Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tigero
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) tigero » 07.08.2017 09:27

Jeździmy od kilku lat przez Słowację, Węgry i Chorwację nigdy nie było problemu końcówki jak u nas.Pierwsze tankowanie u nas przed granicą w Zwardoniu potem w Bratysławie, potem przed granicą węgiersko-chorwackąw Latynye bo do Zagrzebia mało stacji z LPG omijamy Austrię (omv finansuje nordstream 2 ) od zagrzebia nie ma problemu.
BaRTaSs88
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 24.02.2018 18:17

Witam.
Wybieramy się do Baska Voda w ostatnich dniach maja.
Ponieważ to nasz pierwszy wypad samochodem do Chorwacji, a ja mam samochód w LPG, staram się jak najsolidniej podejść do tematu tankowań po drodze i na miejscu. Stąd moje pytanie: czy ta stacja w Bast jest w maju czynna? Czy można tam płacić kartą? Jakie są godziny otwarcia? Jeśli ktoś zna odpowiedź na którekolwiek pytanie, bardzo proszę o odpowiedź.
gonzo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 25.02.2018 12:26

BaRTaSs88 napisał(a):Witam.
Wybieramy się do Baska Voda w ostatnich dniach maja.
Ponieważ to nasz pierwszy wypad samochodem do Chorwacji, a ja mam samochód w LPG, staram się jak najsolidniej podejść do tematu tankowań po drodze i na miejscu. Stąd moje pytanie: czy ta stacja w Bast jest w maju czynna? Czy można tam płacić kartą? Jakie są godziny otwarcia? Jeśli ktoś zna odpowiedź na którekolwiek pytanie, bardzo proszę o odpowiedź.

https://www.mylpg.eu/stations/croatia/s ... A32EC6B122
Lpg to żaden problem zatankujesz bez problemu na autostradzie przed zjazdem do Baski.
BaRTaSs88
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 25.02.2018 12:51

Dzięki za odpowiedź, ale jadę na 10 dni i na pewno będziemy tam na miejscu jeździć autkiem :)
Widziałem informację pod tym linkiem, ale już od dawna nikt nie potwierdzał, czy ta stacja jest czynna, a na mapach Google w ogóle jej nie ma (i w sumie się nie dziwię patrząc na zdjęcia Street View)...
Stąd ponawiam pytanie, czy ta stacja będzie otwarta jeszcze przed początkiem czerwca? :)
gonzo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 25.02.2018 12:59

BaRTaSs88 napisał(a):Dzięki za odpowiedź, ale jadę na 10 dni i na pewno będziemy tam na miejscu jeździć autkiem :)
Widziałem informację pod tym linkiem, ale już od dawna nikt nie potwierdzał, czy ta stacja jest czynna, a na mapach Google w ogóle jej nie ma (i w sumie się nie dziwię patrząc na zdjęcia Street View)...
Stąd ponawiam pytanie, czy ta stacja będzie otwarta jeszcze przed początkiem czerwca? :)

Poszukaj tutaj lpg-na-trasie-czechy-austria-slowenia-chorwacja-t9948-735.html
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2018 14:16

BaRTaSs88 napisał(a):Dzięki za odpowiedź, ale jadę na 10 dni i na pewno będziemy tam na miejscu jeździć autkiem :)

Jeśli nie ta, to 8 km od Baski masz LPG na stacji Ina https://goo.gl/maps/MKfEMistFo42 na początku Makarskiej (całoroczna i całodobowa), a na końcu Makarskiej kolejna więc żaden problem skoro i tak zamierzacie się kręcić tu i tam :)
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 25.02.2018 15:02

Tak jak Gusia pisze. Bylem w 2017 w Baśce. Zero problemu z gazem na miejscu. 2 wypady do marketu w Makarskiej i auto zatankowane. A po drodze do Cro brakło mi gazu w Słoweni.... Zrobiłem 30km na benzynie :mrgreen:

W Makarskiej gaz tanszy niz na autobanie. To tez bierz pod uwage
gonzo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 25.02.2018 15:11

sito_zabrze napisał(a):Tak jak Gusia pisze. Bylem w 2017 w Baśce. Zero problemu z gazem na miejscu. 2 wypady do marketu w Makarskiej i auto zatankowane. A po drodze do Cro brakło mi gazu w Słoweni.... Zrobiłem 30km na benzynie :mrgreen:

Nie wiem jak jeździsz ale jak omijasz autostradę w Słowenii to tutaj możesz zatankować lpg https://www.google.at/maps/place/Ormo%C ... 15.8802895
BaRTaSs88
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 25.02.2018 15:22

Hej! dziękuję Wam za odpowiedzi! :)
A propos gazu w Słowenii, zastanawiam się nad jeszcze jedną sprawą... Czy dużo tańszy jest od gazu w Austrii? Oczywiście mam na myśli stacje przy głównej trasie...
Biję się z myślami, czy tankować LPG w Mikulovie, a później dopiero w Ptuj, czy po drodze jeszcze w Ilz, a później w Chorwacji...
Te 370km raczej powinienem dać radę przejechać, tylko biorę pod uwagę fakt, że na tym odcinku będę gdzieś w środku nocy i jest ryzyko, że na przykład w Ptuj akurat gazu nie będzie lub awaria etc. i co wtedy?
Dlatego moje pytanie brzmi: czy z Waszego doświadczenia duża jest różnica w cenie gazu między tą stacją WELOG Ilz, a tą całodobową w Ptuj przy jednym z rond?
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2018 16:03

BaRTaSs88 napisał(a): ... Te 370km raczej powinienem dać radę przejechać, tylko biorę pod uwagę fakt, że na tym odcinku będę gdzieś w środku nocy i jest ryzyko, że na przykład w Ptuj akurat gazu nie będzie lub awaria etc. i co wtedy? ...
Dojedziesz na benzynie :mrgreen:

BaRTaSs88 napisał(a): ... Dlatego moje pytanie brzmi: czy z Waszego doświadczenia duża jest różnica w cenie gazu między tą stacją WELOG Ilz, a tą całodobową w Ptuj przy jednym z rond?
Różnica marginalna - 0,739 Ilż, 0,679 Ptuj ... ceny z lutego br.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 25.02.2018 16:05

gonzo napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Tak jak Gusia pisze. Bylem w 2017 w Baśce. Zero problemu z gazem na miejscu. 2 wypady do marketu w Makarskiej i auto zatankowane. A po drodze do Cro brakło mi gazu w Słoweni.... Zrobiłem 30km na benzynie :mrgreen:

Nie wiem jak jeździsz ale jak omijasz autostradę w Słowenii to tutaj możesz zatankować lpg https://www.google.at/maps/place/Ormo%C ... 15.8802895

Jechałem we wrześniu z 3 letnim dzieckiem wiec nie chcąc sluchać marudzenia jechalem autostradą zeby bylo jak najszybciej. Wiem ze w sezonie jest odwrotnie jeśli chodzi o Słowenie
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 25.02.2018 16:08

BaRTaSs88 napisał(a):Hej! dziękuję Wam za odpowiedzi! :)
A propos gazu w Słowenii, zastanawiam się nad jeszcze jedną sprawą... Czy dużo tańszy jest od gazu w Austrii? Oczywiście mam na myśli stacje przy głównej trasie...
Biję się z myślami, czy tankować LPG w Mikulovie, a później dopiero w Ptuj, czy po drodze jeszcze w Ilz, a później w Chorwacji...
Te 370km raczej powinienem dać radę przejechać, tylko biorę pod uwagę fakt, że na tym odcinku będę gdzieś w środku nocy i jest ryzyko, że na przykład w Ptuj akurat gazu nie będzie lub awaria etc. i co wtedy?
Dlatego moje pytanie brzmi: czy z Waszego doświadczenia duża jest różnica w cenie gazu między tą stacją WELOG Ilz, a tą całodobową w Ptuj przy jednym z rond?

Ja mając zasięg na lpg 380-400km tankowalem w Zabrzu, Mikulovie, a potem juz w Cro przy autobanie. 30km na benzynie to kilka złoty róznicy miedzy cenami obu paliw. Mam zawsze 1/2 lub 2/3 baku benzyny wiec nie ma sensu sie rozwodzić i szukać po nocy na siłe stacji. Jedziesz na wakacje :oczko_usmiech:

Bartass jakim autem jedziesz ? Jaki silnik ?
BaRTaSs88
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 25.02.2018 16:16

Czyli wniosek nasuwa się jeden - lepiej zatankować wcześniej w Ilż i mieć spokój aż do okolic Ogulina w Cro :)
Dzięki Gusia ;)
Sito, a o której stacji piszesz? Bo patrzę na Google Maps i jest co prawda za Macelj INA na autostradzie, ale tylko po stronie w kierunku Słowenii.
PS. Jadę Mazdą 3-ką z silnikiem 2.0 150KM. W trasie spalanie LPG przy moim stylu jazdy mam na poziomie około 9,5 - 10 litrów, a do butli wchodzi ok. 41 litrów gazu.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 25.02.2018 16:23

BaRTaSs88 napisał(a):Czyli wniosek nasuwa się jeden - lepiej zatankować wcześniej w Ilż i mieć spokój aż do okolic Ogulina w Cro :)
Dzięki Gusia ;)
Sito, a o której stacji piszesz? Bo patrzę na Google Maps i jest co prawda za Macelj INA na autostradzie, ale tylko po stronie w kierunku Słowenii.
PS. Jadę Mazdą 3-ką z silnikiem 2.0 150KM. W trasie spalanie LPG przy moim stylu jazdy mam na poziomie około 10 litrów, a do butli wchodzi ok. 41 litrów gazu.

Druga lub trzecia stacja w Cro. Nie pamietam dokładnie.
Moje auto pali 8.5 benzyny lub 10 gazu. Benzyna Polska tankowana po 4.50 a gaz w Cro po ok. 3zł daje 38zl na benzynie za 100km i 30zl na gazie. Jadąc 30km na benzynie "straciłem" jakieś 3zł.... Mysle ze szkoda sie nad tym rozwodzić. Benzyne i tak musisz miec w baku :oczko_usmiech:
BaRTaSs88
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaRTaSs88 » 25.02.2018 16:26

Logiczne, bez niej ani rusz! ;)
Jeszcze raz dzięki!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019