Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tolerancja przekroczania prędkości w różnych krajach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 16.04.2018 11:50

A ja uważam, że cała ta dyskusja jest pustą, czczą gadaniną. Watek ma 8 stron a spokojnie mógł się zakończyć po pierwszych 8 merytorycznych postach. Od "wzorów" (z kilkoma wyjątkami) zaczęła sie jazda bez tytułowej tolerancji. Samo pytanie zawarte w tytule wątku dla mnie osobiście jest prowokujące "niemądre" zachowania. W Polsce przyzwyczailiśmy sie, że można z policjantami podyskutować. Nie polecam tej praktyki poza naszymi granicami (zdarzają się wyjątki). Jak bowiem np. w Austrii wytłumaczyć :?: policjantowi łamanym narzeczem Gothego, że jechałem ... zgodnie z przepisami a prędkość przekroczyłem tylko o wartość podobno przez Was tolerowaną. Sukcesów życzę. Nie jestem kierowcą, który zawsze i wszędzie respektuje ograniczenia prędkości. Wynika to może z faktu, że w PL są one niekiedy ustawiane "na pałę". Jednak gdy jadę na wakacje (i nie tylko) pamiętam o dwóch rzeczach. Pośpiech poniża i najważniejsze to dojechać w całości. Wolę więc stracić 1h niż całe życie. Jadąc korzystam z prędkości podawanej przez GPS i już. Jeśli to działa w Austrii a szczególnie w Wiedniu to zadziała (i działa) na całej trasie. Wiem, wiem nie zawsze można podzielić drogę na dwa etapy z noclegiem, dzieci marudzą itp. Ale czy te "tolerowane" + 10-20 km/h tak bardzo skróci naszą podróż? Z doświadczenia mówię NIE. Nigdy nie przewidzimy wszystkiego na trasie więc tym bardziej lepiej jest zaplanować większy margines czasowy niż pędzić na złamanie karku (jeśli tylko swojego to pół biedy). Reasumując proponuje nie wierzyć w legendy o tolerancji i przyjmować, że jej nie ma. Jechać zgodnie z przepisami i cieszyć się z wakacji / urlopu bo trasa na to już wakacje a nie wyścig.
Snajperov
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Snajperov » 16.04.2018 11:58

Cos sie jednak tutaj dowiedzialem, za co osobom mowiacym na temat serdecznie dziekuje.
Swoje poszukiwania kontynuuje na innych forach.

OT cd ;)
auto zeby uzyskac homologacje musi miec swiatla, lusterka, (...), blokade do 250
Wiem co to znaczy ile fabryka dala. Jednym dala 140, innym 180, 220... albo 407.
Przypominam ze cywilne opony maja raczej specyfikacje do 240. Wiem ze sa i W do 300, ale nigdy takich nie posiadalem.

PS. ahh Ci "niemadrzy" niemcy, francuzi i czesc austriakow... jak oni moga produkowac auta segmentu E i jezdzic te 160-180 po autostradach... (czesto legalnie)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 16.04.2018 12:10

Zapomniałeś o jednym ale ważnym drobiazgu. Ci Niemcy, Francuzi czy Austriacy są "u siebie" i znają język a Ty będziesz gościem. Tak samo jak u nas w PL jesteśmy na nieco innych (czytaj lepszych) warunkach ewentualnego traktowania bo jesteśmy u siebie, niż jadący na obcych blachach. Co do "niemądrych" masz rację powinienem napisać głupich i to bez " ".
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.04.2018 13:03

Snajperov napisał(a):(...) OT cd ;)
auto zeby uzyskac homologacje musi miec swiatla, lusterka, (...), blokade do 250
(...)
Starym zwyczajem poproszę o link do jakiejś dyrektywy/aktu prawnego lub czegoś podobnego.
Sam odwdzięczam się z góry linkiem do historii "blokady 250":
https://www.leasingtime.de/blog/452-ele ... st-schluss
Polecam szczególnie ten passus:
Wie Sie sicherlich aufmerksam gelesen haben, wurde von den Automobilherstellern lediglich eine freiwillige Selbstbeschränkung definiert.

Co w wolnym (moim) przekładzie znaczy:
"Jak z pewnością uważnie przeczytaliście, zdefiniowne zostało jedynie dobrowolne "samoograniczenie" wsród producentów aut."

Ogólnie można powiedzieć, że została zawiązana grupa producentów, którzy zobowiązali się (między sobą) zakładać ograniczniki.
Nie miało i nie ma to żadnego uzasadnienia prawnego!
Producenci chcieli jedynie "zamknąć gęby" politykom, którzy w latach 80-ych zeszłego wieku zaczynali przebąkiwać o wprowadzeniu ogólnego limitu prędkości na autostradach w Niemczech.
Porsche nie dołączyło się do grupy i miało (i dalej ma) to w doopie.
Z kolei członkowie owej grupy coraz częściej się wyłamują i oferują niezablokowane samochody.

Czyżby bez homologacji, kolego Snajperov?
:?
Snajperov
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Snajperov » 16.04.2018 13:40

@Crocodyl
Tak, to jedne z wielu rzeczy ktorych sie tu dowiedzialem :)

@boboo
Napisalem to co kazdy polak, czyli tyle co wiedzialem :P Teraz po rozmowie z Toba wiem juz wiecej.
Nie bede sie upieral przy zadnej wersji, bo wiedze o "homologacji" zdobylem czytajac podobnej wiarygodnosci tekst.
autoblog24.pl/2017/07/ograniczenia-predkosci/
tu jest jeszcze inny, ale bardzo prawdopodobne jest ze chodzi o pieniadze. Brak wyscigu zbrojen na cyferki daje swobode w kreowaniu ofery, a za oplata mozna oczywiscie blokade zdjac :)
zag
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 16.04.2018 19:38

"lechocz" i co "kubusiu" miałem racje.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 16.04.2018 20:09

Crocodyl napisał(a):A ja uważam, że cała ta dyskusja jest pustą, czczą gadaniną. Watek ma 8 stron a spokojnie mógł się zakończyć po pierwszych 8 merytorycznych postach. Od "wzorów" (z kilkoma wyjątkami) zaczęła sie jazda bez tytułowej tolerancji. Samo pytanie zawarte w tytule wątku dla mnie osobiście jest prowokujące "niemądre" zachowania. W Polsce przyzwyczailiśmy sie, że można z policjantami podyskutować. Nie polecam tej praktyki poza naszymi granicami (zdarzają się wyjątki). Jak bowiem np. w Austrii wytłumaczyć :?: policjantowi łamanym narzeczem Gothego, że jechałem ... zgodnie z przepisami a prędkość przekroczyłem tylko o wartość podobno przez Was tolerowaną. Sukcesów życzę. Nie jestem kierowcą, który zawsze i wszędzie respektuje ograniczenia prędkości. Wynika to może z faktu, że w PL są one niekiedy ustawiane "na pałę". Jednak gdy jadę na wakacje (i nie tylko) pamiętam o dwóch rzeczach. Pośpiech poniża i najważniejsze to dojechać w całości. Wolę więc stracić 1h niż całe życie. Jadąc korzystam z prędkości podawanej przez GPS i już. Jeśli to działa w Austrii a szczególnie w Wiedniu to zadziała (i działa) na całej trasie. Wiem, wiem nie zawsze można podzielić drogę na dwa etapy z noclegiem, dzieci marudzą itp. Ale czy te "tolerowane" + 10-20 km/h tak bardzo skróci naszą podróż? Z doświadczenia mówię NIE. Nigdy nie przewidzimy wszystkiego na trasie więc tym bardziej lepiej jest zaplanować większy margines czasowy niż pędzić na złamanie karku (jeśli tylko swojego to pół biedy). Reasumując proponuje nie wierzyć w legendy o tolerancji i przyjmować, że jej nie ma. Jechać zgodnie z przepisami i cieszyć się z wakacji / urlopu bo trasa na to już wakacje a nie wyścig.


Ja tez mam takie same zdanie o czym pisałem wyżej.

Ale mam propozycję dla wszystkich mądrali, miszczuf lewego pasa i gazu w podłodze. Wyjedźcie z domu i całą trase trzymajcie prędkość +20 od dozwolonej. Po wakacjach dajcie znać o ile zmniejszył sie wam wakacyjny budżet.... :mrgreen:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 16.04.2018 21:14

zag napisał(a):"lechocz" i co "kubusiu" miałem racje.


I jak? Ulżyło co nieco? Żyłka nie pękła?

Może cię rozczaruję ale raczej się nie pochlastam z tego powodu.
zag
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 16.04.2018 21:23

To po co się produkujesz.
Nawiązując do wpisu przed zmianą, żeby zwisało to najpierw trzeba to mieć, najlepiej skórką od salcesonu.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 16.04.2018 21:52

zag napisał(a):To po co się produkujesz.
Nawiązując do wpisu przed zmianą, żeby zwisało to najpierw trzeba to mieć, najlepiej skórką od salcesonu.


Bo mam radochę, że ci gul skacze. ;-)

Głupkowata zaczepka z twojej strony więc nie spodziewaj się mądrej odpowiedzi.
zag
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 16.04.2018 22:08

Kolego mądrości po tobie, chyba sam nie zrozumiałeś co napisałeś, za słaby zawodnik jesteś.
Ps. Kończę bo niejaki "anakin" (jak pokręciłem to przypadkowo) będzie się czepiał, a Ty nie jesteś tego wart.
bye "kubusiu"
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.04.2018 22:56

zag napisał(a):Ps. Kończę bo niejaki "anakin" (jak pokręciłem to przypadkowo) będzie się czepiał,

Niejaki :?: toż to tera najgłówniejszy morderator :!: Ja bym się obraził za takie coś 8O
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 17.04.2018 07:00

zag napisał(a):Kolego mądrości po tobie, chyba sam nie zrozumiałeś co napisałeś, za słaby zawodnik jesteś.
Ps. Kończę bo niejaki "anakin" (jak pokręciłem to przypadkowo) będzie się czepiał, a Ty nie jesteś tego wart.
bye "kubusiu"


A jednak gul skacze i spać, jak widać, ci nie daje.

Ordynuję Nerwosol + więcej luzu i dystansu do własnej osoby.

Dla spokojności. :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.04.2018 07:49

bluesman napisał(a):
zag napisał(a):Ps. Kończę bo niejaki "anakin" (jak pokręciłem to przypadkowo) będzie się czepiał,

Niejaki :?: toż to tera najgłówniejszy morderator :!: Ja bym się obraził za takie coś 8O

A jest jakaś hierarchia, czy lekki sarkazm wyczuwam :?:

lechocz napisał(a):
zag napisał(a):Kolego mądrości po tobie, chyba sam nie zrozumiałeś co napisałeś, za słaby zawodnik jesteś.
Ps. Kończę bo niejaki "anakin" (jak pokręciłem to przypadkowo) będzie się czepiał, a Ty nie jesteś tego wart.
bye "kubusiu"


A jednak gul skacze i spać, jak widać, ci nie daje.

Ordynuję Nerwosol + więcej luzu i dystansu do własnej osoby.

Dla spokojności. :papa:


Dajcie już spokój i przestańcie się nakręcać.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 17.04.2018 07:52

Kolega zag otrzymuje tydzień urlopu, Kolega lechocz ostrzeżenie. Mam nadzieję że to wystarczy na uspokojenie dyskusji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Tolerancja przekroczania prędkości w różnych krajach - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone