Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Tolerancja przekroczania prędkości w różnych krajach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ApropoDefacto
Cromaniak
Re: Policja na autostradach w Cro i po drodze

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 26.07.2018 13:24

Żeby być pewnym, że nikt Cie nie złapie musisz jechać przepisowo, innej rady nie ma :wink: informacje, że na legalu możesz jechać +10/20 między bajki wsadź, bo jak policjant będzie chciał Cię nagrodzić za przekroczenie prędkości to nawet za +1 km/h to zrobi :wink:
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 26.07.2018 13:30

Tomek O. napisał(a):Cześć. Pytanie które nurtuje mnie od paru lat w sumie bo zawsze tak jakoś na czuja ;) Ile tak naprawdę można na autostradzie w Cro i po drodze jechać żeby patrol z videoradarem (jeśli już się trafi) nie skusił się na zatrzymanie.

Zgodnie z przepisami proponuję, będziesz miał spokojne wakacje i nie będziesz się stresował.
Tomek O.
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 26.07.2018 13:41

propozycja zacna. A jakbyśmy chcieli pospekulować? Jaka jest torelancja tak z reguły. Oczywiscie jak sie trafi służbista to i za 1km/h wlepi mandat. Chodzi mi o taką niepisaną zasadę ile można przekroczyć "na półlegalu" U nas grunt aby mieć ponizej 160 i można sie nie bać. A tam?
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 26.07.2018 13:47

Tomek O. napisał(a):propozycja zacna. A jakbyśmy chcieli pospekulować? Jaka jest torelancja tak z reguły. Oczywiscie jak sie trafi służbista to i za 1km/h wlepi mandat. Chodzi mi o taką niepisaną zasadę ile można przekroczyć "na półlegalu" U nas grunt aby mieć ponizej 160 i można sie nie bać. A tam?

Austria z tego co wiem już od +2km/h potrafią wlepić mandat. Wiadomo też, że przyjezdni są bardziej na cenzurowanym.
maxredaktor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 26.07.2018 13:48

Tomek O.
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 26.07.2018 13:56

maxredaktor napisał(a):Już było wałkowane:
tolerancja-przekroczania-predkosci-w-roznych-krajach-t53612.html

o dziekuje :) Nie mogłem znaleźć tego wątku :)
Tomek O.
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 27.07.2018 07:44

o widzę że admin połączył wątki - bardzo dziękuje. Czyli podsumowując, mówiąc o autostradach - w zabudowanym sam jadę zawsze z przepisami (lub zgodne z predkością sznura aut) i tyle. Prędkości według gps żeby nie wchodzić w dywagacje o dokladnosci pomiaru:
Słowacja - 130
Czechy - 135
Austria - 140 chyba że jest jakieś ograniczenie dodatkowymi znakami jak roboty drogowe to z doświadczenia wiem że dokładnie tyle ile na znaku
Chorwacja - 150

Tylko mam konkretne pytanie - jak mierzy videoradar z radiowozu? Czy jak jadę wg gps 140km/h czyli na liczniku mam 147km/h to im pokazuje 140 czy 145-147 w zaleznosci od bledu licznika w ich samochodzie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2018 08:05

Tomek O. napisał(a):o widzę że admin połączył wątki - bardzo dziękuje. Czyli podsumowując, mówiąc o autostradach - w zabudowanym sam jadę zawsze z przepisami (lub zgodne z predkością sznura aut) i tyle. Prędkości według gps żeby nie wchodzić w dywagacje o dokladnosci pomiaru:
Słowacja - 130
Czechy - 135
Austria - 140 chyba że jest jakieś ograniczenie dodatkowymi znakami jak roboty drogowe to z doświadczenia wiem że dokładnie tyle ile na znaku
Chorwacja - 150

Nie wiem, skąd wytrzasnąłeś te prędkości ale w Czechach i na Słowacji na autostradzie masz 130, w Austrii i Chorwacji zresztą też. We wszystkich tych krajach, przekroczenie prędkości o 1 km/h już może być karane, co widać zresztą w Austrii - np. głównie w IG-L.

Tylko mam konkretne pytanie - jak mierzy videoradar z radiowozu? Czy jak jadę wg gps 140km/h czyli na liczniku mam 147km/h to im pokazuje 140 czy 145-147 w zaleznosci od bledu licznika w ich samochodzie?

Mierzona jest prędkość i czas przejazdu pojazdu kontrolującego. W skrócie - na odcinku od 50 do 200 metrów radiowóz musi się z Tobą zrównać, żeby zmierzyć Ci uśrednioną prędkość.
boboo
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.07.2018 08:11

Tomek O. napisał(a):W Czechach na tempomat 144 (tak żeby realnie było 139km/h czyli poniżej 10 przekroczenia), w Austrii tak samo. A w Cro no cóż - troche mocniej i z reguły tak przelotowo 160.

W gościach tam jesteś, zachowuj się, uszanuj ich kodeksy.
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.07.2018 08:26

Tomek O. napisał(a):Tylko mam konkretne pytanie - jak mierzy videoradar z radiowozu? Czy jak jadę wg gps 140km/h czyli na liczniku mam 147km/h to im pokazuje 140 czy 145-147 w zaleznosci od bledu licznika w ich samochodzie?

Zadaj pytanie służbom w odpowiednim kraju na pewno Ci odpowiedzą :evil: jak sądzę pytania zadajesz w konkretnym celu... Nie ma ryzyka nie ma zabawy :mrgreen: stać Cię na wyjazd ? to stać Cię widocznie na mandaty więc jak mówią w kabarecie Moralnego Niepokoju " NIE DZIADUJ !"

p.s. W-wa i wszystko jasne

Tomek O. napisał(a):. Chodzi mi o taką niepisaną zasadę ile można przekroczyć "na półlegalu" U nas grunt aby mieć ponizej 160 i można sie nie bać. A tam?

a co to takiego ? 8O
ApropoDefacto
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 27.07.2018 08:52

Tomek O. napisał(a):Chodzi mi o taką niepisaną zasadę ile można przekroczyć "na półlegalu" U nas grunt aby mieć ponizej 160 i można sie nie bać. A tam?

Nie ma czegoś takiego, że można łamać prawo "na półlegalu". Skoro przekraczasz prędkość, łamiesz prawo więc MUSISZ się liczyć z tym, że możesz zapłacić mandat. Tak jest nawet w Polsce a co dopiero za granicą :wink: Nikt Ci nie powie, że możesz sobie jechac tyle i tyle szybciej i na pewno nie dostaniesz mandatu. Na pewno nie dostaniesz jak będziesz jechał przepisowo (a najlepiej nawet wolniej o 5km/h niż pozwalają znaki) Wtedy na pewno nikt Cie nie nagra i nie zapłacisz mandatu za prędkość :wink: Cóż więcej dodać w tym temacie ? :wink:
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 27.07.2018 08:55

bluesman napisał(a):a co to takiego ? 8O

Przecież wiadomo :roll:
Część ludzi zachowuje się nawet w drugą stronę - jedzie autostradą lewym pasem i 90kmh...
Rysio
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.07.2018 10:31

I za to powinna być przewidziana kara śmierci :sm:
Tomek O.
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 27.07.2018 11:35

Pääkäyttäjä napisał(a):
Nie wiem, skąd wytrzasnąłeś te prędkości ale w Czechach i na Słowacji na autostradzie masz 130, w Austrii i Chorwacji zresztą też. We wszystkich tych krajach, przekroczenie prędkości o 1 km/h już może być karane, co widać zresztą w Austrii - np. głównie w IG-L.

To ile jest przepisowo to wiem, wpisałem prędkość z jaką można realnie jechać. Oczywiscie masz rację co do IG-L ale tak jak napisałem wcześniej - jak są dodatkowe ograniczenia to co innego.

Mierzona jest prędkość i czas przejazdu pojazdu kontrolującego. W skrócie - na odcinku od 50 do 200 metrów radiowóz musi się z Tobą zrównać, żeby zmierzyć Ci uśrednioną prędkość.[/quote]

To wiem, pytanie czy ich radar w momencie kiedy się zrównują pokazuje prędkość liczikową z ich fury czy z gpsa
Tomek O.
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 27.07.2018 11:48

bluesman napisał(a):
Tomek O. napisał(a):Tylko mam konkretne pytanie - jak mierzy videoradar z radiowozu? Czy jak jadę wg gps 140km/h czyli na liczniku mam 147km/h to im pokazuje 140 czy 145-147 w zaleznosci od bledu licznika w ich samochodzie?

Zadaj pytanie służbom w odpowiednim kraju na pewno Ci odpowiedzą :evil: jak sądzę pytania zadajesz w konkretnym celu... Nie ma ryzyka nie ma zabawy :mrgreen: stać Cię na wyjazd ? to stać Cię widocznie na mandaty więc jak mówią w kabarecie Moralnego Niepokoju " NIE DZIADUJ !"

p.s. W-wa i wszystko jasne

Tomek O. napisał(a):. Chodzi mi o taką niepisaną zasadę ile można przekroczyć "na półlegalu" U nas grunt aby mieć ponizej 160 i można sie nie bać. A tam?

a co to takiego ? 8O

Nie rozumiem zupełnie tej agresji w Twoim poście. Mógłbym Ci odpowiedzieć - tak stać mnie. Jadę nowym samochodem, a nie jak Ty 10 letnim trupem, nie będę tak jak Ty targał ze sobą pełnego bagażnika żarcia bo mnie stac żeby pójść do knajpy, obok siedzi ładna szczupła żona a nie ten wredny baleron jak u Ciebie itd. Tylko po co? Co mi to da że tak napiszę i Cię obrażę skoro nawet Cię nie nam i nie mam pojęcia jakim jesteś człowiekiem? Lepiej mi się zrobi? Ale jeśli udało Ci się wylać jakies frustracje swoim postem bo akurat czułeś że masz potrzebę - to nie ma sprawy, wylewaj :)

Ale z tą Wawą... ja pindole... jakieś kompleksy na Boga? I co - znowu mógłbym napisać - małopolska... jasne... kapelusznik który jedzie 90km/h na A4 rzęchem i nie zjedzie bo pan i władca drogi i jeszcze klnie na tych co chcą wyprzedzić... Tylko po co?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Tolerancja przekroczania prędkości w różnych krajach - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022