Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 19.04.2017 11:37

Czy LPG w Serbii to Auto gas TNG ? http://www.euro-petrol.com/en/europetro ... tion-vrbas
Orientujecie się jaka aktualna jest cena gazu w Serbii i Czarnogórze ?
fixz_9
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) fixz_9 » 02.05.2017 13:43

Witam,
mam pytanie o tankowanie LPG w nocy, mianowicie mam zamiar wyruszyć ok. godz. 17.00 z Polski
trasa:
SŁOWACJA-AUSTRIA-SŁOWENIA-CHORWACJA
jak z dostępnością stacji LPG w nocy?
Można spokojnie jechać i nie martwić się o stacje 24/7?
btw. tankowania planowane : Bratysława, Ptuj, Szybenik.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.05.2017 15:27

W okolicach północy możesz mieć problem, bo stacje są zamykane na zamknięcie dania, zwykle na 15-30 minut w okresie 23:30-0:30 - w zależności od miejsca...
Z Bratysławy dojedziesz na LPG do Ptuj? Jaki masz zbiornik? W Austrii tylko na wybranych stacjach jest gaz, ale to pewnie już wiesz...
fixz_9
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) fixz_9 » 03.05.2017 20:52

Dzięki za info, ale to w sumie tak jak i u nas na stacjach czy marketach 24/7 ;)
tak spokojnie dojadę, i ominie mnie tankowanie w Austrii bo robię +/- 375 km na zbiorniku ;)
fixz_9
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) fixz_9 » 03.05.2017 21:00

piekara114 napisał(a):W okolicach północy możesz mieć problem, bo stacje są zamykane na zamknięcie dania, zwykle na 15-30 minut w okresie 23:30-0:30 - w zależności od miejsca...
Z Bratysławy dojedziesz na LPG do Ptuj? Jaki masz zbiornik? W Austrii tylko na wybranych stacjach jest gaz, ale to pewnie już wiesz...


Najważniejsze 2 pytania na dzisiaj dla mnie:
-czy mogę sugerować się stacjami 24/7 z apki myLPG?
-czy trzeba mieć paszport, i nie jest to głupie pytanie bo ponoć w tym miesiącu coś się zmieniło i zaostrzyły się kontrole do CRO(tak słyszałem z radia i TV)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2017 21:43

fixz_9 napisał(a):-czy mogę sugerować się stacjami 24/7 z apki myLPG?


Generalnie tak. Lepiej z myLPG zaplanować sobie trasę i sprawdzić stacje przed wyjazdem (klikając potem na mapach Google, można dowiedzieć się więcej o danym obiekcie). Choć ja się dwa razy zdziwiłem - raz w Austrii a raz w Niemczech, niby 24/7 a na miejscu okazało się, że tak ale do 22 albo 18 :mrgreen:

Do Chorwacji można wjechać na dowód osobisty. Jedyne, co się "zmieniło", to kontrole na granicach...
fixz_9
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) fixz_9 » 03.05.2017 21:48

Pääkäyttäjä napisał(a):
fixz_9 napisał(a):-czy mogę sugerować się stacjami 24/7 z apki myLPG?


Generalnie tak. Lepiej z myLPG zaplanować sobie trasę i sprawdzić stacje przed wyjazdem (klikając potem na mapach Google, można dowiedzieć się więcej o danym obiekcie). Choć ja się dwa razy zdziwiłem - raz w Austrii a raz w Niemczech, niby 24/7 a na miejscu okazało się, że tak ale do 22 albo 18 :mrgreen:

Do Chorwacji można wjechać na dowód osobisty. Jedyne, co się "zmieniło", to kontrole na granicach...


to super, jutro jeszcze przedzwonię do konsulatu, żeby wiedzieć na 200% :)
bardzo Ci dziękuję za odpowiedź..
a co do tankowania to myślę, że się uda bo sprawdzałem te stacje jeszcze w internecie i mają swoje info, że są 24/7 ;)
ważne tylko, żeby miały LPG :P
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.05.2017 15:25

Na myLPG są raczej wiarygodne dane, przynajmniej takie mam doświadczenie. Potwierdzają się też podane tam ceny, aczkolwiek bywa, że np. dystrybutor jest popsuty dlatego oczywistym chyba jest, że trzeba mieć rezerwę w postaci benzynki :)

W Austrii omijać tę stację szerokim łukiem - zdziercy :!: cena LPG aktualnie 0,869 eu/l co przy obecnym kursie eu daje kwotę 3,68 zł/l 8O

35 km dalej jest stacja PRORast i gaz 0,699 eu/l - to już znośnie - jakieś 67 gr drożej niż u nas od cen autosradowych.
Dystrybutor gazu znajduje się na tyłach budynku.
Ogólnie gaz austriacki jest bardzo dobrej jakości - robimy na nim więcej jakieś 40 km niż na gazie z PL, Czech, Słowenii czy Cro. Gdybyśmy jechali bez przyczepy ten dystans byłby zapewne większy.

Czechy Mikulov - cena majówkowa 13,90 KC i to było najdrożej w Czechach bo bliżej PL było taniej :)
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2017 15:42

gusia-s napisał(a):
W Austrii omijać tę stację szerokim łukiem - zdziercy :!: cena LPG aktualnie 0,869 eu/l co przy obecnym kursie eu daje kwotę 3,68 zł/l 8O


To jakaś promocją widzę Ci się trafiła :D Ja nie mam dobrych wspomnień :D Jeden pistolet z końcówką ACME a drugi Tomasetto :mrgreen:

Obrazek

Odłożyłem pistolet, dałem w długą a Włoch w aucie obok chyba pomyślał, że ukradłem paliwo :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.05.2017 22:24

Pääkäyttäjä napisał(a):
gusia-s napisał(a):W Austrii omijać tę stację szerokim łukiem - zdziercy :!: cena LPG aktualnie 0,869 eu/l co przy obecnym kursie eu daje kwotę 3,68 zł/l 8O


To jakaś promocją widzę Ci się trafiła :D Ja nie mam dobrych wspomnień :D Jeden pistolet z końcówką ACME a drugi Tomasetto :mrgreen:
....
Odłożyłem pistolet, dałem w długą a Włoch w aucie obok chyba pomyślał, że ukradłem paliwo :mrgreen:

Ło matkooo a to foto z jakiej stacji i z kiedy?
W AU na 2 stacjach w majówkę tankowaliśmy po 0,699 eu
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2017 00:01

Jesień zeszłego roku, stacja BP gdzieś przed Wiener Neustadt. Na BP w Austrii mają szalone ceny w ogóle, na Shellu w Schricku zapłaciłem już 0.69. To z BP jak dotąd, najwyższa cena za gaz. Może to przez to, że mają tam dwusystemowy dystrybutor :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.05.2017 08:07

Pääkäyttäjä napisał(a):Jesień zeszłego roku, stacja BP gdzieś przed Wiener Neustadt. Na BP w Austrii mają szalone ceny w ogóle, na Shellu w Schricku zapłaciłem już 0.69. To z BP jak dotąd, najwyższa cena za gaz. Może to przez to, że mają tam dwusystemowy dystrybutor :mrgreen:
Napewno! :mrgreen:
Ale nie jest źle z tym BP ... to chyba nie zależy od sieci a od położenia stacji - w Griffen na BP 7.05. LPG 0,699 i miał powera ;) Najlepszy jaki udało się zatankować po trasie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2017 10:09

gusia-s napisał(a):Ale nie jest źle z tym BP ... to chyba nie zależy od sieci a od położenia stacji - w Griffen na BP 7.05. LPG 0,699 i miał powera ;) Najlepszy jaki udało się zatankować po trasie.


Najtańszy gaz w Austrii znalazłem tu (chyba nawet całkiem niedaleko Loipersdorf). Wracając w grudniu z Zagrzebia, zapłaciłem tam za gaz 0.61 EUR za litr. Teraz tam chyba jest 0.66 EUR. Trzeba zjechać z autobany ale jest to tuż przy węźle. Miejsce trochę odstrasza ale jest OK, jest tam Spar - nie jest źle.

Jadąc od siebie na Krk/Zagrzeb, tankowałem w Mikulowie (Benzina albo u prywaciarza, tylko LPG; u tego ostatniego da sie płacić kartą, czynne od 6 do 22 - choć ja kiedyś odbiłem się od kłódki o 6.30 - najtańszy gaz w CZ przed granicą), potem właśnie w Ilz na Sparze i generalnie przy spokojnej jeździe na tym dokulałem się w okolice Zagrzebia).

Od dwóch tygodni nasze główne auto jest już na ropę, więc odejdzie mi problem szukania stacji...
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 09.05.2017 11:37

Na ProRast w Ilz przy samej autostradzie jest całodobowy gaz i ceny mają w okolicy 0,66E. Ja tam co roku tankuję bo na Loipersdorf i kilku BP przy autostradzie rzeczywiście trochę przeginają z ceną.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 09.05.2017 11:43

Generalnie najlepiej w miarę możliwości najlepiej starać się nie tankować lpg na stacjach przy autostradzie w A
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone