Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróże po różnych krajach za free, siedząc przy komputerze.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 25.03.2010 21:08

slapol napisał(a):
petris napisał(a):http://maps.google.com/maps?hl=pl&q=Inverness%20Culduthel%20Park&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl


Chciałam sie pochwalić widokiem z ulicy domu ,i samochodem biały,moj pożyczony obok,ale coś nie wyszło :( jest tylko mapa.Trzeba wyjść z ludzikiem.

Można powędrowac miastem jest sliczne.

Mario, ludzika przeciągnąłem na ulicę, ale cóś nie widzę Waszej piaskowej Toyotki :?


Na wyspy to jednak nie" piaskiem pustyni; :lol: Białe auto syna i na przeciwko, na parkingu czerwone moje ,pożyczone. :) A mieszkanie z prawej dwa okna na pierwszym . :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2010 21:13

petris napisał(a):
slapol napisał(a):
petris napisał(a):http://maps.google.com/maps?hl=pl&q=Inverness%20Culduthel%20Park&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl


Chciałam sie pochwalić widokiem z ulicy domu ,i samochodem biały,moj pożyczony obok,ale coś nie wyszło :( jest tylko mapa.Trzeba wyjść z ludzikiem.

Można powędrowac miastem jest sliczne.

Mario, ludzika przeciągnąłem na ulicę, ale cóś nie widzę Waszej piaskowej Toyotki :?


Na wyspy to jednak nie" piaskiem pustyni; :lol: Białe auto syna i na przeciwko, na parkingu czerwone moje ,pożyczone. :) A mieszkanie z prawej dwa okna na pierwszym . :)


OKI
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 25.03.2010 21:14

weldon napisał(a):
slapol napisał(a):... bardziej chodziło mi o takie fotki z poziomu ulicy, o których pisałem na początku postu, ale ok "z powietrza" też widać...tylko nie sylwetki ludzkie ...

Ciepło.
Teraz częściej na tarasie będę siedział.
Macham do wszystkich przelatujących samolotów, już się sąsiedzi jakoś głupio patrzą,
ale na następnych zdjęciach już będę :wink:


jeśli nie chcesz tylko machać do samolotów ale też "polatać" nad swoim domem to na Google Earth jest symulator lotu
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.03.2010 21:29

piosz napisał(a):na Google Earth jest symulator lotu

Mam lęk wysokości, a symulator lotu to już sobie sam załatwię :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Podróże po różnych krajach za free, siedząc przy kompute

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2010 12:03

slapol napisał(a):No właśnie, w realu całkiem za free się nie da :cry: ,ale siedząc w domu można sporo Świata pooglądać z poziomu oczu przechodnia czy kierowcy :!:
Dla osób, które nie znają tej "zabawy" wrzucam na pewno znanego Wam wielu linka:

http://maps.google.com/

W lewym, górnym rogu jest suwak przybliżania mapy, a nad nim ludzik. Jeśli jest on kolorowy, to najeżdżamy na niego kursorem i trzymając wciśnięty lewy klawisz myszki, przeciągamy go nad mapę. Wtedy na niebiesko podświetlają się części mapy (lub, gdy zbliżenie jest duże - konkretne ulice w miastach, czy drogi poza nimi), które można oglądać z poziomu ulicy :!:

Niestety do tej pory nie obcykano całej naszej planety, ale można pooglądać np. USA, części Meksyku (w tym Mexico City), Nową Zelandię, Australię, Japonię....a w Europie: Wielką Brytanię, Francję, Włochy (Sardynię i Korsykę też), Danię, Holandię, południową Skandynawię i niektóre części Czech i Słowacji.

Np. Oxford Street w Londynie wygląda tak:

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.51541,-0.138327&spn=0,359.993134&z=18&layer=c&cbll=51.515644,-0.138803&panoid=O_E0HbDbhRKie_cqbt_Cow&cbp=12,97.67,,0,5


W lewym, górnym rogu mamy nawigację, prawo-lewo-wyżej-niżej. Po osi ulic strzałką, lub podwójnym kliknięciem poruszamy się wzdłuż ulic (dróg). Można przybliżać i oddalać obraz (jakość fotek niezła :!: )

W prawym dolnym rogu miejsce, gdzie obecnie się znajdujemy, a w prawym, górnym rogu możliwość rozszerzenia obrazu na cały ekran...i wtedy widać fajowo :lol:

Narazie nie ma niestety też Polski i Chorwacji...ale dlatego trzeba pojechać tam autem, a nie myszką po ekranie.

WESOŁEJ ZABAWY I DUŻO WRAŻEŃ :!:

Slapol :papa:


Odświeżyłem wątek, ponieważ Google dodało fotki z Panoramio dla pozostałej części Europy i nie tylko.
Można zatem przed wyjazdem pooglądać sobie mnóstwo fotek z miejsca, do którego zamierzamy pojechać. Instrukcja w ramce powyżej :lol:
Np. mała miejscowość na Peljescu :wink: :lol:

http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=42.928777,17.344322&spn=0,0.181103&z=13&layer=c&cbll=42.928833,17.344333&cbp=12,0,,0,5&photoid=po-2721797

Pozdrav
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 18.06.2010 14:38

Ale fajnie, pojeździłam sobie po Hvarze miesiąc przed wakacjami :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 11.05.2011 11:48

Street View w Polsce. :?:
Kto wie :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2011 11:54

Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Podróże po różnych krajach za free, siedząc przy komputerze. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone