Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 21.08.2008 18:40

Popiel napisał(a):Zgadza się. Na INA w Makarskiej od strony Dubrovnika dostałem karteczkę z namiarami na tą stację z gazem. Była na niej nazwa BAST??? Nawet skręciłem w tą uliczkę ale po paru metrach zawróciłem.

Zgadza się. LPG jest w miejscowości Bast. Mieszkam w Bast już chyba 5 lat z rzędu. Super klimat, pustko, spokój......
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 30.12.2008 13:09

Mapa stacji LPG naniesiona na google maps
Państwo można wybrać z listy po lewej.
Wkrótce uzupełnię to o popularne trasy, aby sobie zobaczyć gdzie najbliższe naszej trasy LPG się znajduje.
(nie mam Słowacji, i nie mogę nigdzie znaleźć, a przydało by się dla Polski południowo wschodniej)



-->>> STACJE LPG w EUROPIE <<<--

Pozdrawiam
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 02.01.2009 20:34

kincior napisał(a):Krótkie pytanko: gdzie sami ładujemy gaz, a gdzie czekamy na obsługę? Państwa: Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Słowenia, Chorwacja.


Jadąc z Austrii przez tunel LOIBL już w Słowenii znalazłem stację z LPG gdzie pan w okienku wytłumaczył mi, że na dystrybutorze jest napisane po polsku jak się tankuje. Faktycznie ... wpinasz węża w gniazdo i naciskasz zielony guzik. Jak długo go trzymasz to tankujesz. Później jak się już odłączysz wieszasz końcówkę węża i resztę węża masz usunąć z jezdni, żeby następny po nim nie przejechał. :lol:
Faktycznie trzeba uważać by sobie ręki nie odmrozić przy wypinaniu węża - zawsze coś syknie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.01.2009 14:07

W Gorican była kartka, że tankuje tylko obsługa a jak idziesz po gościa to ten krzyczy self service :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 16.01.2009 10:30

JacYamaha napisał(a):Na 100 % są dwie stacje benzynowe w mieście (m.in. na początku, ulica Nazora bodajże) + 1 z autoplinem w Komolac.


YacYamaha - Coś więcej o tej stacji z autoplinem??????

Ps. Cytat z tej strony. :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.01.2009 12:15

Proszę bardzo:
Lokalizacja : Komolac bb, tel.:020/453-383, po lewej stronie w kierunku Dobrownika (100 m przed stacją INA) 7-19 h ned: ne radi
czyli
jak Jedziesz np z Orasaca do Dubrovnika to za tym pięknym mostem wantowym w lewo i dalej jakieś 3 km.
Jest tabliczka-trzeba zjechać w prawo w takie zabudowania i na podwórku u gościa stoi zbiornik.
mapka poglądowa (tylko taką na szybko-trzeba troszkę łapką przesunąć).
Jak trzeba coś jaśniej to poszukam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.01.2009 12:21

Dla jasności tu jest lepsza mapka
Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 16.01.2009 12:50

JacYamaha napisał(a):Dla jasności tu jest lepsza mapka

Hvala :wink:

JacYamaha napisał(a):jak Jedziesz np z Orasaca do Dubrovnika to za tym pięknym mostem wantowym w lewo i dalej jakieś 3 km.
Jest tabliczka-trzeba zjechać w prawo w takie zabudowania i na podwórku u gościa stoi zbiornik.

Nie wiem jak to też w Bast wygląda i czy autoplin ma dobrą jakość na tych stacjach, bo po Twoim opisie stacji w Komolac wychodzi, że zbytnio nie przywiązują wagi by był LPG w Dalmacji.
Przy autostradzie spko, szczególnie jak wspomniałem na "tifon".

Są jeszcze inne LPG między Omisiem a Dubrovnikiem :?:
Ja nie spotkałem i na benzynce się kulałem. . .
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 16.01.2009 13:30

Tankowałem w Bast kilkadziesiąt razy. Do jakości gazu nie miałem zastrzeżeń. W Bast oni nie tylko tankują gaz ale też i rozwożą gaz w butlach (myślę że to jest ich główne zajęcie) więc jakość gazu jest sprawdzona....
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 16.01.2009 14:50

W ubiegłym roku rozczarowałem się na Słowacji, ponieważ przez ten kraj jechałem nocą i nie mogłem zatankować gazu na żadnej stacji. Stacje choć były czynne całą dobę miały pozamykane dystrybutory gazowe. Obsługa tłumaczyła że gaz sprzedawany jest tylko do 22.00. Gaz udało mi się kupić na ostatniej stacji tuż przed przejściem w Chyżnem. Miła Pani na tej stacji wyjaśniła mi że jest to jedyna stacja która sprzedaje gaz w nocy.
brys
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 26.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) brys » 08.05.2009 16:43

A jaką trzeba mieć koncówkę do tankowania?
Czy po drodze do Chr na stacjach tamtejsze końcówki pasują do naszych instalacji??
W tym roku wybieram sie po raz pierwszy także chciałbym wiedzieć żeby nie było róźnych nieprzyjemności po drodze
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2009 16:48

brys napisał(a):A jaką trzeba mieć koncówkę do tankowania?....

taką samą jak w Polsce
brys
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 26.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) brys » 08.05.2009 18:52

Czyli nie potrzeba dodatkowych przejściówek
Dzięki bardzo za info
Gorall
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gorall » 13.05.2009 15:58

Zadam trywialne pytanie. Czy w CRO i w SVK (stacje bratysławskie przy autostradzie) LPG jest obsługiwany przez pracowników tak jak w Polsce. Pytam bo nigdy nie strzelałem z pistoletu do baku :oops:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.05.2009 16:01

Bez obawy - strzelają - czasem wyraźnie napisane żeby samemu nie ruszać. No chyba, że obsługa powie żeby jednak lać (a tak już miałem).
Dasz radę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone