Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 16.04.2016 13:56

Heike napisał(a):
ruzica napisał(a):http://www.mylpg.eu/stations/

kilka km. przed Mikulovem, jadąc od Brna zwykłą drogą jest stacja Benzina- na wysokości miejscowości Bavory- tankowaliśmy w zeszłym roku i na pewno było taniej niż w Mikulovie na Shellu


Wielkie dzięki :-)
A powiedz mi, po której stronie drogi jest ta stacja? I czy jest przy trasie, czy trzeba gdzieś zjechać?


48°49'54.6"N 16°36'47.6"E

Po lewej jest :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.04.2016 17:09

ruzica napisał(a):
Heike napisał(a):
ruzica napisał(a):http://www.mylpg.eu/stations/

kilka km. przed Mikulovem, jadąc od Brna zwykłą drogą jest stacja Benzina- na wysokości miejscowości Bavory- tankowaliśmy w zeszłym roku i na pewno było taniej niż w Mikulovie na Shellu


Wielkie dzięki :-)
A powiedz mi, po której stronie drogi jest ta stacja? I czy jest przy trasie, czy trzeba gdzieś zjechać?


48°49'54.6"N 16°36'47.6"E

Po lewej jest :)


Czynna 24/7 ?
emgrala
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emgrala » 16.04.2016 18:07

od 5 do 23
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.04.2016 18:12

emgrala napisał(a):od 5 do 23


Dzięki, właśnie się przejechałem...
https://www.google.pl/maps/@48.8317242, ... 312!8i6656

Pzdr
sklawin86
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sklawin86 » 22.04.2016 08:16

Pewnie już było, ale nie mogę znaleźć. Napisze ktoś gdzie jest pierwsza stacja auto plin po wjeździe do Chorwacji w Gornji Maceli?

Edit: już sobie znalazłem także nieaktualne.

Dla tych którzy nie będą chcieli zjeżdżać z autostrady według mylpg.eu pierwsza stacja to Odmoriste Stupnik, a kolejna kilka kilometrów dalej na stacji Petrol.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 28.04.2016 18:16

Następny fantastyczny tema.
Zastanawiam się na problemem, czy jak gdziekolwiek nie zatankujecie gazu to nie dojedziecie na wakacje, czy Świat zakończy swoje istnienie, czy wasze samochody nie potrafią jeździć już na niczym innym niż na gazie.
Ostatnio edytowano 28.04.2016 18:27 przez zag, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.04.2016 18:40

zag napisał(a):Następny fantastyczny tema.
Zastanawiam się na problemem, czy jak gdziekolwiek nie zatankujecie gazu to nie dojedziecie na wakacje, czy Świat zakończy swoje istnienie, czy wasze samochody nie potrafią jeździć już na niczym innym niż na gazie.


Czy widzisz coś złego w tym, że zaplanuję sobie drogę i tankowania?
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 28.04.2016 19:28

Planuj co chcesz i jak chcesz, lecz jak temat jest wałkowany od ośmiu lat, to chyba nie ma już takiej stacji, o której, nie zostało napisane i z tego powodu jest to dla mnie fantastyczne
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 28.04.2016 22:59

zag napisał(a):Planuj co chcesz i jak chcesz, lecz jak temat jest wałkowany od ośmiu lat, to chyba nie ma już takiej stacji, o której, nie zostało napisane i z tego powodu jest to dla mnie fantastyczne


Usiądź i przeczytaj 49 stron tylko tego wątku o LPG.
Zgadza się, że nie każdy potrafi korzystać z wyszukiwarki, nie każdy wie jak znaleźć stację z LPG.
Jedno jest pewne, jest to forum - zawsze znajdzie się ktoś kto zada głupie pytanie, uformuje je trochę inaczej niż jego poprzednik.
Proszę Cię jednak nie bierz ze mnie przykładu i nie udzielaj się tam gdzie nie znasz odpowiedzi...
:*
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.04.2016 23:13

zag napisał(a):Następny fantastyczny tema.
Zastanawiam się na problemem, czy jak gdziekolwiek nie zatankujecie gazu to nie dojedziecie na wakacje, czy Świat zakończy swoje istnienie, czy wasze samochody nie potrafią jeździć już na niczym innym niż na gazie.

Skoro temat z gazem nie taki fantastyczny - omijaj go z daleka :wink:
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 28.05.2016 00:42

Przecież napisałem, że fantastyczny!!!
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 06.06.2016 09:26

W sobotę wróciliśmy z naszego wojażu po krajach południa autem z LPG właśnie.
Napiszę tak: całość wyprawy, czyli ponad 3700 km, przejechaliśmy tylko na LPG.
Stacje są po drodze - nie trzeba ich szukać w necie czy planować trasy z uwzględnieniem stacji.
Stacji jest dużo i fakt, że nie wszystkie LPG mają, ale tak średnio na jeża co 150-160 km jest stacja z gazem.
I mam na myśli wszystkie kraje po drodze - Czechy, Austrię, BiH, Węgry czy Słowenię.
W samej Cro z LPG też problemu nie ma. Jest dużo stacji tylko z LPG, schowanych gdzieś kilkaset metrów obok drogi. Trzeba czytać znaki.

Na samych stacjach w 90% do LPG jest osobny dystrybutor.
Nie warto szukać gazu na stacjach INA, Lukoil czy Shell, one nie mają.
Gaz może nazywać się: LPG, GPL ( oraz inne trzyliterowe skróty ), a także "autoplin".
Końcówki na dystrybutorach pasją do naszych instalacji.
Na większości stacji samoobsługa.

Nie ma sensu się tym tematem stresować.
W razie "W" zawsze warto mieć płynne paliwo, ale to logiczne.
t-o-m-o
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 22.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) t-o-m-o » 09.06.2016 09:34

Najczęściej jest na CRODUX'ie, OMV'le i Tiffonie. Chociaż na Luku i Inie pod Szybenikiem tez tankowałem :)
qba43
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) qba43 » 15.06.2016 07:26

Witam.

Mam pytanko odnośnie stacji:

Petrol BS Šentilj Ac - Zahod
Cesta 2. Julija 22
2212 Šentilj v Slovenskih Goricah

Jako że leży ona przy autostradzie chciałem się zapytać czy jest to już odcinek płatny czy można tam wjechać, zatankować i spokojnie uciec pobliskim zjazdem nie kupując winietki ??

Używałem opcji szukaj ale nic nie znalazłem na ten temat możliwe że gdzieś w natłoku tematów przegapiłem właściwy...
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 07.07.2016 19:45

Witam,

Przestrzegam wszystkich przed stacją w Mikulovie. A raczej przed płaceniem tam gotówką :-(
Jadąc do Chorwacji płaciłem euro i gość wydał mi część w euro, ale pomiędzy nie schował część reszty w koronach. Niestety trochę za późno się zorientowałem. Oczywiście różnica była na moją niekorzyść.
Wracając miałem tankować w Bavory [planowałem tam być około 7 rano], ale jakoś tak wyszło, że jechałem bez przerw i w efekcie znowu musiałem tankować w Mikulovie, bo dojechaliśmy tam przed 4 rano. Wtedy resztę wydali dobrze, ale okazało się, że ta stacja ma najgorszy kurs euro chyba w całych Czechach - był niższy niż gdziekolwiek indziej o 6-7 koron.
Także przestrzegam przed tankowaniem tam, a jak już musicie to najlepiej płacić kartą.

Pozdrawiam :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone