Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Tolerancja przekroczania prędkości w różnych krajach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 03.08.2018 20:39

W przypadku fotki tak ale jak złapią policjanty na drodze to podchodzi z terminalem kart. Więc albo gotówką albo kartą i nie ma zmiłuj.
Miałem 88kmh na ograniczeniu do 80 przy samej końcówce prac na A5 3 lata temu.
20 Euro
bledzik
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 12.09.2018 12:01

Pääkäyttäjä napisał(a):
Tomek O. napisał(a):To ile jest przepisowo to wiem, wpisałem prędkość z jaką można realnie jechać. Oczywiscie masz rację co do IG-L ale tak jak napisałem wcześniej - jak są dodatkowe ograniczenia to co innego.

Realnie tyle, ile jest na znaku. Czesi wlepiają mandaty za +1 km/h więcej, Austriacy nie są gorsi.

IG-L jest specyficzne: bulisz mandat za przekroczenie prędkości oraz drugi, karę za zanieczyszczanie środowiska.

nie wiem skąd bierzecie te mądrości ale ja jeżdże b.często trasy przez Austrię, Czechy, Włochy, zawsze + 5-10 km/h ( oprócz zabudowanego) i nigdy nie dostałem mandatu. Prędkość wg GPS. Więc swój faszyzm sobie wciskajcie gdzie indziej
bledzik
Odkrywca
Re: Policja na autostradach w Cro i po drodze

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 12.09.2018 12:05

Eger napisał(a):
Tomek O. napisał(a):Cześć. Pytanie które nurtuje mnie od paru lat w sumie bo zawsze tak jakoś na czuja ;) Ile tak naprawdę można na autostradzie w Cro i po drodze jechać żeby patrol z videoradarem (jeśli już się trafi) nie skusił się na zatrzymanie. Jeżdzę zawsze przez Czechy i Austrię. W Czechach na tempomat 144 (tak żeby realnie było 139km/h czyli poniżej 10 przekroczenia), w Austrii tak samo. A w Cro no cóż - troche mocniej i z reguły tak przelotowo 160. Czy kogoś z Was pyknęli przy tej prędkości a jeśli tak to ile taka przyjemność kosztuje w tym roku :)

W Austrii wlepiaja mandat za przekroczenie predkosci o ponad 10 km na autostradzie,czyli jak jedziesz ponad 140 :!: ( granica tolerancji )
Ale odliczaja od predkosci zmierzonej tzw. granice bledu pomiaru, czyli maksymalnie 5 kilometrow ( bo pomiar mogl byc niedokladny )
To samo jest w Czechach, czy w Niemczech

Nie da sie caly czas jechac 144, bo np.nagle musisz pryspieszyc aby nie wpasc na tira, ktory zaczyna ci zajezdzac droge
Wiec latwo jadac na tempomacie 144 przekroczyc predkosc o dopuszczalna tolerancje i zaplacic spory mandat :!:
Bezpiecznie jest jechac 140 :!:

Podobna granica tolerancji ( +10 km ) jest poza terenem zabudowanym na drogach zwyklych

W terenie zabudowanym,gdy jest, mozna bezpiecznie jechac maksymalnie 55
Powyzej 60 mandat jest pewny jak w banku, nawet jak sie zsumuje granice tolerancji i granice bledu pomiaru

PS: opowiesci z mchu i paproci,ze policja daje mandaty poza Polska za przekroczenie predkosci o 1,2,3 km sa wytworem bujnej wyobrazni :D :D :D
Jesli ktos twierdzi, ze taki mandat dostal, to zapomina powiedziec jednej rzeczy, ze
jechal np. ponad 60 w miescie, a ponad 145 na autostradzie
Czesto o wiele szybciej 8)

Z autopsji zauwazam,ze bardzo duzo kierowcow z Polski w Czechach nie przestrzega wszelkich ograniczen predkosci
w sposob demonstracyjny
Po prostu je ignoruje calkowicie 8)
Jedzie jak w Polsce, czyli na autostradzie grubo ponad 145,a na zwyklych drogach 130 ( szczegolnie na trasie przed Mikulovem)
Najwiekszy dramat jest na ograniczeniach przy robotach drogowych
Czesto jest niebezpiecznie,a widze auta z Polski jadace sporo ponad 100 8)

Czescy kierowcy tez lamia przepisy, ale nie w takim procencie

Moze dlatego, ze policja czeska praktycznie jest niewidoczna i zadnych mandatow do Polski nie wysyla :?:

W Austrii jest lepiej, bo policja jest obecna i mandaty do Polski wysyla

mam podobne doświadczenia :)
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.09.2018 13:10

bledzik napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Tomek O. napisał(a):To ile jest przepisowo to wiem, wpisałem prędkość z jaką można realnie jechać. Oczywiscie masz rację co do IG-L ale tak jak napisałem wcześniej - jak są dodatkowe ograniczenia to co innego.

Realnie tyle, ile jest na znaku. Czesi wlepiają mandaty za +1 km/h więcej, Austriacy nie są gorsi.

IG-L jest specyficzne: bulisz mandat za przekroczenie prędkości oraz drugi, karę za zanieczyszczanie środowiska.

nie wiem skąd bierzecie te mądrości ale ja jeżdże b.często trasy przez Austrię, Czechy, Włochy, zawsze + 5-10 km/h ( oprócz zabudowanego) i nigdy nie dostałem mandatu. Prędkość wg GPS. Więc swój faszyzm sobie wciskajcie gdzie indziej

ale +5-10 do wskazań GPS, czy do wskazań licznika?
Ostatnio edytowano 12.09.2018 22:50 przez Sol-Wagon, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2018 17:37

bledzik napisał(a):

Mieszkałem w ČR dziesięć lat, stąd faszystowskie mądrości. Jak po odjeciu błędu pomiaru wyjdzie 51 km na 50, to zgodnie z lokalnym kodeksem ruchu drogowego, zapłacisz. Prym w takim zachowaniu wiodą gminni gliniarze i nie są to opowieści z mchu i paproci a z praktyki. Coś jak mandat na 100 Kč za parkování v proti směru.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2018 19:22

Pääkäyttäjä napisał(a):
bledzik napisał(a):

Mieszkałem w ČR dziesięć lat, stąd faszystowskie mądrości. Jak po odjeciu błędu pomiaru wyjdzie 51 km na 50, to zgodnie z lokalnym kodeksem ruchu drogowego, zapłacisz. Prym w takim zachowaniu wiodą gminni gliniarze i nie są to opowieści z mchu i paproci a z praktyki. Coś jak mandat na 100 Kč za parkování v proti směru.

Bzdury :!:

Nikt takiego mandatu nie wystawi

Czeska policja jest bardzo tolerancyjna

A policjant nie bedzie z siebie robil idioty dajac mandat za przekroczenie o 1 km :D

Austriacki i niemiecki takze :!:

Nawet uwzgledniajac granice bledu pomiaru :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2018 19:40

A byś się zdziwił, za co najczęściej karzą przygraniczni policjanci nie tylko oni (z np. Brna czy Pragi też - Tunel Blanka, ah jooo...).

Malé překročení rychlosti

Překročení rychlosti v obci do 5 km/h nebo mimo obec do 10 km/h

Počet trestných bodů: 0

Bloková pokuta: do 1000 Kč

Pokuta ve správním řízení: 1500 až 2500 Kč

Zákaz činnosti: ne

Wszystko zależy od człowieka:

Malé překročení rychlosti je jedním z nejčastějších přestupků, zároveň ale také poměrně často tolerovaných. Častěji podobné záznamy chodí ze stacionárních radarů. Záleží na přístupu policie, respektive konkrétní hlídky, ale praxe je taková, že PČR mnohdy zaznamenává a pokutuje až přestupky vyšší

Czyli jak zaczniesz dyskutować z gliną PČR (nie ze straznikami miejskimi - MP czy dostałeś pismo z urzędu gminy/miasta), to Ci go wlepi... Generalnie o Polakach nie mówi się tu najlepiej jako o kierowcach choć Czesi nie są lepsi.

Także tolerancji nie ma a jak glina się uprze, to idz sie kłócić do sądu.
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.09.2018 22:51

Eger napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
bledzik napisał(a):

Bzdury :!:

Nikt takiego mandatu nie wystawi

Czeska policja jest bardzo tolerancyjna

A policjant nie bedzie z siebie robil idioty dajac mandat za przekroczenie o 1 km :D

Austriacki i niemiecki takze :!:

Nawet uwzgledniajac granice bledu pomiaru :roll:

a Słowacki Ci wystawi:)
bledzik
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 17.09.2018 11:12

Pokażcie mi skan takiego mandatu. Widocznie ja mam szczęście, że jeszcze swobodnie po autostradzie 135-140 wg GPS, i 95-100 po krajówkach i nigdy nic. W zabudowanym jade te 50
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 17.09.2018 11:17

Ja Ci takiego nie pokażę ale mam wyobraźnię :) skoro przepis mówi 50, a będzie 51 to mandat jak najbardziej prawidłowy :) Jak rozumiem Ty będziesz dyskutował ? :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2018 22:22

W tym przypadku trzeba nie tyle dyskutowac, co trzeba policjanta ciezko obrazic, zeby dal mandat za przekroczenie predkosci o 1 km 8)
W pozostalych przypadkach skonczyloby sie na pouczeniu, nawet naSlowacji :roll:

Zreszta jest to problem czysto teoretyczny, bo
policjanci z suszarkami poluja na grubsze sztuki, na takich ktorzy jada zdecydowanie za szybko i ktorych mozna z tego powodu niezle skasowac 8)
Na takich co jada 1 km za szybko szkoda ich fatygi
Poza tym przed sadem moga wygrac i udowodnic, ze radar zmierzyl predkosc blednie :roll:
ApropoDefacto
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 18.09.2018 06:44

Eger napisał(a):Poza tym przed sadem moga wygrac i udowodnic, ze radar zmierzyl predkosc blednie :roll:

Tak ? pokaż mi tych szeryfów, którzy wygrali w sądzie z prawidłowo skalibrowanym radarem posiadającym aktualną legalizację :lol: pisz co chcesz ale fakty są takie, że jak policjant będzie chciał to zapłacisz nawet jeżeli wyjdzie Ci o jedno oczko wyżej bo takie są przepisy i dalsza dyskusja na ten temat jest chyba zbędna :papa: Zawsze oczywiście możesz nie zgodzić się z tym i iść do sądu :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2018 07:06

Eger napisał(a):Poza tym przed sadem moga wygrac i udowodnic, ze radar zmierzyl predkosc blednie :roll:

Po moich rozmowach z austriacką policją uważam, że raczej byś nie wygrał :) Tam nawet hardkorowo jest wybronić się z "naocznego pomiaru" - austriaccy gliniarze nie muszą tego mieć radaru, żeby stwierdzić iż jedziesz za szybko. Już widzę, jak jakiś kozak wykłóca się w polskim stylu z zagraniczną policją :mrgreen: Znajomy się kiedyś wykłócał - skończyło się na drobiazgowej kontroli i odholowaniem auta bo znaleźli drobny wyciek :mrgreen:
PWojtek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) PWojtek » 18.09.2018 07:34

bluesman napisał(a):Ja Ci takiego nie pokażę ale mam wyobraźnię :) skoro przepis mówi 50, a będzie 51 to mandat jak najbardziej prawidłowy :) Jak rozumiem Ty będziesz dyskutował ? :papa:

Z technicznego punktu widzenia straszne głupoty gadasz. Jak byś przeczytał instrukcję każdego radaru to po pierwsze każdy pomiar obarczony jest błędem, a po drugie każdy radar ma podaną procedurę poprawnego pomiaru prędkości. W 90% przypadków policja wykonując pomiary robi to źle. Jak by mi zmierzył 51 i chciał dać mandat to idę do sądu i w 100% zostanę uniewinniony, bo pomiar jest w granicy błędu. Tylko pytanie czy lepiej zapłacić te 100PLN czy łazić po sądach i tracić czas? Takie mandaty to po prostu wyłudzenia, bo wiadomo że większość tę stówę zapłaci.
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.09.2018 07:39

Pääkäyttäjä napisał(a):austriaccy gliniarze* nie muszą tego mieć radaru, żeby stwierdzić iż jedziesz za szybko
Zgadza się.
Wciąż aktualne. I poświadczenie policjanta przed sądem o szybkości ma tam niejako "wagę radaru".
Mój kolega przebywał u nich kiedyś służbowo i był zaskoczony dokładnością "ocznych pomiarów".
Ale oni mają dedykowane szkolenia w tym kierunku.
Coś jak snajper, który na podstawie ugięcia źdźbła trawy i intensywności mirażu wystarczająco dokładnie określi jakie brać poprawki aby skutecznie trafić.
Austriacki (oczny) policjant też nie powie, że jechałeś 57 kmh, tylko że jechałeś od 5 do 10 kmh za szybko.
I to wystarcza.

@Pääkäyttäjä,
przecież jesteś wykształconym człowiekiem. Naprawdę sprawia Ci frajdę "pogardliwe określanie*" tej konkretnej grupy zawodowej (policja)?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Tolerancja przekroczania prędkości w różnych krajach - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019