdami Hollywood 8O 8O
https://www.dalmacijadanas.hr/najveca-f ... ce-brosnan

:mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.08.2017 09:28

Gusia - ja się załamałam tym linkiem :( :evil:
Czy oni mają tam dopiero przyjechać,czy już byli :?: :?: , bo nie mam czasu rozszyfrowywać artykułu - przy moim stopniu znajomości hrvatskiego zajmie mi to pół dnia.

Podaję dalej link maslince,ok?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.08.2017 09:31

Katerina napisał(a):Gusia - ja się załamałam tym linkiem :( :evil:
Czy oni mają tam dopiero przyjechać,czy już byli :?: :?: , bo nie mam czasu rozszyfrowywać artykułu - przy moim stopniu znajomości hrvatskiego zajmie mi to pół dnia.

Podaję dalej link maslince,ok?

Ok ... z art. wynika, że na dniach ale dokładnie kiedy i gdzie? nic nie wiadomo - wszystko objęte tajemnicą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone