Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tolerancja przekroczania prędkości w różnych krajach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2018 07:51

boboo napisał(a):@Pääkäyttäjä,
przecież jesteś wykształconym człowiekiem. Naprawdę sprawia Ci frajdę "pogardliwe określanie*" tej konkretnej grupy zawodowej (policja)?


Pogardliwe czy nie, jako oczytany człowiek odpowiem Ci, że mnie tam kiedyś uczyli, iż policjant jest jak glina - "jak się raz przyklei to nie można się od niego odczepić". W ten sposób określa się mundurowego, który jest dociekliwy, wytrwały i ciężko się go pozbyć co IMHO jest zaletą a nie wadą (choć to jest na cienkiej granicy od bycia mendą służbistą). W negatywnym znaczeniu - "gliniarz ma lepkie ręce, znaczy się jest przekupny i śliski".

Kontekst wybierz sobie sam z całej wypowiedzi. W opisywanym wątku raczej piszę o glinach pozytywnie.

thin-blue-line-flag-patch.jpg
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.09.2018 09:28

Pääkäyttäjä napisał(a):jako oczytany człowiek odpowiem Ci, że mnie tam kiedyś uczyli,
Mnie kiedyś uczyli, że był taki, co po wodzie chodził i inne "jasełka" wyczyniał.
Potem oczytałem się i własny - powiedzmy, że dojrzały już - rozum zwyciężył nad "programem" wbitym kiedyś w mózg dziecka.
Człowiek uczy się całe życie i... jak to mówią "tylko krowa nie zmienia zdania" :? :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2018 09:54

boboo napisał(a):Mnie kiedyś uczyli, że był taki, co po wodzie chodził i inne "jasełka" wyczyniał.
Potem oczytałem się i własny - powiedzmy, że dojrzały już - rozum zwyciężył nad "programem" wbitym kiedyś w mózg dziecka.
Człowiek uczy się całe życie i... jak to mówią "tylko krowa nie zmienia zdania" :? :wink:


A teraz to czytam i nie wiem, co w końcu napisałeś oraz o co Ci chodzi ;) Kwestie religijne mnie mało co obchodzą i w co wierzę ja czy Ty to akurat nie powinno nikogo interesować. I nadal nie wiem, czy moje wytłumaczenie o gliniarzu Ci się spodobało czy też nie ... cienka niebieska linia uzywana przez cywilów jest raczej przejawem szacunku dla pracy gliniarzy (aka policji) ;)

OK, ad rem i koniec jazdy poboczem.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.09.2018 10:03

W sumie chodziło mi tylko o to, że wywnioskowałem, iż kiedyś Cię tam uczyli i... tak Ci zostało.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.09.2018 10:05

Gliniarz też człowiek.
I jeżeli będziecie z nim rozmawiać jak z człowiekiem, w drugą stronę będzie tak samo ( tak w ok.90 % przypadków).
Jeżeli natomiast będziecie próbowali mu udowodnić, że jest tępy i nie ma racji, albo wyjedziecie z tekstem, że podatki na niego płacicie, nie liczcie na łaskę.
Takie tam...z autopsji. :wink:

ps. a żeby było w temacie to nie spotkałem się z mandatem przy przekroczeniu prędkości o 1km/h.

ps II. w potoku innych określeń "gliniarz" wydaje się być wręcz pieszczotliwym. :lol:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 18.09.2018 10:19

anakin napisał(a):
ps. a żeby było w temacie to nie spotkałem się z mandatem przy przekroczeniu prędkości o 1km/h.


Bo te najniższe obowiązują po każdym przekroczeniu do 10 km/h i zazwyczaj na mandacie funkcjonariusz (żeby nie napisać gliniarz :wink: ) w rubryce za co kara, wpisuje widełki przekroczenia prędkości :wink: Spotkałem się również z interpretacją (od 2018 roku), że najniższe mandaty są wystawiane za przekroczenie prędkości o 6-10 km/h :wink: Więc teoretycznie te +6 można śmigać.

Nie ważne, fakt jest taki, że jadąc nawet o 1 km/h szybciej łamiemy prawo co w konsekwencji może się wiązać z nałożeniem mandatu karnego. A czy go dostaniemy to już inna bajka i może zależeć np. od nazwania policjanta gliniarzem :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2018 10:36

- Mandat!
- Za co?
- Między innymi za nazwanie mnie gliniarzem!
- Ale... przecież pan nie słyszał, co mówiłem...
- Umiem czytać z ruchu warg. Pan się cieszyć powinien, że słowa do słowa na K się nie przyczepiłem bo to podpada pod obrazę funkcjonariusza...

:mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.09.2018 13:18

PWojtek napisał(a):
bluesman napisał(a):Ja Ci takiego nie pokażę ale mam wyobraźnię :) skoro przepis mówi 50, a będzie 51 to mandat jak najbardziej prawidłowy :) Jak rozumiem Ty będziesz dyskutował ? :papa:


Z technicznego punktu widzenia straszne głupoty gadasz. Jak byś przeczytał instrukcję każdego radaru to po pierwsze każdy pomiar obarczony jest błędem, a po drugie każdy radar ma podaną procedurę poprawnego pomiaru prędkości. W 90% przypadków policja wykonując pomiary robi to źle. Jak by mi zmierzył 51 i chciał dać mandat to idę do sądu i w 100% zostanę uniewinniony, bo pomiar jest w granicy błędu. Tylko pytanie czy lepiej zapłacić te 100PLN czy łazić po sądach i tracić czas? Takie mandaty to po prostu wyłudzenia, bo wiadomo że większość tę stówę zapłaci.


Z technicznego punktu widzenia błądzisz ! :mrgreen: Nie napiszę Ci tego co mnie napisałeś bo trudno z takim eu-geniuszem dyskutować :mrgreen: nawet w procentach pewne rzeczy podajesz :mrgreen: Ciekawe kto te badania robił bo jakoś nie podałeś żródła ? pewnie Ty :mrgreen:

Przepis mówi 50KM/h w terenie zabudowanym ? masz 51 KM/h na budziku ? zatem bulisz i tyle ! oczywiście walcz sobie w sądzie i na pewno zostaniesz uniewinniony, jak każdy ideał bo co to ten 1km :papa:

p.s. w sklepie jak braknie Ci złotówki też pewnie powiesz kasjerce, że to w granicach błędu ? 8O

anakin napisał(a): nie spotkałem się z mandatem przy przekroczeniu prędkości o 1km/h.


też się nie spotkałem ale to nie znaczy, że jest to niemożliwe :) bo co do zasady taki mandat byłby jak najbardziej prawidłowy :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2018 16:16

Pääkäyttäjä napisał(a):
Eger napisał(a):Poza tym przed sadem moga wygrac i udowodnic, ze radar zmierzyl predkosc blednie :roll:


Po moich rozmowach z austriacką policją uważam, że raczej byś nie wygrał :) Tam nawet hardkorowo jest wybronić się z "naocznego pomiaru" - austriaccy gliniarze nie muszą tego mieć radaru, żeby stwierdzić iż jedziesz za szybko. Już widzę, jak jakiś kozak wykłóca się w polskim stylu z zagraniczną policją :mrgreen: Znajomy się kiedyś wykłócał - skończyło się na drobiazgowej kontroli i odholowaniem auta bo znaleźli drobny wyciek :mrgreen:


Odpowiedz dotyczy tez kolegi AproposDefacto: 8) :!:

Austriacki POLICJANT, nie gliniarz, wie, co to jest granica tolerancji i POLUJE na tych co swiadomie oraz celowo lamia przepisy, a nie na tych, co PRZYPADKOWO przekraczaja predkosc o 1 km

Oczywicie NIE WOLNO z nim dyskutowac, ale tez NIGDY nie sa zlosliwi, zeby specjalnie i BEZ POWODU kogos uwalic, bo np. z Polski
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 02.07.2019 12:17

Czesi u siebie na autostradach, przy ograniczeniach 80/100 ( przebudowy itp ) przekraczają notorycznie prędkość.
Na tych remontach jadę przepisowo, ewentualnie +5 i wszyscy miejscowi mnie wyprzedzają lub odjeźdżają.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 02.07.2019 12:37

bledzik napisał(a):Czesi u siebie na autostradach, przy ograniczeniach 80/100 ( przebudowy itp ) przekraczają notorycznie prędkość.
Na tych remontach jadę przepisowo, ewentualnie +5 i wszyscy miejscowi mnie wyprzedzają lub odjeźdżają.


To samo jest u nas :) Często jeżdżę wiecznie rozkopaną A4 i mało kto się tym przejmuje...
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 02.07.2019 15:21

bledzik napisał(a):Czesi u siebie na autostradach, przy ograniczeniach 80/100 ( przebudowy itp ) przekraczają notorycznie prędkość.
Na tych remontach jadę przepisowo, ewentualnie +5 i wszyscy miejscowi mnie wyprzedzają lub odjeźdżają.

Dokładnie wczoraj wracał z Austri , i Czesi wcale lepiej od nas nie jeżdżą ....
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 02.07.2019 17:29

majkel001 napisał(a):
bledzik napisał(a):Czesi u siebie na autostradach, przy ograniczeniach 80/100 ( przebudowy itp ) przekraczają notorycznie prędkość.
Na tych remontach jadę przepisowo, ewentualnie +5 i wszyscy miejscowi mnie wyprzedzają lub odjeźdżają.

Dokładnie wczoraj wracał z Austri , i Czesi wcale lepiej od nas nie jeżdżą ....


Ostatnio wracałem z Pragi autostradą i ustawiłem na tempomacie 140 kmh. Zapomniałem się, bo jestem przyzwyczajony do naszego ograniczenia. Dopiero po kilku kilometrach się zorientowałem, że u Czechów jest max 130 kmh. Ale jadąc te 140 to raczej wszystkich wyprzedzałem a mnie wyprzedziły raptem jakieś pojedyncze sztuki (z reguły auta klasy premium) i to ze znaczną różnicą prędkości.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 02.07.2019 20:27

Nie wiem, jakie masz auto, ale większość zawyża prędkość. Moje o mniej więcej 7km/h. Więc być może też jechałeś jakieś 132/133 km/h :wink:
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 03.07.2019 19:08

maxredaktor napisał(a):Nie wiem, jakie masz auto, ale większość zawyża prędkość. Moje o mniej więcej 7km/h. Więc być może też jechałeś jakieś 132/133 km/h :wink:

Wiem, że liczniki samochodowe zawyżają prędkość - takie są przepisy. Tyczy się to wszystkich marek i modeli aut. Zazwyczaj liczniki zawyżają prędkość o 4-8 % najłatwiej to zaobserwować jadąc długi odcinek po płaskim i utrzymywać równą prędkość, wtedy porównujemy to co pokazuje licznik z tym co pokazuje GPS. Chyba będę ustawiał tempomat wg GPSa ;-) :-D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Tolerancja przekroczania prędkości w różnych krajach - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone