Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Tolerancja przekroczania prędkości w różnych krajach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2018 08:51

boboo napisał(a):@Pääkäyttäjä,
przecież jesteś wykształconym człowiekiem. Naprawdę sprawia Ci frajdę "pogardliwe określanie*" tej konkretnej grupy zawodowej (policja)?

Pogardliwe czy nie, jako oczytany człowiek odpowiem Ci, że mnie tam kiedyś uczyli, iż policjant jest jak glina - "jak się raz przyklei to nie można się od niego odczepić". W ten sposób określa się mundurowego, który jest dociekliwy, wytrwały i ciężko się go pozbyć co IMHO jest zaletą a nie wadą (choć to jest na cienkiej granicy od bycia mendą służbistą). W negatywnym znaczeniu - "gliniarz ma lepkie ręce, znaczy się jest przekupny i śliski".

Kontekst wybierz sobie sam z całej wypowiedzi. W opisywanym wątku raczej piszę o glinach pozytywnie.

thin-blue-line-flag-patch.jpg
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.09.2018 10:28

Pääkäyttäjä napisał(a):jako oczytany człowiek odpowiem Ci, że mnie tam kiedyś uczyli,
Mnie kiedyś uczyli, że był taki, co po wodzie chodził i inne "jasełka" wyczyniał.
Potem oczytałem się i własny - powiedzmy, że dojrzały już - rozum zwyciężył nad "programem" wbitym kiedyś w mózg dziecka.
Człowiek uczy się całe życie i... jak to mówią "tylko krowa nie zmienia zdania" :? :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2018 10:54

boboo napisał(a):Mnie kiedyś uczyli, że był taki, co po wodzie chodził i inne "jasełka" wyczyniał.
Potem oczytałem się i własny - powiedzmy, że dojrzały już - rozum zwyciężył nad "programem" wbitym kiedyś w mózg dziecka.
Człowiek uczy się całe życie i... jak to mówią "tylko krowa nie zmienia zdania" :? :wink:

A teraz to czytam i nie wiem, co w końcu napisałeś oraz o co Ci chodzi ;) Kwestie religijne mnie mało co obchodzą i w co wierzę ja czy Ty to akurat nie powinno nikogo interesować. I nadal nie wiem, czy moje wytłumaczenie o gliniarzu Ci się spodobało czy też nie ... cienka niebieska linia uzywana przez cywilów jest raczej przejawem szacunku dla pracy gliniarzy (aka policji) ;)

OK, ad rem i koniec jazdy poboczem.
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.09.2018 11:03

W sumie chodziło mi tylko o to, że wywnioskowałem, iż kiedyś Cię tam uczyli i... tak Ci zostało.
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.09.2018 11:05

Gliniarz też człowiek.
I jeżeli będziecie z nim rozmawiać jak z człowiekiem, w drugą stronę będzie tak samo ( tak w ok.90 % przypadków).
Jeżeli natomiast będziecie próbowali mu udowodnić, że jest tępy i nie ma racji, albo wyjedziecie z tekstem, że podatki na niego płacicie, nie liczcie na łaskę.
Takie tam...z autopsji. :wink:

ps. a żeby było w temacie to nie spotkałem się z mandatem przy przekroczeniu prędkości o 1km/h.

ps II. w potoku innych określeń "gliniarz" wydaje się być wręcz pieszczotliwym. :lol:
ApropoDefacto
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 18.09.2018 11:19

anakin napisał(a):
ps. a żeby było w temacie to nie spotkałem się z mandatem przy przekroczeniu prędkości o 1km/h.

Bo te najniższe obowiązują po każdym przekroczeniu do 10 km/h i zazwyczaj na mandacie funkcjonariusz (żeby nie napisać gliniarz :wink: ) w rubryce za co kara, wpisuje widełki przekroczenia prędkości :wink: Spotkałem się również z interpretacją (od 2018 roku), że najniższe mandaty są wystawiane za przekroczenie prędkości o 6-10 km/h :wink: Więc teoretycznie te +6 można śmigać.

Nie ważne, fakt jest taki, że jadąc nawet o 1 km/h szybciej łamiemy prawo co w konsekwencji może się wiązać z nałożeniem mandatu karnego. A czy go dostaniemy to już inna bajka i może zależeć np. od nazwania policjanta gliniarzem :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2018 11:36

- Mandat!
- Za co?
- Między innymi za nazwanie mnie gliniarzem!
- Ale... przecież pan nie słyszał, co mówiłem...
- Umiem czytać z ruchu warg. Pan się cieszyć powinien, że słowa do słowa na K się nie przyczepiłem bo to podpada pod obrazę funkcjonariusza...

:mrgreen:
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.09.2018 14:18

PWojtek napisał(a):
bluesman napisał(a):Ja Ci takiego nie pokażę ale mam wyobraźnię :) skoro przepis mówi 50, a będzie 51 to mandat jak najbardziej prawidłowy :) Jak rozumiem Ty będziesz dyskutował ? :papa:

Z technicznego punktu widzenia straszne głupoty gadasz. Jak byś przeczytał instrukcję każdego radaru to po pierwsze każdy pomiar obarczony jest błędem, a po drugie każdy radar ma podaną procedurę poprawnego pomiaru prędkości. W 90% przypadków policja wykonując pomiary robi to źle. Jak by mi zmierzył 51 i chciał dać mandat to idę do sądu i w 100% zostanę uniewinniony, bo pomiar jest w granicy błędu. Tylko pytanie czy lepiej zapłacić te 100PLN czy łazić po sądach i tracić czas? Takie mandaty to po prostu wyłudzenia, bo wiadomo że większość tę stówę zapłaci.

Z technicznego punktu widzenia błądzisz ! :mrgreen: Nie napiszę Ci tego co mnie napisałeś bo trudno z takim eu-geniuszem dyskutować :mrgreen: nawet w procentach pewne rzeczy podajesz :mrgreen: Ciekawe kto te badania robił bo jakoś nie podałeś żródła ? pewnie Ty :mrgreen:

Przepis mówi 50KM/h w terenie zabudowanym ? masz 51 KM/h na budziku ? zatem bulisz i tyle ! oczywiście walcz sobie w sądzie i na pewno zostaniesz uniewinniony, jak każdy ideał bo co to ten 1km :papa:

p.s. w sklepie jak braknie Ci złotówki też pewnie powiesz kasjerce, że to w granicach błędu ? 8O

anakin napisał(a): nie spotkałem się z mandatem przy przekroczeniu prędkości o 1km/h.

też się nie spotkałem ale to nie znaczy, że jest to niemożliwe :) bo co do zasady taki mandat byłby jak najbardziej prawidłowy :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2018 17:16

Pääkäyttäjä napisał(a):
Eger napisał(a):Poza tym przed sadem moga wygrac i udowodnic, ze radar zmierzyl predkosc blednie :roll:

Po moich rozmowach z austriacką policją uważam, że raczej byś nie wygrał :) Tam nawet hardkorowo jest wybronić się z "naocznego pomiaru" - austriaccy gliniarze nie muszą tego mieć radaru, żeby stwierdzić iż jedziesz za szybko. Już widzę, jak jakiś kozak wykłóca się w polskim stylu z zagraniczną policją :mrgreen: Znajomy się kiedyś wykłócał - skończyło się na drobiazgowej kontroli i odholowaniem auta bo znaleźli drobny wyciek :mrgreen:

Odpowiedz dotyczy tez kolegi AproposDefacto: 8) :!:

Austriacki POLICJANT, nie gliniarz, wie, co to jest granica tolerancji i POLUJE na tych co swiadomie oraz celowo lamia przepisy, a nie na tych, co PRZYPADKOWO przekraczaja predkosc o 1 km

Oczywicie NIE WOLNO z nim dyskutowac, ale tez NIGDY nie sa zlosliwi, zeby specjalnie i BEZ POWODU kogos uwalic, bo np. z Polski
bledzik
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 02.07.2019 13:17

Czesi u siebie na autostradach, przy ograniczeniach 80/100 ( przebudowy itp ) przekraczają notorycznie prędkość.
Na tych remontach jadę przepisowo, ewentualnie +5 i wszyscy miejscowi mnie wyprzedzają lub odjeźdżają.
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 02.07.2019 13:37

bledzik napisał(a):Czesi u siebie na autostradach, przy ograniczeniach 80/100 ( przebudowy itp ) przekraczają notorycznie prędkość.
Na tych remontach jadę przepisowo, ewentualnie +5 i wszyscy miejscowi mnie wyprzedzają lub odjeźdżają.

To samo jest u nas :) Często jeżdżę wiecznie rozkopaną A4 i mało kto się tym przejmuje...
majkel001
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 02.07.2019 16:21

bledzik napisał(a):Czesi u siebie na autostradach, przy ograniczeniach 80/100 ( przebudowy itp ) przekraczają notorycznie prędkość.

Dokładnie wczoraj wracał z Austri , i Czesi wcale lepiej od nas nie jeżdżą ....
AdamLodz
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 02.07.2019 18:29

majkel001 napisał(a):

Dokładnie wczoraj wracał z Austri , i Czesi wcale lepiej od nas nie jeżdżą ....

Ostatnio wracałem z Pragi autostradą i ustawiłem na tempomacie 140 kmh. Zapomniałem się, bo jestem przyzwyczajony do naszego ograniczenia. Dopiero po kilku kilometrach się zorientowałem, że u Czechów jest max 130 kmh. Ale jadąc te 140 to raczej wszystkich wyprzedzałem a mnie wyprzedziły raptem jakieś pojedyncze sztuki (z reguły auta klasy premium) i to ze znaczną różnicą prędkości.
maxredaktor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 02.07.2019 21:27

Nie wiem, jakie masz auto, ale większość zawyża prędkość. Moje o mniej więcej 7km/h. Więc być może też jechałeś jakieś 132/133 km/h :wink:
AdamLodz
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 03.07.2019 20:08

maxredaktor napisał(a):Nie wiem, jakie masz auto, ale większość zawyża prędkość. Moje o mniej więcej 7km/h. Więc być może też jechałeś jakieś 132/133 km/h :wink:

Wiem, że liczniki samochodowe zawyżają prędkość - takie są przepisy. Tyczy się to wszystkich marek i modeli aut. Zazwyczaj liczniki zawyżają prędkość o 4-8 % najłatwiej to zaobserwować jadąc długi odcinek po płaskim i utrzymywać równą prędkość, wtedy porównujemy to co pokazuje licznik z tym co pokazuje GPS. Chyba będę ustawiał tempomat wg GPSa ;-) :-D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Tolerancja przekroczania prędkości w różnych krajach - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019