Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dad
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dad » 13.07.2008 09:09

Witam!
Właśnie wróciłem z CRO i mogę zapewnić ,że całą trasę da się przejechać na gazie :) .Jechałem przez Węgry i wyglądało to tak:
w Cieszynie zatankowałem butlę do pełna (44 l) i w ten sposób spokojnie dotransportowałem się do Bratysławy gdzie na stacji Slownaftu przy autostradzie zatankowałem kolejny raz i tu uwaga-facet przy dystrybutorze zapytany o możliwość zapłacenia kartą stwierdził,że w grę wchodzi tylko gotówka :korony słowackie , czeskie lub euro a gdy podszedłem do kasy uregulować należność i wyjąłem Visę przyjęli ją bez problemów.Poza tym jednym wyjątkiem w Słowacji niestety istnieje konieczność posiadania gotówki na prawie wszystkich stacjach-plastików nie przyjmują .Następne tankowanie już w CRO na stacji w Gorican tuż za granicą a potem to już "nema problema" jak powiada Bożo z kampu Pod Maslinom. :D
Pozdrowionka i życzę udanych urlopów-ja niestety wyjeżdżam dopiero za rok :(
robert_z
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert_z » 13.07.2008 12:31

Potwierdzam że na stacji Slownaftu w Bratysławie wymuszają płatności gotówką. Mój błąd że zapytałem czy akceptują karty (a wiem że akceptują po nalepkach przy wejściu) - pan odpowiedział, że za gaz to tylko gotówka, a przelicznik euro mieli taki, że ten gaz wyszedł prawie jak benzyna w Polsce. Trzeba było nie pytać tylko dawać kartę i udawać że się nie rozumie...
noras
Globtroter
LPG na autostradzie Zagrzeb - Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) noras » 16.07.2008 10:11

Wczoraj wróciłem z HR. Optymistyczne jest to, że w zasadzie na każdej stacji na autostradzie Zagrzeb-Split jest LPG ! Więc nie ma problemu z planowaniem tankowań i da się przejechać całą HR na gazie.
Wydaje mi się, że w HR właśnie mocno się popularyzuje gaz (reklamy skody z bezpłatną instalacją gazową) - no i ta cena 3,35 kuny - czyli jakieś 1,7 zł !!
kokos0
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 16.07.2008 10:54

Dad napisał(a):Witam!
na stacji Slownaftu przy autostradzie zatankowałem kolejny raz i tu uwaga-facet przy dystrybutorze zapytany o możliwość zapłacenia kartą stwierdził,że w grę wchodzi tylko gotówka :korony słowackie

Ile trzeba mieć koron słowackich na taki pełny zbiornik? może je sobie kupię w Polsce żeby nie mieć kłopotów :)
Darec
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 16.07.2008 13:38

kokos0 napisał(a):Ile trzeba mieć koron słowackich na taki pełny zbiornik? może je sobie kupię w Polsce żeby nie mieć kłopotów :)

Kwestia pojemnosci zbiornika. 5.07 za gaz na Słowacji, przed przejściem granicznym z Węgrami ok 20 km. za Koszycami, płaciłem 19 Koron.

Na pewno lepiej mieć gotówkę. Tankowałem w nocy i Pan powiedzieł , że w dzień nie ma problemu z płatnoscię kartą ale w nocy tylko gotówka.
Nie wiem jakie tu ma znaczenie pora dnia.
kokos0
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 16.07.2008 14:49

Darec napisał(a): płaciłem 19 Koron.

Tankowałeś 4 litry gazu?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2008 18:08

kokos0 napisał(a):

Tankowałeś 4 litry gazu?

.......za litr :lol:
kokos0
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 16.07.2008 19:00

Piotrek_B napisał(a):
kokos0 napisał(a):

Tankowałeś 4 litry gazu?

.......za litr :lol:

Tak też myślałem, bo napisał

5.07 za gaz na Słowacji
Darec
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 19.07.2008 12:08

kokos0 napisał(a):
5.07 za gaz na Słowacji

5.07 = 5 lipca
Darec
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 19.07.2008 12:21

Z tankowaniem w gazu, a w zasadzie każdeego paliwa, trzeba uważać na autostradzie na Węgrzech. Od Miskolca i dalej prez Budapeszt do Siófok nie ma żadnego problemu. Stacje są co ok. 30 km, ale gaz w zasadzie tylko na stacjach MOL i to nie wszystkioch.

Problem zaczyna sie od Siófok. Od tego miasta do samej granicy z Cro w Letenye (ok. 140 km.) NIE MA! żadnej stacji benzynwej.
typ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 21.07.2008 10:13

Zgadza się, w Siofok muszę zawsze zjechać z autostrady i zatankować gaz. Można też zatankować gdzieś wcześniej, choć jadąc od strony Miskolca przy całej autostradzie jest chyba tylko jedna stacja z gazem, ok 100 km przed Budapesztem (czy rzeczywiście tylko ta jedna?). Jadąc z powrotem od Letenye do tej stacji jest ok 350 km. A tak naprawdę to nawet nie wiem czy gaz jest po obu stronach autostrady, nigdy nie tankowałem tam jadąc do Chorwacji, zawsze tankowałem przy powrocie.

Ceny sprzed kilku dni:
-na węgierskich stacjach gaz kosztował 181-191 HUF/litr.
-Słowacja - na wspomnianej tutaj stacji OMV w Koszycach (droga wylotowa na Tornyosnémeti) gaz kosztował 17,50 SKK.
- Chorwacja..... ehhhh... żeby tak tanio było u nas..... nadal 3,35 HRK czyli 1,56 PLN. Oczywiście przelicznik sprzed kilku dni, teraz być może wychodzi jeszcze taniej (bo złotówka nadal się umacnia). Lać i jeździć!
kincior
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 25.07.2008 21:41

Krótkie pytanko: gdzie sami ładujemy gaz, a gdzie czekamy na obsługę? Państwa: Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Słowenia, Chorwacja.

Żebym nie stał jak kołek w oczekiwaniu na obsługę, albo żeby ktoś mnie zje... za to, że leję sam.
Renatka66
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 25.07.2008 22:40

Czechy, Austria, Chorwacja- tu zawsze czekamy na obsługę.
W pozostałych nie tankowałam.
Guzior
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 25.07.2008 23:32

Na Węgrzech również gaz tankuje obsługa. W Niemczech tankujemy sami po wcześniejszym wypożyczeniu końcówki, no chyba że posiadamy swoją. :D
urbi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbi » 26.07.2008 11:04

Niedawno otwarta stacja LPG na starej drodze jest w SINJ(w lewo za salonem Skody i jakieś 150m).
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019